Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sanya


Sanya
nagyúr

Kiforrott az operációs rendszer, úgyhogy gyerünk hajrá, telepítsük fel azonnal :D

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#2) GreatL


GreatL
őstag

Nem tudom... Intelnél nincsenek ilyen problémák?

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#3) arty válasza GreatL (#2) üzenetére


arty
veterán

egyrészt ott elég "hagyományos" a felépítés, khm :D
másrészt nyilván intelen megy a fejlesztés is alapvetően, tehát ott hamarabb kijött (még rls előtt)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#4) anulu válasza Sanya (#1) üzenetére


anulu
félisten

megjelenés napja óta használom non-supported CPU-n (7700K), legalább olyan stabil és gyors, mint a W10 21H1

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#5) menpee válasza GreatL (#2) üzenetére


menpee
aktív tag

Erre az "Intelnél nincsenek ilyen problémák?" kérdésedre térjünk vissza majd az Alder Lake kijöveteléig. Nem kell már sokat aludni addig.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#6) Meteorhead


Meteorhead
aktív tag

"...de érdemes ránézni a vezérlőpult energiagazdálkodási lehetőségek menüjén belül." Uram atyám, ezt még mindig nem sikerült kiirtaniuk? A Windows 10-re már keresztet vetettünk, hogy sosem lesz egy egységes kinézetű valami, de Win11-be átrángatták ezt a dinoszauruszt?

(#7) ddekany válasza menpee (#5) üzenetére


ddekany
veterán

Olyan szempontból furcsa, hogy gond volt vele, hogy a hivatalos kiadás után állnak csak neki javítani. Csak abban a kiadásban lett eltolva valami, vagy eddig nem tesztelték? Sosem értem ezeket.

(#8) LGG555 válasza GreatL (#2) üzenetére


LGG555
aktív tag

Vannak ott is csak nem olyan sok, de ez egy most megjelent OP rendszernél nem olyan vészes, én feltettem az első napokban és elég jól elvagyok vele.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#9) LGG555 válasza Sanya (#1) üzenetére


LGG555
aktív tag

Ha senki sem használja sohasem lesz jó, mindenki azt csinálhat amit csak akar.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#10) BiP válasza arty (#3) üzenetére


BiP
nagyúr

Pont hogy nem. Az Alder Lake felépítése pont eltér a hagyományostól, a big.Little koncepciót követi (erős magok+alacsony fogyasztású magok) és emiatt belenyúltak az ütemezőbe meg a procimagkiválasztóba, és ez eltúrta a Ryzeneken is a működést.

(#11) CPT.Pirk válasza anulu (#4) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintem érzed te is, hogy nem erre utalt. Nyilván ha AMD-d lenne, akkor nem lettél volna ilyen boldog a dolgok alakulásától. :N

Most ha majd kijön valami teszt az új Intel bigLittle vs. Ryzen procik kapcsán, akkor majd mehet a találgatás, hogy vajon felrakták-e kézzel a chipset drivert a teszt előtt... :U

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12) M@cika válasza CPT.Pirk (#11) üzenetére


M@cika
őstag

"Ha kijön valami új teszt..."
Tök mindegy, nekem nem kell Intel, csakis a Ryzen. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#13) Hopkins95 válasza Meteorhead (#6) üzenetére


Hopkins95
addikt

Isten ments hogy kiirtsák az vezérlőpultot, a gépház az egy kalap sz@r! :(((

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#14) joey04 válasza LGG555 (#9) üzenetére


joey04
titán

+1

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15) tlac válasza CPT.Pirk (#11) üzenetére


tlac
nagyúr

Most ha majd kijön valami teszt az új Intel bigLittle vs. Ryzen procik kapcsán, akkor majd mehet a találgatás, hogy vajon felrakták-e kézzel a chipset drivert a teszt előtt...

a komolyabb tesztelők még valószínűleg felrakják, de más se gyakorlatilag

[ Szerkesztve ]

(#16) Busterftw válasza CPT.Pirk (#11) üzenetére


Busterftw
veterán

Ha igazak a hirek, embargoig meg van bo 2 het, normalisabb tesztelok aktualis rendszeren tesztelnek.

