Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

"...ugyanis a 28 maggal rendelkező, XCC dizájn 700-800 mm² közötti kiterjedéssel bír..."
:Y ez azért nem semmi méret .. kissé drága lehet gyártani..

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#2) Kristof93


Kristof93
senior tag

Mekkora lehet a kihozatal ezeknel a 18-28 magos takolmanyoknal? 1-10%?

(#3) Madárpók válasza Kristof93 (#2) üzenetére


Madárpók
aktív tag

Nem véletlenül lesznek belőlük kb 8-10 ezer usds xeonok

(#4) zetor2000 válasza Madárpók (#3) üzenetére


zetor2000
senior tag

Pár év múlva meg itt fogják árulni fillérekért :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#5) lezso6 válasza Kristof93 (#2) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez nem tákolmány, hanem Intel logika: "Ha nem megy ésszel, próbáld erővel! Ha nem megy erővel, próbáld meg még több erővel!"

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#6) b. válasza lezso6 (#5) üzenetére


b.
félisten

nem tudom érdekesen látod egy CPU számítási teljesítményét és/ magjainak számát. Nehéz mással jellemezni, mint erővel....

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#7) Pug válasza b. (#6) üzenetére


Pug
veterán

Inkabb arra utalt, hogy egyben ekkora die size kicsit elhibazott lepes. De azert majdnem atjott a lenyeg...

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#8) leviske válasza DraXoN (#1) üzenetére


leviske
veterán

Ebben az árkategóriában nem mindegy? Azzal a lapkával 5-9000 dolláros processzorok fognak megjelenni. Nem a Ryzen ellen jönnek $300-ért.

(#4) zetor2000: Én E7-et még nem láttam az aprón fillérekért. Meg úgy egyáltalán. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9) lezso6 válasza Pug (#7) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen. Egyébként nem egy ilyesmi volt, nem véletlenül írtam. Pl:

- P4 végletekig erőltetése, egészen a duál kazánokig (bár a végén legalább olcsók voltak)
- IGP-knél minden modern feature támogatása papíron, de gyakorlatban nem érdemes ezeket használni, mert csak lassítanak (Intel IGP-n)
- ingyen Atom procik, csak hogy vigyék már (ezzel mondjuk mi jól jártunk :D)
- Itanium (igen, még mindig van :DDD)

Na, ezekre gondolok. Ez a mostani erőből gyorsan sok magot rakjunk egy tokozás alá olyan tipikus inteles megoldás. Kapkodnak, ez van. Amúgy nagyon jók a termékeik, de ami most megy az kabaré.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#10) DraXoN válasza leviske (#8) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Csak hát jön az Epic jóval olcsóbb gyárthatósággal.. ha akar jelentősen alávághat az intel árának az amd és eddig nekem úgy tűnik valamennyi területen meg is teszi.. csúcs Ryzen 7 cpuknál (sok esetben hozza a konkurens intel cpu sebességét sok alkalmazásban), és pletykák szerint a Threadrippernél is eljátsszák majd ezt...

de azért nagyon kíváncsi lennék az XCC dizájn kihozatali arányára.. vélhetőleg a HCC designra épülő asztali megfelelő variánsok se véletlen jönnek majd még csak sokára..

lezso6:
Azért ez a XCC és HCC mag nem most született, igen sok fejlesztési idő mögötte van, csak gondolom nem igazán volt eredetileg tervben, hogy "olcsóbb" nem munkaállomásoknak szánt gépekbe is azok kerüljenek (max. pár "selejtebb" HCC mint 12 magos).. de erre hirtelen az egész platformot átvariálták, sőt, előbbre hozták hónapokkal a megjelenést.. szerintem x299 platformnál majdnem, hogy paper launch lesz (a nagy 12+ magos cpuk esetében, meg a 4 magosok is csak mutatóba lesznek) ...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#11) Kristof93


Kristof93
senior tag

Allitolag inkabb 0.1% mehet csucs 24 magos xeonba. Persze a maradek mehet megvagott processzorba. Igy eleg nehez lesz versenyezni a 32 magos epyc-el, aminek 50-80% (?) a kihozatala.

