Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Hát ez mi?
A 20 orjó meg lássuk be rablás/átverés ezért a hütőért.

Amd - Radeon - Ryzen

(#2) DaveJr válasza Gyuri27 (#1) üzenetére


DaveJr
őstag

Slot 1es hűtő :DDD
Kb azok voltak ilyen kinézetűek...lassan meginteljutunk oda hogy egy chipset hűtő méretű bordát rakhatsz az APUra:)

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#3) Gyuri27 válasza DaveJr (#2) üzenetére


Gyuri27
félisten

Scythe Shuriken ez kb 25 euró. Erről elhiszem, hogy csendben korrektül teszi a dolgát.
Ráadásul néz is ki valahogyan.

Amd - Radeon - Ryzen

(#4) DaveJr válasza Gyuri27 (#3) üzenetére


DaveJr
őstag

Csak lehet hogy nem fér el minden házban. Ez azért a legkisebben is elfér...de én is inkább vmi komolyabb hűtést raknék....

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#5) Normi™


Normi™
őstag

Mintha egy 10éves kép lenne....

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#6) vanye


vanye
senior tag

Némileg meglepő lehet, de a techpowerup kommentelői lelkesednek ezért a hűtőért... :U

Stern des Südens!

(#7) Oliverda válasza vanye (#6) üzenetére


Oliverda
félisten

Lehet azért mert ők tudják, hogy mire találták ki.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8) Srodney


Srodney
senior tag

azért lehetett volna pofásabbra is varázsolni,ez elég retro kivitelű...

(#9) Mania válasza Srodney (#8) üzenetére


Mania
senior tag

Szerintem egy zárt házban mindegy hogyan néz ki, a lényeg hogy tudja amit tudnia kell.

(#10) Oliverda válasza Mania (#9) üzenetére


Oliverda
félisten

Illetve beférjen. Mert itt az volt a fő szempont.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#11) vanye válasza Oliverda (#7) üzenetére


vanye
senior tag

"Damn, for that price I could completely ignore how loud that thing might be." -> 24.99 $ !
Hátööö... :DDD

Stern des Südens!

(#12) Oliverda válasza vanye (#11) üzenetére


Oliverda
félisten

Az egyáltalán nem sok. Az ilyen spéci hűtők mind hasonló árban vannak. Pl.:[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#13) lujó55


lujó55
őstag

vesz az ember egy APU-t, aminek alacsony a fogyasztása. Ráteszi ezt a szörnyűséget, hogy visítson? Tragédia! APU --> passzív hűtés.

(#14) wetomi


wetomi
aktív tag

Valami hőcső végeket látok, de ilyen helyre nem lenn jobb a hőkamrás kivitel? Ha izmos gpu-kat lehet azzal hűteni, procit miért nem?

(#15) Ringman


Ringman
nagyúr

belefér az 1U magasságba, lehet azért is a nagyobb ár.

(#16) Normi™


Normi™
őstag

Ha csapágyas lesz a venti lehet cserélni?

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#17) sanp


sanp
tag

Sok a fika pedig kategóriájának legjobb hűtője és ehhez még olcsó is. Nekem az elődje volt htpcben, abban még nem volt hőcső. PWM-mel leszabályozva halkabb mint a gyári hűtők és jobb hatásfokú, emellé beépítve alig magasabb mint a memóriák tehát gyakorlatilag a legapróbb mini itx házakba is be lehet építeni gond nélkül és le lehet hűteni egy izmosabb APU-t.

(#18) vanye válasza Oliverda (#12) üzenetére


vanye
senior tag

Anyám borogass... Ez a 7 centis Dynatron üt, mint az ipari áram. Valakinek tényleg megér 33 dolcsit egy olyan hűtő, amelyik 7000 RPM-mel üzemel, hovatovább 54.4 dBA zajt okád ki magából?! Ne már, hogy ITX méretben nincs ennél (ezeknél) jobb alternatíva...

Stern des Südens!

(#19) Oliverda válasza vanye (#18) üzenetére


Oliverda
félisten

Meg, ugyanis ezeket nem fél méter magas házakhoz találták ki. Ahogy feljebb is elhangzott már, itt az 1U kompatibilitás a kulcsszó.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#20) vanye válasza Oliverda (#19) üzenetére


vanye
senior tag

A Dynatron adatai akkor sem egészen emberi léptékűek. A Gelidé még csak-csak a max. 2600 RPM-mel és a max. 27.2 dBA-val. Evvel együtt ott a figyelmeztetés is, hogy "with good case ventilation".

