Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AMD Power


AMD Power
titán

Már épp ideje volt. Nekik is össze kell szedniük magukat! :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2) otoaak


otoaak
tag

Egy linket tehetnétek bele azért ha már hír. :)

SG Note Pro P900

(#3) tomistarkapi


tomistarkapi
tag

A qwertyset lehet is küldeni hozzám

(#4) raub


raub
tag

Kell is nekik a beharangozó... :U
Nálunk a cégnél 4-5 éve még majd mindenki kezében BlackBerry készülék ,, ragyogott " :)
Aztán betört a ,, tapicskolós " :D mobilőrület és lassan de biztos hanyatlásba kezdtek.
Ma már a felhasználói élmény százszor fontosabb mint a BB. mögött álló profi kommunikáció... :F

(#5) Иван


Иван
őstag

Helyes, hajra RIM. Qwerty verzioval megdobhat majd valaki :))

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#6) Lall


Lall
veterán

Ezt csak belinkeltem volna a cikkbe. Nekem őrületesen tetszik.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#7) b0bcat válasza Lall (#6) üzenetére


b0bcat
addikt

Ez egy logó, hangszóró és home gomb nélküli ájfón 4 a videón? :DDD

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#8) NGA válasza Lall (#6) üzenetére


NGA
addikt

Lehet én nem látok valamit, de ezt a szifon, droid, wp már 2 éve tudja. Mit kell nézni? (levelet kap, majd telefont fogad, majd levelet ir, majd dlna)

[ Szerkesztve ]

(#9) Möhe válasza b0bcat (#7) üzenetére


Möhe
addikt

nekem is ez tűnt fel :DDD

viszont az a gépelési szótárszerűség nagyon tetszik , kiváncsian várom mit hoznak ki
igaz én már nem bírtam megvárni ,mert kellett már egy bunkofon,szóval én kiestem a pixisből náluk

(#10) unrealnoise válasza Lall (#6) üzenetére


unrealnoise
senior tag

Hát ennyi engem nem vesz meg. Mi volt ebben? Egy UI, egy billes "újítással". Ennyi. Ezt így az első promo videók közt tudni szerintem elég meredek. :/

Ennél sokkal ütősebb kellett volna, valami extrém, valami ami tényleg használhatóbbá és jobbá teszi az androidos telóknál a cuccot.

a nokia 920 legalább részben kiemelkedik. durva jó képernyő, brutálisan erős készülékház, jó OS, durva optikai képstabilizátor.

a BB ha így halad, a rajongók elkezdhetik a temetésüket. Aztán amúgy meg ki az, aki ha tappis telót akar, akkor nem droidot, apple kütyüt, vagy winphone-t vesz?

ki az aki be mer vállalni egy új BB-t?

nem egyszerű a dolguk bevallom, sőt, jóformán lehetetlen. Hiába húznának meg egy klassz újítást a BB-nél, mire észbekapnának a droid egy még jobbal rákontrázna...

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#11) unrealnoise válasza NGA (#8) üzenetére


unrealnoise
senior tag

Ennyi. Ebben semmi új nincs, a dizájn más és kész. Persze ez egy BB-nek óriási lépés, de ez már rég kevés. Ezzel pedig piacot szerezni... Lehetetlen. hacsak nem nagyon olcsó és ehhez képest csúcs a hardver. (és egyéb extrák, pl. fasza fényképezőgép, optikai képstabival etc)

mivel ezek valószínűtlenek, ezért ebből bukás lesz... :)

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#12) #13260800 válasza unrealnoise (#11) üzenetére


#13260800
törölt tag

A Blackberry egy jól összerakott kiválló hangminőséggel nagyon jó telefonkönyvvel és igen erős céges szolgáltatásokkal van ott ahol. Amikor az ember Blackberryt vesz akkor levelezésre telefonálásra akarja használni elsősorban. Ebben nagyon nagyon jók. A jelenlegi 9800 Torch készülékemben nincsen Optikai képstabilizátor se barom erős vas. Ellenben ha úgy hozza, hogy annyit kell dolgozzak, hogy le sem tudok feküdni akkor is van benne energia és nem merül le. Akkor sem ha sokat telefonálok.

Nekik nem kell parasztvakítani. Nyilván fejlesztik majd a multimédiás dolgokat, de azért meg lehet nézni őket. Ahhoz képest mekkora dömping van még mindig jelen vannak a piacon. Ez pedig azt jelenti, hogy tudnak valamit.