(#12) b. válasza Pug (#7) üzenetére


b.
félisten

EZt gondolom nem Ti fogjátok innen megmondani, hogy elhibázott lépés e. Kollega ráadásul asztali fronton gondolkozik ahogy kifejtette a dolgokat.
E7 is például egy teljesen más kategória volt mindig is, 10 000 $ procik nem erről szólnak.
Az ára brutálisan magas, a kihozataléi arányt fedeznie kell, és ha van rá kereslet( már pedig van) akkor tök mindegy a mi szempontunkból.
Itt pontosan az erő számít, a vevőt nem érdekli a kihozatali arány se semmi más.
Kérdés a konkurencia árazása, azok is hasonló " tákolmányok" egyenlőre, ráadásul Intelnél a hír alapján előre lépés lesz a modulok közötti kommunikáció késleltetésének minimalizálása, míg a konkurenciánál egyenlőre, szoftveres úton megy a ráhatás elsősorban. Kérdés a CCX felépítése lesz 7 nm en náluk, mivel ott hasonló méretben 6-12 magos modulokat tudnak összeilleszteni, ami viszont egy hatalmas előny lehet Intellel szemben, az árazáson kívül persze.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#13) #06658560 válasza lezso6 (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az Intel már rég elengedte volna az Itaniumot, a partnerek követelik, akik anno váltottak.
Ha ezek a mindent erőből logika szerinti lépések, akkor a Threadripper mi?

(#14) lezso6 válasza #06658560 (#13) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Erre tudnál valami forrást, hogy az Intel kilépett volna mögüle?

A Threadripper (meg Epyc, azaz a Zen) azért nem erőből logika, mivel egy kis chippel fednek le több piacot. Ebben most az AMD előrébb van.

Az "erő" az én szóhasználatomban még mindig nem a teljesítményt jelenti, hanem a piacszerzési illetve -megtartási stratégiát.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15) #06658560 válasza lezso6 (#14) üzenetére


#06658560
törölt tag

Sok évvel ezelőtt olvastam itt. Valamint nem véletlen a mostani Itanium update minősége sem.

Magyarul az Intel féle egybe tokozunk két CPU-t az erőből megy, az AMD féle egybe tokozunk két CPU-t nem?

(#16) leviske válasza DraXoN (#10) üzenetére


leviske
veterán

Ha jól tudom, az Epyc egyelőre nem céloz az E7-esek piacára. Az E5-ök meg eleve olyan "olcsón" mennek, hogy nem volna okos lépés jelentősen alávágni az Intelnek.

(#13) Kopi31415: A TR szerintem egy gyártók által igényelt megoldás lehet. Ráadásul össz.lapkaméretet nézve (ha már desktop) még mindig kisebb, mint a XCC és HCC. Szóval, ha működőképes lesz abban a környezetben, amibe szánják, inkább okos megoldásnak hat, mintsem erőfitogtatásnak.

(#15): Szvsz az AMD a K10 idején sokkal inkább próbálta "erőből" megoldani pl a 4 magos termékek gyártását, mint az Intel a Quad-okkal. Jól bele is bukott.

[ Szerkesztve ]

(#17) lezso6 válasza #06658560 (#15) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De konkrétan? Nem sokan állnak mögötte, nekem nagyon nem úgy tűnik, hogy őmiattuk van csak Itanium, ehhez az Intelnek is erőltetnie kell.

Ja, ha így nézzük, akkor nincs különbség. Ha azt nézed, hogy az egyik nagy lapkával, míg a másik több kisebbel fedi le ugyanazt, akkor már rögtön más.

Persze nem lehet azt kijelenteni, hogy melyik jobb, csak a részletek tudomásában. Régebbi procikat nézve szvsz:

a64 (egy lapka): ésszel
Smithfield (egy lapka): erőből
Presler (két lapka): ésszel
C2D (egy lapka): ésszel
C2Q (két lapka): ésszel
Phenom (egy lapka): erőből

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#18) b. válasza lezso6 (#17) üzenetére


b.
félisten

Szerintem valahogy nem jól látod a dolgokat, almát hasonlítasz körtével.
AMD is ilyen összetokozással hozza a HEDT és szerver procikat, nincs köztük különbség.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#19) Madárpók válasza b. (#18) üzenetére


Madárpók
aktív tag

Szerver vonalon a MCM összetokozás már régóta megy, pl. a Phenom II alapú Opteronoknál a 12 magos CPU az 2*6 mag volt egy kupak alatt.

Ami az újítás az az összeköttetés minősége. Pl. visszatérve a régi Opteronokra, lehetett belőlük 48 magos négyutast építeni, de van jópár olyan dolog ami vacakul skálázódik ha nem optimalizálsz rá külön, mert nem bírta az összeköttetés a sok adatmozgást.

[ Szerkesztve ]

(#20) zsorroka


zsorroka
csendes tag

Kihozatali arány szerintem lényegtelen, mert nem hiszem hogy bukik az intel bármelyiken is.
Nem tudom a pontos számokat, de egy proci legyártása ugyanakkora területet vesz el. Tehát gondolom úgy van az ár megállapítva, hogy a legkevesebb használható procimaggal rendelkező cuccon se bukjon sokat. Persze biztos van olyan, amikor annyi rossz rész van, hogy kuka a proci, de ez a kevesebb szerintem.
AMDnek most kellene belehúzni, és a lehető leggyorsabban elárasztania minket olcsó sokmagos procival, mert kell nekik a profit... utánna lehet tovább fejleszteni gőzerővel!

