Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Begolyóztam

Hozzászólások

(#1) atee


atee
őstag

Az utolsó képen természetesen nem pont az én masinám van. Az picit használtabb benyomást kelt és nincs meg a madár sem a tetején sajnos.

D-day 2002-01-04 01:54

(#2) Kickass


Kickass
őstag

Mindig is csodálattal tekintettem ezekre a gépekre, bár az eggyel fiatalabb korosztályhoz tartozom és nekem maga a játékélmény már nem okozott akkora örömöt de ezek a gépek mindig is tetszettek némelyik szinte mint egy műalkotás, van egyfajta misztérium körülöttük. Egyébként kicsit másképpen tagolva (a végét valamiért nagyon széthúztad szinte minden sor másik bekezdés), meg némi helyesírási hibát javítva jó kis cikk. :C

[ Szerkesztve ]

(#3) FerroChrom


FerroChrom
tag

Júúúúj, ez milyen jó volt anno! :D

Körülbelül 10-12 éve sokszor lementünk Balatonkenesére a Honvéd Üdülőbe nyaralni és ennek az üdülőnek volt egy kis külön kocsmája. Na, itt volt egy flipper, ami akkor húsz forintossal működött. Mikor jöttünk ide iszogatni (én ugye baracklevet, faterék sört), már kértem is egy maréknyi huszast fatertől vagy mutertől és amíg ők söröztek, én nyomtam a flippert ezerrel. :D De szép idők voltak!

Egyébként érdekes, hogy bármerre járok, tényleg sehol nem találkozom már flippergépekkel. :(

mod: elfelejtettem leírni, hogy ezekben az időkben kb. 10 éves voltam.

[ Szerkesztve ]

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#4) atee válasza Kickass (#2) üzenetére


atee
őstag

Köszi az észrevételt. Pedig igyekeztem a helyesírást figyelembe venni.
Első írásom így szerkezetileg nem sikerült tökéletesre faragni :)

Jó a meglátásod valóban szinte egy műalkotás mind. :C

[ Szerkesztve ]

D-day 2002-01-04 01:54

(#5) atee válasza FerroChrom (#3) üzenetére


atee
őstag

A mai 10 évesek évesek is szívesen játszanak flipperen ha van rá módjuk.
A videó játékok és a nyerő gépek térhódítása miatt szorultak háttérbe.

D-day 2002-01-04 01:54

(#6) Yutani válasza atee (#4) üzenetére


Yutani
nagyúr

Első írásom...

Nálatok már nem volt nyelvtan óra fogalmazási feladattal? :DDD

Egyébként azért nem olyan könnyű összeszedett, jól felépített írásokat megalkotni. Bár én sem építek házat, merthogy nem értek hozzá... :D

Másfelől gratula, szép dolog, hogy rajongsz a flipperért. Ez már-már elfeledett szórakozás a számítógép(es flipper) világában.

Ha valaki jó grafikás pinball játékot szeretne, nézzen utána a Pure Pinball nevű régebbi kis programnak. Nagyon csecse!

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#7) atee válasza Yutani (#6) üzenetére


atee
őstag

De volt csak már akkor se jeleskedtem benne. :)
A vesszőket sose tudom hova tegyem.
Remélem azért megérti mindenki.

Valóban létezik számítógépen is használható flipper program.
Azért azok nem ugyan azt az érzést adják vissza.

D-day 2002-01-04 01:54

(#8) Racecam válasza atee (#7) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Már javítottam kicsit. ;)

Egyébként itt a gépem: Poker Plus Ezen játszottam nagyrész 1977-78 között. Ezzel kerestem meg a napi "sörre valót", vagy esetleg kajára valót. A Déli játékteremben.
Full profi voltam, csukott szemmel lőttem az Extra ball-t (szabad golyót), vagy Special-t (szabad játékot). Persze a többi flipperben is profi voltam. :)

u.i.: Akkor még bélással mentek a gépek. :K

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#9) Thrawn válasza Racecam (#8) üzenetére


