Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Watchdog


Watchdog
aktív tag

Szinte már látom is a Péterfyben készült röntgenfelvételen lévő koszfoltokat 8k-ra felskálázva ...

[ Szerkesztve ]

(#2) snecy20


snecy20
veterán

Beégés nélkül? ;]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3) ttt válasza Watchdog (#1) üzenetére


ttt
senior tag

Ja budipapírra sem futja, de biztosan ilyen több milliós TV fog kelleni a kórházainkba meg az sztk-kba. Ahol aztán majd Gizike nővér az ajtóból szólítja a be a pácienst, mert a villanyszámlára már nem fogja futni. :U

(#4) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

LCD-nél mióta feature az, hogy folyamatosan lehet használni?

(#5) Ixion77


Ixion77
őstag

"színpontossága pedig 100 százalékos"

WTF? Megalkották a lehetetlent?

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#6) Top cat válasza ttt (#3) üzenetére


Top cat
őstag

Irónia volt. :D

(#7) #04824576 válasza ttt (#3) üzenetére


#04824576
törölt tag

Én nem lepődnék meg. Nálunk az egyetemen nemrég vettek minden előadóba 65" tv-t, közben meg arról panaszkodnak a tanárok, hogy nincs filctoll, amivel a táblára írhatnának.

Pedig egy jó nevű iskoláról beszélünk, nem valami Borsodi kórházról.

[ Szerkesztve ]

(#8) tibaimp válasza ttt (#3) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem kifejezetten kishazánk a fő célterület....
de amit írsz, sajnos igaz...

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#9) #90088192 válasza Ixion77 (#5) üzenetére


#90088192
törölt tag

Miért lenne lehetetlen, egy szín tevesztonek is 100% a szinpontossaga magához képest :DDD

(#10) ALBY


ALBY
senior tag

"AI Quantum Processzor 8K egységgel rendelkezik"
-> ...MediaTech dualcore csótány giga rammal... :DDD

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#11) secretgarden


secretgarden
aktív tag

Majd 2035-ben veszek egyet, addigra talan lesz 8K-s tartalom is ra :-) (Hacsak nem szamitjuk a Samsung S20 Ultraval keszult 8k-s home videokat annak :-))

(#12) Zigi válasza ALBY (#10) üzenetére


Zigi
senior tag

Van saját procijuk minek szarakodnának mediatech-el?

[ Szerkesztve ]

(#13) #16939776 válasza MeszesKPT (#4) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem mondta senki, hogy nem használhatod folyamatos üzemben a kommersz készüléket, de a gyártói garancia érvénytelenné válik rá, mert nem rendeltetés szerű használatnak minősül.
Az hogy pl.: kiforrasztják magukat a ledek a háttér világításban, vagy fél év alatt bebarnul a PCB a melegedő alkatrészek körül az elég jól dokumentálható bizonyíték rá.

[ Szerkesztve ]

(#14) forgonati válasza snecy20 (#2) üzenetére


forgonati
őstag

Azt nem írták hogy folyamatosan ugyanazt a tartalmat fogják megjeleníteni rajta...

Amúgy ez a AI quantum 8 egységes szirszar, mekkora duma már, sírok :D

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#15) tibaimp válasza secretgarden (#11) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Kíváncsi leszek, hogy az idei 32. Nyári Olimpiát Japánból fogják-e 8K-ban közvetíteni! Simán kinézem belőlük.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#16) X2N válasza tibaimp (#15) üzenetére


X2N
senior tag

Tőlem akár 16K-ban is közvetíthetik ha a bitráta alacsony. :)) Kár h manapság még a normális 4K tartalmat is úgy kell keresni.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#17) prolad válasza #16939776 (#13) üzenetére


prolad
őstag

Amúgy ez valahol le van írva vagy elmondja nekem valaki? Ha veszek egy random TV-t, otthon megy háttérzajnak meg csak TV mellett tudok aludni és emiatt hamar tönkremegy, akkor tényleg elhajt a szervíz? Ugyanez a kérdés áll mondjuk egy monitorra is.

Ott van pl. nagyanyám TV-je, ott napi 16-18 órát alsó hangon megy.

(#18) tibaimp válasza X2N (#16) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez mondjuk jogos!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#19) Fecogame válasza secretgarden (#11) üzenetére


Fecogame
veterán

Ezek szerint most HD-s TV-ket veszel? Nem FullHD, HD. 15 éve kb. az volt a menő. :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#20) vicze


vicze
félisten

"Az új kijelző AI Quantum Processzor 8K egységgel rendelkezik"
A marketingesek vajon buzzword szótárat reggeliztek aznap vagy mi... Elképesztő néha milyen baromságokat képesek összehozni.

(#21) ttt válasza Top cat (#6) üzenetére


ttt
senior tag

Ettől sajnos még rög valóság.

