Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) orbano


orbano
félisten

én betiltanám ezt az elnevezést, mert ez max abban konkurál az OLED-del :((( szerintem ez simán a vásárlók megtévesztése...

A vér nem válik VAZZE!™

(#2) tng


tng
tag

A zárójeles rész sem véletlen van így fogalmazva gondolom. A q7 is papíron 1500 nitet tud, a valóságban pedig kb 800at. A tavalyi ks8000 mindegyik "qled"nél jobb tv volt. De még annak sem volt köze az oledhez képminőségben.

[ Szerkesztve ]

(#3) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

De ez csak árban veszi fel a versenyt az OLED-el, nem?

(#4) Duree válasza orbano (#1) üzenetére


Duree
veterán

Tökéletesen igazad van, de erre az LG-nek kellene lépnie.Sajnos a Samsungnak fáj , hogy az OLED szegmensböl kimaradtak és ezzel próbálja egalizálni a dolgot, kicsit szemét üzletpolitikával.

duree54

(#5) PrinceHerceg válasza orbano (#1) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

:W Ez kérem nettó megtévesztés, szóval baromi pofátlanok ezek a Dél-kokányok, h QLED-nek merik eladni, amikor ez csak egy k***a kvantumpötyis LCD, OLED-hez pedig semmi köze sincs basszus... :W

[ Szerkesztve ]

(#6) Dr. X


Dr. X
aktív tag

Csak optikai csalódás vagy tényleg rohadt vastag? A sorozat kisebb tagjai sokkal vékonyabbak.

(#7) atike válasza Dr. X (#6) üzenetére


atike
nagyúr

Ha dupla mélynyomó is van benne akkor főleg... :)

(#8) index31


index31
tag

Magyar bemutató teszt róla :

Samsung QE65Q9F QLED tévé bemutató Tech2.hu

[link]

(#9) Bakus válasza PrinceHerceg (#5) üzenetére


Bakus
tag

+1

"A víz örök, de a gép változik"

(#10) Massmurderer


Massmurderer
őstag

Már csak óóóriááási magyar fizetés kellene hozzá :DDD

(#11) gulupeti


gulupeti
senior tag

Gondolom azért majd ez is felhős lesz, mint az utóbbi időben a Samsungok jórésze.. mert szerintük ez a technológia vele járója. :D

(#12) berVi válasza Hunpriest (#3) üzenetére


berVi
senior tag

Az nem baj, a vasarlokat igy is a csamcsung standhoz fogjak terelgetni a mediamarkt-ban es egyeb fontosabb boltokban...

(#13) haxiboy


haxiboy
veterán

Az semmi a múltkor fél füllel hallottam egy boltban amit nem kívánok megnevezni de elég nagy hazai boltnak mondható akik direkt ezzel foglalkoznak. A QLED-et képesek úgy előadni a vevőknek hogy "hát félig OLED félig LCD mind a kettőt tudja csak jobb".
A vevő meg beveszi mert nem ért hozzá. :(

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#14) bindike01


bindike01
aktív tag

Igény biztosan van rá...de pénz....:) Én a 250000 et sajnáltam kiadni egy nagy samu tv ért.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#15) maxim7 válasza orbano (#1) üzenetére


maxim7
csendes tag

Maximálisan egyetértek Veled. Vajon a fogyasztókat meg kell-e védenünk az ilyen megtévesztésekkel szemben? :-)

(#16) flexxx2


flexxx2
őstag

4.2M a 77es oled, inkább mint +11" (és +1.3M) egy LCD-ért

(#17) Hunpriest válasza haxiboy (#13) üzenetére


Hunpriest
senior tag

Hát a bolti promoterek bármit mondanak, hogy eladják az árut. A Samsung nagyon agresszívan csinálja ezt. Sztem a nagy boltok tv osztályán több Samsung promóter van mint eladó. Vajon mi fogy a legjobban?

(#18) -Skylake- válasza PrinceHerceg (#5) üzenetére


-Skylake-
addikt

"QLED-nek merik eladni, amikor ez csak egy k***a kvantumpötyis LCD,"

Kvantum"potyi" in englisss : (!Q!)uantum dot. A tv maga LCD LED. Figyi nyugi nem lesz nehéz: QUANTUM LED ->>> Q (mint quantum)LED. Szóval QLED mert pontosan az van amit mondasz, ez egy kibaszott quantum pontos LED tv. Amit ha megpróbálsz nem 40 sorba leírni az jön ki hogy QLED.

