Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 15115


15115
tag

:Y

Kell egy 8-as...
Ennyiért még viszonylag nem is sok... bakcupra tökéletes

(#2) sanzi89


sanzi89
addikt

Jó volna, ha a konkurencia is feljönne kicsit a köztudatba, mivel a HDD ajánló topikban a csapból is a WD folyik. Az, hogy miért más tészta, és nem is akarok állást foglalni.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#3) BiP válasza 15115 (#1) üzenetére


BiP
nagyúr

Ezt néztem én is. Ha Mo-on is ez a 75e körüli ár lenne a bolti ár a 8TB-osért, az arányaiban nem is sok, tekintve, hogy a 4TB-sok 40 körülről indulnak.

(#4) Psych0


Psych0
őstag

40MB-os volt az elso merevlemezem :Y Ez a ketszazezerszerese. Sot, decibelben is 106.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#5) Patice


Patice
nagyúr

:C

Egész jó kezdőárak. Remélem WD észbekap végre és lejjebb megy majd a nagy RED-ek ára.

Bár ha nem, akkor elgondolkoztató a Seagate megoldása.

Nekem pl. NAS backup lemeznek tök jó lenne. Az egész NAS-ról csinálhatnék biztonsági mentést és még hely is maradna. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6) Kolondrum


Kolondrum
félisten

El tudnám képzelni a mostani 1-es helyett. Biztos, hogy évekig nem kéne nekem más. Az SSD jó a rendszernek, adatnak meg ez lenne, illetve az a pár játék is innen menne. Azt nem tudjátok véletlenül, hogy megenné az MSI Z77 Mpower lapom? Régről valami rémlik a HDD kezelés hibájáról, nem látja a teljes méretet vagy mi. Nem követem már évek óta.

(#7) Crytek


Crytek
veterán

Na majd beszerzek egy ilyet ha 25K lesz!

Next PC Upgrade: 2022

(#8) anulu


anulu
félisten

nem is hűdevészes az ára...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#9) Televan74


Televan74
nagyúr

Érdemesebb a 8TB megoldást választani.Nem sokkal drágább. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#10) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ez az ár az év meglepetése.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#11) bteebi


bteebi
veterán

"a vállalat nem a gyorsaságra és a csúcsteljesítményre, hanem sokkal inkább a fogyasztásra és az adatbiztonságra helyezte a hangsúlyt, illetve biztosította a 24/7 működést az év teljes egészében 180 TB/éves adatmennyiség felírása mellett"

Erről van szó! :K :R

"Ami pedig az árakat illeti, a Seagate hivatalosan nem közölt árakat, de a webshopokban szétnézve a 8 TB-os modellért (ST8000AS0002) 242,90 eurót kérnek"

Az nagyon jó volna! :R Az azt jelentené, hogy 74-80 ezer Ft-ért (ami egyébként nagyon sok pénz...) lehetne kapni 8 TB-os HDD-t, tehát fajlagosan gyakorlatilag nem volna drágább, mint a jó "öreg" 4 TB-os társai. Ez pedig kiindulásnak nagyon biztató. Biztos lesz majd ezen sopánkodás, de szerintem amúgy a 7 lemez és a 8 TB egyetlen HDD-ben meglehetősen ijesztően hangzik :U - az viszont kifejezetten örvendetes, hogy ezek elvileg megbízhatóbb HDD-k, amit a 3 év (korábban standard) garancia is alátámaszt. Az mondjuk még jobban tetszene, ha az a 3 év 5 év lenne :D.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#12) nbg válasza bteebi (#11) üzenetére


nbg
senior tag

Jo lesz az 6 lemeznek is... ;)

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#13) cannibal válasza Crytek (#7) üzenetére


cannibal
senior tag

Várd meg bundliban 1$ -ért. :DDD

(#14) bteebi válasza nbg (#12) üzenetére


bteebi
veterán

Közben észrevettem én is, de a cikkben 7 szerepelt. A datasheeten viszont tényleg azt írják, hogy "csak" 6 tányéros - még inkább must have :C. Ha kapható lesz itthon, akkor lehet, hogy meg fogom eggyel lepni magam (és pláne az asszonyt :DDD).

