Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Most akkor jo a blower vagy sem? :F

OK

(#2) warcat


warcat
veterán

4-9%-al gyorsabb mint a 2080

1080Ti 2+ évvel később, raytracinggel.
Aki akkor nem szánt rá annyit, nem tudom most miért tenné.

EA: It's in the crate!

(#3) do3om


do3om
addikt

Csak megérkezett ez a VGA, nem egy nagy dolog de azért egy oldalt megérdemelt, ha már hardver oldal.
:C

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#4) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Abu?! Teszt nincs? Vagy a zöld oldal nem ér, vagy csak megint b@sznak rátok?!

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#5) green dude


green dude
tag

Szuper összefoglaló! Csináltok majd ilyet a custom Navi-król is (persze időközben frissítve, mert ha jól tudom például az Asus megoldásai csak szeptemberben jönnek)?

(#6) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Nocsak hogyhogy mégis született hír erről? Tán valaki felsőbb körökből rászólt Abura? ;]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#7) Locutus válasza Z_A_P (#1) üzenetére


Locutus
veterán

Ja, érdekes, hogy most a 2080 superhez mégis kiadnak ennyi féle blowert.
Remélem teszt is lesz róluk valahol majd.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#8) ChavalieR válasza MiklosSaS (#4) üzenetére


ChavalieR
csendes tag

Az RTX 2080-as FPS eredményekre számolj rá plusz 4-7%-ot és kész a teszt. Szívesen. :R

(#9) Tomassy00 válasza ChavalieR (#8) üzenetére


Tomassy00
senior tag

:))

(#10) do3om válasza MiklosSaS (#4) üzenetére


do3om
addikt

Most kivételesen egy ilyen kis frissítésnél azért nem várható el a teszt, de ugye a régieknél már gáz hogy kimaradt.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#11) Abu85 válasza MiklosSaS (#4) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nincs. Sehol sincs teszt a régióban. Csak az influenszerek kaptak hardvert.

(#6) huskydog17: Ez a gyártók VGA-it mutatja be. Múltkor is volt ilyen a 2060-2070 Supernél. Általában egy nappal a bejelentés után jön, amikor összegyűlnek a hardverek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#12) MiklosSaS válasza Abu85 (#11) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nesze

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#13) Tian66


Tian66
senior tag

Régebben az OC 100, 200 MHz et is jelenthetett. Most 15 mhz-re is már új terméket készítenek.
Végletekig vannak ezek már járatva!?

(#14) Abu85 válasza MiklosSaS (#12) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A lab501 egy GeForce Garage partner. Ahogy írtam "csak az influenszerek kaptak hardvert". Nézzél rá egy olyan médiára a régióban, ami nem GeForce Garage partner, így már senkinek nincs hardvere. Az ezzel megbízott cseh PR cég nem szállít a független médiának.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15) jockas válasza MiklosSaS (#4) üzenetére


jockas
senior tag

Remélhetőleg lesz róla teszt...csak vajon fél év múlva, mint a 2080-nál (és mondjuk egy olcsó Ryzen-nel és legfeljebb HD felbontás mellett AMD-re optimalizált játékokkal)? :DDD

4-9%-os különbség csak AMD vonalon érdemel plusz tesztet (szerintem volt AMD vonalon is ennyi különbségnél teszt...290X-390X-580-590)?

(#16) Abu85 válasza jockas (#15) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Minden különbség megérdemli a tesztet. Nekünk ez nem nagy dolog. Ehhez annyit kell tenniük, hogy adnak hardvert a megjelenés napjára. Az AMD ad. Nézd meg, hogy rajtunk kívül már több független médiának van Navi tesztje itthon. Ezzel szemben Super tesztje itthon senkinek sincs. Senki sem tud mit tenni, ha nem adnak hardvert a médiának a régión belül. Azzal nem vagyunk kisegítve, hogy az influenszerek és GeForce Garage partnerek kapnak. Nem mindenki akar a függetlenségéről lemondani. Az AMD-nél ez speciel opcionális. Ha azt mondod nekik, hogy nem akarsz a szoros partnerük lenni, akkor attól még szállítanak hardvert. Azzal tudsz tesztelni, és azt írsz meg, amit akarsz. Még nem is részesítenek hátrányban a partnereikhez képest.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17) Z10N


