Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Viszlát


Viszlát
addikt

Jó hir a HD tartalmak kedvelőinek (pl nekem).

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#2) sNORh válasza Viszlát (#1) üzenetére


sNORh
addikt

kérdés hogy megbízható-e

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#3) bandiras2 válasza sNORh (#2) üzenetére


bandiras2
senior tag

Hogy megbízható e? Hát SEAGATE. Nálam ez garanciát jelent. 10 éve használok Seagateket minden mennyiségben, nem egy van több mint 10 éves, és hibátlanul (na jó, az egyik ős bootképtelen) mennek a lakásban szanaszét található gépekben.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#4) Kriza válasza sNORh (#2) üzenetére


Kriza
őstag

Egyetértek az előttem szólóval!

De a kapacitásnövelés mellett azért a sebességre is gyúrhatnának. Jó lenne egy 10kRPM modell, 500GB kapacitással. Nagyon tudnám szeretni. :K

ja... és persze megfizethető áron.

[ Szerkesztve ]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#5) sNORh válasza bandiras2 (#3) üzenetére


sNORh
addikt

Énis Seagate tulaj voltam/vok nemitt a hangsúly, hanem ez a másfél terrás verzsön :F bár legyen az de mikor ujdonság számban voltak a 4-500 gigás vinyók, a samukat halomra cserélgettük.

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#6) Gonosz15 válasza sNORh (#5) üzenetére


Gonosz15
aktív tag

Azért ott még nem tartunk hogy Seagate = Samsung... :))

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#7) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Szerintem ilyen lesz a következő vinyóm :C

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8) liksoft válasza Gonosz15 (#6) üzenetére


liksoft
nagyúr

Sajna egyre több Sea jön mentésre (Hita egyre kevesebb.... :U ). Igazad van, ott nem tartunk. De ez az árharc igencsak a minőség, ezáltal a megbízhatóság rovására megy. (Lehet, hogy a Hita ezért küszködik? :U )

A fotó jó, nem látszik, hány lemezt tettek bele. Ha 3=1TB, akkor 5=1,6TB. Én 4 lemezre tippelek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9) keIdor


keIdor
titán

Számomra marad a WD:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10) sNORh válasza sNORh (#5) üzenetére


sNORh
addikt

persze.. :DDD

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#11) Integra válasza Kriza (#4) üzenetére


Integra
titán

egy háttértároló ami amúgy is dvd-vel és zenével lesz tele az esetek 99%-ban?
minek hiperszuper sebesség? gyorsabban fogja lejátszani a filmet?:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12) yakuza.tora válasza Integra (#11) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Másolásnál jól jön az! :K

Alléz Olympique de Marseille!

(#13) gardener


gardener
senior tag

"A Seagate mindkét termékvonalból készít gyorsulásérzékelővel felszerelt tárolóegységeket, melyek veszélyt érzékelve automatikusan leparkolják az író-olvasó fejeket."

Ez nagyon tetszik.
Lehet még sikítani is fog, mikor elejtem? :Y :DDD

(#14) Kain


Kain
senior tag

Én a magam részéről megvároma 2TB-s vinyójukat,addig meg kiirok mindent ami nem hd :D

(#15) Depression válasza gardener (#13) üzenetére


Depression
veterán

igen, ez a mozgásérzékelő sokat számíthat egy laptopban.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#16) Cs_Laci válasza liksoft (#8) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Szerintem ilyen jól nem állunk még..
Inkább azt mondanám, hogy a régi 334GB-s lemezekből összeraktak 5-öt és az a nagy újdonság...
De ha neked van igazad, akkor a 750GB-s 2 tányéros cuccok hamar Best Buy kategóriásak lesznek :)

(#17) Myers válasza liksoft (#8) üzenetére


Myers
senior tag

4 lemez kevésnek tűnik, nem?

Az még csak 1,33 TB lenne. Azért 166 gigát csak nem csalnak le. :DDD

http://www.muszaj.hu/

(#18) Wyco


Wyco
tag

Francba, tegnap elott rendeltem a Hita 1T-s vincsit...na mindegy, majd max ebbol is lesz egy...

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#19) Alvin_ti4200 válasza Myers (#17) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

pedig lefognak. 1,500,000,000,000 bájtot ha visszaosztasz 1024-gyel négy lépésben, akkor kijön az 1,36 TB.

(#20) Cs_Laci válasza Wyco (#18) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Ha három tányérosat rendeltél, akkor teljesítményben megegyeznek...