Optikai képstabilizátort ne várj céges telefonba még egy jó ideig. Öszintén minek? (hacsak nem valami fotós vagy de akkor meg miért nincs fényképezőgéped?)

Személy szerint ha megmarad a querty bill és a zöld piros gomb a kiválló űzemidő ezen kivűl futni fognak rajta az Android appok is (valahol olvastam ilyet) akkor nem kérdés mit fogok venni.

(#13) Иван válasza unrealnoise (#10) üzenetére


Иван
őstag

Aki BB-ben gondolkodik, anak elsősorban nem a vetőmagos CPU a szempont. ;)

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#14) hum1 válasza unrealnoise (#10) üzenetére


hum1
csendes tag

ÉN bevállalnám, elegem van a kuka-droidból, a winfosból és a retardált ájóeszből! :)

[-][_]|]]| aka Humi

(#15) saiyajin


saiyajin
senior tag

En nagyon remelem valami igazan jo dolgot hoztak ossze a Rimnel. Wp-t hasznalok, es a droiddal is el vagyok, de nem bannam, ha olyanra sikerulne, amire azt mondanam 'nah ez az en rendszerem!'

"I don't even close my fuckin' eyes when I sneeze"

(#16) emev válasza unrealnoise (#10) üzenetére


emev
csendes tag

"Aztán amúgy meg ki az, aki ha tappis telót akar, akkor nem droidot, apple kütyüt, vagy winphone-t vesz?"

Én. Számomra előny, ha egy telefonon nem iOS, Android vagy WP fut. És egyébként egy jól megcsinált full touch kezelőfelület, mint amilyen úgy tűnik a BB10-nek lesz, óriásit dob a használhatóságon. Pl. a Nokia N9 után egy iPhone-t használni olyan, mintha valami régi, 5 évvel ezelőtti eszközt nyomkodnék (lényegében az is). Alapból már ez is egy nagy érv a BB10 mellett.
Úgy tűnik hum1 is hasonló véleményen van, legalábbis az op. rendszert illentően. Valószínűleg nem csak mi ketten gondolkodunk így :)

[ Szerkesztve ]

(#17) oszi666 válasza Lall (#6) üzenetére


oszi666
őstag

Azert az a prediktiv szovegbevitel nem semmi.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#18) kristof83 válasza emev (#16) üzenetére


kristof83
aktív tag

"Valószínűleg nem csak mi ketten gondolkodunk így" :K

De nem ám!! Rühellem amikor valaki egy személyben akarja eldönteni egy cég sorsát, és megmondja mi jó a többi 7milliárd embernek, azért mert neki van egy szűk rálátása a dolgokra :(((

(#19) Cyberpunk válasza kristof83 (#18) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Így van pontosan így gondolom én is. A QNX alap az nagyon jó, volt Playbook-om máig a legjobb mobilos rendszernek tartom, persze akkortájt még voltak bajok, mondjuk ami a készülék bukása miatt is volt.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#20) lollipop válasza emev (#16) üzenetére


lollipop
csendes tag

Csatlakozom! :R
Számomra a droid nem jött be bár wpt nem használtam, megnyomkodva nem annyira tetszik és egy két dologban még mindig úgy gondolom, hogy le van maradva, így hát maradt az ios, de ezt meg már olyan szinten meguntam, hogy alig várom.... Bár mivel nagyon magasan fog kezdeni szerintem, ezért kezdetben bold 9900 vagy n9 lesz az ios helyett és onnantól kezdve, hogy tervezem egy ipad mini vagy nexus 7 vásárlását az applikációk hiánya sem lesz túlzottan fájó pont. :))

(#21) Иван válasza oszi666 (#17) üzenetére


Иван
őstag

Nem. De azért hogy magyarul is jön-e, arra ne esküdjünk.

Amúgy én próbáltam WP-t, és szerintem jó rendszert, nekem tetszett. A kinézet is (tudom, szarcsempe), de én kényelmesnek találtam és szerintem egyáltalán nem randa. Ahogy pl a HTC Sense is tetszik.