(#17) worxland válasza joey04 (#14) üzenetére


worxland
addikt

+2

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#18) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Na végre. Felraktam és egyelőre nincs változás, benchmarkban is kb ugyanaz mint volt, (kicsivel gyorsabb a gép mint win 10 alatt). Elvileg mostmár megszűnt a ram leak probléma is.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#19) CPT.Pirk válasza Busterftw (#16) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Aztán ott lesz n+1 mérés pl. a userbenchmarkon és találgathatsz, hogy most mennyire valós amit látsz.
Tudom nem ez az oldal a tesztelők csúcsa, de a példát jól szemlélteti.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20) Atom_Anti válasza GodGamer5 (#18) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Windows 7 alatt még mindig több 3dmark pontot kapok, de az elvárt szintet hozza már :R

(#21) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Javult :C

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#22) Gyuri27 válasza anulu (#4) üzenetére


Gyuri27
félisten

Legalább olyan stabil. Igen igen. Az egyik van olyan hurut mint a másik. És a másik mint az egyik olyan métely (by belező). :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#23) Dragon3000 válasza arty (#3) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az l3 cache elérési gond már nagyon régen kiderült csak eddig mindenki azt hitte, csak az aida méri rosszul és nem is foglalkoztak vele, ahogy jött a végleges, egyből felkapták.

(#24) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

"viszont a két régebbi processzordizájn esetében még ki kell választani az "AMD Ryzen™ Balanced" energiasémát is az optimális működés érdekében. Általában ez alapértelmezetten megtörténik, de érdemes ránézni a vezérlőpult energiagazdálkodási lehetőségek menüjén belül." - ezt hol találom win11 alatt? :(

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#25) Dragon3000 válasza MikeWazowski (#24) üzenetére


Dragon3000
veterán

"Energiaséma szerkesztése" Win11 esetében nem adja ki a kereső, mint win10-nél?

(#26) MikeWazowski válasza Dragon3000 (#25) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Megtalálja a kereső, de ott mire kell menni? Képernyő kikapcsolás meg alvó állapot kezdeményezése van. Én itt mindent a soha lehetőségre állítottam.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#27) Dragon3000 válasza MikeWazowski (#26) üzenetére


Dragon3000
veterán

Elnézést rosszat írtam, "Energiaséma kiválasztása" kell neked.

(#28) MikeWazowski válasza Dragon3000 (#27) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Ott meg csak kiegyensúlyozott lehetőség van... vagy létre kéne egyet hoznom? Bocsánat, nem értek hozzá... :(

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#29) Dragon3000 válasza MikeWazowski (#28) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nincs ott olyan lehetőség, hogy További sémák vagy valami hasonló? Illetve feltelepítetted az amd chipset drivert?
Win10 esetében így néz ki:

[ Szerkesztve ]

(#30) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Hmm, nekem csak ennyi van ott:

Laptopom van. Amd Ryzen 5 5500U procival, integrált vga-val...

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#31) Dragon3000 válasza MikeWazowski (#30) üzenetére


Dragon3000
veterán

Amd chipset driver fel van telepítve? Mert az hozza létre a ryzen sémát.

(#32) MikeWazowski válasza Dragon3000 (#31) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Ami a fenti cikkben van, azt tettem fel. Lehet, hogy nekem nem az kellene?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#33) Dragon3000 válasza MikeWazowski (#32) üzenetére


Dragon3000
veterán

Minden ryzen megoldáshoz jó a driver, a séma hiányát majd egy hozzáértőbb ember megválaszolja.

(#34) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Valaki segítsen pls. Miért lehet, hogy nincs ott több séma. Nem találok megoldást a neten. A Driver összes eleme pedig telepítve van...

