Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gyiku


gyiku
nagyúr

jolvan. meg 4k tartalom is alig van, de azert nyomjak csak.

hüllő

(#2) GoldhandRent válasza gyiku (#1) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Ha rajtuk mulik, lejebb mennek azok az arak :D

-

(#3) Robert07 válasza gyiku (#1) üzenetére


Robert07
aktív tag

Johet, valamikor el kell kezdeniuk, elvegre nem keves ido kell majd ahhoz, hogy ez a consumer vonalra is lecsorogjon. Mondjuk az meg a masik, hogy ott lesz-e ra igeny, mert 4K 24"-en normalis tavolsagbol nezve olyan, mint a papir, nem lehet latni a pixeleket, ugyhogy 8K-nak csak joval 48" felett lenne ertelme, de az akkora TV-knek meg szerintem nincs akkora piaci reszesedese, hogy a kozepes arkategoriaba is kapjunk majd valamikor 8K-t 60-70"-en.

[ Szerkesztve ]

(#4) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Valódi műsorszórás is van/lesz vagy ez csak valami zárt rendszeres egyedi megoldás?

Ha műsorszórás, akkor földfelszíni, kábeles, vagy műholdas? Van már a 8k továbbítására valamilyen DVB-T/C/S szabvány, vagy a japánok más rendszert használnak?

Nálunk esélytelennek tűnik még a 4k is, mert ahhoz gondolom cserélni kellene szinte az egész technikát az Antenna Hungáriának.

Lehet hogy egyszerűbb lenne elfelejteni a "hagyományos" műsorszórási technikákat és az Internet hálózat fejlesztésébe tenni azt a pénzt. Egy jó netkapcsolaton szépen lejön a 4k, sőt a 8k is, de ha tömegesen használják, akkor fejleszteni kell a hálózat minden pontját.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#5) jedis


jedis
senior tag

És majd "mihajcsaki" ??? :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#6) Robert07 válasza Tigerclaw (#4) üzenetére


Robert07
aktív tag

Szerintem IP alapu lesz, vagy interneten keresztul, vagy egy zart halozaton, ha az internetes savszelesseg nem lenne eleg, elvegre ha nem akarjak agyontomoriteni, akkor ehhez fog kelleni legalabb 0.5-1Gbps attol fuggoen, hogy milyen minoseget szeretnenek elerni.

(#7) Borisz76


Borisz76
veterán

Jött a FHD felbontás, esett a HD-t tudó készülékek ára

Jönnek a 4K-s készülékek és érezhetően "zuhannak" a FHD-s panellal szerelt készülékek árai.

Ezért is jó hír a 8K-s felbontás "bevezetése".
Emiatt - idővel - esni fog a 4K-s TV-k ára.

Mondjuk 2020 még odébb van.....elterjedni meg még később fog.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#8) superg


superg
senior tag

MI vajon hány K-ban közvetitettük volna az olimpiát?

(#9) #06658560 válasza superg (#8) üzenetére


#06658560
törölt tag

A négyes út mentén igen sokban.

(#10) Bici válasza superg (#8) üzenetére


Bici
félisten

Mivel nincs kameragyártásunk, ezért annyi K-ban, amennyiben a megvásárolt kamerák erre képesek.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11) GoldhandRent válasza superg (#8) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Mi 7 szegmenses kijelzon kozvetitettuk volna :DDDDD

[ Szerkesztve ]

-

(#12) atus72 válasza GoldhandRent (#11) üzenetére


atus72
senior tag

Ha megnézitek a horror áron (ezt a kormány persze cáfolja) elkészült úszó arénát (beton kocka), akkor láthatjátok hogy sikerült egy 7 segmenses kurva nagy kijelzőt belekúrni, azt hittem rosszul látok :(

(#13) Hieronymus válasza Tigerclaw (#4) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A 8K-s műsorszórás költségét nem az emeli hogy DVB rendszerben sugározzák.
A feladás pillanatáig és vételt biztosító készülék költségét nem befolyásolja, a műsorszórás módszere.