Bár... tovább bogarászva az adatokat, a 300 ezres load/unload cycle teljesen átlagos, a 800 ezer órás MTBF viszont nekem kevésnek tűnik (azt hiszem az 1-1,5 millió körül szokott lenni az átlagos HDD-knél, ez pedig elvileg a megbízhatóbb kategória...). Szóval most hirtelen nem is tudom, hogy hogy is van ez :F.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#15) Patice válasza bteebi (#14) üzenetére


Patice
nagyúr

"azt hiszem az 1-1,5 millió körül szokott lenni az átlagos HDD-knél"

:N

Ennyi (1-1,2M) a NAS vinyóknál szokott lenni. Átlag vinyók ez alatt vannak. :K

Szóval ez egy átlag vinyó, nem NAS-ba való, de akár betehető, ha nem sokat fog várhatóan írni rá az ember. Szóval ez inkább adattárolásra lett kitalálva, nem a folytonos üzemre.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16) Atom_Anti válasza sanzi89 (#2) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Illetve felgyorsúlhatna már kicsit a tárkapacitás növekedés, mint annak idején a 8GBosok utân hirtelen 12 majd 40Gb jött.

(#17) nbg válasza bteebi (#14) üzenetére


nbg
senior tag

"...így a két legnagyobb modellt elegendő volt hat darab lemezzel és tizenkét darab író-/olvasófejjel felszerelni - összehasonlításul a szintén 8 TB-os, héliummal töltött HGST HelioSeal Ultrastar HE8-ban 7 darab lemez forog."

Jol szerepel a cikkben, csak megzavarhatott a HGST-s osszehasonlitas... ;)

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#18) Dilikutya válasza Atom_Anti (#16) üzenetére


Dilikutya
félisten

Elég szépen növekszik az. Mire nem elég 8 Tb? Szerverekben meg eddig sem volt gond a meglévő méret.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#19) Jim Tonic válasza Atom_Anti (#16) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem tud olyan tempóban gyorsúlni (sic!), mert mára nagyon komoly technikai kihívás már az írássűrűség további növelése, mondhatni lehetetlen, ezért is növelik a tányérok számát. Ezt viszont szintén nem lehet a végtelenségig folytatni.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20) nbg válasza Jim Tonic (#19) üzenetére


nbg
senior tag

En siman kibekulnek egy 20 TB-os, dupla magas egyseggel... :DDD Foleg, ha az elso, nem tul apro 20MB-os vinyomra gondolok...

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#21) djculture


djculture
félisten

Még az eredeti hitachi verzióban van 6Terásom dettó ilyen, nagyon gyors és ami csoda halk is.

[ Szerkesztve ]

(#22) Jim Tonic válasza nbg (#20) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nekem hot-swap fiókokjaim vannak, abba nem lennének ideálisak. Persze nekem elég lenne a családi képeknek és videóknak 3x12 TB is. Azt várom, hogy azok ára menjen le ettől a hírtől.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#23) 69Raizen69 válasza djculture (#21) üzenetére


69Raizen69
tag

Remélem leviszik kb 180-190eurora a WD60EZRX árát,érdekes módon 6TB-s létére az csak 5tányéros és nem használnak benne SMR -hez hasonló technológiát ;]

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#24) djculture válasza 69Raizen69 (#23) üzenetére


djculture
félisten

Europában így se érdemes ezeket venni nekem hong kongból még a vámmal együtt is fél árban volt a hatos mint amibe itt eu-ban kerül egy ilyen. Ipon-ban is 143k kintröl 72k vámmal együtt

[ Szerkesztve ]

(#25) kengyel


kengyel
nagyúr

Erre az adatmennyiségre , már lehet mit pakolgatni :)
Szerintem tele sem tudnám pakolni !

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#26) macilaci78 válasza djculture (#24) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Garanciás ügyintézés hogyé van?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#27) velizare válasza macilaci78 (#26) üzenetére


velizare
nagyúr

cseszszabatos. ha elromlik, cseszheted. :DDD

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#28) shteer válasza Crytek (#7) üzenetére


shteer
titán

Szeretnem megerni a napot amikor veszel is vegre valamit ;]

..szerintem jónak tűnik

(#29) Crytek válasza shteer (#28) üzenetére


Crytek
veterán

Eddig se rajtam múlott. Ezek adnak mindent drágán. Én meg nem vagyok debil hogy meg is vegyem ilyen áron. Lesz ez még 25-30 ezer.

Next PC Upgrade: 2022

(#30) Gyula84


Gyula84
veterán

azt hittem lesz vagy 100k :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#31) Televan74 válasza Crytek (#29) üzenetére


Televan74
nagyúr

2 év múlva,használtan talán. :D

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#32) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Érdekelne mennyire használják ki a Samsungtól vett ágazat olcsó kapacitását.

