Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Reggie0


Reggie0
félisten

Jo lenne, ha lenyomna a DX12-t. Semmi kedvem az ocska win10-re valtani.

(#2) rodrigez válasza Reggie0 (#1) üzenetére


rodrigez
senior tag

Igen, mert ez így működik. :) Hirtelen mindenki átáll, dobják a DirectX-et és a fejlesztők kéz a kézben sétálnak el a naplementében.

(#3) B.Á.L.!.N.T válasza rodrigez (#2) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Ez jó volt :DD

(#4) Reggie0 válasza rodrigez (#2) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerencsere ezek a gondolatok csak a te fejedben leteznek, nem is tudom, hogy juthatott eszedbe ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#5) FLATRONW válasza Reggie0 (#1) üzenetére


FLATRONW
őstag

WDDM 2.0 nincs a korábbi Windowsokban, az pedig szükséges a hatékonyabb működéshez.
Ha jól tudom, akkor még Linuxon sincs kész a WDDM 2.0-nak megfelelő driver modul.

(#6) Reggie0 válasza FLATRONW (#5) üzenetére


Reggie0
félisten

Linuxban nem is hinnem, hogy lesz, hiszen a wddm 2.0 windowsos. Legfeljebb valami hasonloan fejlettrol lehet beszelni.

Viszont a teljesitmeny csak az egyik fele a dolognak. Nagyon sok jatek most is alacsony teljesitmeny igenyu(pl indiek), viszont a penetracioba beleszamitanak.

(#7) Meteorhead válasza FLATRONW (#5) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

Pedig szerintem az AMDGPU (kernel modul) eléggé jó állapotban van.

(#8) FLATRONW válasza Reggie0 (#6) üzenetére


FLATRONW
őstag

Tudom, hogy linuxon nem WDDM van (még a nevében is benne van, hogy Windows).
Pont ezért írtam, hogy a WDDM-nek megfelelő linuxos driver modul (model).

(#9) Bali27


Bali27
addikt

Akkor ez most amit pl az AMD-hez kidobtak ez vga driver, vagy "csak" egy beépülő az OP rendszerbe mint a DirectX:?

(#10) farkas1


farkas1
tag

Láthatóan a fejlesztők óvakodnak bármi olyat is kiadni még egy darabig, ami a DX11 nél gyorsabb lenne, és így egy (majdnem) monopol helyzetben levő cégnek és vásárlóinak tesznek a kedvére. Nyújtják az elavult technikai múltat amíg lehet.
Mikor lesz végre szándék fullos új api-n futó játék kiadására? Addig nincs is értelme ilyen driverre frissíteni.

[ Szerkesztve ]

(#11) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Azon játékoknál amelyek Mantle API alatt már működnek szerintem nem lenne nagy kunszt kiadni egy patch-et Vulkan API-hoz, hogy lássuk mit is tud (pl.: BF4, Thief, stb.).

(#12) Dilikutya válasza kriszpontaz (#11) üzenetére


Dilikutya
félisten

2 éves játékok, azok biztos nem kapnak már támogatást más API-hoz.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.