Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vikthor


Vikthor
nagyúr

használ valaki még itt játékra vki 32 bites OSt? :U

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#2) DBob válasza Vikthor (#1) üzenetére


DBob
őstag

Természetesen.
Van még több, hasonlóan költői kérdés a tarsolyodban?

[ Szerkesztve ]

(#3) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Ideje volt már...

Szerk :hogy a lótúróba előztetek meg ketten is amikor allig 2 perce jelent meg a cikk :DDD

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#4) pomorski válasza Vikthor (#1) üzenetére


pomorski
őstag

Egy-két virtuális gépem direkt 32 bites oprendszerű. (De ennek semmi köze az nvidia-hoz, vagy a driverhez.)

(#5) lemusz


lemusz
addikt

Mikorra várható a 390-es széria első tagja?

(#6) sztsam válasza Vikthor (#1) üzenetére


sztsam
csendes tag

Amíg az olcsóbb laptopokat 2mag 4gb rammal adják el vagy ezalatt mert van olyan is sajnos, semmi értelme a 64bit-es rendszernek.
4 mag pedig 200 ezer alatt ritka 8gb rammal, annyit nem költenek rá sokan. Ugyanez asztalira is

-Sam

(#7) Gyuri27 válasza Vikthor (#1) üzenetére


Gyuri27
félisten

Meg vannak akik még win 7-t használnak (mert a 10 olyan jó, főleg régebbi cuccokon esik kel). Vannak akik nem a legutolsó divat szerinti hw-t használnak (5+ éves lap pl).
Hát vannak ilyen luzerek akik kispénzből próbálnak csodát csinálni.

Felhasználóbarát lépés az nv részéről. Rosszul megy a cégnek. Nincs rá pénz. Megértem.

Amd - Radeon - Ryzen

(#8) Mackósajt válasza Gyuri27 (#7) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Nekem 9 éves gépem és "lapom" van, mégis 64 bites OS-t használok, úgyhogy az 5+ éves lap nem mérvadó ebben a tekintetben. A 64 bites Windows és az azt támogató hardverek ősrég óta velünk vannak, nem öt éve.

Amúgy sok éves VGA-hoz nincs értelme a legújabb meghajtót feltenni. Az ilyen gépek tulajdonosai nem vesztenek semmit.

BTW, komolyan azon ironizálsz, hogy nem jótékonykodnak a sok pénzükből? Nem lehet, hogy épp azért megy nekik jól, mert ésszerű döntéseket hoznak, mint ez is?

(#9) edari válasza sztsam (#6) üzenetére


edari
őstag

Mi köze van a cpu magszámnak ahhoz hogy milyen os-t raksz fel? :F

(#10) Sanchez638 válasza sztsam (#6) üzenetére


Sanchez638
addikt

Miért ne lenne értelme a 64bit-nek? Én max akkor nem használom, ha program/játék nem tudna elindulni... Én már mindenhova x64-et telepítek.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#12) pengwin válasza sztsam (#6) üzenetére


pengwin
addikt

Amíg az olcsóbb laptopokat 2mag 4gb rammal adják el vagy ezalatt mert van olyan is sajnos, semmi értelme a 64bit-es rendszernek.

Ezt meg honnan szedted?
A 64 bit nem csak a 4GB-nál nagyobb RAM kezeléséhez kell.

(#7) Gyuri27
Hagyjuk már ezt a hisztit... a 16 bites rendszereket se támogatták a Core 2 korszakig.

A nem 64 bites hardverek meg vagy nem 5 évesek, vagy már megjelenésükkör is a használhatóság alsó határát súrolták. Ja, és az újabbaknak semmi közük az Nvidiához (Intel Atom).
Ha valamilyen régebbi játékhoz kell a 32 bit valakinek, oda meg nem kell új meghajtó.

Meg gondoljuk már végig, hogy mi lenne a ráció a további 32 bites meghajtóprogramok készítése mögött:
A 388.x-es driverek a 400-as szériáig visszamenőleg támogatják a GeForce-okat.
Ha nem dobják a terméktámogatást a legrégebbi kártyákhoz, akkor 7-8 éves kártyákhoz kéne 32 bites rendszerekre való drivert csinálni.
Az utolsó friss CPU platform, ami mellé akár ilyen kártyát is rakhatsz, egy bő 10-11 éve jelenhetett meg.
Azalatt a 10-11 év alatt már az alaplapok nagy része meghalt, és a CPU-k eleve nem szolgálhatták ki kielégítően a náluk 3-5 évvel újabb grafikus kártyákat.

