Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) syberia


syberia
veterán

Mennek a Seasonic után garanciaidőben? Akkor a minőségben is hasonlóan jónak kell lenniük. 750W felett nagyobb ventilátor sem ártana meg, a rácsnak a dizájnja eléggé minimál stílusú lett.

https://howbad.info/

(#2) #06658560


#06658560
törölt tag

A 95%-os relatív páratartalom a teljes üzemi tartományra igaz?

(#3) nexplo


nexplo
őstag

Szerintem szokásos korrekt minőség. Én elfogadnék egy két darabot belőle :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#4) Reggie0 válasza syberia (#1) üzenetére


Reggie0
félisten

Teljesen felesleges a nagyobb ventillator.

(#5) dchard


dchard
veterán

Ha valaki hiányolná az árakat: a legkisebb darab 36 körül indul.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#6) Ribi válasza Reggie0 (#4) üzenetére


Ribi
nagyúr

A link alapján 135-ös venti van bennük, nem 120-as.
Illetve az elején 120-at írnak a végén meg "FDB Fan, 135mm" -at. Na most mellik?

[ Szerkesztve ]

(#7) Pete55555 válasza syberia (#1) üzenetére


Pete55555
addikt

Az összes ilyen ventirács extra gagyi. Sima préselt lemez, olcsó gyártani, akármilyen formát kihoznak. Áramlási szempontból katasztrófa, de legalább olcsó...
Ettől továbbra sincs jobb.

...Szeretem leracsniztatni...

(#8) Execᵀʰᵀˢ


Execᵀʰᵀˢ
tag

Árakról van valami hír?

(#9) Fred23


Fred23
nagyúr

Bejövősek. :K

Floppy kábelt mondjuk saccra 99,9%-ban fölöslegesen csomagolnak a termék mellé.

(#10) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Nem azért, de mitől Hydro? Már a tápokban is vízhűtés van? :D

(#11) rsf


rsf
senior tag

Nemrég cseréltem le egy FSP Everest 85+os 650W os Bronz tápot.
Nem volt semmi baja csak az új ryzenes géphez vettem egy 450W-os Gold Seasonicot.
Az érdekesség, hogy azt a tápot 2009 decemberében vásároltam... :)
Szóval a 10 év gari nem álom..

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#12) L4mie válasza Fred23 (#9) üzenetére


L4mie
veterán

mondjuk igen, kb hulladékot csomagolnak előre...simán megspórolhatnák és lehetne olyan mint mondjuk cooler gyártóknál, ha kell akkor elküldöd nekik a számlát és küldenek ingyen és bérmentve egy-egy kábelt. flopyhoz. :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#13) Darkslayer95


Darkslayer95
csendes tag

Jóknak tűnnek de miben különbözik a sima Hydro G és a Hydro G Pro? :F

(#14) --ka


--ka
senior tag

Azért a 83,33 A egy 12 V-os ágon nagyon mellbevágó! :Y

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#15) syberia válasza Reggie0 (#4) üzenetére


syberia
veterán

Hűtésileg elégséges a normál méretű ventilátor, de ha magas terhelésen halkabb üzemet akarsz elérni, csak nagyobb (135-140 mm) lapátátmérővel kivitelezhető.

https://howbad.info/

(#16) Synthwave válasza SunMount3r (#10) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Van olyan jóideje. A kedvencem a full passzív+vízhűtéses kiszerelés. Azért az adja.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17) berVi válasza Reggie0 (#4) üzenetére


berVi
senior tag

Olyan nem letezik, hogy folosleges. Ha masert nem, azert jo, mert halkabban szallit ugyanakkora levegomennyiseget.

(#18) Chaser


Chaser
titán

"A gyártó a legfrissebb termékeire – igen biztató módon – 10 év garanciát vállal."
majd meglássuk' az itthoni kiskereknél ebből mennyi csapódik le ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19) Fred23 válasza Chaser (#18) üzenetére


Fred23
nagyúr

Mondjuk nekem is van egy kábé 8 éves tápom tőlük, amivel még sosem volt bajom, és úgy alapvetően szerintem az egyik legmegbízhatóbb márka ilyen téren. Megvennék egy FSP-t 1 év garival is, mert ha eleve nem hibásat adnak, vélhetően nem lesz vele baj 8-10 évig.

(#20) Chaser válasza Fred23 (#19) üzenetére


Chaser
titán

vélhetően tudnék erre azért ellenpéldákat mondani

ilyen árkategóriás tápok 1 év garral, mikor a gyártó 10-et ad rá? úgy vágnám a kedves eladó fejéhez, h 8 napon túl gyógyulna az okosfeje' :d
egy év gar is oké, csak akkor nem x pénzért, hanem max x/2-ért...az árba beleszámolja a gyártó a garanciaidőt is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21) Synthwave válasza Chaser (#20) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ami amúgy alapvetően él, függetlenül attól, hogy az adott kisker mennyit vállalt.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#22) Chaser válasza Synthwave (#21) üzenetére


Chaser
titán

ha gyártói garral kell szórakozni az már saját ktsg-en megy, részemről kihagyom, olyan boltból vásárlok' ahol megadják a gyári gart az adott dologra
kezelőorvosom és gyóccerészem' tanácsára ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23) Synthwave válasza Chaser (#22) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem minden árfüggő. Van az a "kedvezmény", amire már azt mondom, hogy adott esetben majd megoldom én a gyártóval - HA egyáltalán sor kerül a dologra valamikor.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#24) flexxx2 válasza rsf (#11) üzenetére


flexxx2
őstag

Nekem egy Corsair vx450W van a gépemben már 2007 óta, az 12 év, és remélem még sokáig jó lesz.