Z10N
veterán

0,82% tuning mar OC-nak minosul manapsag?! :DDD

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#18) Samott válasza Abu85 (#14) üzenetére


Samott
addikt

En nem tudok romanul de szemre ez egy roman "prohardver" oldal, mitol influencerek? Es miert nem csatlakoztok ehhez a Garage programhoz ti is? Talan tobb infohoz juthatnatok mint most nelkule.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#19) Abu85 válasza Samott (#18) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mi egyetlen olyan gyártói programnak sem vagyunk a részei, amely meghatározhatja, hogy mit írhatunk.

[link] - itt egyébként olvashatsz arról, hogy ezek a dolgok micsodák, általánosan vannak ilyenek. A HardOCP a múlt évben kipakolt és tönkre is ment. Ennél bővebben én ezt a témát nem feszegetem, nem ránk tartozik. A végeredmény tekintetében a független média csak egy dolgot akar: hardvert tesztelésre. Véleményem szerint minden jogi tényező egy felesleges lépcső, ami csak nehezíti a munkát.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20) Pkc83


Pkc83
őstag

4-7%? :C
És tuti lesz akkora marha aki lecseréli a 2080-át superre! :Y :C

(#21) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

It's a yoke.

Life, Uh, Finds A Way

(#22) Samott válasza Abu85 (#19) üzenetére


Samott
addikt

NDA-t az AMD-vel is alairtok, nem? Embargos datum van ott is, nem is beszelsz semmirol ami megserthetne. Azt meg nem latom benne hogy hol szabnak meg, hogy mit irhatsz. Ha szar a cucc azt is megirhatod.

Mindegy, a ti dontesetek, csak fura hogy egyik oldalrol onkent dugjatok a fejeteket a hurokba a masiknal meg pont ugyanez ellen tiltakozol.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#24) b.


b.
félisten

Colorful tényleg nagyon ott van kinézetre azt a mindenit.. Palit pedig mert kiadni fehéret. Örülök, hogy van azért némelyik gyártónál még merészség.

Abu köszi az összefoglalót, igényes lett .

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#25) syberia válasza Pkc83 (#20) üzenetére


syberia
veterán

A tükörpolír hátlapon legalább megnézheti a csalódott arcát, a bepalizott vásárlójuk.

https://howbad.info/

(#26) Amerigo57


Amerigo57
őstag

RTX 2080 Super árak már vannak,
legalábbis Németországban.
Link:

(#27) Abu85 válasza Samott (#22) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Csak olyan NDA-kat írunk alá, amelyek nem határozzák meg, hogy miket írhatunk le.

A HardOCP-n nézelődj ezek részletiről, ott tényleg nagyon sokat foglalkoztak az egész témával a fórumokban is. Én nem akarok cégeket megsérteni, mindenki a saját érdekeit védi, és én ezt elfogadom.

HA 100%-ban a mi döntésünk lenne, akkor olvashatnál más magyar oldalon Super tesztet, de nem teheted meg. Szóval azért nem egyértelmű sztori ez.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28) atok666 válasza Pkc83 (#20) üzenetére


atok666
őstag

Csak 2080-rol lehet ide upgradelni? :U

Atok

(#29) MiklosSaS válasza Abu85 (#14) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ez megint csak sima hablaty/kifogás. Egyszerü a dolog, a professzionális média kap mindig mindenbõl legyen az NV, Intel vagy AMD. A mainstream/lowIQ media pedig szopogathatja a kezeit...és kereshet kifogásokat.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#30) Pkc83 válasza atok666 (#28) üzenetére


Pkc83
őstag

Természetesen nem, de biztos nem ez a pár % lesz a meggyőző! :N

(#31) Abu85 válasza MiklosSaS (#29) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Elárulom, hogy rangsorolják a médiákat a gyártók, és rendre az élmezőnyben végzünk az architektúra elemzése szempontjából. A Navi esetében kaptam róla visszajelzést, hogy a miénket találták a legjobbnak, nem régiós szinten, hanem a világon.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32) b. válasza Abu85 (#31) üzenetére


b.
félisten

-

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#33) Egon válasza Abu85 (#31) üzenetére


Egon
nagyúr

Ezen nincs mit csodálkozni, én is azt a véleményt/elemzést szoktam a "legjobbnak" találni, miszerint én vagyok a legszebb/legokosabb... ;] :U
Majd ha valami független szervezet mond ilyet rólatok, azzal dicsekedhetsz... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#34) Csapoati válasza Egon (#33) üzenetére


Csapoati
nagyúr

'Te, ezen az Abun már megint nincs sapka..."