2020-02-19 11:51:08 (#7) Startup

Igen, erre is gondoltam. Saját tapasztalat, hogy kórházban, okmányirodában, egyéb közigazgatási helyeken 40-65" monitorok lógnak a falakon, de nem üzemelnek vagy esetleg megy rajtuk valami elcseszett reklám, agitprop. Amire meg megkapták, mondjuk ügyfélhívónak az meg nem üzemel. A beruházásra sógor-koma-jóbarát megkapta a dzsengát össze is dobtak valamit, ami egy percig se működött, majd azóta is csak a port fogják az eszközök. A légkondit nem lehet bekacsolni, mert nincs pénz áramra, a toalettekben meg se papír se szappan....
Még a múlt nyáron keveredtem el egy megyeszékhelybeli felújított egészségügyi intézménybe. Öt méterenként lógtak a nagy TV-k, bekapcsolva egyik se. Viszont két ügyintéző is ült a folyosón 1-1 kb. a hatvanas években gyártott, ütött-kopott íróasztalnál és bőszen vette fel a sorban állókat kockás papírra, golyós tollal. :U

(#22) granini válasza tibaimp (#15) üzenetére


granini
őstag

Nyilván fogják, a kérdés hogy mégis kihez jut el megfelelő minőségben az a 8K tartalom. Mert ha csak a helyi Japán Sport 2-n lesz fogható akkor bukta. Ha mondjuk a világ 7-8 másik országába is át tudják sugározni ahol van rá technológia hogy fogadják és leadják a jelet akkor már érdekesebb.

E gondolat mentén máris írok a Júpíszínek egy bátran cinikus levelet hogy hát heló fiúk idén olimpia halljátok 8K meg minden, na mik az esélyek hogy szettoppokszom 8K jelet at majd Júliusban..? :DD :N

<CotS> Children of the Skorn Clan | Uplay / Steam: PecoHUN78

(#23) bteebi válasza Zigi (#12) üzenetére


bteebi
veterán

Mert pár dollárral olcsóbb? :U Majdnem minden cég majdnem minden termékénél majdnem minden filléres cuccon rengeteget tudnak szarakodni. Igen, majdnem ennyire. Kellenek a dollármilliárdok a marketingre... :U

#15: Igen, fogják. Az NHK (a japán MTV) már évek óta erre készül.

#20: Pedig szerintem egész jó, ez nem egy egyszerű bullshit generátorral készült. Én még egy könnycseppet is elmorzsoltam rajta. :)

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#24) #04824576


#04824576
törölt tag

:D
Sok helyen ezek a pályázatból vásárolt TV-k csak arra jók, hogy ellopják őket. Legalább valaki hasznát is venné.

(#25) tibaimp válasza bteebi (#23) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Na tessék, ott is van, fogják a 8k-t! Már csak az a kérdés, ahogy granini is írta, hogy hány ország tuja majd átvenni.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26) TCr válasza ttt (#3) üzenetére


TCr
veterán

Mert csak állami kórházak léteznek, ugye?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#27) Ixion77 válasza TCr (#26) üzenetére


Ixion77
őstag

Nem, vannak olyanok is, amelyek magánnak hiszik magukat. Amíg be nem lesznek államosítva...

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#28) Tetsuo válasza ttt (#3) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Márpedig képalkotó diagnosztikában csak profi megjelenítőt használ minden magyar kórház, az pedig nem a QLED, hanem magasabb szint.

(#29) Prof


Prof
addikt

gondolom a termekre 6 honap garanciat vallalnak csak ;]

(#30) ttt válasza TCr (#26) üzenetére


ttt
senior tag

Valóban nem, sőt Magyarországon kívül is léteznek kórházak ;)
De értenéd te, ha akarnád, hogy mit mondok.

2020-02-19 20:26:13 (#28) Tetsuo

Elhiszem, hogy adott berendezésekhez eleve olyan megjelenítőket alkalmaznak ami meg is tudja jeleníteni az általa letapogatott adatokat :P Viszont azt a minden magyar kórházat átgondolhatnád, mert ebben a formában ez nem igaz. Itt ahol élek - megyeszékhely - konkrétan vannak olyan hiányosságok berendezésekből, hogy át kell menni egy másik megyeszékhelyre, hogy meg tudjanak vizsgálni, és nem CT-ről vagy MR-ről beszélek. Egy, az előbbiekhez képest tized árú készülékekről.

Na, de abba hagyom, mert nagyon off. :K

[ Szerkesztve ]

(#31) TCr válasza Ixion77 (#27) üzenetére


TCr
veterán

Teljesen felesleges ebbe a történetbe belekeverni a jelenlegi politikai helyzetet.

(#30) ttt TCr (#26): pontosan értem, hogy mit mondasz, de erre is csak azt tudom válaszolni, amit itt egy sorral fentebb írtam.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#32) #16939776 válasza prolad (#17) üzenetére


#16939776
törölt tag

Én úgy tudom, hogy az átlagos minőségű kondenzátorok - ilyenek kerülnek a kommersz készülékekbe - élettartama 2000 órában van specifikálva, ezekkel kell a készüléknek biztosan kiszolgálnia az egy éves kötelező garancia időt, ezért a napi 8, heti 40 óra átlag terheléssel szokás "tervezni" a használatot, ami egy év/52 hét alatt ~2080 üzemórát ki is adja.