Szóval ennek az eléggé szűk felhasználói rétegnek kéne friss drivereket szolgáltatni olyan rendszerekre, amik már úgyis képtelenek futtatni a modern játékok tekintélyes részét, amikhez szükség lenne a friss driverre...

Nekem nagyon eröltetettnek tűnik ez az igény 2018-ban.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#13) shteer válasza Gyuri27 (#7) üzenetére


shteer
titán

Az nV nem áll útjába a fejlődésnek :)

..szerintem jónak tűnik

(#14) Fred23


Fred23
nagyúr

Teljesen oké ez a döntés. Lehet fikázni ezernyi okból az NVIDIA-t, de emiatt szerintem nem kéne.

(#15) smkb válasza Gyuri27 (#7) üzenetére


smkb
őstag

Mutass olyan rendszert, amiben olyan NV vga van, amihez szükségesek a legújabb meghajtók, és 32bites os-en ücsörög... kétlem, hogy találsz, mert a 4gb címtartományban az os számára a vga ram is benne van. Egyszerűen nincs olyan kombináció 32bites os alatt, amiben modern vga lehetne. Kizárólag min 6-7 éves akkor középkategóriás vga, vagy pár éves belépőszintű. Jelen belépőszint is már 2gb vrammal van, úgyhogy olyan tuti nincs 32 bites rendszerekben.

(#16) Pete55555 válasza Fred23 (#14) üzenetére


Pete55555
addikt

Tökéletesen egyetértek. [moderálva] egy cég (ahogy más cég is, ne menjünk bele most vitába) de emiatt pont nem kéne fikázni. Új meghajtót tök felesleges kiadni 32 bitre.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#17) ivana válasza sztsam (#6) üzenetére


ivana
Ármester

Felejtsük már el az ilyen marhaságokat. 32 biten összesen 32 bitnyi cím van ami kb. olyan 2GB ramig még elég volt 4GB-hez már nem. Általában 1G/3G vagy 2G/2G az elosztás a kernel és userspace között. Így nem osztható el normálisan 4GB-ram, mert annak felét csak a kernelnek, felét meg csak a userspacenek tudjuk kiosztani. Arról nem is beszélve, hogy egy GPU-n lévő ramot is meg kell címezni. Egy olyan GPU-hoz aminek alapjáraton van 4GB VRAM-ja kicsit vicces egy 32bites OS. :))

A 32 bit 2017-ben elavult és felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#18) proci985 válasza smkb (#15) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

belegondolva ket het mulva lesz 10 eve, hogy 64 bitre valtottam...

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19) Lacok válasza Pécsi gyerek (#3) üzenetére


Lacok
őstag

"Szerk :hogy a lótúróba előztetek meg ketten is amikor allig 2 perce jelent meg a cikk :DDD"

Gyorsabban olvasnak mint Te. :DDD :P

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#20) GreatL válasza proci985 (#18) üzenetére


GreatL
őstag

Dettó... Már az Athlon 64 X2-nél azt vártam hogy megváltja a világot...

[ Szerkesztve ]

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#21) proci985 válasza GreatL (#20) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

hat, a huzott q6600 + 4GB (kesobb meg abban az evben 8GB) ram melle kellett, foleg hogy pl a 2007es supreme commander es crysis is egyebkent kiette magat a cimterbol neha.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22) t72killer válasza Gyuri27 (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

5éves lapnál minek új driver:F? Pláne ha vki <3GB RAM-mal szerencsétlenkedik, ami már a telóknál is sovány...

Bő 10 éve minden proci, még a Pinetrail Atomok (nálunk lézeng még egy n450) is támogatja a 64bitet, úgyh. ha valakinek muszáj, azelőtt semmi akadály nem gördül a 64bitre váltás útjába. A windows-licenszek is érvényesek maradnak.

#6: a 32gigás rendszer mar nem tud 4gb RAM-ot kezelni, ezért tolták anno a 3gigás kiteket, úgy 10 éve...

