Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dergander


dergander
addikt

Szerintem ez a nagy hiba elég nagy preztízs veszteséget fog hozni az EVGA-ra. De ne így legyen!

(#2) Scholes9 válasza dergander (#1) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Na jah, majd vesznek inkább MSI-t pl ;] :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#4) big-J


big-J
őstag

Jól értem, hogy ők nem raktak hőpadot ahova kellene és ezt egy teljesítményt csökkentő/hangot növelő bios-al akarják "kijavítani"?

[ Szerkesztve ]

(#5) domos válasza big-J (#4) üzenetére


domos
senior tag

Plusz küldenek ki hőelvezető padot. :DDD Ciki. És sajnos haltak meg kártyák.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#6) ncc1701 válasza big-J (#4) üzenetére


ncc1701
veterán

Ugye? Kicsit visszaveszik a feszültségeket, ezzel párhuzamosan az órajelet. Nyilván, mert szoftveresen máshogy nem lehet hardveres hűtés problémát orvosolni.

(#7) Erdei88 válasza ncc1701 (#6) üzenetére


Erdei88
veterán

Emeltek a hűtő sebességén auto üzemmódban. Sem órajelet sem feszültséget nem csökkentettek

(#8) juliabrilke válasza ncc1701 (#6) üzenetére


juliabrilke
addikt

Így terjednek a pletykák.

"Csak" a ventilátor sebességén állítottak, feszültség/órajel csökkentés nincs.

(#9) Departed válasza dergander (#1) üzenetére


Departed
őstag

Miért ne legyen presztízsveszteség? Nagyot hibázik egy cég, igenis csökkenjen a megbecsülése. Ez így működik normálisan. :K

(#10) dzso22 válasza Departed (#9) üzenetére


dzso22
senior tag

Jogos :K

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#11) speed471 válasza Departed (#9) üzenetére


speed471
aktív tag

Már csak azért sem mert korrekten álnak hozzá... Ha nem így lenne igazat adnék. Nem tudom miért kell egyből ilyen "galádmód" hozzá állni :D Mondjuk nekem volt gigam, asusom, gainward, msi karim ebből 1 vga volt ami nem hibázot soha! Tipeljetek...

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#12) Vigneau válasza dergander (#1) üzenetére


Vigneau
félisten

Én annak a híve vagyok, hogy inkább ismerje el a hibáját egy gyártó és javítsa a hibát, mint hogy eltussolja. Ez a hozzáállás jót tesz/tehet a márka megítélésének.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#13) Departed válasza speed471 (#11) üzenetére


Departed
őstag

Hát, ha ilyen kártyám lenne nem repesnék az örömtől hogy egy hardvertervezési/összerakási hibát "megoldandó" felhangosítanák. :N

Nekem volt/van sorrendben 3dfx, Inno3d, Club3d, Sapphire, Asus és Gigabyte, egyik sem hibázott soha. Mindig teljesítmény növelés miatt cseréltem le őket.

Szóval részemről egy hiba is sok, van bőven konkurencia. :K

(#14) speed471 válasza Departed (#13) üzenetére


speed471
aktív tag

Asus gyári driverel húztam teszt végett behalt.... gariba elintézték. giga gari lejárata után be halt szívás... gainward hibázott játék alatt nem részletezném. Msi be vált nálam eddig semivel kapcsolatba nem lépet fel hiba. Mondjuk annó nem csak játszotam, hanem képet szerkesztettem+ videót vágtam, már csak játszok a maradék kis szabadidőmben.... Jelenleg fentlévő 970-re nincs szükségem sok a meló a proci integrált vga-ja jelenleg elég nekem :)

Persze nem kellemes ha van egy termék és nálad hibát produkál én mindig a garanciális ügyintézést néztem. :)
Ők is emberek konkurencia valóban van de szüreális elvárás hogy soha egyik gyártó se hibázzon. Legyártanak egy adott termékből 1 000 000db-ot tuti van benne 5% hiba arány és még finom voltam :DDD

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#15) schwartz válasza Vigneau (#12) üzenetére


schwartz
addikt

A marka megitelesenek az tett volna jot, ha nem akartak volna filleres megtakaritasokat eszkozolni egy 500-800$-os VGA-n.

If he dies, he dies.

(#16) ncc1701 válasza juliabrilke (#8) üzenetére


ncc1701
veterán

Tehát a plusz zaj az korrekt megoldás. :)

Szerintem a korrekt az lenne, ha visszavennék, és adnának helyette egy másikat, amin már javítottak a hűtésen. És nem megemelt ventilátor fordulatszámmal.

(#17) Departed válasza ncc1701 (#16) üzenetére


Departed
őstag

Pontosan így van. :K

Ilyen vga árak mellett nagyon nem szabad ilyenbe futni gyártónak, főleg olyannak amelyik ezer éve készít kártyákat. Eddig sem volt evga kártyám, jó ideig ezután sem lesz. :N

(#18) Vigneau válasza schwartz (#15) üzenetére


Vigneau
félisten

Ez is tény, de melyik cég nem törekszik a minél több profitra? Nem védem őket - félreértés ne essen -, de ha már hibáztak, akkor legalább elismerik és nem nekem okoznak plusz költségeket.

Erre jó példa az autós visszahívás is. Nekem pl. garanciaidőn kívül volt visszahívásom Citroen-nél (ráadásul nem is én voltam az első tulaj), és nagyon jól esett a kezdeményezésük.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#19) juliabrilke válasza ncc1701 (#16) üzenetére


juliabrilke
addikt

Meglátjuk majd mi lesz, ha meg meghal, akkor a gariztatással sosincs gond az EVGA-nal.
Persze vissza is lehet nekik küldeni a kártyát, de szerintem november végén/decemberben ez kb. öngyilkosság lenne, mert sokat kellene várni.
Aki nem akar szerelgetni, annak még mindig ott ez az opció.