Thrawn
félisten

Csatlakoznék ezzel: Indiana Jones
Jópofa volt :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10) waverider


waverider
senior tag

a Lehel sarkán van egy bisztró, ha iszol, ingyé' játszhatsz! :R
cool, igazi békebeli, csilingelős, csattogós, pattogós, csillamos masina! :C

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#11) Racecam válasza Thrawn (#9) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ó, ez már jóval későbbi, otthonra nem is vennék csak hagyományos kijelzőst. :K

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#12) atee válasza Racecam (#8) üzenetére


atee
őstag

Köszi a javítást :)

Ez a Poker Plus tényleg nem túl bonyolult masina :)
Persze ezeknek is megvan a maga bája és rajongó tábora.
Nekem is lesz hamarosan egy 82 es gépem ami még nem is működik :U

D-day 2002-01-04 01:54

(#13) Thrawn válasza Racecam (#11) üzenetére


Thrawn
félisten

Későbbi bizony, de nem is bélással ment már :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#14) atee válasza Thrawn (#9) üzenetére


atee
őstag

Bizony ez sokak kedvence ma is.
Örülnék egynek, de egyelőre ez még drága nekem.

D-day 2002-01-04 01:54

(#15) tiv83us


tiv83us
veterán

Imadom a flippereket, de mar majd' egy evtizede nem jatszottam :(

Utoljara apammal toltuk Vacon a Sport Presszoban meg a 90'-es evekben :U

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#16) uszilard válasza atee (#1) üzenetére


uszilard
tag

Szerintem jó cikk. Egy hete szívok egy High Speed-el :W :DD

(#17) Racecam válasza atee (#12) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nem volt bonyolult az kétségtelen. :)
De amikor én kezdtem, nem is voltak sokkal bonyolultabb gépek. :N

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#18) atee válasza uszilard (#16) üzenetére


atee
őstag

Olvasgatom a klub fórumban.
Biztos lesz megoldás. :K

[ Szerkesztve ]

D-day 2002-01-04 01:54

(#19) atee válasza tiv83us (#15) üzenetére


atee
őstag

Nekem is volt egy hasonló kihagyásom. Nincs még veszve minden :N

D-day 2002-01-04 01:54

(#20) SPDeluxe1.0 válasza Yutani (#6) üzenetére


SPDeluxe1.0
aktív tag

Mekkora má' ezeket látni megin' ! :)
95-ben a képeid között is szereplő Addams Familys flippert folyamatosan kikoppantottam,egyébként jó látni hogy még vannak ilyen verdák.

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#21) atee válasza SPDeluxe1.0 (#20) üzenetére


atee
őstag

Nekem is az Addams volt a kedvencem. Sajnos pont az az egyik gép amit arany árban mérnek. Nem biztos, hogy lesz belőle otthon.

D-day 2002-01-04 01:54

(#22) helkis válasza Thrawn (#9) üzenetére


helkis
addikt

Kaposváron a fehér orrszarvúban még mindig van egy működő indy-flipper, ha jól tudom.. eltávon sokat toltuk bele a zsét :D
bár elég rég jártam arra 1999 :DDD

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#23) bartucc válasza atee (#5) üzenetére


bartucc
addikt

Hát én már nem is találkoztam flipperrel, legalábbis max. nagyon régen. De egy kis csocsóparti még mindent visz, szval a kocsmai életnek még mindig vannak szépségei ;]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#24) knifemaster


knifemaster
tag

A szopatós Q herceg :)
Mikor még nagy keletje volt a flippernek és voltak játéktermek..... 90-es évek első fele.
Volt egy srác akit szinte mindenhonnan kitiltottak, mert amelyik gépre ráült az aznap már nem hozott bevételt. Félelmetes volt a maga 13 -14 évével.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a sakk,csak itt több a paraszt..