;]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#35) Abu85 válasza Egon (#33) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azok az elemzések a marketinganyagban vannak. De egyik cég sem kedveli, ha csak azt írod vissza, mivel akkor gyakorlatilag nem raktál bele semmi munkát, hogy megértsd az architektúra működését, hanem csak leírtad, amit ők elmondtak. Több tucatnyian csinálják ezt. Nem baj, csak ez az egyszerűbb út. A Navi 10 esetében a marketinganyagban másfél oldalnyi architektúraleírás volt. Ezzel szemben én írtam nyolc oldalt, ahol külön figyeltem arra, hogy elmagyarázzam a GPU-k működését, hogy érthető legyen a Navi újítása, ami a marketinganyagban nincs is benne, mert bonyolultnak lett titulálva. Annyi van, hogy magas egyszálú teljesítményre optimalizált SIMT dizájnról van szó, de hogy ez mit jelent, az nincs kifejtve. Így leírva pedig egy GPU-nál minimum fura az, hogy egyszálú teljesítmény. :)
Leginkább az lehetett az én elemzésem előnye, hogy ezt a tényezőt senki sem fejtette részletesen ki, míg én vettem a fáradtságot, átgondoltam, hogy miképp lehetne ezt valahogy érthető formában elmondani egy átlag olvasónak, és leírtam több oldalban. Bonyolult? Persze, hogy az, de nem lehetetlen elmagyarázni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#36) warcat válasza atok666 (#28) üzenetére


warcat
veterán

Abszolút nem, de felmerül a kérdés, hogy ha 2017 április-májusban nem kellett az 1080 Ti, akkor ez most miért is vonzó annyira, hogy meg kell venni? :) Már 2+ éve lehetne ezt a teljesítményt használni...fingreszelés az nvidiától.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#37) b. válasza warcat (#36) üzenetére


b.
félisten

2080S azért szerintem 1080 TI + 20 % általában az új API-k alatt,de kétségtelenül bika kártya még mindig.
Inkább a 2070S ami 1080Ti teljesítmény.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#38) Pkc83 válasza warcat (#36) üzenetére


Pkc83
őstag

+1

Kicsit közel jött az amd és ez csipi a szemét az nv-nek!
Viszont 4-7% -nál többet meg nem mertek rárakni nehogy túl közel
legyen a Vga Isten 2080ti !! :DD

(#39) warcat válasza b. (#37) üzenetére


warcat
veterán

Vagy mégsem:

(spoiler: még a 2070 super is el van verve a jó öreg 1080 Ti által)

Gamers Nexus:

NVIDIA RTX 2080 Super Review: We Get It, NVIDIA, You Can Make a 1080 Ti

Hardware Unboxed:

Nvidia GeForce RTX 2080 Super Review, We Miss The 1080 Ti

Kis extra:
700 dollár az alapár

EVGA-tól már van pár ár:
Black Gaming (fapados) 719.99$ (de 20 dollár rebate)
FTW 3 Ultra gaming 769.99$

garantálható, hogy minimum 1:1 átváltják az árat euróra, de inkább rosszabb lesz
720 euró EVGA 2080 Super Black Gaming: 234 720 Ft
MSI Gaming X 1080 Ti 2017 áprilisából 262 xxx Ft de meg is kereshetem a számlát
Köszönjük Nvidia

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#40) b. válasza warcat (#39) üzenetére


b.
félisten

A 2080 Super szerintem is hülyeség ez egyértelmű.DE nem vennék 1080Ti -t már ha lehetne kapni azonos áron. inkább egy 2070 Super, bár szerintem az összes Turing drága jelenleg.
A tesztekben pedig sok függ attól mivel tesztelik a káryákat. Dx 11 alatt a pascal még mindig brutálisan jó,de Dx 12 re és Vulkanra már inkább Turingot vennék..