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#35) LGG555 válasza MikeWazowski (#34) üzenetére


LGG555
aktív tag

A gépházban kell keresni:

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#36) MikeWazowski válasza LGG555 (#35) üzenetére


MikeWazowski
addikt

De valami amd-re kell állítani, a gyártó is ezt ajánlja. Akkor most miért lenne ez jó?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#37) hallador válasza arty (#3) üzenetére


hallador
addikt

Igen, meg az AMD nagy ívben letojta a tesztelőket és nem adott drivert. Nem tudták letesztelni. Mert nem volt megfelelő driver. Az Intel nem tehet arról hogy az AMD nem költ tesztelésre. Ez az AMD sara.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#38) Dragon3000 válasza hallador (#37) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az amd sara max a preferred core nem működése, de a win ütemezővel sokat nem tud kezdeni.

(#39) PuMbA válasza MikeWazowski (#30) üzenetére


PuMbA
titán

Semmi.

[ Szerkesztve ]

(#40) hallador válasza Dragon3000 (#38) üzenetére


hallador
addikt

Nem adott a tesztelőknek megfeleô drivert. Szerinted kinek a hibája? Tehát mikor kijött a w11 utána kezdek hibát javítani. Szóval nem nem igy van. Elcseszte az AMD spóroltak. Ez nem baj csak nem kellene a szokásos ki a hibás és miért mi nem tipikus hozzáállással megindulni. (Nemzeti sport)A tények nem ismerete nem zavarja össze a tisztánlátásotokat.
Erről több oldal beszámolt az AMD saját oldalán is. Tehát visszakereshető. Találgatások helyett.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#41) Gyuri27 válasza hallador (#40) üzenetére


Gyuri27
félisten

Jaja. 10-hez se adott. Azért nem sikerült csak 3 év és 3 gen ryzen után csak kutyaütö feladatütemezőt irni az ms-nek. Bezzeg a linuxosok kaptak drivert IS meg mindent is. :W

Amd - Radeon - Ryzen

(#42) drkbli válasza BiP (#10) üzenetére


drkbli
tag

A Windows ütemező már a W10 óta támogatja a big little koncepciót. (-> Surface)

(#43) drkbli válasza Dragon3000 (#38) üzenetére


drkbli
tag

Nem érzel egy kis ellentmondást? Az OS ütemezőjének feladata a megfelelő magra rakni a feladatot.

A Ryzen gondjai nem ma kezdődtek

(#44) Peter Kiss válasza MikeWazowski (#30) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Frissítettem a Windows 10-esemen a pakkot, és nekem sincs itt a Ryzen séma, előtte volt.
Illetve eddig mintha a driver felismerte volna, ha már fent van az adott komponensből legalább ugyanaz a verzió, de most simán tudom még egyszer telepíteni ugyanazt.

(#45) hallador válasza Gyuri27 (#41) üzenetére


hallador
addikt

Csak nem sikerült utánanézni, segítek. Fikázás, meg a mindenki hibáztatás helyett.

Én értem, hogy az Intel lefizette az AMD-t hogy kicsesszen magával és ne adjon ki insider preview teszteléshez drivereket, meg azt is elhiszem, hogy a Microsoft direkt kicseszik magával, hogy minél kevesebb Windows-t adjon el, és szidja akinek az Intel lassú, és a Ryzenen tényleg gyorsabban futna, csak az AMD nem tehet semmiről.

Hiába na.... A világ csakrája...

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#46) Peter Kiss válasza hallador (#45) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Ez most mit bizonyít?

(#47) hallador válasza Peter Kiss (#46) üzenetére


hallador
addikt

As far as I am aware, AMD doesn't support AMD Drivers on Windows Preview OSes.

Szerinted ez mit bizonyít?