(#21) Lenry


Lenry
félisten

"A Seagate mindkét termékvonalból készít gyorsulásérzékelővel felszerelt tárolóegységeket, melyek veszélyt érzékelve automatikusan leparkolják az író-olvasó fejeket."

egy laptop/vinyó max 1-1,5m magasból esik le... nem vagyok matematikus és fizikus se, de ehhez kb 0,1 másodperc szükségeltetik... ennyi idő alatt biztonságos részre tudja rántani a fejet az elektronika?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#22) Male válasza Lenry (#21) üzenetére


Male
nagyúr

Szerintem meg 0.44 másodperc... már ha nem számoltam el :)

(#23) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Tjűha, elég szép méretek :Y
De ha továbbra is így számoljuk a megát-gigát-terát akkor hamarosan semmit sem ér amit ráírnak.
1.5TB és 166GB ugrott belőle... :W :W
Mondjuk nekem az össz értékes adatom nincs 166gb amit használok is, pedig van mindenféle vinyóm, nyílván nem nekem találták ki :D

...

(#24) bteebi válasza Lenry (#21) üzenetére


bteebi
veterán

s=a/2*t^2, ahol a=g(=10 m*s^-2), vagyis 1=5t^2. Ebből t~0,4-0,5 s, ami nagyon bőven elég, de ez nem baj ;).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#25) ádyz válasza Devid_81 (#23) üzenetére


ádyz
addikt

Akkor veszel még egy 1,5TB-osat, és egyből nem veszed észre azt a -166 GB-ot. :D

Amúgy szép nagy "méretei" vannak a "kicsikének". :R

[ Szerkesztve ]

(#26) finest


finest
őstag

Jók ezek a terrás, meg másfélterrás vinyók, de azért nem mindegy, h ha a vinyó behal 250GB veszik el, vagy 1.5 terra a digitális életünkből.
Én a magam részéről szívesebben látnék gyorsabb, kisebb kapacitású vinyókat olcsóbban, a kapacitás növelésével szemben.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#27) bteebi válasza Devid_81 (#23) üzenetére


bteebi
veterán

Pedig nincs ebben semmi átverés, csak nem szerencsés a jelölések használata ;).

Én szinte biztos vagyok benne, hogy 5 tányéros lesz, de 4-nél valószínű, hogy nem kevesebb. Bár ha kihoznák 3 tányérból (vagy akár 1-ből :DDD ), az igen szép lenne! :K

[OFF]Nem kötekedésképp, de amúgy gb nincs, legfeljebb Gb, de amire te gondoltál, az leginkább a GiB.

Jaaaaaaaaaaaaaajjjjjjjj, a másik dolog: NE terrázzatok már! :W :W :W
A terra az más (föld), a tera az SI prefixum. És a 'kilo' se 'kiló'! Nem olyan bonyolult :).[/OFF]

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#28) Devid_81 válasza bteebi (#27) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jaha!
Én bevezetném AMD vel szemben a vincsiknél a 1.5Tb- (nem elírás vagy véletlen karakter, ez minuszos) os kivitelt
Szerintem csodás :C :C
Amúgy amióta vinyó a vinyó egyébként ez így van! Biztos hatalmas falakba ütköznek a mérnökök és nem tudják megoldani ezt nekünk, egyszerű földi HDD használóknak.
Vagy csak a kompatibilitás és a nemlétező szabványok miatt tolnak ki velünk... :K
Csak jelzem a 10Tb-osat már meg se éri majd venni mert lassan alig lesz rajta hely :DD

Szerk: ihnye igazad van a byte az kis betűs! :)

[ Szerkesztve ]

...

(#29) t72killer válasza liksoft (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sztem ez erősen függ a piactól is, SzVSz a samu a legolcsóbb, ebből adnak el legtöbbet (nomeg mégis az övé volt sokáig a leggyorsabb terás winyó cím) - így nyilvánvaló, h levesbe is több kerül belőlük. De 1etértek abban, hogy a jelenlegi winyóárak mellett tessék tükrözni...

Vártam már, h mikor jelentik be a TB+ winyót, lévén a csúcsmodell mindig olyan 400$ körül szokott lenni, és már régóta 200$ körül vannak a legnagyobb példányok. Éljen a nagyobb kapacitás :))

TB, TiB, stb témához: - ez másfél decimális TB, tehát ha vki tisztességes (bináris) TB-os kapacitást akar, ebben már megvan. Mindig 1 kicsit nagyobb winyót kell venni, és meg v oldva a probléma :C

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30) djtooomi válasza finest (#26) üzenetére


djtooomi
tag

20-ért 150-es raptor? :)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#31) Freddy TNT válasza djtooomi (#30) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Ennyiért mégis hol ??