A kameráktól a stúdión keresztül, a végtermék továbbításának kezdetéig felmerülő költségek a húzósak.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#14) elithun


elithun
őstag

Hát teszteljék csak, egyelőre az UHD se terjedt még el, de a több részlet nem baj. De emiatt sem fogok évente TV-t váltani.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#15) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Hu de jó. Adnak majd hozzá 100"-os TV-t is, ami már súrolja alulról az értelmes felhasználás kategóriát? :D

(#16) Tin


Tin
veterán

nem tudom, minek erőltetik... egyből ugorhatnánk a 32K-ra... :D

(#17) Formaster válasza elithun (#14) üzenetére


Formaster
addikt

Ez az. MO-on még a fullhd műsorszórás is kérdéses. Nagyon kevés a csatorna és a bitráta közel sem éri el a nyugati színvonalat. :U Én kint lakom, itt ingyen kapok 80 csatornát, ebből 55 HD és bluray minőségben jön. Ehhez képest az otthoniakon alig veszem észre a difit a HD és az SD között. Talán kívétel a natgeo meg discovery hd, de egy rtl már vicc kategória.

(#18) carl18


carl18
addikt

Durva dolog ez! Idehaza még a full hd adás is luxus! :DDD UPC-m van és havi 3600ft-ért 2 beltérit fizetünk kb 2009 óta, és egyetlen hd (720P) adás nem jár hozzá. :((

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#19) Tigerclaw válasza Borisz76 (#7) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerencsére az OLED és a HDR "házon belül" nyomja az UHD TV-k árát, illetve a gyártók lassan már csak 4k-s TV-t gyártanak így ezek rekordidő alatt a megfizethető sávba kerültek.

A 8k-t szerintem nem is fogják még a TV gyártók sem erőltetni, mert a piac már a 4k-s TV-ket se vette meg magas áron. Most terjed a 4k, mert olcsó lett. Kevés érv szól mellette, de mivel szinte annyiba kerül mint egy FHD-s TV így megveszik. Ezt szerintem nem akarják újra eljátszani a TV gyártók. Ki kell várniuk, míg a háttéripar felzárkózik hozzájuk, ami nem 1-2 év, hanem inkább 5 vagy 10.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#20) Mexildos


Mexildos
aktív tag

A 4K TV adás is ritka. A mai műholdak még nem nagyon vannak felkészítve a 4K-ra sem nem hogy a 8K-ra. Meg lehet nézni itthon hány magyar csatorna megy HD-ban. A szükséges sávszélesség lesz egy darabig majd ezeknek a technológiáknak sokáig a hátráltatója. Ehhez már lehet sok helyen a rézdrótot üvegre kell cserélni. Na meg az 5G-nek is itt kéne lennie. De még a 4G is korlátozott. Szóval ez egyelőre még szerintem évtizedekre van a mindennapi használattól. a 4K is még legalább évek kérdése.
Ez persze most csak TV adásokra vonatkozott.

Kérdés hogy mindenki számára lesz-e értelme majd a 16K-nak :D

(#21) Tigerclaw válasza atus72 (#12) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Hát igen, amikor bizonyos focistadionokban körben sok száz méternyi ledfalból áll a palánk, akkor ez tényleg idejét múlt. Az árát a rajta futó reklámok meg hamar kitermelik, ha elég rendezvényt szerveznek oda.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#22) kolopele válasza superg (#8) üzenetére


kolopele
nagyúr

A baj inkább az hogy nem lesz olimpia, nem az hogy hány K - ban ment volna.
Egyébként szerintem még jó ideig elég lesz a 4K felbontás, persze egyszer mindennek eljön a maga ideje és akkor váltani kell.

(#23) ]Phobos[ válasza superg (#8) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Ezen a kérdésen röhögtem 5 percig ;]

[ Szerkesztve ]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#24) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Haladjanak a fejlesztéssel, de még a 4K-nak sincs értelme.
1080p-s adások sem léteznek, csak 1080i-k, de azért nagyon kell a 8K!

Nekem egy 6 éves szimpla LCD paneles 40"-os Tv-m van.
Majd cserélem ha bedöglik, de az új sem lesz 4K.
Felesleges extrákért nem fizetek pluszba.

(#25) PuMbA válasza Formaster (#17) üzenetére


PuMbA
titán

Nálam Digi kábel van és mind a 28 HD csatorna nagyon jó minőségű, szembeötlő a különbség az SD-khez képest :) A Telekom és Invitel HD adásainál jobb, mert azokat láttam, de ezek alapján nem kizárt, hogy a UPC-énél is, szóval akinek Digi van, annak biztosan kiváló minőségű HD adásokat nyújtanak.

[ Szerkesztve ]

(#26) HDR123 válasza gyiku (#1) üzenetére


HDR123
tag

Full HD-se nagyon.
Lehet nézni a mocskot a magyar tv-ben, természetesen idióta reklámokkal karöltve... :W

(#27) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szuper, ha így haladunk 2éven belül lesz sima UHD-HDR (+remélhetőleg 3D) TV-m értelmes áron.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28) gyiku válasza HDR123 (#26) üzenetére


gyiku
nagyúr

magyar tv :) evek ota max a forma1et nezem :K

hüllő

(#29) Chrys_


Chrys_
addikt

Mindig pont Japán. Ott, ahol agyonra dolgozzák magukat, mire hazaérnek, idejük sincs TV-t nézni.

