Hirdetés

2019. október 21., hétfő

Gyorskeresés

(#1) mghltm

mghltm
(addikt)

ASUS Z97-WS Workstation @ tweaktown

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#2) koxx

koxx
(MODERÁTOR)

Ha már WS jelzésű akkor elfért volna a 8 mem foglalat is, ahogy a 2011-es lapoknál.

[ Szerkesztve ]

(#3) Goblin12 válasza koxx (#2) üzenetére

Goblin12
(őstag)

Kár, hogy az 1150-es procik csak dual channelt tudnak és nem quadot. :U

(#4) bteebi válasza Goblin12 (#3) üzenetére

bteebi
(addikt)

Attól még elfér(hetet)t volna, mert akkor már 64 GB RAM-ot is bele lehetne pakolni ;).

Ahhoz képest amúgy, hogy WS, nem is annyira vészes az ára (már a $290), bár egyáltalán nem olcsó. Itthon valószínűleg 70-80k körül fog rajtolni, ami azért nem kevés pénz egy alaplapért...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#5) Daywalker válasza koxx (#2) üzenetére

Daywalker
(addikt)

bakker, megint belefutottam :W

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#7) Goblin12 válasza bteebi (#4) üzenetére

Goblin12
(őstag)

Nem tudom melyik Xeon proci tud 1150-ben 32GB--nál többet kezelni. Mert szerintem egyik se. :N

[ Szerkesztve ]

(#8) vittorio7 válasza Daywalker (#5) üzenetére

vittorio7
(őstag)

Ne edd magad. Három a magyar igazság... :)

[ Szerkesztve ]

(#9) azbest

azbest
(nagyúr)

A képet elnézve nekem desktoposan zsúfoltnak tűnik a nyák. A worksation lapokon amiket közelebbről láttam sokkal kisebb volt az alkatrészsűrűség. Élőben például ez igen impresszív [link].

(#10) F_Zolee válasza Daywalker (#5) üzenetére

F_Zolee
(veterán)

"így a nagy darab natív és egy pár,"

(#11) azbest válasza azbest (#9) üzenetére

azbest
(nagyúr)

áh, benéztem, nem az a lap van mellettem, hanem ez a változat [link]

(#12) bteebi válasza Goblin12 (#7) üzenetére

bteebi
(addikt)

Erre nem gondoltam :B, de ettől függetlenül igaz, amit írtam :DDD.

[ Szerkesztve ]

(#13) Gdi válasza bteebi (#4) üzenetére

Gdi
(senior tag)

Mivel az ebbe szánt procik és a rajta lévő PCH is csatornánként 2 DIMM-mel birkózik meg, igy max dísznek mehetne rá több.
Ennyi erővel azt is mondhattad volna, hogy a H81-en is legyen 2-nél több, mert miért csak annyi van azokon is?!

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#14) Robert07

Robert07
(aktív tag)

A 64GB ram tényleg nem lenne rossz, főleg, hogy AMD FM1/FM2-n már elérhető, csak azokhoz a CPU-khoz felesleges.

突き出る釘は打たれる。

(#15) Sogron

Sogron
(tag)

Sallangmentes? Bekapcsoló/reset gomb baromira szükséges egy ws alaplapra, valamint az optikai audió kimenet, valamint a dual lan is elengedhetetlen egy WS lapnál, stb,stb,stb...

(#16) Goblin12 válasza Sogron (#15) üzenetére

Goblin12
(őstag)

Szerintem azért a dual lan maradhat. a többi [...].

(#17) Dr. Akula

Dr. Akula
(nagyúr)

Jók ezek az USB3 csatik, de vajon mikor lesz belőle olyan ami nem hal le 5 másodperc alatt egy 3.5"-es külső vinyótól (külső tápos)?

Xbox One X - PS4 - Dell 5491 - i9-9900K, G.Skill Trident Z 32GB 3200/CL14, MSI 2080Ti Lightning Z, ASUS Maximus XI Extreme, Samsung 970Pro 1TB, Corsair K95 RGB Platinum, Logitech GPro, Benq PD3200U, Phanteks Enthoo Elite

(#18) KAMELOT

KAMELOT
(nagyúr)

Jó kis lapocska!

V1200 - 8CORE - SLI - 4K

(#19) bteebi válasza azbest (#9) üzenetére

bteebi
(addikt)

Oké, de az nem is normál ATX méretű.

#13: Egyrészt benéztem, másrészt pedig nem az értelem volt a kérdés, hanem a kivitelezhetőség.

(#20) azbest válasza bteebi (#19) üzenetére

azbest
(nagyúr)

"munkaállomásokba szánt ... WorkStation alaplap" :)
Szvsz ez egy komolyabb desktop laphoz van közelebb, erre gondoltam.

(#21) bteebi válasza azbest (#20) üzenetére

bteebi
(addikt)

Mondjuk ebben igazad van. Ez egy jobb desktop lap, de nem egy "igazi" WS alaplap. Csak a nevében az.

(#22) oraihunter

oraihunter
(aktív tag)

Nem rossz, de szerintem nem egy "WorkStation alaplap".

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#23) KAMELOT válasza oraihunter (#22) üzenetére

KAMELOT
(nagyúr)

Csak a név az. Igazi WS lapok azok LGA 2011-esek ahova legalább 64GB ramot pakolhatsz.

V1200 - 8CORE - SLI - 4K

(#24) Goblin12 válasza KAMELOT (#23) üzenetére

Goblin12
(őstag)

Gondolom ECC-s RAMokról van itt szó, csak nézd meg ezt:

1.Crucial LRDIMM 16GB, DDR3L-1333, CL9, LR reg ECC (CT16G3ELSLQ41339) 160€

X4 = ~ 800€

Mondjuk ez valami csoda ram "DDR3 LRDIMM ECC" nem tudom mi az az LRDIMM de ezek a ramok kegyetlen drágák.

Az egész cuccban a ram teszi ki a maximális árat, a többi ahhoz képes olcsó. :B

(#25) oraihunter válasza KAMELOT (#23) üzenetére

oraihunter
(aktív tag)

Na igen. Hát ez-az. :DDD

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#26) azbest válasza Goblin12 (#24) üzenetére

azbest
(nagyúr)

Ha jól értem bufferel és leveszi a vezérlés terhének egy részét a memóriavezérlőről, így több és nagyobb és magasabb órajelű modul használható. Szóval kifejezetten szervers cucc, ahol száz gigákban mérik a ramot. :)

(#27) Gdi válasza Goblin12 (#24) üzenetére

Gdi
(senior tag)

LRDIMM (Load Reduced Dual-inline Memory Module) is designed with a buffer chip to replace the register to help minimize loading, it can increase overall server system memory capacity and speed. It is pin-compatible with existing DDR3 DIMM sockets and LRDIMM is JEDEC standard.
Implementing LRDIMMs enables you to add more DIMMs per channel and increase the memory capacity and speed of your systems. And because our LRDIMMs are designed with reduced module chip count, they offer more cost-effective and efficient means to scale server memory capacity and performance, while also reducing the power levels.

Egy plusz lapka (buffer chip) kezeli a modulon a rank/bankokat, így ezekből többet is el lehet helyezni/modul. Illetve több modult csatornánként.

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.