Nehéz volt mi ? Az nem vásárló megtévesztése ha valaki nem tud olvasni. Amúgy érdekelné mi ez a global hate, az összes samsung hír alatt ez a sírás megy hogy hajjjajjj ott az LG olcsóbb és jobb és hát az annyira franko hogy amellett ez csak egy darab szar ami szines. Nektek ennyire faj, hogy valaki gyárt olyat ami nem OLED?

Alig varom, hogy megjelenjen az uj iPhone. Majd mehet a szardobalas, ha tenyleg lesz oled es nem oled modell. Mert hat ki veszi majd meg azt, amelyik nem oled ? Az faszsag.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#19) -Skylake- válasza maxim7 (#15) üzenetére


-Skylake-
addikt

Igen meg kell es meg is vedik : altalanos iskola. Ott tanitanak meg szoveget ertelmezni.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#20) W.Wilson válasza -Skylake- (#18) üzenetére


W.Wilson
aktív tag

Most ugye nem azt akarod állítani, hogy a QLED csak a véletlennek köszönhetően hasonlít az OLED-re, és nem is volt a Samsung célja a hasonló névválasztás?
Már eleve a LED tv elnevezés is csak vakítás volt, hiszen a lényeg az LCD panel, nem az, hogy mivel világítod meg.

(#21)
A különbséget valószínűleg mindenki látja, de aki nem olvas utána (az emberek 99%-a), abban azt az érzetet kelti, hogy a két technológia hasonló, miközben a valóság teljesen más.

[ Szerkesztve ]

%-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, Mhz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel

(#21) -Skylake- válasza W.Wilson (#20) üzenetére


-Skylake-
addikt

Tudom, hogy direkt lett ez a neve es azt is, hogy sokakat be lehet ezzel hulyiteni. A tenyen viszont nem valtoztat, hogy 7 evesen is ertettem a kulonbseget a Q es az O betu kozott.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#22) index31


index31
tag

Az adok - kapok mindig is ment a Samsung és az LG között és így is marad.

Amikor a Samsung előjött az SUHD kifejezéssel, akkor az LG rögtön átnevezett egy kategóriát ami " Super UHD "- SUHD lett.

" A Samsung felkérte az LG-t, hogy hagyjon fel a „megtévesztő marketinggel” és ne használja az SUHD megjelölést LG TV-ken. Az LG ezt meg is ígérte, de nyilvánvaló, hogy miért a nagyon hasonló SUPER UHD saját LCD TV-i megnevezése. "

[link]

Nevet kellett változtatnia a Samsungnak egyrészt ezért másrészt igen, hogy közelebb legyen az OLED brand mellett. Bizonyára egy-két vásárlót meg lehet vele téveszteni így van. De attól, ahogy -Skylake- is írta a QLED kifejezés tökéletesen lefedi a Quantum dot LED Tv-t.

(#23) W.Wilson válasza index31 (#22) üzenetére


W.Wilson
aktív tag

Tökéletesen nem fedi le, mert a quantum dot filternek nincs köze a LED-ekhez, amik itt csak a háttérvilágítás szerepét töltik be. Erre lenne tökéletes kifejezés, mert itt valóban a LED-re vonatkozik a quantum szó.

%-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, Mhz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel

(#24) Morph76 válasza tng (#2) üzenetére


Morph76
aktív tag

Erre ezt tudom mondani és válaszolni ,mennyire szarok az idei q-s szériás csamcsung csodák.
ULTRA GÁÁZ!! Nézzétek meg ,hogy kell a papíron ígért fényerőt helyreállítania Q7-nél
MUST SEE!![link]

(#25) Morph76 válasza Morph76 (#24) üzenetére


Morph76
aktív tag

A lényeg 3:40 -től!

(#26) McSico


McSico
senior tag

Nagyon csodálatos. Csak azt az LCD-t kukáznák már belőle. Egy teljes mértékben qled-ekből álló kijelző lenne az igazi, nem ez...

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#27) mcs válasza Hunpriest (#17) üzenetére


mcs
veterán

Amilyen gyenge lett az LG J széria, nem csodálom, hogy Samsungot vesznek többen. :)
Felső kategóriában lehet, hogy kicsit más a helyzet, de itthon legtöbben 100-150 ezret áldoznak egy nagyobb képernyős televízióért, és ebben az ársávban a Samsung jobbat nyújt.