(#25) Chaser válasza Synthwave (#23) üzenetére


Chaser
titán

mondtam én is, van, 10 év helyett egy évnél normál ár fele, majd akkor opatom' magam ha úgy adódik, nem 1-2e "kedvezmény" :d
nemrég vettem mx500 1tb ssd-t, alzánál megadták az 5 év gart, 1-2e-rel volt drágább mint akik 3 évvel árulják...pffffffffffff, gskill ramokról is lehetne mesélni, 3-4 hónapja 5 év garral vettem oázistól, aztán mindenhol 3 év lett, oázisnál is, 2x16-ot szintén alzától vettem nemrég, 99 hó garral, olcsóbban mint bármelyik másik boltból

flexxx2
átnézetni ilyen korban egy tápot már nagyon nem árt - ha még nem történt volna meg -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26) syberia válasza flexxx2 (#24) üzenetére


syberia
veterán

Nem mindegy mennyit ment a gép, mekkora terhelést kapott a tápod. Feltételezem rendeszesen takarítva volt, amit a Seasonic belső ,meghálált. Éljen soká! :D

https://howbad.info/

(#27) SunMount3r válasza Synthwave (#16) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor jöjjön el majd a jó isten teremburája, amikor én bármi vízhűtéses ketyerét beleimplementálok a 230V-os hálózatról működő, több százezres gépházamba... :D (Lehet akármilyen beidegződésnek hívni, de az csak gúnyszó rá: szólás by the biztonság megszállottja.)

[ Szerkesztve ]

(#28) Astroboy válasza syberia (#26) üzenetére


Astroboy
őstag

Ráadásul a gépek jó részében még mindig alul van, kapnak mindent, szerintem hiába a 10 év ha olyan elhanyagolt, hogy az egerek már a kondikon melegítik a pacalt.
Öreg Corsair GS800-at sokadszorra kaptam szét a hétvégén, fél év után volt is mit takarítani. Pl már kezdtem is feledni, hogy volt piros szőnyegünk csak ősszel kibactuk mer' hullott, eskü ez egy időgép. :DDD

(#29) Chaser válasza SunMount3r (#27) üzenetére


Chaser
titán

több százezres gépház? nem sz@rral gurigázol ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30) SunMount3r válasza Chaser (#29) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Meg ami benne van, nyilván. Csak amibe teszed az a "gépház" (nyilván), így érteni?!

[ Szerkesztve ]

(#31) Reggie0 válasza berVi (#17) üzenetére


Reggie0
félisten

Ugyan annyi levegot halkabban szallit, csak eppen a levego ugyan akkora keresztmetszeten tud ki(vagy be)aramlani a tapbol es a hutendo alkatreszek ill hutobordaiknak felulete sem valtozik. Szoval vegeredmenyben az az extra ventillatorfelulet igen alacsony hatasfokkal hasznosul, alig lesz kulonbseg hangban.

[ Szerkesztve ]

(#32) nexplo válasza dchard (#5) üzenetére


nexplo
őstag

Szinte ingyen van.... :W kicsit elszaladtak az árak a tápoknál is úgy látom :Y

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#33) Synthwave válasza SunMount3r (#27) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azért azt tudod, hogy desztillált vízről (+algásodást és korróziót gátló inhibitorokról) van szó, ugyi? : >

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#34) SunMount3r válasza Synthwave (#33) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mostmár. :D De lehet benne tőlem akármilyen lötyi, nekem ez akkor is nagyon bizarr képzet, én már csak ilyen "konzervatív" vagyok... :D Egy jól megválogatott léghűtés nekem bőven megfelel, olcsóbb is és amúgy sem vagyok egy tuning mániás, úgyhogy nem is érint annyira.

(#35) nexplo válasza SunMount3r (#34) üzenetére


nexplo
őstag

Pedig nem rossz a "vizecske". Én is ódzkodtam tőle de aztán beláttam hogy nem is rossz. Most már a CPU-GPU párosomat is ezzel hűtöm. :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#36) Synthwave válasza nexplo (#35) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hamarosan befigyel az az alaplapi VRM, az SSD-k, a RAM-ok, meg a táp is. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#37) nexplo válasza Synthwave (#36) üzenetére


nexplo
őstag

Nem nem :D ameddig nem fővök fel annyira hogy kelljen addig nem. De van az a pont ezt aláírom amikor kell. VGA esetében is így jártam pl...

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#38) rsf válasza SunMount3r (#34) üzenetére


rsf
senior tag

Víz ellen inkább a megbízhatósága szól.
Ha kicsi a ház és nagy TDP-s a CPU-d akkor egy kompakt víz a legjobb választás.
A kollégám a Noctuára esküszik, de én nem adok 30eFt-ot érte pláne ha nem is fér be.
A másik kollégám a gyári coolerrel használja a ryzen 2600X-et. 10 perc terhelés és 85 fokon van a proci és persze zúg mint az állat. Persze a 85 fokot csak 1év után vette észre.
Persze ez a két véglet..
Nekem bevált egy Cooler Master Lite kompakt víz. 14eFt-volt. Jól hűt és halk..

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#39) nexplo válasza rsf (#38) üzenetére


nexplo
őstag

Dettó ez van nekem is. CM volt a legolcsóbb de megbízható vizecske. Én szeretem. Van jobb drágább halkabb szebb de nem ennyiért. :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#40) Asrach


Asrach
tag

Valaki tudja mikor lesznek ezek elérhetők a hazai nagykerekben?

(#41) Lacok válasza SunMount3r (#10) üzenetére


Lacok
őstag

[link]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#42) nexplo válasza Lacok (#41) üzenetére


nexplo
őstag

Van már CPU-VGA-LAP-SSD és TÁP is ami vizecskés. Kihagytam valamit amire még nem találták ki? :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.