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#48) Gyuri27 válasza hallador (#45) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ja. Azért nem sikerült 10 alatt megoldani évekig. Meg ezért okozta a 11 update a bajt. Mert előtte jó volt. De ms szokás szerint jön egy remek update oszt kancsó. :C

Amd - Radeon - Ryzen

(#49) hallador válasza Gyuri27 (#48) üzenetére


hallador
addikt

Látom téged nem zavar, hogy a W11-ről szól cikk, és nem W10-ről. Persze mindenről más tehet, nem akartok leszokni Magyarországon erről a mindenről más tehet mentalitásról? Gondolom, most elvárnád hogy más keressen jó magyar szokás szerint bizonyíték hogy miért volt így, elég az, hogy az AMD lusta volt ennyi. Aztán menjél vissza nyugodtan a K5-ig nézegetni miért ment jobban DOS 6.22-őn a DIR parancs a Pentiumon. Kifogások mindig vannak, csak a cikk nem erről szól, hogy szerinted milyen a világ....

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#50) Peter Kiss válasza hallador (#47) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Nem támogathat olyat, amire rá van írva, hogy nem végleges, ez mindig így volt. Támogatást stabilnak minősített szoftverekre lehet adni, arra tudja mondani az AMD is, hogy igen, ezen menni-e kell ennek és ennek a szintén stabil driver-nek. Támogatást itt azt jelenti, hogy kvázi garantálja a helyes működést.

Ezért nem értem ezt az összekapcsolást, hogy ki nem adott kinek tesztelésre driver-t. A linkelt fórumon is egy random ember írja, aki vállalta az Insider programot, hogy épp nem megy neki valami normálisan - ez így szokott lenni, ilyen előfordul, ezért is hívják insider preview-nak.

Ezektől függetlenül a Microsoft, az AMD, az Intel és mindenki más is bizony tesztel. Windows 11 megjelenésére hozni kellett egy döntést, mi lesz kész, mi lesz rendben, a többinek meg várnia kellett kicsit, míg be lett építve, ki lett adva. A javított AMD driver-t sem a Windows 11 kiadása után kezdték el faragni, hogy jaj, ezt benéztük, hanem jó eséllyel már előtte. Ilyen a show business.

(#51) hallador válasza Peter Kiss (#50) üzenetére


hallador
addikt

Ehhez képest az Intel ad ki drivert. Szóval ha mindig is így volt, akkor ugye nem az Intel és az MS a hibás ebben az esetben, mint a hozzászólok nagy többsége állítja. Sztem.

Rendben ha ezt állítod, akkor mire ezek a hozzászólások? Soros Gyuri bá? Vagy?

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#52) Dragon3000 válasza drkbli (#43) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az ütemező szar működése miatt volt az l3 cache gond, annak semmi köze a preferred core-hoz, nem véletlen adott javítást az ms, és külön az amd, mert a kettő nem ugyanazt javította.

(#53) Dragon3000 válasza hallador (#51) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ez egyértelműen az ms hibája, ő írta át az ütemezőt, aminek hatására az l3 cache késleltetése az egekbe szökött, win10 esetében is ha nem telepíted fel az amd drivert, akkor nincs preferred core mégis normálisan üzemel minden. Van egy két fan, akik intelt hibáztatják, de nekik itt vagy te mint intel fan, aki az amd-t.

[ Szerkesztve ]

(#54) Gyuri27 válasza Dragon3000 (#53) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nincs itt fanoskodás. [link] 2019 óta az ms nem tud nem akar rendes ütemezőt csinálni amd-re. Ami most van 10-be meg a jótol messze áll. Ezt a hagyományt folytatja 11 esetén. Lehet itt driverre fogni. Holott az os-nek ezt alapból tudnia kell (by linux). Meg ugye egy erősen hurutos béta osre nem is lehet stabil drivert irni.
De ha visszalapozok a történelembe. A phenom w7 viszonyára ott is az amd oldotta emg hogy menjen rendesen a 4+ mag- Mert az ms akkor se volt képes rá.

Amd - Radeon - Ryzen

(#56) Chriss745


Chriss745
tag

Az AMD driver leírásában van, hogy a Ryzen power schema Zen2 és az alatt van, Zen3-al nincs power schema, máshogy van megoldva.