[ Szerkesztve ]

(#28) lezuvius válasza mcs (#27) üzenetére


lezuvius
őstag

Szòlhatnàl a milyen tv-t vegyek topikba, mert ott kicsit màsként làtjàk az LG minõségét... :(

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#29) kovaszoskeny


kovaszoskeny
aktív tag

Öngyilok megvenni.fél évente frissül a technológia.

Abe due dembella

(#30) mcs válasza lezuvius (#28) üzenetére


mcs
veterán

El se tudom képzelni, hogy mekkora flame háborút robbantanék ki. :D
Igaz, hogy a Samsungok is túlzottan élénkek, de az LG pont a másik, és szerintem rosszabb véglet. Évről évre csökken az újabb szériák fényereje, színeik telítettsége és a képélességük, ráadásul a menürendszerük is fokozatosan lassul, amire még az idétlen, gyerekes átmeneti animációk is rákontráznak. Szerintem ha valami, ez végképp távol áll a természetességtől. :)

(#31) PuMbA válasza mcs (#30) üzenetére


PuMbA
titán

"Igaz, hogy a Samsungok is túlzottan élénkek,"

Alapbeállításon élénkek, de be lehet állítani egy beállítással, a Film móddal, hogy ne legyenek azok :)

[ Szerkesztve ]

(#32) mcs válasza PuMbA (#31) üzenetére


mcs
veterán

Pont olyan munkakörben dolgozok, ahol alaposabban átnyálazhatom majd a beállításokat, ha éppen nem kapok részfeladatokat. ;)
Azért a Samsungnak is előfordulnak olyan merényletei, mint például a 60 col 1920x1080al való párosítása. :Y :DDD

(#33) #94529552 válasza mcs (#30) üzenetére


#94529552
törölt tag

Pont annyira élénk a Samsung, amennyire beállítják, te inkább a túlszaturáltságot akartad mondani gondolom én, ahogy ezt szokták emlegetni, vagy az üzleti módban nézegetted. De a másikat is rosszul gondolod, mint ahogy van. Ha megnézzük 3 évre a pl. a 850-es szériát, hát pont fordítva van, és inkább emelkedik a max fényerő rajta, a többi meg beállítás dolga, ott csökkenés akkor van ha csökkented az értékeket. A menürendszer az újabbakon a leggyorsabb, persze sose a legolcsóbbikat kell nézni, tudod kis pénz.... :)

(#34) gulupeti válasza Morph76 (#24) üzenetére


gulupeti
senior tag

Hát ez fantasztikus, ez aztán prémium termék a javából. :D Végül is 6-700.000 Ft-tól már megvehető nálunk, ezek alapján a gyártó szerint bizonyára még ez is az olcsó tv kategória. Nem tudom, hogy akkor mekkora az az összeg, amiért már elvárhatja az ember, hogy minden flottul, hibamentesen működjön? A Samsung el van kurvulva rendesen, nem kicsit. :D

(#35) bteebi


bteebi
veterán

Egy ilyen rohadt nagy TV-re is edge LED háttérvilágítást tesznek? Normális? :Y :W De legalább az ára rendben van... :U

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#36) flexxx2 válasza gulupeti (#34) üzenetére


flexxx2
őstag

Ha olcsón adnák, akkor nem tudják megmagyarázni miért "jobb" mint az OLED :)

(#37) mcs válasza #94529552 (#33) üzenetére


mcs
veterán

Azért az olcsóbbakat se kellene annyira nagy ívben letojni, hogy a Vestel csodákkal vetekedjen. :)
Az 500as, de sajnos még a 600as széria se hozza az a szintet, ami elvárható lenne.

(#38) bteebi válasza flexxx2 (#36) üzenetére


bteebi
veterán

Pedig akkor legalább az árára elmondhatnák, hogy (jóval) jobb... :U

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#39) #94529552 válasza mcs (#37) üzenetére


#94529552
törölt tag

Tévézésre veszik ezeket leginkább, akinek meg a menü a fontos, nem a képe, az vesz ennél még olcsóbb smart nélkülit, vagy egy alig drágább UHD smartot, azok már a menüben is gyorsak.

(#40) Endreas


Endreas
tag

Szerintem engedjétek el a témát.. :) Én nem nagyon izgatom magam olyan cuccokon (elnevezésein) amit nem fogok (egyhamar) megvenni.

Kérdezz.

(#41) Endreas válasza berVi (#12) üzenetére


Endreas
tag

Nem feltétlenül. Én tudok egyet ahol a Philips-es cápázott rendesen :D

Kérdezz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.