[ Szerkesztve ]

(#20) Erdei88 válasza ncc1701 (#16) üzenetére


Erdei88
veterán

Érdemes utána olvasni, hogy mit ajánl fel a gyártó

Visszaküldheted nekik a vga-t és ők megcsinálják a "javítást"
November közepe után pedig már a javított verziókat forgalmazzák

(#21) b. válasza ncc1701 (#16) üzenetére


b.
félisten

ja hát az a plusz zaj még így is odaveri sok nevesebb gyártó átlagkártyáját, a hűtési eredményekről ne is beszéljünk. Semmi gond nem volt ezzel, csak az, hogy a azért hogy csendes legyen, alul vezérelték a ventiket. Most is csendes, de már normálisan hűt. EVGa-nál mindig le lehetett szedni a hűtőt garivesztés nélkül és ingyen küldik a thermalpadokat, de egyébként 100 Ft / darab ha valaki nem bír várni, itt a PH aprón.
Én évek óta vásárolok tűlük kártyát, soha rosszabb supporot és tuningos kártyákat, mint az övéik. Így kell ezt kezelni, ahogy ők teszik.
Városi legendákat meg lehet kreálni, hogy leveszik az órajeleket, csak nem értem mielőtt idefáradsz kommentálni akkor miért nem tájékozódsz előtte, pontosan mi történt és miről szól a cikk.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#22) #65675776 válasza Vigneau (#12) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ja. Az Abit is milyen jól járt vele, mikor egyedüliként elismerte a rossz minőségű kondenzátorok használatát. A többi sunyító cég meg csak simán dörzsölte a markát és besöpörte az extra profitot.

(#23) Vigneau válasza #65675776 (#22) üzenetére


Vigneau
félisten

Ezek szerint bennem a hiba. Számomra a hiba elismerése és korrigálása értéknek számít. Lehet, hogy túlontúl idealista vagyok és még nem ragadott el a kapitalizmus árja.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#24) b. válasza Vigneau (#23) üzenetére


b.
félisten

Egyetértek veled maximálisan. Az ügyfélélmény ilyenkor jön képbe, nem pedig akkor , amikor megveszel valamit és teszi a dolgát. Rám ezentúl is számíthatnak, mint potenciális vevőre.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#25) Kacsa75

Szervusztok Kedves Fórumtársak!
Én úgy döntöttem, hogy nem cserélem le a BIOS-t.
GTX 1080 Classified-om van.
A Battlefield 1 1440p-ben full-on 200%-os "Resolution Scale" -val futtatva maximum 79 fokra emeli a VGA hőmérsékletét úgy, hogy nincs a ház hűtése bekapcsolva, és a Noctua D15 1db. ventilátora csak 500-zal forog, így az sem mozgatja a levegőt számottevően.
Ha jól emlékszem, akkor 1200 rpm körül mozog a ventilátorok fordulata, ezen hőfok mellett.
Isten áldjon meg Benneteket!

Dombi Péter Bp.XXII.Ker.

(#26) Arnol válasza Kacsa75 (#25) üzenetére


Arnol
csendes tag

Először is Szia!
Nem tudom hogy ezt a hőfokot hol merted vagy mivel, de ha a GPU magnak a hőfokát nézted akkor sajnos el kell hogy szomorítsalak, ugyanis nem a GPU mag hőmérsékletével volt a probléma.
Mellesleg nekem egy gtx 1070 dolgozik szépen a gépemben, és a bios-t is lefrissítettem.

Tapasztalataim:

Először is a bios frissítése 2 mp, egy ENTER és egy Y.
Aztán van aki azt állítja, hogy az órajelek csökkentésével értek el magasabb fordulatszámot. (bocs de hülyeség)
Ami változást észrevettem, hogy most már nem 60 foknál kapcsol be a venti hanem valahol 50-55 között.
Valószínűleg zajosabb lett ezáltal ugyanis 60 fok körül már 1000 rpm-el pörögnek a ventik, DE én nem igazán hallok változást ami lehet hogy csak az én hallásom esetén van így. A GPU mag 62 fok fölé nem megy, ami előtte a 72-73 fokot is elérte.

Mivel a kártya a frissítés után is stabil maradt, és talán egy pár decibel +-al alacsonyabb hőfokon pörög minden, így szerintem senki nem veszít semmit ha lefrissíti a kártyáját.

Üdv mindenkinek!

(#27) Kacsa75 válasza Arnol (#26) üzenetére

Szervusz Kedves Uram!
Nagyon szépen köszönöm, köszönjük a segítséged, tapasztalatod.
Külön köszönöm szépen az alapos leírást.
Könnyen lehet, hogy én is frissítem Uram.
Isten áldjon!

Dombi Péter Bp.XXII.Ker.

(#28) Vigneau válasza b. (#24) üzenetére


Vigneau
félisten

Örülök neki, hogy más is gondolkodik úgy, mint én. :R

Ahogy várható volt, a gyakorlatban nem igazán érzi hátrányát a tulaj, ha frissít. Maximum, ha vájt fülű az illető. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#29) Lacok


Lacok
őstag

Még a prémium gyártóknál is becsúszik néha egy-egy hiba.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#30) ribizly válasza Vigneau (#12) üzenetére


ribizly
veterán

Csak a vásárlói bizalomnak nem tesz jót. Lásd Note7.
Persze ettől még én is inkább mennék egy EVGA-ra, mint sok minden másra. :N

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.