Én is mértem 5950x el Win10 alatt, 11-el patch előtt és után, a patch valóban megoldja a késleltetést, de az L3 read Win10 alatt 1000 felett, patch után meg 350 körül van 11-el, ez még mindig csak harmad, igaz nem tudom L3 cache-nél mennyit számít az olvasási sebesség.

(#57) Dragon3000 válasza Gyuri27 (#54) üzenetére


Dragon3000
veterán

A fanokat azokra írtam, akik szerint az intel lefizette az ms-t, hogy az amd-ken szarul működjön az ütemező...... Inkább látom a szokásos nem teszteljük rendesen a dolgokat és majd foglalkozunk vele később.

(#60) hallador válasza #32839680 (#58) üzenetére


hallador
addikt

Igen ez így megy mint otthon. Sztem meg igen tájékoztatta.. szegény AMD még az ág is húzza. Hagyjuk már ezt, mert kicsit uncsi. Sz@rt4k bele AMD oldalról úgy lezárva.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#61) Gyuri27 válasza #32839680 (#59) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mióta megcsinálták olyan nagyon semmi. Csak nem tudom miért tartott enni ideig. Meg hogy linuxon mér jobb. Amúgy az ég világon semmi.

Amd - Radeon - Ryzen

(#62) Dragon3000 válasza hallador (#60) üzenetére


Dragon3000
veterán

Korábban írtad, hogy mindig mást hibáztatnak az emberek, te is ezt csinálod, az ms helyett az amd-t hibáztatod. Gondolom ha az aderlake is problémás lesz, akkor már az ms lesz a hibás és nem az intel.

(#63) Pug válasza hallador (#40) üzenetére


Pug
veterán

És az intel fanboy nyomja a fake BS-t... oh yeah... :DDD

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#64) Callisto válasza Pug (#63) üzenetére


Callisto
őstag

Aki ért hozzá tudja, hogy egyértelműen MS gond. Szarnak bele. Érdekes, hogy Linux alatt ilyen gond nem nagyon van, nem? MS mindig is Intel által "fizetett" cég volt.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#65) Mumukuki válasza FoLey-v (#21) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

win10 alatt milyen szamok voltak?

(#66) FoLey-v válasza Mumukuki (#65) üzenetére


FoLey-v
addikt

Ilyen volt,de 14-19-14-32 helyett 14-19-14-33 volt win10 alatt.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#67) #11083776 válasza Dragon3000 (#29) üzenetére


#11083776
törölt tag

Power plan Switcher-t hasznalok,.Nem gondoljak komolyan ,hogy allandoan a vezerlopultba fogok matatni.pl jatek elott,vagy torrent elott stb.......

(#68) arty válasza hallador (#37) üzenetére


arty
veterán

lol, köszönjük :D

ü-t-e-m-e-z-ő. kérdezgesd magadtól azt az amd írja-e. és kérlek magadnak válaszolj, ne ide.

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#69) slmSIG válasza hallador (#45) üzenetére


slmSIG
tag

Te szerencsecsomag, amit linkeltél, az egy VGA driver problémáról szól, köze sincs a CPU teljesítményvesztéséhez, amiről jelen cikkben írnak! :U
Szóval? Mit is bizonyít?
1. Összevissza beszélsz, butaságokat...
2. Az angoltudásod förtelmes...
3. Neked fizikai fájdalommal jár, ha nem fikázhatod az AMD -t, az Intelt istenítve...

(#70) drkbli


drkbli
tag

Megjött :DD 22483 insider build nálam nem jön vissza hibernálásból.

(#71) drkbli válasza #32839680 (#58) üzenetére


drkbli
tag

"Gondolom az MS se tájékoztatta az AMD-t, hogy helló, kidobtuk ám az Intel hibrid sz.rja kedvéért, azt az ütemezőt ami Win10-en Ryzennel tökéletesen hiba nélkül működött..."