(#25) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

Dracula az Örsön hátul a kis butikoknál egy bisztró vagy mi volt.
Szakközepes voltam 90-94 ig ott nyomtuk minden nap suli után.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#26) Solten


Solten
addikt

Anno szinte minden kocsmában és játékteremben összefutott velük az ember... :) Jó írás, elfogott a nosztalgia (bár fénykorukban "piciny gyermek" voltam :D).

Saor Alba

(#27) Vakegérke válasza Racecam (#8) üzenetére


Vakegérke
veterán

Bélás. De rég hallottam ezt a szót. Ha valaki nem tudná, kétforintost jelent.

Általában volt nálam két tekercs szigszalag, azt tettem sunyin a gép "hátsó" lábai alá. Lassabban csurogtak a golyók, tovább tartott az élvezet.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28) v.tom


v.tom
őstag

De jó is volt :DD

Én is imádtam anni a flippert. Ma már nem találok sehol. :O Nincs itt valaki győri, aki esetleg tud ilyet a városban? :)

(#29) SLYM


SLYM
veterán

nekem a flipperről az helene és a fiúk, első csók, második csók francai sorozatok jutnak eszembe :D

(#30) SLYM válasza FerroChrom (#3) üzenetére


SLYM
veterán

Balatonkenesére a Honvéd Üdülőbe nyaralni és ennek az üdülőnek volt egy kis külön kocsmája

vágom. arrafele énis jártam párszor családostul ;)

(#31) Z-o-t-y


Z-o-t-y
tag

ahová járunk biliárdozni ott mindig cserélik a flippereket, az indianas volt az elején majd egy karib tenger kalózais, most egy terminatoros van :D Igazából egyikkel sem játszottam mert biliárdozni járunk oda, de kedvet kaptam :D

http://instagram.com/_doublez_

(#32) atee válasza v.tom (#28) üzenetére


atee
őstag

Győr plázában tudtommal akad pár gép. Legalábbis nyáron még volt.

D-day 2002-01-04 01:54

(#33) atee válasza Z-o-t-y (#31) üzenetére


atee
őstag

Majd írd meg az élményeidet ha játszottál :)

D-day 2002-01-04 01:54

(#34) atee


atee
őstag

Örülök, hogy több emberben sikerült nosztalgikus érzéseket aktiválni ;]

D-day 2002-01-04 01:54

(#35) Sanyo77


Sanyo77
tag

Én még aktív flipperes vagyok.
Sajnos a közelemben nincs sok flipper, meg sok időm sincs játszani, de ha tehetem azonnal megyek.

Grat az íráshoz! :C

(#36) zolten


zolten
csendes tag

Én nem játszom velük, de Pécsett kapásból 3 helyet tudok ahol van flipper. Indiana Jones/Star Trek/a harmadik helyen kettő van de azok nem tudom, milyenek :DD

(#37) Solten válasza SLYM (#29) üzenetére


Solten
addikt

:Y :C most hogy írod, beugrott, Bundesliga-séró, farmerba tűrt póló (meg a szemüveges tyúk irritáló magyar hangja)... :DDD

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#38) bartucc válasza zolten (#36) üzenetére


bartucc
addikt

Mondhatod, hátha a pécsiek rákapnak:), és jogosan:D

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#39) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Azok a régi szép idők. :U Még most is szívesen flipperezek élőben, mint számítógépen. Pénz és automata híján viszont kénytelen vagyok inkább a számítógépet választani (tudtommal egy csömöri kocsmában sem lelhető fel ilyesmi). :( Egyik ismerősömnek viszont volt egy gépe, sőt most is megvan, csak ha jól tudom, már rég tönkrement. Utójára 2 éve játszottam 3 menetet a balatonfűzfői strandon. Egyszer, ha lesz pénzem én is megpróbálok beszerezni egyet a sok közül. :) Addig marad a Microsoft Pinball Arcade.
Jó írás. :R

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#40) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

A cikk jó, de vhogy engem sohasem tudtak megfogni ezek a játékok...

