Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) RepeatSector


RepeatSector
senior tag

Én brutálisabb árcetlire számítottam. Ez nem vészes, sőt.

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#2) Bird


Bird
addikt

Szimpatikus ár/érték arányú terméknek tűnik! :B

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#3) F e Z o


F e Z o
veterán

Ez olyan, mint amit az nvidia csinált anno ddr2-es SLI ready ramokkal? Azok sem voltak gyorsabbak egy átlagramnál, ezek sem azok. Az áráról meg annyit, mire ideér, az nem 155 dollar lesz, hanem 155 euro, s akkor már nem is olyan olcsó.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#4) #06658560


#06658560
törölt tag

És mennyi plusz fps-t, hecsátot hoznak ezek a memóriák WOW-ban?

(#5) Sinesol válasza #06658560 (#4) üzenetére


Sinesol
veterán

:DD tudod te egyaltalan mi az a WOW?

[ Szerkesztve ]

(#6) Tankos5672


Tankos5672
tag

Nekem máris tetszenek !! Kár, hogy az Nvidia nem készít memóriákat :) Az lenne az igazi háború :) Amúgy tök jó, hogy az AMD készít memóriákat is, örülök neki személy szerint :)

Nekem dudálsz, kisautó?

(#7) DeSanto válasza #06658560 (#4) üzenetére


DeSanto
őstag

Ez hatalmas... :DDD

(#8) #06658560 válasza Sinesol (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

Várj, lenéztem. Tömörítve huszonöt centi. :P

(#9) madgie


madgie
titán

Na, legalább a ramoknál is lesz black screen, meg hasonlók :D

Nem komolyan venni :)

(#10) #06658560 válasza madgie (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

Pixelhiba garancia is?

(#11) priti


priti
addikt

Ennek mi értelme van? Felnyomják az órajelet az időzítés meg... Most ezt ki nem tudja megcsinálni magának otthon? Ettől most olyan gémer lett... Fú de le vagyok maradva az 1.6GHz-es CL8-al. Még szerencse, hogy nincs kitöltve az adatlapom, mert az már égő lesz, ha nincs 2GHz fölött a memória órajele. Az nem gémer vágod? Nem gémer.

Hardverlesen

(#12) T_Stark válasza madgie (#9) üzenetére


T_Stark
őstag

Tudtommal a black screen a Sapphire sara volt, nem az AMD-é.

(#13) epityesz


epityesz
aktív tag

Nekem bejön.........de mennyi lesz mire picikis hazánkba ér? :o

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#14) djculture válasza F e Z o (#3) üzenetére


djculture
félisten

Eleve is megduplázódott a ramok ára tehát nem lehet olcsóról beszélni. Egy fél éve 16 gigás modul kit került annyiba mint most a 8...

[ Szerkesztve ]

(#15) #97716736 válasza djculture (#14) üzenetére


#97716736
törölt tag

Mert fogynak el a DDR3-as készletből azért ez a nagy áremelkedés, régen amit megvettél 16GB 1600Mhz DDR3-as ramot pl Corsairból 20k-ért, most azt már 34-35k-ért veszi meg az ember, nem érik meg sajnos :(

(#16) Narasim


Narasim
aktív tag

pont a gémerkedés, ahova felesleges 1600mhz fölé menni. na de jól van az, ezzel a gémer baromsággal el lehet adni minden sz@rt... :K

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#17) djculture válasza Narasim (#16) üzenetére


djculture
félisten

Ja én is 1333-on hajtom a ramot 6-6-6-20-ba mert rájöttem hogy jobb mint 1600-on meg felette nagy késleltetésekkel.
Különben a memória szintjén mindig is voltak érdekességek. PL egy 1333-as ramokon lévő chippet plusz fesszel eladnak 1600 meg 1833-as memóriának óriási hűtőbordával gamer felirattal kétszer háromszoros áron...

[ Szerkesztve ]

(#18) RepeatSector válasza Narasim (#16) üzenetére


RepeatSector
senior tag

Igen erre is építenek! Egy ultra mega cod gamernek ez kell!
Ha jól építik a brand-et akkor jöhet a többi alkatrész is radeon néven.