1) Nem működött ott sem olyan jól
2) Az sem újdonság az OneCore-ban ARM support óta: "By supporting what are called heterogeneous scheduling policies, Windows 10 allows threads to pick and choose between a policy that satisfies their needs, and will interact with the scheduler and power manager to best support it." (Windows Internals Pt. 1, 7. kiadás)

Arra meg, hogy egyesek szerint az ütemező nem foglalkozik a power plan-nel, a :DD -n túl:
At a high-level, the Windows PPM is made up of the following parts: Core parking engine - Makes global scalability decisions about the workload and determines the optimum set of compute cores to execute with. Performance state engine - Makes per-processor performance scaling decisions. Platform specific controls - Implements the mechanics of state transitions and optionally provides feedback about the effectiveness of OS state decisions and runtime platform constraints.

Ahogy az MS doksi mondja: For more tuning guidance, please reach out to your silicon vendor.

(#72) drkbli válasza Chriss745 (#56) üzenetére


drkbli
tag

"Az AMD driver leírásában van, hogy a Ryzen power schema Zen2 és az alatt van, Zen3-al nincs power schema, máshogy van megoldva."

Ami egybevág azzal, hogy a 11-et eredetileg a legújabb processzorokra tervezték, csak most felvizezték a követelményeket.

(#73) Dragon3000 válasza drkbli (#72) üzenetére


Dragon3000
veterán

Hol vizezték fel? Az eleje óta szerepelt a listában a zen+ csak valahogy az ms hírekben mindig zen2 szerepelt, mint minimum követelmény :D

(#75) Gyuri27 válasza #32839680 (#74) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az ms még mindig nem tud os-t irni és az useren tesztel. Nincs itt semmi újdonság kérem. :DDD
Pedig a 3.1 óta elég sok dolog változott. De van ami örök. :K

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#77) BiP válasza Gyuri27 (#75) üzenetére


BiP
nagyúr

Ja, van, ami örök. A jó kis ezeréves icon pack dll-ek.

(#78) Robitrix válasza BiP (#10) üzenetére


Robitrix
senior tag

Ebben tökéletesen igazad van. Gyakorlatilag a hibrid intel proci miatt kellett mégis csak kiadni egy Win 11-et. Aztán majd mikor kint lesz a proci elérhetően kiderül mi és miért nem működik mégsem. Addig meg mi jól elvagyunk a WIN 10-zel is. :)

(#79) emvy válasza BiP (#77) üzenetére


emvy
nagyúr

Egyebkent ezzel mi a baj? Marmint zavar barkit is, hogy lehet ilyeneket talalni a DLL-ekben?

while (!sleep) sheep++;

(#80) Robitrix válasza drkbli (#42) üzenetére


Robitrix
senior tag

Hát nem..... bár kevés hír jelent meg róla, de tavaly nyáron csináltak az Intelnél egy kisérleti CPUt 4 normál és plusz egy gyors maggal. Vagyis egy 5 magos CPU-t aztán tesztelgettek vel, mennyire képes a win 10 erőforrás ütemezője összerakni párba a gyors magot a nagy számítási igényű processzel. Kiderült semminyire legfeljebb a statisztikai véletlenen múlik a szerencsés találkozás nem a erőforrás ütemezőn... :) Vagyis volt rá nagyjából 20% esély, hogy a sok számítást igényló program a gyors magon fut. Szerintem akkor estek neki igazán a kernelben levő erőforrás ütemező átírásának a MS-nél és lett mára egy WIN 11. :) Marketing szempontból nyilván egyszerűbb tudatni az emberekkel, hogy vettél egy hibrid procit, akkor neked a WIN 11 az optimális rendszer. Ha régi a procid, akkor megteszi még pár évig a win 10 rendszer. Azt nehezebb beadni az embereknek, hogy ha új a procid akkor használj mondjuk egy WIN 10 21H2 PRO verziót ha régi a géped akkor neked a win 10 21H2 STD verzióra van szükséged. Hogy aztán a következő évben WIN 10 22H1 STD vagy 22H1 PRO verzió legyen. :) Nyilván ha maradna a WIN 10 akkor valamilyen jelőléssel meg kéne különböztetni a verziókat. De egy átlag embernek ez már túl bonyolult dolog. A WIN 10 vagy WIN 11 azt meg tudja jegyezni. A rendszer nevében szereplő homályos számukra semmit nem mondó alszámokat már nem igazán. :)