(#32) Lenry válasza bteebi (#24) üzenetére


Lenry
félisten

köszönöm a kielégítő választ :R
én lusta voltam kiszámolni, azért írtam azt az értéket... :B
ezek szerint ha 0,4-0,5s alatt ér földet, akkor az elég idő ahhoz hogy a fej leparkoljon?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#33) bteebi válasza Lenry (#32) üzenetére


bteebi
veterán

Bőven. Egy átlagos vinyó átlagos random access time-ja kb. 15 ms (ami ugye 0,015 s), de legrosszabb esetben se szokott mondjuk 50-60 ms-nál lenni (nyilván vannak olyan esetek, amikor két baromi közeli szektor között kell váltania, olyankor az access time akár 1-2 ms is lehet, és hogyha a legtávolabbiak között kell - tehát a tányér "belseje" és pereme között - akkor se több mondjuk 60 ms-nál). Kerekítsük fel 100 ms-ra, ami már 0,1 s, de még mindig érezhetően kevesebb, mint a zuhanási 2-3-4 tized másodperc.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#34) Lenry válasza bteebi (#33) üzenetére


Lenry
félisten

másik kérdés viszont, hogy oké, hogy a fej már nem fog belemarni a lemezbe a földetéréskor, de szerintem akkor se egészséges leejteni...
mi mehet még tönkre ilyenkor?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35) Tyberius válasza Lenry (#32) üzenetére


Tyberius
aktív tag

Garantáltan. Gondolj csak bele, egy mai átlagos desktop vinyóban a fej nagyságrendileg 10-20 ms alatt képes ráállni egy tetszőleges sávra. Egy parkolási művelethez is kb. ennyi idő kellhet. Nem tudom, ez az érték hogy alakul laptop vinyók esetében, de nem hinném, hogy lényegesen több lenne.

(#36) djtooomi válasza Freddy TNT (#31) üzenetére


djtooomi
tag

Aprókban. :K :K

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#37) bteebi válasza Lenry (#34) üzenetére


bteebi
veterán

Nem hülye kérdés :D. De erre igazából nem tudom a választ :(. Mindenesetre szerintem "normális" magasságból leejtve talán semmi (jó válasz :DDD ). Mindenesetre azzal, hogy parkolópályára állt a fej, már (elvileg) egy igen fontos sérülést, a felületi sérülést megúsztad, ami azért elég fontos dolog (bár önmagában még nem minden).

Valaki okos megírhatná a frankót :DDD, hogy okosodjunk! :P

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#38) lajosx


lajosx
őstag

apám hova jutunk ,kiváncsi vagyok1,2 éven belül mennyi lessz a vinyok átlagos mérete:) 100tb:)

(#39) Wyco válasza Cs_Laci (#20) üzenetére


Wyco
tag

Szerintem ez az elsoszerias de majd ha megjon akkor megnezem. [tenyleg, hogyan is tudom megnezni?]

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#40) Kriza válasza Integra (#11) üzenetére


Kriza
őstag

:C
A zene és DVD filmek lejátszásához használt gépnek is kell egy oprendszer, amihez azért elkel egy gyors elérésű merevlemez. Ezért jó lenne, ha az 500-as tároló HDD mellé nem kellene egy 36-os Raptor. Bár Raptorom nincs, de egy igazán gyors 500-ast szívesen vennék.
:R

[ Szerkesztve ]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#41) demagóg válasza Lenry (#34) üzenetére


demagóg
aktív tag

Ha szerencsétlenül esik pl. hanyatt, akkor a motorcsapágy megszorul. Ha még szerencsétlenebbül, akkor a motor tengelye elferdül, elcsavarodik. Ez még nem akkora baj, ha a lemezek nem verődnek hozzá a lemezek között levő légterelő lamellákba. ST szerencsére nem használ parkoló villát, így ez a probléma megúszva (mármint, hogy felkenődik a lemezre, onnan meg a fejekre). További gond a lemezköteg elmozdulása. Bekapcsolt állapotban leeséskor mindezt tetézi a forgó lemez károkozása is. A fejek szerencsés esetben parkolva ússzák meg a balesetet, de nem mindig, ez tapasztalat. Jelezze, ha valaki leejtette már és túlélte az eszköz. Én direkt nem kísérleteznék, de az eredmény érdekelne. Mivel ez nem SSD (végre egy nyomós érv mellette) nem is értem, ha károsodás nélkül túléli az eszköz. Ez a shock detektor biztos jó (évek óta létezik), ha 10 esetből csak egyszer is segít. Nem csodaszer, nem figyel 3D-ben. A két tengelyű detektálás kezd már terjedni, de hát ez még mindig csak egy sík. Ha a síkra merőlegesen landol a padlón a HDD, abból nem sokat fog észrevenni. De amúgy is az lenne a biztosabb, ha a detektor egy légzsákot indítana, nem a fej parkolását. Esetleg katapultot ejtőernyővel. :B

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#42) Male válasza demagóg (#41) üzenetére


Male
nagyúr

Csak működés közbeni leeséssel kell jelentkezni? Mert kikapcsolva ejtettem már le. (Papírlapok között volt a vinyó az aztalan, felálltam, felkaptam a lapokat, a vinyó meg repült közülük egy szépet... parkettára. Semmi baja sem lett. Hitachi 5K80-as notivinyó.)