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#19) Valdez válasza Narasim (#16) üzenetére


Valdez
őstag

Aki APU-val tolja annak jól jön a magasabb memóriaórajel.

(#20) nuke7


nuke7
veterán

tetszik :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#21) princeps27


princeps27
tag

Nevetséges, gamer memória nincs, akkor lenne érdemes egyáltalán ramot gyártaniuk (vagy nevüket adni hozzá), amikor GDDR5ös ramokat lehet egy-két APU mellé rakni

(#22) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Mi ez a ramdisk?

Ez az a cucc, amikor a programok közvetlenül a ramba vannek berakva és onnan futnak?
Nagyvállalati szerveres gépeknél több száz giga és vagy tera ramnál már olvastam ilyenről.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#23) blaca83


blaca83
őstag

Baromi jól hangzik, de szerintem csak egy újabb "gamer" parasztvakítás! :B

A "gamer" előtaggal bármi eladható és a teszteken meg általában kiderül, hogy a nagy része humbuk. :DDD

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#24) djculture válasza QwErTy42 (#22) üzenetére


djculture
félisten

Lényege hogy egy szoftverrel a ramnak egy szeletéből meghajtót tudsz csinálni és azt úgy tudod irni olvasni mint ha egy vinyó lenne csak sokkal gyorsabban. Bootolni persze nem lehet róla:) Hátránya az is hogy mivel ramdisk így elveszik róla amit ráteszel, ezért a programok a rendes vinyón is csinálnak egy backupfile-t amire elmentik a ramdisken lévő adatot.

[ Szerkesztve ]

(#25) QwErTy42 válasza djculture (#24) üzenetére


QwErTy42
addikt

Köszi szépen. :)

Ettől mennyivel lesz gyorsabb egy folyamat?
Azt tudom, hogy az elérési idő két nagyságrenddel kisebb, mint egy ssd esetében de az írási és olvasási sebessége az hogyan viszonyul egy ssd-hez?

Ha teszem azt szimulációs szoftvert futtatnék ( mérnöki), akkor lenne előrelépés egy feladat végrehajtásának idejében vagy csak felesleges pénzkidobás?

Mondjuk a mai ram árakkal Rockefeller, aki 32 vagy 64 giga ramot bele tud rakni egy gépbe.
Fél évvel ezelőtti árfolyamon még komolyan el is gondolkoznék 32 giga ram bevásárlásán.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#26) djculture válasza QwErTy42 (#25) üzenetére


djculture
félisten

ssd sehol nincs hozzá képest. Biztos hogy ha erről fut valami annak nem a háttértár lesz a fékező pontja.

[ Szerkesztve ]

(#27) QwErTy42 válasza djculture (#26) üzenetére


QwErTy42
addikt

Wow. Ilyet hol találtál? :)

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#28) djculture válasza QwErTy42 (#27) üzenetére


djculture
félisten

Van pár blog ahol megmérték, én mondjuk már annak idején p1-essel is mértem azon kevesebb volt ;] de ahogy fejlődik a számítástechnika egyre gyorsabb ramok vannak és egyre nagyobb busz köti össze őket így nőnek ezek az értékek. Már p1-esen is kemény volt mondjuk mk1-et ramdiskről nyomni:D

[ Szerkesztve ]

(#29) CYBERIA válasza djculture (#28) üzenetére


CYBERIA
őstag

Mármint Mortal Kombat 1-et? :)

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#30) djculture válasza CYBERIA (#29) üzenetére


djculture
félisten

Igen, meg volt valami benchmarkot először tartalmazó dos játék, na az tízszer jobban futott ramdiskről.

[ Szerkesztve ]

(#31) beef


beef
őstag

Sokáig használtam a Dataram ramdiskjét, de nemrég áttértem a Softperfectre, mert jobban konfigurálható, nincs 4GB max limit, tud ntfs file rendszert és nem mellékesen a 4K-s írás/olvasása sokkal jobb.