(#30) Eclips21 válasza gyiku (#28) üzenetére


Eclips21
őstag

mint írták előttem is az se igazi FHD csak 1080i ami egy sz@r

amúgy tiszta gáz hogy ott már 8K-ban gondolkodnak de a piacon nincs egy normál áras laptop FHD-val, mikor a telefonok is évek óta azzal jönnek ki vagy nagyobb felbontásban

[ Szerkesztve ]

(#31) Fred23


Fred23
nagyúr

8K tévém biztosan nem lesz soha, mert nincs rá szükségem, viszont egyszer megnézném, milyen is egy 8K-s monitor! 20 év múlva talán lesz is egy. :DDD

(#32) AGE-T


AGE-T
senior tag

mindenki a 8K-n van leakadva. Én meg a 22.2 sávon. Hogy ez hóm keretek között mire jó, vagy hogy építed ki, az már más tészta. Egyáltalán 24 sáv mire jó, mit tud kiküldeni? 4 hangfalon jön a színész hangja?

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#33) Dr. X


Dr. X
aktív tag

Mekkora a váltószám, ahonnan még lehet normálisan látni egy x hüvelyk méretű 8K adást? Az 55-65 hüvelykes tévéket kis túlzással monitor távolságból lehetne csak nézni.

(#34) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

bocsánat, rossz topic :B

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35) kolopele válasza t72killer (#34) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ez hogyan kapcsolódik a 8k - hoz? :)
Sorry, már értem :)

[ Szerkesztve ]

(#36) csabi63 válasza Chrys_ (#29) üzenetére


csabi63
senior tag

Arról nem beszélve, hogy Japánban a 32 hüvelykes tévét is pajszerrel kell befeszegetni a galambdúc méretű lakások tízmillióiba. Egy itteni átlag panel lyuk azokhoz a szobákhoz képest lovagterem.
De sebaj, dolgozzanak csak.

(#37) PuMbA válasza Eclips21 (#30) üzenetére


PuMbA
titán

Hidd el, sokan elvéreznének egy 1080i vs 1080p összehasonlításon egy 43 colos TV-n 2-3m nézési távolságból :)

[ Szerkesztve ]

(#38) Duree


Duree
veterán

Még a 4k is csak csecsemő cipöben jár , még ilyen adés sincs a 8 K pedig csak eröfitogtatás gyakorlati haszna nincsen és nem is lesz.Mire Európa eljut a rendszeres 4 k adáshoz az szerintem 5-10 év.

duree54

(#39) Tigerclaw válasza Dr. X (#33) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Monitortávolságból már egy 40 inches 16:9-es kijelző is túl nagy, felbontástól függetlenül. 8k esetén már biztosan nem az határozza meg az optimális nézési távolságot, hogy honnan lehet látni minden pixelt. Persze később fejlődhet a kijelzőtechnika és ha kevésbé lesz megterhelő a szemnek akkor nézhetünk nagyobb kijelzőt is közelebbről.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#40) arty válasza kolopele (#22) üzenetére


arty
veterán

miert lenne baj?

te mesz nyaron luxusutazasra, hitelbol? ;)
ha nem, maset a csalanba miert?

egyebkent a 8knak egyelore semmi ertelme. 3 hetnyi japan olimpian kivul evekig nem lesz tartalom se.... inkabb minosegi 4kra mennenek ra :( de amig az oled draga, az lcd meg halott ut.... ah.... :(

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#41) -=RelakS=- válasza Tigerclaw (#39) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

42"-t nézek monitor távolságból.
Pixelhalom, de legalább minden piszlicsáré vackot el tudok olvasni :D
Mondjuk kérdés nélkül cserélném 4K-ra, ha lenne olyan, ami tetszene.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#42) Vitamincsiga válasza Formaster (#17) üzenetére


Vitamincsiga
tag

HUH!!
Köszi az infót, ez kemény...

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#43) Vitamincsiga válasza Mexildos (#20) üzenetére


Vitamincsiga
tag

A 16k 200-240"-t igényelne :U
A nappalik egy része elbírná, de a függőleges méretnél véleményes, hogy befér-e az ajtón, de hogy fordulsz be vele egy szűk részen? És a lift?