Egy példa hogy mennyit számít az összeállítás. [Tom's Hardware] Amúgy nekem ők a kedvenc oldalam, de nem ezen eredmények miatt :D
Itt jól látszik, hogy az 1080 TI a 2070S sel versenyez elsősorban ami 499$ MSRP vel van, ami nem 260 K..

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41) Bandit79 válasza warcat (#39) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Te el vagy tévedve...
Amúgy nyugodjál már le hater....

[ Szerkesztve ]

(#42) warcat válasza Bandit79 (#41) üzenetére


warcat
veterán

Különösen tetszik az érvelésed logikai íve és retorikája, valamint a sok hozott adat, amivel szétzúztad az álláspontomat, ami így tarthatatlanná vált, és szégyenkezve be kell ismernem,hogy tévedtem. Oh wait...

EA: It's in the crate!

(#43) warcat válasza b. (#40) üzenetére


warcat
veterán

Ó, nem akarok én senkit meggyőzni arról,hogy most vegyen 1080 Ti-t (bár egy sok garanciás, jó áras azért jó vétel lehet,csak nem igazán van miért eladnia a tulajnak már ezen a ponton).

A lényeg az lenne, hogy a felmutatott teljesítményt már 2 éve megvehette volna a potenciális vásárló, összevethető áron.Miért most?

EA: It's in the crate!

(#44) Amerigo57 válasza warcat (#39) üzenetére


Amerigo57
őstag

warcat
A GTX 1080Ti nem mindegyik játékban veri el az
RTX 2070 Super kártyákat.
A TechPowerUp teszt oldalán
,( Németországban az egyik legkedveltebb RTX 2070 Super kártya ),
a Palit GeForce RTX 2070 Super GameRock Premium
kártya , több játékban jobb eredményeket mutat.
Link:
Link:
Ui. A teszt megjelenése után a három magyar kiskerben kapható
Palit GeForce RTX 2070 Super GameRock Premium
kártya , 2 nap alatt elfogyott.

[ Szerkesztve ]

(#45) b. válasza warcat (#43) üzenetére


b.
félisten

az összevethető ár az 2 éve 699$ MSRP ( 1080 TI) vs 499$ MSRP 2070S ma. Mint írtam feljebb ott a link, Toms hardveren, a 2080S hez konkrétan nem sok köze van a 1080TI nek, a 2070S-amivel összevethető 13 játékból 8 ban gyorsabb a 2070 Super .
Ennyit számít a játék-összeállítás és az hol tájékozódik az ember. Mindkettőnknek igaza van, csak más oldalon nézelődtünk :)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#46) Dtomka válasza Amerigo57 (#26) üzenetére


Dtomka
veterán

Ipon is árul már egy párat:
GeForce RTX 2080 Super

(#47) Sinesol válasza warcat (#2) üzenetére


Sinesol
veterán

10% a legrosszabb esetekben is megvan, újabb játékoknál meg 15-20% is és ez már csak nőni fog, ahogy jönnek az újabb címek.

(#48) Predatorr válasza warcat (#43) üzenetére


Predatorr
őstag

Tényleg, már 2 éve vehettem volna rt-s kártyát nagyobb fogyasztással és drágábban, én meg kihagytam! Ja, nem. Bírom az ilyen okos hsz-okat.

A super +9%. Az szuper, mert 12% OC a ref. ventus 2080-amban is van... (~2020/16000)

Megj: Nem létezik ref. árcédula, csak ár, illetve az árcédula mérete irreleváns az ár tekintetében. :)-

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#49) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

2080Ti-ből már nem is kell Super verzió?

(#50) Sinesol válasza Dr. Akula (#49) üzenetére


Sinesol
veterán

Külföldi oldalakon volt róla szó, hogy abból is jön végül S verzó, mondjuk nem tudom ott mi extra lesz, mintha az rémlene, hogy az teljes értékű lapka volt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.