Az iOS kezelőfelület kezd már nagyon unalmas lenni. :(

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#22) dani3l válasza emev (#16) üzenetére


dani3l
őstag

Plusz 1 szavazat. WP szeriatol falnak megyek, ingyen sem kene, mobilon az iOS sem jön be, Androidbol meg lassan (de biztosan) kezd elegem lenni, szoval nekem ez egy eleg jo alternativa, meg ha nem is "munkas" celokra kell. Egy-ket honappal ezelötti kb negyed oras video alapjan nekem nagyon elnyerte a tetszesem, es az meg csak egy beta volt, kiadasig gondolom azert meg böven csiszolnak rajta.
Bar a biztonsag kedveert lehet, hogy nem egyböl veszem meg, hanem varok nehany honapot a tapasztalatokra, de hacsak nem lesz valami irdatlan nagy baki a rendszerben, biztos, hogy megegy taggal fog gazdagodni a BB tabor.. :)

(#23) Иван válasza dani3l (#22) üzenetére


Иван
őstag

Igazából szerintem azért is megéri BB-t venni, mert jó telefonok. Úgyértem én pár napja használok egy 9360-at, de eddig kb ez a legjobb telefon funkcionalitásban, amit láttam (beleértve iphone).

Nincs rajta eyecandy meg fingós app, ez tény, de cserébe gond nélkül megy.

Ja és a 9360 akku aggodalmaim alaptalanoknak bizonyultak.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#24) Probber


Probber
őstag

Nem tudom, hogy milyen időközönként fognak csepegtetni, de azt hiszem, hogy mostantól minden nap benézek az oldalukra. :)

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#25) emev


emev
csendes tag

Ami még ötletes dolog (ha munkához is használja az ember a telefont) és talán nem annyira közismert, az a Balance BB10-es implementációja: videó
Dual SIM-mel még érdekesebb lenne.

(#26) oszi666 válasza Иван (#23) üzenetére


oszi666
őstag

Nekem is wpm van en nagyon szeretem, nar van egy ket idegesito dolog ( en az iet nem szeretem, facebook uzenetek kesve vagy sose erkeznek. Asszem ennyi ) egyvalamire cserelnem le es az a bb 9900. Csak az meg nem er annyit, amennyiert aruljak szerintem

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#27) daniel909


daniel909
addikt

a szövegbevitelen kívül (ami simán lekoppintható) nem láttam semmi extrát.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#28)



őstag

Egy percnél jól látszik, hogy fog kinézni hátulról [link]
de itt is... :DD [link]

[ Szerkesztve ]

(#29) Peterson_


Peterson_
addikt

Inkább ez a kampány, mint a legutóbbi lovacskás rettenet az erőltetett lazasággal...:N

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#30) emev


emev
csendes tag

Közben vietnámi barátaink csináltak tökéletes minőségű képeket és videót. Nekem tetszik.

(#31) Möhe válasza emev (#30) üzenetére


Möhe
addikt

:K
tetszik, már idén kijöhetett volna i5 ellenfélként :(((

(#32) válasza emev (#30) üzenetére



őstag

Ez több sebből is vérzik.

1. 4,2'-ról volt szó ez jó ha van 4'
2. Ez úgy néz ki mint a London, ami erősebb mint a Laguna, és 5'-nak igérték, de kisebb mint a Dev Alfa B.
3. A lepattinthatós hátlap pont olyan gagyi mint az SGS III-é.

Mi van a másik modellel? Ez szerintem egy a sok prototípus közül. Egy fejlesztőnek sem adnak gyártás alatt lévő végleges modellt. Hitelesebb lett volna, ha a gyárból lopta volna ki egy takarító. :D

Amúgy ez is szép, de a kis kijelzővel, és a hátlappal nem vagyok kibékülve.

(#33) dani3l válasza (#32) üzenetére


dani3l
őstag

Egyetertek, a hatlap nekem is szemet szurt, bar nekem inkabb az LG jutott rola eszembe, olyan egyszerü, semmi csicsa, de megis unalmas es olyan semmilyen..
Remelem ez tenyleg csak prototipus. Mondjuk a többi resze nagyon szep, igaz kijelzö tenyleg eleg kicsinek tünik..

Nem tudom, korabbi BB-knel alkalmaztak-e mar, de szerintem tök feelinges lenne, ha a BB logot hasznalnak hangszoronak..