#23: nem emlékszek az amd-s hírre, de az ugyanígy racionális döntés volt. Már jópár éve "0-ra íródtak" (7évnél öregebbek lettek) az utolsó 32bit only gépek (prescott, barton).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) electrodoki


electrodoki
aktív tag

Érdekes, mikor az AMD ezzel előállt, mindenki fikázta... :DD Ez tényleg vicc :D Olvasva a kommenteket, (jó döntés, ideje volt stb) elmosolyodik az ember :D

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#24) JoolsNOS válasza DBob (#2) üzenetére


JoolsNOS
veterán

De valószínű nem egy 80-250 ezres videókártya van alatta... :U
Mert akinek az van, annak minimum 8 giga ram is van benne azt meg cseszheted a 32 bittel.
Természetesen a 32bites rendszer még nem halott, de arra elegek a régebbi kártyák amikre meg szépen lehet használni a régebbi drivereket.

(#23) electrodoki: az attól függ mikor csinálta? Mert ha két hete és ez volt a reakció akkor az nyilvánvaló nvfan részrehajlás, viszont ha 5 éve akkor megértem.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX3060 TUF 12GB, 16Gb DDR4, EVGA Supernova 550GS TV: 65A7GQ

(#25) Francia91 válasza Gyuri27 (#7) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem sem mai laptopom van, de létszükséglet a 64 bites rendszer rá ;)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#26) Zotya84 válasza proci985 (#18) üzenetére


Zotya84
őstag

Nekem még addig van vagy 4,5 hónap. Nekem kellet az SP1 a Vistához, hogy át tudjak állni, mert annyi idő a drivereknek is kellett...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#27) anaqer


anaqer
veterán

Bőségesen ideje volt.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#28) zseko válasza Gyuri27 (#7) üzenetére


zseko
veterán

Mennyire régin? 2009-ben raktam össze magamnak gépet, remekül fut rajta a win10.

többmindenkinek: érdekes, hogy most, hogy az nv lépte ezt meg, akkor ez milyen nagyszerű, de amikor meg az amd, akkor az meg mekkora egy szemét :)

(#24) JoolsNOS max egy éve lehetett, év eleje, január-február környéke rémlik.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#29) b. válasza JoolsNOS (#24) üzenetére


b.
félisten

Ha jól tudom 17 eleje óta Nem adnak ki 32 bites frissítést, maximum biztonságit. Crimson ReLive 17.2.1 óta.
Nem emlékszem , hogy ez miatt lett volna hiszti vagy AMD fika .

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#30) Sanchez638 válasza b. (#29) üzenetére


Sanchez638
addikt

Win 8.1 nál elvették a frissítési lehetőséget Amd-ék. De win7-re meghagyták... Családbam indenhol Win 8.1 van, mert nem igazán szeretnék 10-et...

De a x86vsx64 kérdésbe, már mindent x64-be tolok fel. Max a retroba nem lehet úgye.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#31) scdlsc válasza Sanchez638 (#30) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Igen, 8.1 támogatásának megszűnése miatt volt felháborodva pár user.
Én is 8.1-et tolok még mindig, de zöld kártyával, szóval engem szerencsére nem érint a dolog.

(#32) t72killer válasza zseko (#28) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ismétlem: anno én sem szidtam az amd-t ezért. Úgy 3-4 éve jogos már a 32bit mellőzése, kb mióta egy böngésző 1gb felett eszik normál netezés közben, ill egy alap vga 2+gb RAM-mal jön (ami ugye levonódna a szumma 4gb-ból...)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33) Reggie0 válasza t72killer (#32) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem vonodik le 2GB. A PCIe buszon csak par szaz MB-os BAR-t regisztralnak be(jellemzoen 256MB) es azt lapozgatjak. 4GB vagy folotti memoriat meg nem is tudnanak, mert egy rakat alaplap nem tamogatja a 64 bites dekodolast a PCIe buszon. (Lasd above 4G decoding). Ezert is nem lehet profi gyorsitokartyakat bamilyen dzsunka lapban hasznalni.