Erre az összeköttetésre azért kíváncsi leszek sok adat mozgatása során mennyire fekszik le.

(#21) arn válasza lezso6 (#9) üzenetére


arn
félisten

Azert azt hozza kell tenni, hogy a ccx gyarthatosagi elonyt jelent, mast nem nagyon... az is kerdeses, hogy a gyakorlatban mit nyujt ennyi osszedrotozott ccx. mindenesetre az vilagos, hogy a (platform) ar es a tenyleges teljesitmeny szamit, a tobbi parametert el kell felejteni, annyi mindenen mulik, hogy hol hogyan fog viselkedni, es melyik teruleten melyik felepites a nyero. Es fontos, hogy platformokrol beszeljunk, mert a laparak elegge elszabadultak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#22) xuldar válasza lezso6 (#14) üzenetére


xuldar
őstag

Viszonylag friss hír, az első mondatban benne van az infó.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#23) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azt hiszem az idei év épp akkora jelentőséggel bír majd a CPU-történelemben, mint 2005, az első konzumer kétmagos megjelenése. Akkoriban is az AMD adta az első lökést az Athlon64 X2-kkel, most is a Threadripperrel. :R. Az intel természetesen behozta a pillanatnyi lemaradást anno, erre most is számíthatunk a Sky-X illetve annak utódai képében.

Lényeg az, hogy hamarosan 20-30 szálban gondolkodhatnak a nem-túl drága home workstation-ökre fejlesztők (pl videó+képszerkesztő progik szerzői), esetleg játékok terén is lesznek érdemi változások.

Laikusként is látom, hogy 2-4magra optimalizálni nem ugyanaz, mint 32-64-re (tippre utóbbit is fogjuk látni 3éven belül). Ugyanúgy át kell gondolni a fejlesztési stratégiát, mint amikor 1-ről léptünk 2-re.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) arn válasza t72killer (#23) üzenetére


arn
félisten

A konnyen skalazhato programok mar most is kezelni fogjak a sok magot, a kerdes az, hogy a tobbit megirjak e tobb magra :)

pcn nemtom erdemes e 32 mag fole menni, meg 10 eve kb csinaltam szamitast par bench alapjan, es az jott ki, hogy kb ez az a hatar, ahol a skalazhatosagi veszteseg mar akkora, hogy nem hoz elorelepest, mikozben a proci meretei, fogyasztasa, etc duplaja. Hamar ki fog fulladni a magok szamara hegyezett verseny, kerdes mi lesz utana, remelem mar vegre vmi apus-fusionos megoldas, vagy szimplan a proci visszadegradalodik cpuva, es atengedik a terepet a hatekonyan parhuzamositott architekturaknak. Ebbe az intel bele is dogolhet, mert a mostani probalkozasai nem az igaziak. Ez vhol az x86 era veget is hozna.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#25) KisDre válasza arn (#24) üzenetére


KisDre
senior tag

Bár a mondandót végét simán eltudom hinni, ezt a 32 magig skálázhatóság ami 10 éve lett felmérve, nem tudom mennyire lehet ma is helytálló-aktuális.

KisDre.artstation.com

(#26) arn válasza KisDre (#25) üzenetére


arn
félisten

Skalazodasi veszteseg most is van, es a magok duplazasaval is no a fogyasztas, chipmeret, csokken az orajel. Max vhol mashol lesz a kritikus magszam.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#27) proci985 válasza KisDre (#25) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

Amdahl torvenye megad egy elmeleti felso hatart skalazodasra, ez fuggetlen a hardveres implementaciotol.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#28) lezso6 válasza proci985 (#27) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De ez attól függ, hogy az adott feladat mennyire párhuzamosítható, akkor van elméleti határ. Amúgy konkrét határ nincs, bármennyi szálnak lehet értelme. Lásd pl VGA vagy szerverek. Annyi a lényeg, hogy a feladat legyen jól párhuzamosítható vagy legyen sok konkurens feladat.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#29) proci985 válasza lezso6 (#28) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

jaja, ezt akartam en is mondani, csak lehet nem jott at.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#30) arn válasza lezso6 (#28) üzenetére


arn
félisten

egy x86os pcnel kicsit elobb fogunk ebbe a plafonba utkozni, amikor mar elhanyagolhato gyorsulast hoz, nagy aron. es most egy renderre vagy ilyesmire gondoltam, ami egyszeruen parhuzamosithato.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.