(#81) BiP válasza emvy (#79) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem írtam, hogy baj. De a világ nem dől össze miatta.
De ha már így szóba hoztad: Az a furcsaság, hogy míg alapvető kényelmi funkciókat folyamatosan nyirbálnak az évek során a Windowsokból, de ilyen őskövület dll-ek meg még mindig bent vannak.
Biztos megvan ennek a maga oka (pl. visszafele kompatibilitás), de mégis indokolatlannak érzem. Aztán meg csodálkozunk, hogy ennyire káoszos az ezerarcú gui.

(#82) emvy válasza Robitrix (#80) üzenetére


emvy
nagyúr

> Kiderült semminyire legfeljebb a statisztikai véletlenen múlik a szerencsés találkozás nem a erőforrás ütemezőn...

Ez totalis fassag, ehhez nem merni kell, hanem megkerdezni a Microsoftot, es o meg is mondta volna, hogy a W10 2020-as verzioi nem tamogatjak ezt.

while (!sleep) sheep++;

(#83) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Szó szerint egy tákolt fos. Konkrétan. A 11-et már az alapoktól teljesen újra kellett volna irni. És párhuzamosan futtatni még 3-5 évig a 10-el. A 10 2015-ben jelent meg és még mindig 2006-os a sata driver rajta. Most 2021 van és még mindig az. Hát vicc az egész. Akinek 11 van az nézze már meg hogy még mindig ez az alap ms sata megoldás?

Amd - Radeon - Ryzen

(#84) emvy válasza Gyuri27 (#83) üzenetére


emvy
nagyúr

> A 11-et már az alapoktól teljesen újra kellett volna irni. És párhuzamosan futtatni még 3-5 évig a 10-el.

Kb. 25 evesen szoktak megerteni a nem teljesen tehetsegtelen szoftvermernokok, hogy ilyet kb. soha nem csinalunk. :)

> A 10 2015-ben jelent meg és még mindig 2006-os a sata driver rajta.

Es, mi tortent a driverrel, megromlott?

while (!sleep) sheep++;

(#85) Robitrix válasza BiP (#81) üzenetére


Robitrix
senior tag

A visszamenő 20 éves kompatibilitás miatt van benne. Egy Win esetében azért elvárás, hogy nagyjából tudja futtatni a 15 évvel ezelőtti program kódot is. Az elmúlt 40 évben született több milliárd programkódról van szó. a dolog igaz mind a rendszer, mind a hardverrel szembeni elvárások miatt. nem tudom mennyire igaz egy MAC esetében. Például ma mennyire lehetne lefuttatni egy 25 éve PowerPc-s procira fejlesztett kódot. Emlékeim szerint már akkor voltak alapos kavarodások, mikor váltottak az X86-os procikra. És most itt natív futásról beszélek nem emulátorokkal való baszakodásról. Ha ma előkotrok egy 35 évvel ezelött készített és akkor lefordított DOS programot és ha nincsenek benne a közvetlen hardver vezérlések mondjuk a grafikára vagy a hangra még a directX elötti időkből a kód nagyjából futni fog egy win 10-ben is.