(#34) emev válasza (#32) üzenetére


emev
csendes tag

Szerintem ez megvan 4.2". Régebben voltak képek az L-Seriesről más modellek mellett és a mostani videó végén is látható az iPhone 5-tel és kicsit nagyobbnak tűnik annál.
Eddig is ezt a 4.2"-es modellt hívták Londonnak. A Laguna azt hiszem ennek a Verizonos változata.
Egyébként nekem azzal lenne bajom, ha nagyobb lenne :)

Nekem az új hátlap tetszik (a korábbi képeken más volt). Úgy néz ki, hogy lyukacsos, puha műanyag lesz (talán olyasmi anyagból, mint a PlayBook hátlapja?). Az SGS3-é kopogós műanyag, nem?

Az N-Seriesről egyelőre nagy a hallgatás és ahogy mondod, az sem biztos, hogy ez a végleges L-Series készülék.

(#35) válasza emev (#34) üzenetére



őstag

Én úgy tudom, hogy a Dev Alfa B belső néven a Laguna két maggal 1.5GHz Kari proci még 45nm, 1GB ROM-mal, 4,2' kijelzővel.
Amit linkeltél az a London, ami elvileg 5'-os, 441ppi, S4 négy maggal 28nm, 2GB ROM.
[link]

Fém hátlapot várok, a térerőt, meg oldják meg. BB-nél megszokott volt, a fém használata, de ők is olcsóbbítanak. Remélem kellemes meglepetés lesz a legális bemutató. Mondjuk én így is megvenném, a rendszer miatt.
SGS III lakkozott kemény, de szerintem ez is kemény, csak nem lakkozott.
Biztos, hogy lesz billentyűs változat is a nyár elejére.

[ Szerkesztve ]

(#36) dani3l válasza (#35) üzenetére


dani3l
őstag

Adna az eg, hogy fem legyen, legalabb a London (vagy akarhogy is hivjak a nagytesot), meg hozza egy izmosabb akksi, es kesz is almaim telefonja..

Szerk.: Jah, es remelem nem AMOLED lesz a kijelzö.. :U

[ Szerkesztve ]

(#37) emev válasza (#35) üzenetére


emev
csendes tag

Én itt néztem: London és Laguna.
De annyira nem vagyok tisztában ezekkel a kódnevekkel. Lényeg, hogy jan. 30-án elvileg egy 4.2"-es L-Seriest és egy kb. 3.1"-es, qwertys N-Seriest fognak megmutatni nekünk :)

A fémet én is jobban szeretem, de egy jó minőségű műanyag is lehet kellemes. Remélem inkább Nexus 7-szerű lesz a háta és nem SGS3 :)

[ Szerkesztve ]

(#38) válasza dani3l (#36) üzenetére



őstag

Na az AMOLED-től én is félek, remélem kacsa, és a kijelzőt üveg fogja védeni nem plasztik, de ez is csak reménykedés.

(#39) unrealnoise válasza emev (#16) üzenetére


unrealnoise
senior tag

jah, de azt nem írtad oda, hogy miért. IOS elavult, az UI kész förtelem, nem egy mai szintű rendszer. az android ezzel szemben ha nem is feltétlen használhatóbb, de sokkal letisztultabb, modernebb, szebb.

elvakult hozzáállásról ad tanubizonyságot, az, hogy ennyire élből elutasítod az összes többit, holott még vajmi keveset tudunk a BB 10 rendszeréről. és azért erősen meglepődnék, ha valami oltári nagy dologgal ki tudnának jönni, még a nagyok előtt. ha meg meg is csinálnák, a googlenek pár hónapra meglenne arra a saját, még jobb válasza...

egyszerűen a BB 10 nem mutatott fel még annyit és olyat, hogy érdemben mellette letehessük a voksot...

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#40) unrealnoise válasza #13260800 (#12) üzenetére


unrealnoise
senior tag

"A Blackberry egy jól összerakott kiválló hangminőséggel nagyon jó telefonkönyvvel és igen erős céges szolgáltatásokkal van ott ahol."

Hol? a béka segge alatt? :D
Mert most kábé ott vannak. Gödörben. Kár tagadni.

Az a baj egyébként, hogy céges telefonnak? Ne viccelj, pont a múltkor volt cikk arról, hogy állítólag az FB alkalmazottainak is droidos kütyüjük lesz, mert ugye az uralja a piacot, így meg használják azt elsősorban.

Arról meg nem beszélve, hogy a nemrég jelen lévő BB telefonok még mindig jók (mai napig!) üzleti telefonnak.
Más kérdés, hogy hiába jó arra, ha szarra sem mennek a piacon vele. Mert bizony nem mennek vele semerre.

