Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) batai15


batai15
félisten

úgyis lesz rá megoldás.
Sőt az lenne a jó mint amit a xiaomi csinál. maga a gyártó engedélyezi a booloader nyitást.
A one plus márka nepszerűségének egyik oka az hogy igen népszerű a modderek körébe a márka, ezáltal egy olyan mobil amire gyakorlatilag a létező összes custom rom elkészül. emiatt pedig mindenki talál kedvére való romot rá. vétek lenne ezt elvetni.

(#2) PowerBuldog válasza batai15 (#1) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Itt az volt a gond, hogy a bootloader nyitása nélkül is felment bármi. A Oneplusnál nem volt eddig se gond a bootloader nyitással alapvetően.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#3) batai15 válasza PowerBuldog (#2) üzenetére


batai15
félisten

ja értem. akkor elnézést nem tudtam hogy hogy megy a oneplus esetén.

(#4) Shyciii válasza batai15 (#3) üzenetére


Shyciii
veterán

Pont a Oneplus esetében sokkal egyszerűbb, gyorsabb, emberbarátibb a bootloader nyitása szemben a Xiaomi-val :)

(#5) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Nem szaroztak a fiúk. Többen példát vehetnének e tekintetben róluk. Nem akarok ujjal mutogatni, pl. LG...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6) Viktor0610 válasza Shyciii (#4) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kíváncsi vagyok, hogy a "sosem volt vele bajom, azonnal ment"-nél mivel lehet sokkal egyszerűbb, gyorsabb, emberbarátibb a bootloader nyitása. ;]

Esetleg megy ADB-ből vagy hogy? ;)

Samsung Galaxy A54

(#7) Shyciii válasza Viktor0610 (#6) üzenetére


Shyciii
veterán

Lássuk csak. Legutolsó Oneplusomnál semmi olyan nem kellett, hogy egy kínai weboldalra regisztráljak, majd igényeljem meg, kössem össze a telómmal a szoftveren belül, majd várjak 1 hetet (most megint ennyit kell várni sok embernek Xiaomi esetén), majd utána a saját szoftverrel nyissam ki (nem úgy, mint más rendes telónál fastboot paranccsal), jah és speckó VPN program sem kell, mint a nyüves Xiaomi esetén. Hát csak egyszerűbben lehet bootloadert nyitni, mint egy Xiaomi esetén. Persze ezeket nem kellett volna leírnom, ha tisztában lennél vele, de nyilván téged csak a beszólogatás éltet.

[ Szerkesztve ]

(#8) Viktor0610 válasza Shyciii (#7) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem egészen értem a hangnemet, de nálam tényleg nem volt vele gond, azonnal ment.

Persze, a regisztrációval kellett bajlódnom, de sem várakozni, sem vpn-ezni nem kellett.

De csak nem írtad le, hogy miként megy a OnePlusnál. :))

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#9) Avicularia válasza Viktor0610 (#8) üzenetére


Avicularia
veterán

Oneplusnál ennyi a BL nyitás, feltéve ha van működő adb a gépen: fastboot oem unlock
Nincs regisztráció sehova, nincs várakozás. Ja és gari marad természetesen

[ Szerkesztve ]

(#10) Tomi_Ohl válasza Viktor0610 (#8) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Nekem is pont ilyen egyszerűen ment, de az igaz, hogy sokan mondják, hogy megvárakoztatják őket az engedéllyel... Akár 360 órát is, ami nem kevés.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#11) Shyciii válasza Avicularia (#9) üzenetére


Shyciii
veterán

Avicularia

Hagyjad. Látszik, hogy csak tipikusan kötekedni akar, de fogalma sincs más mobilokról. Oneplus-nak csak adb kell semmi más, mígy Xiaomi-nál saját drivereket rak fel, ami vagy működik vagy nem. Fórumok tele vannak ezirányú szívásokkal. Mikor először elkezdett nálam vacakolni, nah akkor kezdetem utánanézni hogy mi van, és akkor olvastam meglepetten, hogy milyen sokan szívnak fele. Persze külön szívás akinek linuxa van, mert ugye saját Xiaomi program kell a nyitáshoz, míg az adb gyönyörűen fut natívan Linux alatt.