(#33) djculture válasza macilaci78 (#26) üzenetére


djculture
félisten

Gyártóhoz saját költségen kell visszaküldeni a saját elektrosztatikus zacsijában szivaccsal körbetekerve és ők küldenek másikat. Gyártói gari van rá. De legtöbb hazai cucc is ilyen garos, pl vettem egy ssd-t tavaly 5 év garival ma akartam gariztatni a cég nem létezik már igy küldhetem kifele. Már rma-s folyamatot végigzongoráztam a gyártó honlapján és francia országban van a legközelebbi pont ahol gariztatni lehet.

[ Szerkesztve ]

(#34) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Mekkora agyhúgykövet kapna vajon a tulaj, ha egy ilyen válna működésképtelenné?
Még ha 100GB-os HD filmekkel számolunk is, amiben azért már extrák is elférnek rendesen, az is 80 film menne a levesbe...

Mondjuk, előre a paranoia útján, én már a 2TB-os lemezeket is raid-be tettem :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#35) 69Raizen69 válasza djculture (#24) üzenetére


69Raizen69
tag

Minek hong kongból rendelni 72K-árt ha a "szomszédban" 66-ért már kapható és nem kell heteket várni ;]

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#36) bteebi válasza nbg (#17) üzenetére


bteebi
veterán

Lehet, hogy nem ártott volna végigolvasnom :B - de siettem, és csak azt láttam, hogy a 8 terás 7 tányéros. My bad, absolutely.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#37) #97716736 válasza Psych0 (#4) üzenetére


#97716736
törölt tag

:DDD

(#38) Zotya84 válasza djculture (#33) üzenetére


Zotya84
őstag

A Seagate cuccokat elég Bécsig küldeni, hogy aztán Hollandiából küldjenek helyette másikat... Egy vinyót (1kg-ig) tértivevénnyel ~3900HUF-ért visz el a posta. És igaz a csereteméket megkaptam már 1,5 hete a tértivevény még nem ért vissza... :(

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#39) Puma K válasza 69Raizen69 (#35) üzenetére


Puma K
veterán

Melyik országra gondolsz?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#40) nbg válasza Puma K (#39) üzenetére


nbg
senior tag

Konkretan Indoneziara, hogy henyelnek most szivesen vagy 2-3 hetet Balin... :DDD ;]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#41) 69Raizen69 válasza Puma K (#39) üzenetére


69Raizen69
tag

Szlovákia

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#42) #65675776 válasza kurtuzov (#32) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nekem inkább úgy tűnik, hogy találtak a raktárban pártucatr raklapnyi fel nem használt Maxtor vinyóházat.

(#43) cacasz02


cacasz02
aktív tag

Az első 1megás winyók akkorák voltak mint egy mosógép és 500dodó körül mentek. :)

(#44) worxland válasza -=RelakS=- (#34) üzenetére


worxland
addikt

...Ééééééééééééééssssssssssssss a 34. hozzászólásig kellett várni az ilyen híreknél törvényszerűen érkező troll-beszólásra. Új csúcs, általában elég 5-10 hozzászólás. :R

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#45) -=RelakS=- válasza worxland (#44) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Márpedig én akkor is agyhúgykövet kapnék, ha egy ilyen vinyó betojna alattam :]

Mondjuk kisebb is tudna szerintem olyan agyérgörcsöt okozni, hogy az csuda, csak attól függ, mi van rajta :(

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#46) 69Raizen69 válasza -=RelakS=- (#45) üzenetére


69Raizen69
tag

Hát akkor talán ne állj / ülj / feküdj rá és akkor tuti nem "tojik be alattad" :D

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#47) -=RelakS=- válasza 69Raizen69 (#46) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Jogos... Ki is veszem gyorsan a szék lába alól ;]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#48) kromatika


kromatika
veterán

Nem rossz ár.

(#49) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Az ára nagy meglepetés, kifejezetten jó, és talán a többi HDD árát is lejjebb nyomja :K

[ Szerkesztve ]

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#50) bteebi válasza Patice (#15) üzenetére


bteebi
veterán

"Ennyi (1-1,2M) a NAS vinyóknál szokott lenni. Átlag vinyók ez alatt vannak."

Oh rly? Elbizonytalanodtam, ennek még utána kell néznem. Egyelőre ezt találtam Wikin: "The mean time between failures (MTBF) of SATA drives is usually specified to be about 1.2 million hours" - ez mondjuk spec. inkább az én elképzelésemet támasztja alá, máshol meg az átlagos HDD-knek 500000 órás MTBF-t írnak, ami meg inkább azt támasztaná alá, amit te írtál. Majd jobban utánanézek. Most azonban úgy inkább tűnik, hogy valószínűleg neked van igazad.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.