Stern des Südens!

(#21) Oliverda válasza vanye (#20) üzenetére


Oliverda
félisten

Egy rack esetében jóformán senki sem érdekel a zajszint, a jó szellőzés pedig alap.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22) Mania válasza Oliverda (#21) üzenetére


Mania
senior tag

Jól érzem, hogy sokan csak fullplexi gamerpistikonfigban tudnak gondolkodni? :U

(#23) vanye válasza Mania (#22) üzenetére


vanye
senior tag

Ha abban gondolkodnék, úgy bizonyára plexis oldalfalú házam és minimum fél kilós Noctua-hűtőm lenne. Ehhez képest ohne plexi, és a hűtőm is egy mezei TX3-as. Már ha a megjegyzés Nekem szólt. ;)

[ Szerkesztve ]

Stern des Südens!

(#24) Mania válasza vanye (#23) üzenetére


Mania
senior tag

Akinek nem inge... ;)
Inkább azoknak akik mindenféle tapasztalat és érv nélkül, előítéletekkel telítve fikáznak.

(#25) MZperX75


MZperX75
addikt

Na nekem,pont ilyen van(csak feketében) Tomx24 kollégának az öröksége,a HTPC-be ,az egyik kábel egy kicsit beleért azonnal eltört a lapátja.(Már ragasztottan kaptam,persze nálam 1 nap után kakukk,beszerezni viszont nem tudtam a ventit.(mivel 2600+ al vinnyog)
Hűtése szinte elégtelen A6-3500(65W TDP) procimon van rajta.
Itt azt írják ,hogy 2600-al pörög,nálam ez simán felment 3300-ra vagy még feljebb.

Az AIDA64 méréseire nem adok,mert a bios pont 10fokkal többet mutat.
Aida szerint idle 40-46fok a bios szerint 50-55Fok.

Terhelve simán 65-re felmegy,a bios-ban ezt nem tudtam lecsekkolni,annak ellenére ,
hogy A6-3500(X3) 2.4Ghz-en 1.425V @1.25V-os alul feszeléssel hajtom a kis PC-m.

(20euró :U ) 5900Ft ér .......1500-at.
OFF

[ Szerkesztve ]

(#26) #65675776 válasza vanye (#20) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mivel ezek eredendően nem asztali felhasználásra készülnek, hanem 1U szerverekhez, senkit nem érdekel a zajszintjük. Igazból csak úgy mellékesen dobják piacra őket, mint HTPC hűtők.

(#27) macilaci78 válasza Oliverda (#7) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ettől függetlenül nem mondanám, hogy megelőzte a korát. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28) mmdms


mmdms
addikt

1/1-be a régi kártyám hűtője jutott eszembe: Kép

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#29) vanye válasza #65675776 (#26) üzenetére


vanye
senior tag

Ez esetben viszont felmerül a kérdés: ennek így van-e értelme. A HTPC (ismereteim szerint) pont a csendes működésről (is) szól.

Stern des Südens!

(#30) #65675776 válasza vanye (#29) üzenetére


#65675776
törölt tag

Inkább az a kérdés van-e keresnivalója HTPC-ben 45W-nál nagyobb TDP-jű procinak. Pláne, hogy a célra egy 18W-os Brazos is bőséggel elegendő.

(#31) vinibali válasza #65675776 (#30) üzenetére


vinibali
őstag

+1 ott a pont

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#32) MZperX75 válasza #65675776 (#30) üzenetére


MZperX75
addikt

Ez így van.....de mi is a HTPC definiciója? ;)

A Barazos minden ilyen(HTPC) jellegű igényt kielégít maximálisan 14 hónapot át hajtottam a kis E-350-em.

Kíváncsiságból kiprószálom a mostani A6-3500 (alulfeszelve ez is talán belefér a 45W TDP-be.)....talán ,de még nem mértem.

Ez a hűtő,ami a cikkben szerepel elégséges,egy ilyen procinak,de azért melegszik a kis jószág ,ha meg hajtom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.