Óriási tévedésben vagytok, ha azt hiszitek, üzleti, céges mobilt akar a BB összedobni.
ez az egész most a piac meghódítására megy, és ha a százalékokon nem sikerül javítaniuk jelentősen, lehet olyan mélyen találják magukat, mint a Nokia nem is olyan rég (a 920-as most kezdi őket részlegesen kihúzni a szarból)

Szóval céges melóra eddig is kiválóak voltak a BB-k, de ez kurvára lényegtelen akkor, ha a piacról ilyen kütyükkel a továbbiakban lényegében eltűnnek.

A BB 10 populáris kütyü szeretne lenni, amit a hétköznapi emberek is megvesznek (doird, wp, és ios helyett!).
Csak ezzel tudnának kijutni a gödörből. A többi mind sallang. Akár tetszik, akár nem. Érveket meghallgatok, lehet kontrázni, de szerintem nincs mire. Tény, hogy a BB szarban van, és tény, hogy piacot akar nyerni, részesedést növelni. Ez pedig az üzleti telefonokkal nem sikerült hosszútávon - legalábbis ilyen piaci szereplők mellett...

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#41) dani3l válasza unrealnoise (#39) üzenetére


dani3l
őstag

Szerinted. Szerintem meg nem.
Nem varok töle semmilyen hokuszpokuszt, csak azt, hogy tudja normalisan azt, amit kell es ne akarjon ugy csinalni, mintha mindent tudna (pedig nem..).

iOS nem lenne rossz, csak sajnos az is egyre bugosabb, meg a 4 eve ugyanolyan gui mar nem igazan allja meg a helyet.
WP nekem alapjaiban nem tetszik, ehhez fölösleges többet hozzafüznöm.
Android nem volt olyan rossz, csak ahogy a linkelt hsz-emben is irtam, nekem marhara nem jön be a fejlesztesi irany.
Ennyit erröl. Ha a BB10 egy olyan oprendszer lesz, ami gond nelkül tudja az szükseges funkciokat es bugmentes lesz, akkor miert ne lehetne letjogosultsaga?

"..a googlenek pár hónapra meglenne arra a saját, még jobb válasza..." - ehh.. :))

(#42) emev válasza unrealnoise (#39) üzenetére


emev
csendes tag

Én nem nevezném azt elvakult hozzáállásnak, hogy nem tetszik sem az iOS, sem az Android, sem a WP.
Te írod, hogy az iOS UI förtelem, az Android pedig letisztult és szép. Biztos sokan fordítva gondolkodnak és ezt is elfogultságnak mondanák (pl. nekem Androidról nem a letisztultság és szépség jut eszembe). Ízlés kérdése és nem feltétlenül elfogultságé.

BB10-ről elég sok videó és információ van már, csak ha nem keresed, akkor nem biztos, hogy tudsz róla. Nekem azok alapján tetszik a rendszer és inkább olyat vennék, mint az előbb említett három közül bármelyiket. Ahogy dani3l írja, ha jól működik, kényelmes használni, jók a készülékek és a támogatás, annyi nekem bőven elég. Persze lehet, hogy vegül élőben nem jön be, de az majd hamarosan kiderül.

Amúgy nekem mindig a "kisebb" rendszerek tetszettek: WebOS, Meego, most BB10 és Jolla (bár utóbbinak a Slush előadása kicsit elkeserítő volt).

(#43) unrealnoise válasza dani3l (#41) üzenetére


unrealnoise
senior tag

Értelek én, de most felsoroltál pár dolgot, amit én meg is értek, hogy nem tetszik egy két dolog a kezelőfelületben, de ehhez képest mondjuk aztán a BB10 és a rendszere még sehol sincs szvsz. mondjuk nem is néztem utána youtube-on, meg ilyesmi, lehet kiszivárgott már csomo minden, amiről nem tudok...