[ Szerkesztve ]

(#34) Egon válasza zseko (#28) üzenetére


Egon
nagyúr

többmindenkinek: érdekes, hogy most, hogy az nv lépte ezt meg, akkor ez milyen nagyszerű, de amikor meg az amd, akkor az meg mekkora egy szemét :)

Nem nyert. Itt az AMD-s hír topicja, valahogy nem látom a zöld táborból áradó fikatengert... :U AMD-sek kritizálják inkább a döntést.
Érdekes viszont, hogy a Gyuri27-féle vörös szemüvegesek, akik most annyira sérelmezik az nV döntését (csak tudnám miért: ingyen sem kellene nekik zöld kártya, így nyilván nem érinti őket ez a fejlemény), anno valahogy nem problémáztak az AMD esetében... ;] :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#35) ribizly


ribizly
veterán

Nagy ügy. Én azon csodálkozom, hogy eddig volt még benne ilyen. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#36) t72killer válasza Reggie0 (#33) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem:R, akkor a megmaradó kb 3gb (rémlenek még a ~8-10éve lefojtatott 4 v 3 gigás RAM-kitet vegyek-diskurzusok), mire elég manapság win7/8.1/10 alatt:F?

#34: :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) Sanchez638 válasza t72killer (#36) üzenetére


Sanchez638
addikt

Sose halottam még ilyet, hogy 3GB kit. Max az x58-hoz a 3x1GB kit.. Vettek az emberek 2+1GB modult? (Én anno 2x1GB invesztáltam bele és utána 2x2GB-be.)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#39) b. válasza Egon (#34) üzenetére


b.
félisten

+1, remélem el is olvassák, hadd lássam mire hivatkoznak :D

Ez már régóta felesleges volt szerintem. AKi ilyen vassal szenved inkább jobb,, ha elengedi a kezét, meg a driver is felesleges már ahhoz, mindegy , hogy Nv vagy AMD.
Meg kell őrizni azt, amivel még megy és örömködni kell neki.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#40) Alchemist válasza t72killer (#36) üzenetére


Alchemist
addikt

Ha nincsenek nagy adattömegek mozgatva, vagy sok program/ablak megnyitva, 2-3 G a legtöbb mezei programnak elég.
De azért vicces, hogy az Office esetében a MS a 32 bites verziót ajánlja még 64 bites Windows-ra is.
:)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#42) t72killer válasza Sanchez638 (#37) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bizony, anno volt, bár hirtelen csak laptopba való 3 gigás ddr2 kiteket dob fel a gugli:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#43) Sanchez638 válasza t72killer (#42) üzenetére


Sanchez638
addikt

Laptop-ba tudom, hogy volt. Mert sokszor az volt a vége a tudásának. De asztali közegbe nem találkoztam még ilyennel. :R

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#44) snecy20


snecy20
veterán

Ha már 2012 környékén megszüntetik, már akkor sem szólhatott volna senki egy rossz szót.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#45) westlake


westlake
félisten

Csak ismételni tudom magam: végre!

Play nice!

(#46) gbors válasza ivana (#17) üzenetére


gbors
nagyúr

Ennél azért bonyolultabb a történet, virtuális címzés van, nem a fizikai címbuszon ücsörög mindenki. A 2GB user címtér processzenként értendő, ill. a WinXP-től kezdve van PAE is, úgyhogy elvileg lehet használni a több RAM-ot (gyakorlatban mondjuk kissé problémás). Azt pedig már írták is, hogy a VGA memóriája sem direktben vámpírolja a címbuszt, hanem egy 256MB-os szegmensen keresztül van megcímezve.

Ettől még valóban kevés a valódi haszna a 32-bites rendszerknek, de ennek nem elvi okai vannak.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#47) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Helyes! Ahol már a vram eléri a 11 gb-ot, nem kell a 32 bit. Akinek meg régi gépe van, az új meghajtó nem hoz neki semmit, de a régi driver meg jó neki ami van.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#48) szabonagyur válasza Alchemist (#40) üzenetére


szabonagyur
félisten

De azért vicces, hogy az Office esetében a MS a 32 bites verziót ajánlja még 64 bites Windows-ra is.

Sajna sok MS külső kiegészítő nem tud mit csinálni a 64 bites Office-al (tapasztalat), ezért a 32 az alap értelmezett.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#49) scdlsc


scdlsc
aktív tag

A Steam kliensből is csak 32 bites van. Vajon miért?

(#50) westlake válasza scdlsc (#49) üzenetére


westlake
félisten

Szerintem teljesen lényegtelen, hiszen, mint ahogy írtad is, csak egy kliens.
Egy alkalmazásnak nem kell 64-bitesnek lennie, hogy jól működjön.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.