http://www.softperfect.com/products/ramdisk/

(#32) Peak


Peak
addikt

értem én hogy tök állat trollkodni, meg magunkat iszonyat jó fejnek gondolni, hogy fikázzuk a "gémer" marketingszót, de ez amint látható, ez AMD gyártmány. Mit csinál az AMD? Pl. APU-kat. Az ezekben működő integrált VGA meg a RAMból dolgozik, aminek igenis jót tesz a 2000+ MHz, akár milyen időzítéssel is mennek. tehát kifejezetten a játékok fpsére van direkt hatással és nem is vészes az ára.
ha a sok okoska majd felfogja, hogy ez nem pl. az Intel i7-3770 mellé van szánva, akkor tök jó lesz és nem lesz ennyi hülyeséggel telehányva ez a fórum.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#33) vedini válasza Peak (#32) üzenetére


vedini
őstag

ebbe csak az a logikai bukfenc, hogy a "gamer" -nek eszébe se jut az APU-s megoldás

workworkwork...

(#34) Findzs válasza vedini (#33) üzenetére


Findzs
addikt

mért egy quake live játékos nem gamer?

ugyanis egy 5800k -n nevetve elfut egy quake live de még egy crysis 3 is (igaz low beállításokkal)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#35) madgie válasza Findzs (#34) üzenetére


madgie
titán

És ugyanaz a Quake Live nem fut el a mezei ramokon, gémer ram kell neki?

(#36) Findzs válasza madgie (#35) üzenetére


Findzs
addikt

itt nem a ram volt a téma hanem az apu
a srác azt írta, hogy aki gémer az nem gondolkodik apu -ban

de olvasd el figyelmesebben, ne csak az én hsz -emet

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#37) madgie válasza Findzs (#36) üzenetére


madgie
titán

Akárhogy olvasom, nekem az jön le az egészből ,hogy Peak bedobta .hogy kell a 2000+ MHz gémer ram az APU-hoz, erre vedini azt írta ,hogy keményvonalas "gémer" eleve nem gondolkodik APU-ban, mert nem elégítik ki az igényét a medium/1366*768 látványvilág alkotta elemek (ha pedig kielégítené, akkor vehetne egy egyszerűbb konzolt).

Erre írtad te a Quake Live-ot, mint "gémet", amivel nincs is gond, de nem hiszem, hogy ahhoz nagyon kellene a 2000+ MHz ram.

(#38) Findzs válasza madgie (#37) üzenetére


Findzs
addikt

még mindig nem értjük egymást :)

én azzal nem értettem egyet hogy az apu -ra azt mondta, hogy az nem lehet gémer
erre írtam példának a quake liveot mivel az is egy játék sokan játsszák

tehát ez az egész gamer jelző elég tág fogalom lehet

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#39) priti válasza Peak (#32) üzenetére


priti
addikt

Tutira tudsz valamit az új AMD APU-król, amit én nem. Ebben a cikkben én azt a hülyeséget olvastam, hogy:
"A memóriavezérlő 64 bites lesz, és DDR3 szabványú memóriát támogat. Ennek elviekben az effektív órajele maximum 1866 MHz lehet, de a beágyazott rendszerek esetében fontosabb a fogyasztás, így a G széria esetében az 1600 MHz-es alacsony feszültségen üzemelő modulokkal kell beérni."

#38) Findzs

A passziánszozó titkárnő is gémer, meg ez a RAM is. Ebben nincs vita. Kérdés van e értelme foglalkozni vele. Régen azt írták a sárga csillagba, hogy "new" most azt, hogy "gamer", de hogy ebben mi a trollkodás azt nem vágom.

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#40) Valdez válasza priti (#39) üzenetére


Valdez
őstag

Ezek nem az asztali piacra szánt megoldások. A most jövő apu-k (richland) már hivatalosan is 2133-as ramokat támogatnak ha minden igaz és ez kelleni is fog neki.

(#41) priti válasza Valdez (#40) üzenetére


priti
addikt

"már hivatalosan is 2133-as ramokat támogatnak"

Ha dobnál erről a hivatalos forrásról egy linket hálás lennék érte. Én csak valami "S" sorozatról hallottam pletyka szinten majd valamikor legkorábban nyár közepétől amin nem segít ugyan a 2133MHz-es órajel igazából, csak a DDR3 kb ennyit tud és gondolták akkor legyen így.