(Tudom, tudom, a háttérben ezerrel íródnak az alkalmazások, valami 75.000-es számról is hallottam) Viszont simán vehet itt is olyan irányt a fejlesztés, ami neked annyira nem fog bejönni, de nyugodtan ki is mondhatjuk, hogy a tökéletes rendszerektől még messze vagyunk. Persze ez is csak Ha, de az is csak feltételezés, hogy a BB10 ütős lesz, és elkerülnek vele mindenféle komolyabb problémát, valamint nem lesznek elbaltázott lépéseik... (mindenkinek vannak, lást apple töketlensége UI szinten, meg google.maps, meg ilyenek...)

egyébként én szoktam eredeti appokat venni, nem sokat, de ami jobb vagy akciós, vagy simán kihasználom, arra áldozok is. most ha mindig úgy újítanék telefont, hogy hé, most a WP a legjobb, meg ilyenek, akkor átugrom oda, aztán a BB10-re, aztán meg a tökömtudja melyik rendszerre... az sem megoldás szerintem, mert lehet két-három év után ugyanott kötsz ki, mint ahonnan indultál...

és ugye én használok is pár szolgáltatást (spotify mondjuk), és ez még WP8-ra sincs, így meg kötve hinném, hogy bb10-es rendszerre készen lesz az elején.

tehát ez sok.
neked lehet a BB10 bejön, de a trend nem ez mutatja, a trend az, hogy az android rohadt népszerű, és ezért a google tesz is. meg az olyan problémák, amelyek téged zavarnak, a legtöbb embert nem is érdekli komolyan, legalább nem bosszantja halálra magát, és az szinte biztos, hogy csupán azért a pár droidos újítás miatt nem fog telefont vagy rendszert váltani...

a BB10 lehet életképes, de azt nem megérteni, hogy a többségnek bőven elég a droid, ami már a piac minden területét és árszegmensét rég lefedte... szóval a többség minek váltana a bb10-re, ha még a mostani okostelókat sem tudják érdemben kihasználni, a rengetek rendelkezésre álló app ellenére?

a BB10 biztos sikeresebb lesz, mint az elmúlt pár évben volt, de ez lehet kevés lesz.
az, hogy számodra életképes a koncepció, nem egyenlő azzal, hogy a BB visszatér arra a szintre, ahonnan elindult. üzleti szegmensben meg hiába lesz vagy lenne sikeres, azzal aztán nem sokra mennek, amíg a samsung és az apple több tízmillió telefont ad el fél év alatt... átlagembernek nem kell üzleti telefon, átlagembernek jó lesz a droid is. vagy bármi más is. bb10 is lehet jó lenne egy átlagembernek, sőt. csak amíg a csapből is a droid folyik, és néha-néha ár alatt kínálnak csúcstelefonokat, tableteket etc, és egyébként is ezt veszi a nagytöbbség (naponta majd 1.000.000 droid aktiválás!), addig nem valószínű, hogy ezt a lendületet idejekorán meg lehetne törni...

persze mint mondtam, átlagembereknek bőven jó lehet a bb10 is, de azért ezeken kívúl van még négy variáció ugye (iOS, WP, droid, bada), így még ha totál elfogulatlanul is szemléli a terepet egy leendő vásárló (nem érdekli mennyi app, milyen rendszer meg etc), akkor is 20% körüli esélye lehet annak, hogy ezt a rendszert választja, de ha ezt vesszük, hogy megnézzük majd, a polcokon mennyi BB vagy egyéb rendszerrel ellátott telefon lesz megtalálható, akkor a doid fölény újfent megmutatkozik.

30 droid teló között pl lehet megtalálja a számára leginkább szimpit, ezzel szemben ott lesz a BB-nek mittudomén 4-5 telefonja a kezdetben...

szóval rohadt nehéz dolga lesz, a WP8-nak és a Badanak sem megy könnyen, pedig azért nyomatják őket gondolom hátulról rendesen...

az olyan már kész megállapodások is a bb10 ellen vannak, mint pl, hogy a deezer stratégia megállapodást kötött ugye a telenorral. aztán ingyen nyomatják a zenét rajta. nah most mondjuk ez gondolom nem rendszerfüggő, de amíg a bb nem ér el normális részesedést a piacon, addig nem is lesz rá app. persze erre már fent utaltam. de szóval az ilyen megállapodásos kedvezményekkel sem tud majd élni egy ideig egy új bb10 tulaj...

kicsit kapkodva fogalmaztam, de ne úgy vedd, hogy droid buzi vagyok. az előző telóm egy bada-s samsung wave volt, most SII van, és bár tetszik a WP8-as nokia 920 (háza, videója), de a wp8-tól inkább félek. bár nekem bejön azért a csempés felület, de hát még itt is bőven apphiánnyal kell küzeniük a felhasználóknak...