Tomi_Ohl

Most visszanyomták 1 hétre. Persze akinek már a sokadik Xiaomi-ja, azt ezzel már nem szivatják, de ez a telefonnal összekötős account amit csak vpn-el kínai szervert szimulálva működött nekem Mi Mix 2 esetén, nah az kiverte a biztosítékot. Főleg hogy Oneplus esetén a szó szoros értelemben 1 perc az egész művelet a telefon gépre dugásával együtt. Ennél könnyebben még a volt Nexus-okat vagy Pixeleket sem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#12) forgonati válasza Viktor0610 (#6) üzenetére


forgonati
őstag

Azért ne hasonlítsd már a Oneplus BL nyitását a Xiaomi féle ceremóniához. Oneplusnál kb. 1 perc nyitni, Xiaominál napok...

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#13) Viktor0610 válasza forgonati (#12) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Már megkaptam a magamét mástól. :))
Esetleg még valaki? ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#14) mdraco válasza Avicularia (#9) üzenetére


mdraco
őstag

Bárki nyithatja? Lopott telónál is működik? Mert akkor így a bootloader értelmét vesztette...

[ Szerkesztve ]

(#15) Viktor0610 válasza mdraco (#14) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem a bootloader vesztette értelmét, hanem a védelme, ha ez tényleg ennyire egyszerű.

De gondolom, nem, ha erről cikk született. :B :DDD

Samsung Galaxy A54

(#16) Blizzardking válasza mdraco (#14) üzenetére


Blizzardking
őstag

Nyitás után teljes wipe-ot csinál.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#17) Avicularia válasza mdraco (#14) üzenetére


Avicularia
veterán

Ahogy írták, nyitás vagy zárás után teljes törlést csinál. Ezért kell mindjárt megvétel után nyitni a BL-t, mert még nincs belakva.

(#18) Jeanne d'Arc válasza Tomi_Ohl (#10) üzenetére

Kell hozza engedély?

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#19) PowerBuldog válasza Jeanne d'Arc (#18) üzenetére


PowerBuldog
veterán

nem

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#20) Blizzardking válasza PowerBuldog (#19) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ők nem a Xiaomiról beszéltek?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#21) joey04 válasza Viktor0610 (#13) üzenetére


joey04
titán

Te kérdezted a 6-os kommentben.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#22) Viktor0610 válasza joey04 (#21) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az oltást nem kér(dez)tem tőle. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#23) Tomi_Ohl válasza Shyciii (#11) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

A VPN-es rész ahhoz kell, hogy a nyitóoldal megnyíljon, nem? Épp a múlt héten akartam nyitni egy Redmi Note 5A-t új fiókkal, a telefon hozzákötése egyből ment, de aztán a weboldalon valami kínai hibát írt mindig. Meguntam, aztán inkább nyitottam saját fiókkal (aminél már van engedélyem, szóval nem volt semmi kellemetlenség).

laleh Xiaominál igen.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#24) Saccco válasza Viktor0610 (#13) üzenetére


Saccco
nagyúr

Szégyelld magad. ;] ;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#25) fattyu válasza Shyciii (#11) üzenetére


fattyu
veterán

nem lenni rutintalan balfasz.

sokmindent nyitottam már bl. rootoltam mindenem.

a xiamoin a HARMADIK GÉPEN tudtam működésre bírni hogy összecsatlakozzon a bootloader nyitóval. két hetet kellett várnom mire engedélyezték. nem mondom soha többet xiaomi. de azt se hogy rohannék azt venni.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#26) Milestone2 válasza Tomi_Ohl (#23) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ohh, Tomikám, itt is? Lehet, lesz egy ilyenem...majd kereslek...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.