Hardverlesen

(#42) vedini válasza priti (#39) üzenetére


vedini
őstag

igen, végülis nehéz megfogni a gamer fogalmát, mostanában nem vagyok nagyon naprakész, de bennem úgy élt a fogalom, hogy a "gamer" nem az aki sokat játszik akár passziánsz vagy ilyesmi, hanem aki izmos gépet vesz, 200-300W videókarit, válogatott memót, 1000 $-os frissen kidobott prociról álmodik, csakhogy ne szenvedjen csorbát az fps, ebbe a képbe nem illik bele az APU

de igazad lehet,

findzs-nek akart menni :)

ill "gamer" nálam az aki, nem rest bedőlni a "gamer"-eknek szánt megoldásoknak :)

regi téma a "marketing szöveg", valahogy el kell adni a termékeket, nem is látok benne hibát
egy időben én is kattantam a kompresszorra, szárazjégre...

[ Szerkesztve ]

workworkwork...

(#43) Valdez válasza priti (#41) üzenetére


Valdez
őstag

(#44) priti válasza Valdez (#43) üzenetére


priti
addikt

"Ezen felül a DDR3-2133 szabvány, immáron hivatalos támogatása is eléggé valószínűnek mondható."

Igen, kb. itt tart a dolog mindenki szerint. Korrekten fogalmaz a cikkíró és ez nem is friss cikk. Kérdés mennyire számottevő az amit a DDR3-ból ki lehet nyomni, persze a DDR4 még messze van, szóval azzal kell főzni, ami van. Nem rossz ez, nem rossz. Őszíntén szólva több fantázia van benne, mint korábban gondoltam, de még nagyon messze van attól, hogy a dedikált VGA-t temessük és emlékszem azért lázadtam annó, mert kezdték a dumát sokan már az úttörő daraboknál, hogy a VGA piacnak annyi és hasonlók... Amit a krízsis művelt azokkal a dedikált sorozatokkal, amikről csak álmodtunk akkoriban amikor ez elsőre téma lett én igazolva látom az akkori víziómat, hogy a dedikált VGA-nak mindig meglesz a maga előnye az alternatív megoldásokkal szemben.

Nagyon korrekt az AMD-től a minimum 5 év drivertámogatás és +2. Ennél több nem is kell. Le a kalappal. Ezzel így be lehet törni és be is kell. Azért picit túl lehet spirázva szerintem ez a memóriavezérlő és van egy kis hájp szaga, de ne legyen igazam. Jó lesz ez, de biztos hogy nem veszek :DDD

Hardverlesen

(#45) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Ettől a "RAMDisk szoftver" kifejezéstől fényt kapok :Y !

Mindent arra használjunk amire való! A legkomolyabb gamer gép is megelégszik 8GB rammal, mellé egy kiváló ssd-párosítás és panasz nem lehet. Ekkor fps-ek ről nagyon szó sem esett még, mert sok köze a meghajtóknak ehhez nincs!

Ingyen GTX 690-et mindenkinek :P !

"in medias res"

(#46) xysdrtz


xysdrtz
tag

Gémer?? Mi hol? :Y

"Attól félek, hogy egyszer a technológia fontosabb lesz, mint az emberi kapcsolatok. Lesz a világon egy generációnyi idióta."

(#47) priti válasza Csabroncka (#45) üzenetére


priti
addikt

"Ettől a "RAMDisk szoftver" kifejezéstől fényt kapok !"
:DDD
Kezdetben én is, pedig nem ördögtől való dolog ez a "hibernálás" óta. Lényegében a kikapcsolás előtt kell csak gondoskodnod a memória lementéséről és ez vált elég kényelmes dologgá ahhoz, hogy azt mondjam "vééégülis... akinek van egy szünetmentes tápja az biztonsággal dolgozhat vele." Sosem használtam. Analógok vagyunk egy digitális világban, illetve öreg az, aki annak érzi magát. :)

Hardverlesen

(#48) bteebi válasza #06658560 (#4) üzenetére


bteebi
veterán

Na ez jó volt :DDD :R. Amúgy nem rossz RAM-ok, 155 dollár nem is vészes ár értük. 155 ojróval viszont már érdekesebb lenne a dolog...

Most látom csak, hogy az elmúlt fél évben átlag másfélszeresére drágult a RAM, ez nagyon durva! :Y :W

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.