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#44) unrealnoise válasza emev (#42) üzenetére


unrealnoise
senior tag

nos dizájban vitatkozhatunk, de ahogy dani írta korábban, azért az iOS felhasználói felülete lehet jó, de nem mai, az biztos. nekem unalmas, és csúnyácska.

persze minden szubjektív meg etc, és lehet korábban úgy fogalmaztam, hogy az iOS förtelem, akkor elnézést, ez azért nem áll fenn. viszont az andoid sokkal modernebb, szebb, maibb, és szerintem letisztultabb is... aki tanult kiadványszerkesztést vagy érdekli a dizájn, az szerintem hasonló véleményt fogalmazhat meg.

de pl itt van ez a cikk is. Borzalmasak az apple online termékei.

persze ez csak egy vélemény, és ebben nem csak a felhasználói felületről beszélnek, de hát egyszerűen már ott is késésben vannak.

azt sem szabad elfelejteni, hogy bár az előnyös, ha az iOS beég az ember emlékezetébe, és bármikor gond nélkül kézre áll a kezelése, (pl akár 5-6 év múlva is teljesen hasonló menük, színek, árnyalatok, a legtöbb funkció a megszokott helyen etc...) de azért az embereknek szerintem kell kicsit az újdonság, a változatosság.

és attól mert az andoid fejlesztgeti elég tempósan az UI-t is, még nem lesz feltétlen használhatatlanabb valami.
persze daninak nem jött be egy-két dolog, de ezeken a megoldásokon is bizos finomítani fognak idővel...

azt elismerem, hogy a BB10-nek nem nagyon néztem utána, de ez azokon a kétségeken, melyeket előbb fogalmaztam meg daninak, nem változtat érdemben.

nokia n9 nekem is tetszett, egydül a rendszerrel és a támogatásával voltak fenntartásaim. és hát nem is azt vettem. megjegyzem jól tettem, mert elegem volt, hogy bada-ra sem volt sokáig semmi értelmes vagy hasznos app. oké, várhat az ember, meglehet nélküle, de néha jó lenne, ha rögtön ott lenne és ezeknek az appoknak a segítségével is kiaknázhatnám a telefonom bizonyos képessségeit. ehhez pedig népszerű platform/rendszer kell, amire szinte élből, rögtön elkészül mindenféle fontosabb alkalmazás. nem pedig az van, hogy petíciózni kell azért, hogy ez is meg az is legyen már, - ha csak fél és múlva is, de legyen...

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#45) emev válasza unrealnoise (#44) üzenetére


emev
csendes tag

Daninak írt válaszoddal egyetértek. Ha valaki százával, ezrével tölti le az appokat, akkor nem fog könnyen váltani egy másik rendszerre, főleg, ha az új és még nincs hozzá 10 millió program. Viszont nekem például fontosabb a kezelhetőség, mint az appok. A beépítetteken kívül van néhány alap program amit használok és azokkal jól elvagyok. A BlackBerry pedig állítólag sok céget és fejlesztőt megfűzött, hogy fejlesszenek BB10-hez (volt sok fejlesztői rendezvényük is mindenütt a világon), úgyhogy optimista vagyok. Aztán lehet, hogy nem kéne, majd kiderül. Az olyanoknak, mint nekem nem probléma a váltás és az appok nem igazán szempont. Mondjuk N9-nél azért tényleg kicsit rossz a helyzet (mivel úgy jelentették be, hogy ez az utolsó meegos telefon), de számomra nem tragédia.

A BB10 a megjelent információk és videók alapján pedig szerintem jónak tűnik, kicsit másabb, mint a többi rendszer és a nem üzleti felhasználóknak is szimpatikus lehet. Emiatt és a fent említett jónak ígérkező app támogatás miatt, úgy gondolom, hogy jó esélye van, persze amennyiben nem szúrnak el valamit és a piac felkarolja őket (pl. szolgáltatók, média, stb.). Persze, ahogy írtad, kétlem, hogy egyhamar eljutnának oda, ahol voltak pár éve, de nem is biztos, hogy ez kell, hogy legyen a cél most.

A dizájnt illetően: az iOS-t én sem szeretem :) Viszont nekem az Android kicsit szedett-vedettnek tűnik és nem az elegancia és a letisztultság jut róla eszembe (plusz elég erős hardver kell alá). Nyilván a testreszabhatóság miatt ez nem akkora gond.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.