Meg kell kérdezni a forgalmazót/hivatalos szervizt hogy mi a hivatalos álláspontjuk, egy éven belül nem szokták szétszedni/javítani a készüléket, csak cserélik. De egy év után ha a gyártói garanciával akarsz élni, nagyítóval nézik végig, hogy ha tudják, rád verjék a szerviz költséget.

[ Szerkesztve ]

(#33) Tetsuo válasza ttt (#30) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Akkor miről beszélsz? Mert jó lenne tisztázni és nem virágnyelven, sejtelmesen fogalmazni - így csúsztatni, valótlanságot állítani akár.
Vannak hiányosságok hazánkban, vannak durva hiányosságok a magyar kórházakban, de diagnosztikai képmegjelenítéshez nem alkalmaznak oda nem illő hardvert több okból.
Többek között a jogszabály, a szabvány és a (letapogató) berendezés gyártója maga is tiltja, másrészt egy konzumer, oda nem illő monitorral nem is lehetne az eszközt érdemben használni.
Igen, adminisztrációra használnak sok szutykot, de diagnosztikára nem, mert az illegális és arra alapból kap minden kórház támogatást; ahogy pl. higiéniás ellátásra nem kap a kórház alapból támogatást, azt magának kell kigazdálkodnia, mint sok mást.

(#34) Depression


Depression
veterán

"Az új kijelző AI Quantum Processzor 8K egységgel rendelkezik, így beépített mesterséges intelligencia alapú felskálázással, gépi tanulás segítségével 8K közeli felbontásúra átalakítja az alacsonyabb részletességű tartalmakat. A termék a Samsung meglátása szerint nagyon jól használható például az egészségügyben" Csak én nem szeretném azt, hogy a samsung tv-je által módosított kép alapján diagnosztizáljanak, és gyógyítsanak?
Egy sötét foltot a tüdőn majd kivilágosít, hogy ne legyen olyan homályos... :W

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#35) bteebi válasza #16939776 (#32) üzenetére


bteebi
veterán

"Én úgy tudom, hogy az átlagos minőségű kondenzátorok - ilyenek kerülnek a kommersz készülékekbe - élettartama 2000 órában van specifikálva"

Ha jól tudod, akkor az megdöbbentően, irreálisan kevésnek tűnik. De gondolom egy ilyen 24/7-re "hitelesített" készüléknél azért jobbakat használnak. Gondolom. :U Garanciáról meg nincs szó a cikkben, de egy ilyen készüléknél nagyon vicces lenne egy egyéves jótállás... Minimum 3, de inkább 5 év "illene".

#34: A felvetés teljesen jogos. Nem hinném (legalábbis megdöbbentően durva lenne), hogy a TV felskáláz(hat)ná a kisebb felbontású diagnosztikai képeket. Ha igen, az konkrétan fatális következményekkel járhatna, akárcsak mondjuk egy dinamikus kontraszt vagy a HDR... Viszont sok más infót megjeleníthetne, egymás mellett különböző képalkotó módszerek képeit (ultrahang, röntgen, CT, MR), akár különböző segédadatokkal kiegészítve (pl. teljes vérkép, biomarkerek), vagy mondjuk ugyanazon szervről különböző időben készült felvételeket - pl. egy rosszindulatú daganat időbeli változását (jobb esetben visszahúzódását, eltűnését) egyszerre lehetne látni.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#36) LGG555 válasza ttt (#3) üzenetére


LGG555
aktív tag

Szólni kell a rejtett tartaléknak hogy ne lopják el, amúgy láttam a Brit állami egészségügyet ugyanolyan szar, Madridban pedig a kórházban a folyósón feküdtek az emberek szóval van tapasztalatom.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#37) #04824576 válasza LGG555 (#36) üzenetére


#04824576
törölt tag

Az egészszégügy elég sok országban szar. Több helyen irosszabb is, mint nálunk. Csak kérdés, hogy miért?!

(#38) TCr válasza #04824576 (#37) üzenetére


TCr
veterán

Nem jó üzlet az, ha az emberek egészségesek, ebből pedig egyenes úton következik, hogy... és délig lehetne sorolni, kezdve a gyógyszeripartól. De ez itt már tényleg nagyon off.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#39) #04824576 válasza TCr (#38) üzenetére


#04824576
törölt tag

Igen, költői kérdés volt. :)

(#40) junkpod


junkpod
nagyúr

A politikus kommentelők miért nem mennek feszbúkra? Innen minden esetre törölni illene ezeket...
Nyomasztó ez a mindenhez (is) értő folyamatos nyafogas és elégedetlenség.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#41) Tetsuo válasza junkpod (#40) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Egyetértek. Ráadásul valaki nem ért egyet velük, jönnek az érvek nélküli bélyegzések.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.