Tapéta TV??
Mozaik paneles TV??
Az Alapítvány Ősradiánsa??
Vagy valami, ma még titkos extra innováció jön??

Hasonló pixelméret mellett a minimális átmérő:
FHD: 24-32"
UHD, 4k: 50-60"
8k: 100-120"
16k: 200-240"
Értelemszerűen messzebbről nézve - a 240"-t nehezen fogná be a tekintetünk kartávolságból ;) - a pixelesedés egyre kisebb.

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#44) kolopele válasza arty (#40) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én már csak tudom mennyi egy OLED ára...............Egyébként meg sosem volt hitelem és nem is lesz. Az olimpia meg a szokásos magyar kishitűség miatt nem lesz nálunk. Ez egy ilyen ország. 8k meg még valóban felesleges, de biztosan veszek majd egyet belőle, miért is ne?

(#45) Formaster válasza Vitamincsiga (#42) üzenetére


Formaster
addikt

Ez a szomorú valóság. Sőt most azt vettem észre az rtl tovább rontotta az sd minőséget csak h szembetűnőbb legyen a hd-vel a difi. Eddig egesz jó sd jött. Viszont a hd persze nem javult, nem is fog egy darabig.

(#46) Tigerclaw válasza -=RelakS=- (#41) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A múltkor pár percre kipróbáltam egy 4k-s 40 inches TV-t monitorként és a meglévő 23 inches után ijesztően nagy volt. Szinte betöltötte a teljes látómezőt. Nem biztos hogy egészséges lenne hosszútávon akkora monitort használni olyan közelről. Nagy méretben inkább egy ultrawide megoldást.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#47) zolko74


zolko74
tag

"A szigetország mindig megelőzte a világot; például már a 80-as években elkezdték a HD adást, egy bő évtizeddel azelőtt, hogy a formátum elterjedt volna a fejlett országokban."

(#48) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Japán amit komolyan gondol, azt meg is valósítja!
Ezért is közvetíti a közterekről 8k-ban a szumót :D

Itt [link] tudsz utána olvasni, hogy mekkora átmérőjű TV-nek mi az a távolsága, ahonnan már nem látsz pixeleket. Természetesen ez függ a néző látásának az élességén és a szoba megvilágításán is.

A #43-ban az átlag 27" FHD felbontást, ~előre nyújtott kartávolság meg egy kicsi, 1,1 m-ről látom jól.
Ezekből kalkulálva:
4k, UHD: ~2,2 m.
8k: 4,4 m.
16k: 8,8 m :U Hát ehhez már tényleg nappali kell :DDD
De ismétlem, ez nagyban egyénfüggő!

Ami a 8k elterjedését illeti, sajn' még kell várni egy kicsit :O
A leghúzósabb iparág, a videó játékoké, most küzd még csak a 4k-val! Lásd Ryzen teszt hsz.-ai a PH!-n... Igaz, a mostani +4 szál megvalósítása, hogy 4k felbontást is megtudják valósítani a játékok, fog annyit hozni a konyhára, hogy a 8k-s átmenet sokkal egyszerűbb lesz. Plusz a HDMI 1.4 és a 2.0 közötti átállásról nem is beszélve... /Már CIV I-et játszva is azon álmodoztam, hogy de jó lenne mindezt egybe látni :K :K :K /
A másik a fotósok világa! Már a 4k is nagy lépés volt, de a 8k :B
Az informatikusok java része már végre "jól lát" a UHD-n, őket nem vonzza be a növekedés... /És valjuk be őszintén a főnökök java része még a CGI monitort is sajnálná tőlük :DDD /

A TV-pedig?
Az ESPN UHD-n nyomatja az NFL-t :D A NatGeo-t szintén nézném ilyen felbontásban! Meg az animációs filmeket, ha 4k-ra lennének renderelve, de nem :((( /IMDB-ben utána lehet olvasni minden egyes filmnek!!/ És pár régi, újra digitalizált filmet is szívesen megnéznék :) /A negatív újra szkennelése alkalmas a 4k-ra!/ Ha megcsinálnák :(((
Nos pont a TV az, ami a legkisebb vonzerő a 8k-nál :U

De ettől függetlenül eljön az az idő, amikor ez is OLCSÓ lesz ;)

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#49) Formaster válasza zolko74 (#47) üzenetére


Formaster
addikt

Akkor ezek szerint 10 évünk van a 8k betöréséig. Ez kb reálisan hangzik.

(#50) -=RelakS=- válasza Tigerclaw (#46) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

"Szinte betöltötte a teljes látómezőt"

Na, pont ezért használom ;)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.