(#43) 14adam


14adam
addikt

Vajon meddig lehet még sürüsiteni a vinyokat :F De nemolyan rosz ez mert jósok hd film meg játék elfér rajta :) Majd bekéne újitani egy ilyennel :D

(#44) Krix válasza demagóg (#41) üzenetére


Krix
őstag

Nekem már sikerült. Egy USB-s alu keretben hordok egy WD 120-as 5400rpm-es notivinyót. A padlón álló gépház tetején volt a vinyó és a gépház előlapján lévő USB-re csatlakozott éppen amikor hirtelen felugrottam az asztal mellől és a lábam magával rántotta a vinyót. Elég hangosan csattant a kőpadlón lapjával. 1 hetes volt a vinyó.

Ez másfél éve volt, azóta is megy. :C

Mondjuk éppen nem végeztem rajta semmilyen műveletet, valószínűleg ezért élte túl.

If it is not broken then don't fix it!

(#45) demagóg válasza Male (#42) üzenetére


demagóg
aktív tag

A megmagyarázás: :B Notivinyó picit más, mert sokkal kisebbek a tömegek, meg állítólag úgy is méretezik (amit én kétlek, így jön össze és kész) de tény, hogy a 2,5-ös vinyók külső házból tényleg nem szoktak esés miatt meghibásodni. Amúgy a folyadékcsapágy álló helyzetben talán még védtelenebb is (?). Ha ferdén landolt és nem pattant az még a jobbik. De tényleg szerencséd volt. Meg ha ilyenkor az ember lábbal lendít rajta, hogy ne merőlegesen csapódjon be az is segít valamit. Mindenesetre egy pozitív eset már van. Ez tényleg mázli. :C

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#46) demagóg válasza Krix (#44) üzenetére


demagóg
aktív tag

Na erre már tényleg nincs magyarázat. Kőpadló. Ezt nem szabad túlélni. Biztos hidrogénnel volt töltve a vinyó. :B Tényleg tudhatnak valamit amit a nagyok nem. Bár ez is notivinyó volt.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#47) Krix válasza demagóg (#46) üzenetére


Krix
őstag

Na igen, ott helyben biztos voltam benne, hogy az egyhetes vinyó mehet a kukába, bár valószínűleg gariba cserélték volna. :DDD Nem láccik az ugye kívűlről, hogy leesett...

If it is not broken then don't fix it!

(#48) band1103 válasza demagóg (#41) üzenetére


band1103
őstag

Ezt a szöveget apám :C ezer gart! Helyed van az IT Stand-up-osok között!
Egyébként meg a sok örült HDD fanatikusoknak üzenem hogy a (távolabbi) jövő a mozgó alkatrész nélküli tárolóké. Egyébként sem értem minek ez a "HDfilmeketatrtomrajta" hozzáállás. Ki kell írni oszt kész, az a biztos. A HDD adataival ezer dolog történhet. Blue-ray írót már lehet kapni. Annyiba kerül mint anno a Duke nukem idejében a CD írók kerültek, nagy ügy! :DDD

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#49) Wyco válasza band1103 (#48) üzenetére


Wyco
tag

Miert irnam ki? Semmi ertelmet nem latom gyujteni a lemezeket a polcokon. Ilyen erovel az ember tartson egy 36 v 74G-s Raptort amin fent van par progi az osszes tobbi dolgot meg irja lemezre...szerintem ez butasag. (persze, backup kell, de most nem errol van szo).
Sokkal kenyelmesebb ha egy normalis meretu vincsin ott vannak a filmek, es csak elo kell huzni total commanderbol.
Egyebkent meg a lemezek is halnak par ev utan mint tudjuk...

ps. nem beszelve arrol h az 1T-s vincsik nemtom otthon mennyibe kerulnek de itt £100 korul mar kapni. Gondolom a masfeles se lesz sokkal tobb ha normalizalodik az ara. Ez igazan nem nagy osszeg...

[ Szerkesztve ]

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#50) Godefroy


Godefroy
senior tag

"Elhamarkodta, aki az SSD-piac felvirágzása láttán máris temetni kezdte a hagyományos merevlemezeket"

Hát igen.
Tavaly ~100 000 SSD-t adtak el és kb 300 000 000 HDD-t :C

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.