(#86) Gyuri27 válasza emvy (#84) üzenetére


Gyuri27
félisten

Lol. Te aztán szakértő vagy. Jobb a toldozgatott foltozgatott min win 7-ig de egyes elemeiben régebbre visszanyúló spagetti fos. Leborulok a nagyságod előtt.
A cégeket se értem időről időre minek adnak ki új chipset (vele sata drivereket). Hiszen gondolom az ő 2006-os megoldásuk se romlott meg.
Mondom leborulok a nagyságod előtt.
És ilyen okosok ülnek az msnél is.
A full ingyenes linux megoldotta a ryzen ütemezését. Az ms-nek 5-6 éve nem sikerült és a szaruk még pénzbe is kerül.
Megint csak leborulok a nagyságod előtt.

Amd - Radeon - Ryzen

(#87) emvy válasza Gyuri27 (#86) üzenetére


emvy
nagyúr

> A cégeket se értem időről időre minek adnak ki új chipset (vele sata drivereket). Hiszen gondolom az ő 2006-os megoldásuk se romlott meg.

Ezek szerint tenyleg nem erted.

while (!sleep) sheep++;

(#88) Robitrix válasza Gyuri27 (#83) üzenetére


Robitrix
senior tag

kizárt, hogy ugyan az a SATA driver... azóta már vagy 3-szor definiálták újra a SATA-t különféle sebességekkel. Az lehet, hogy képes kezelni egy win a 15 évvel ezelötti SATA meghajtót is, mert még mindig benne van az ehhez tartózó meghajtó program is. Ha hardver képes kezelni a régi akkor még SATA/150 nevű eszközt, akkor a rendszer is fogja.

(#89) Robitrix válasza emvy (#84) üzenetére


Robitrix
senior tag

Ja az ifjú titánok akarják hetente újra megváltani a világot. Mert ők jobban tudják. A rutinosak tudják, hogy mocsok rondán anyázik a felhasználó, ha valami nem úgy működik neki, mint tegnap. :) Csak az ifjuk hiszik, hogy a felhasználó van a rendszerért és nem pedig a rendszer a felhasználóért. :)

(#90) Gyuri27 válasza Robitrix (#88) üzenetére


Gyuri27
félisten

Igen igen. Annyira jó az egész igy 2021-ben, hogy azonkívül amire telepitesz mindent húzz ki (még pendrivét is). Mert képes összekócolni magát a 10 ha több hdd/ssd egyéb van csatlakoztatva.
Ez igen. Mestermunka. De ti öregek erre is biztos adtok egy frappáns választ.
11 is igy telepithető?

Amd - Radeon - Ryzen

(#91) Mumukuki válasza Gyuri27 (#86) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

Ezt tenyleg ilyen stilusban kell? :(

(#92) Gyuri27 válasza Mumukuki (#91) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ha valaki velem lekezelő nem fogom körbecsókolni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#93) Gaga válasza Pug (#63) üzenetére


Gaga
tag

Főleg antimagyar, csak azután intel fanboy, neki mindenhol magyaroznia kell. Csak tudnám, hogy mi a francnak rontja itt a levegőt, amikor minden olyan rossz. Kopna le innen végre, a kutyának nem hiányozna.

(#94) Sanya válasza Gyuri27 (#90) üzenetére


Sanya
nagyúr

mert mindennek kell bedugva lennie egy telepítendő gépbe? Nekem max 1db ssd vagy ssd és HDD van benne, de mindig az aktívra települ a windows. Persze, ha aktívvá teszed a lemezeket, akkor mehet mindenre a bootloader.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#95) ddekany válasza Gaga (#93) üzenetére


ddekany
veterán

Inkább AMD (és "ti ott Magyarországon") hater mint intel fanboy. Részemről, nem kell beleolvasni se abba amit ír. Ha van is értelmes rész benne, nehéz elválasztani a pszichés igények kielégítésétől, ráadásul az utóbbi még idegesítő is lehet. Van más is még itt PH-n aki ilyen átugrott ember. Ez van, sokaknál idővel beakad valami. Persze, a gond az, hogy míg könnyű szűrni fejben akire nem vagy kíváncsi, az arra érkező válaszáradattal együtt azért már nehezebb megszabadulni a jelenségtől.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.