(#41) Magnat


Magnat
veterán

Én is vennék egyet, csak sajnos nem tudom hová tenni, mivel lakásban lakom ...
Legnagyobb kedvenceim voltak:
-Lethat weapon 3 (külön poén volt, h 3 féle zene közül lehetett választani játék előtt)
-Fun factory (nem biztos, h ez volt a neve, egy kopasz fej volt a játéktéren, multiballnál az köpködte a golyókat és oda is lehetett eltenni)
-Terminator 2 (ennek a hangeffektjeit imádtam leginkább)

A lethal weapont rengeteget hackeltük köszönhetően az üzemeltető hanyagságának: rosszul volt összerakva a kütyü és felül maradt egy 4-5 mm-es rés az üvegtető és a felső keret között, ahol egy dróttal (később ágdarabbal) be lehetett nyúlni és bizgetni a felső rámpa érzékelőjét ... az ember gyorsan beledrótozott egy szabadjátékot és már lehetett is gamézni ingyé :-)

Btw, azt a hangos koppanást, ami a szabadot jelzi, mivel csinálják?

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#42) Magnat válasza Magnat (#41) üzenetére


Magnat
veterán

Lethal weapon, sorry.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#43) SLYM válasza Solten (#37) üzenetére


SLYM
veterán

azaz :K

(#44) atee válasza Magnat (#41) üzenetére


atee
őstag

Minden lakásba elfér egy flipper csak akarni kell :)

D-day 2002-01-04 01:54

(#45) Tidus válasza atee (#1) üzenetére


Tidus
addikt

Egy megszállott voltam én is a 80-as évek második fele, 90-es évek első felében! Most is játszom de már nem annyit! A Zaccaria márkájú olasz gépek, és az amerikai Williams-ek voltak a kedvenceim! Szinte csak ezeket szerettem mert igényesek, jól kidolgozottak és valami megfogó volt bennük, hogy dobjam bele a kezdetekben 5 forintos érmét, de abból is csak a régieket fogadták el, mert nagyobbak voltak, de aki nyomta a flippereget 20 évvel ezelőtt is, az tudja miről beszélek !
Egyszer pécsen voltam a barátnőmmel autóval, és menet közben megláttam egy jó kis gépet egy sarki kocsmában, egyből parkolót néztem és visszamentem kis szemlélés után már nyomtam is, barátnőm ütötte az üveget rajta hogy nem vagyok normális, és elege van a gépeimből, azóta a feleségem lett, most a PC megy az agyára, a flipperezéseimről pedig nem beszélek neki! Más jellegü játékgépek nem érdekelnek! Azon viszont nem gondolkodtam még hogy beszerezzek egyet!
A véletlen folytán ismerem mind a négy gépet, amik a képeiden szerepelnek!

[ Szerkesztve ]

(#46) atee válasza Tidus (#45) üzenetére


atee
őstag

Hajrá! :)
Szerintem kockáztass és szerezz be otthonra egy gépet magadnak ;]

D-day 2002-01-04 01:54

(#47) Tidus válasza atee (#46) üzenetére


Tidus
addikt

Én csak a szervízelésük miatt aggódom, volt egy barátom ilyen gépeket javított és szedte össze a kasszákat, rengeteg volt a hibás gép állandóan mindenhol javított, el szolktam vele menni, már a játék miatt, teszteltem a gépet javítás után, a tulaj pedig azt hitte ketten javítunk!! Szóval szerintem rengeteget lehetne rá költeni ha beszerezhető az alkatrész, mivel mindent nem lehet meg buherálni otthon!

(#48) atee válasza Tidus (#47) üzenetére


atee
őstag

Azért otthoni használatban ritkábban hibásodik meg.
Tény viszont, hogy bizony karban kell tartani őket. Ennek viszont nem olyan vészes anyagi oldalról a vonzata.

D-day 2002-01-04 01:54

(#49) Tidus válasza atee (#48) üzenetére


Tidus
addikt

Hol lehet venni ilyen gépeket, természetesen használt!
Régen volt egy itt nálunk is de megszünt!

(#50) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Pl. a Teszveszen láttam múltkor pár egész jó masinát. ;)

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Begolyóztam
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.