Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mate


Mate
nagyúr

Nem semmi ketyere.

(#2) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Aki nem a NiP-es félét veszi az nem is igazi Gamer! ;] [link]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#3) h-yle


h-yle
addikt

Évek óta akarok új routert az N-es helyett de a 30k alatti kategória stagnál. Jön a sok új eszköz, de valahogy az árak nem csökkennek.
Egy jó AC1900-as routert szeretnék, de még mindig az egekben van annak is az ára, pedig ahogy ez a router is mutatja, az már rég nem a TOP. :(

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#4) rover45


rover45
senior tag

Jó ez frímélezni és fszbúkozni? :)

(#5) SMartin-HU válasza rover45 (#4) üzenetére


SMartin-HU
tag

Sajnos nem... félő hogy a router unalmában öngyilkos lesz.

Már régen megtanultam, hogy a lehetetlen szót csak a legnagyobb körültekintéssel szabad használni. „Wernher Von Braun”

(#6) jerry311


jerry311
nagyúr

Oh, végre valami, amit egyéb eszközök nélkül lehet FTTH-ra dugni.
Finomság.
Vajon abból a 10G-ből mennyit tud realizálni, mert azért a wirespeed throughput-tól nyilván messze van.

Egész ügyesen kigondolt topológia: FTTH az SFP portba, NAS az aggregate portokba, a maradék 4 porton meg a WiFi-n pedig boldogok a kliensek.
Mondjuk 802.11ad-re alig dobott valami használható kliens oldali eszközt a Google.

(#7) atike


atike
nagyúr

Nem sok értelme van otthonra. De nagy királyság amúgy... :)

(#8) envagyok


envagyok
veterán

Egy újabb drága és felesleges eszköz.
30-40-ért már van ac1900+-os router gyors,olyan is amire fel egy a plex akár.
100-ból meg olyan nast vagy nas/Htpc kombó veszel amitől ketté áll a füled :)
802.11ad még sehol 10Gb hálózati eszközök szintén

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#9) Patice válasza envagyok (#8) üzenetére


Patice
nagyúr

"...10Gb hálózati eszközök szintén."

Azért már szállingóznak, pl. Asus XG-U2008 switch, Netgear ReadyNAS 716. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10) envagyok válasza Patice (#9) üzenetére


envagyok
veterán

available for just $249.99
Egy switch :)
A gigabites a tizedébe se kerül

The RN716x is expected to retail around $3000.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#11) jerry311 válasza envagyok (#8) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem a 10G-n van a lényeg, hanem az SFP+ porton és ezzel együtt az FTTH direkt beköthetőségén.
Nyilván nem Magyarországon, mert itt nem jellemző még az FTTC sem. :(

(#12) Patice válasza envagyok (#10) üzenetére


Patice
nagyúr

De legalább a folyamat elkezdődött és szép lassan terjedni fog a 10 Gbit. Én már várom, hogy a gigabit limitációján is túlléphessünk otthon is. :K

Az unokáimnak remélem már ez lesz az alap, amikor a saját házuk belső hálózatát fogják optikával kiépíteni. :DDD :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13) Gubek-Einste válasza jerry311 (#6) üzenetére

Egész ügyesen kigondolt topológia: FTTH az SFP portba, NAS az aggregate portokba, a maradék 4 porton meg a WiFi-n pedig boldogok a kliensek.
A gigabites WAN portba meg megy a tartalék kapcsolat ha az optika valami miatt kiesik.
Én a NAS helyett inkább egy home server-ben gondolkodnék.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Vki nyugtasson meg, hogy nem b*szták tele kék LED-ekkel az antennákat... :O

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#15) Gubek-Einste válasza TESCO-Zsömle (#14) üzenetére

Nagyon úgy tűnik, hogy van rajta valami kék.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16) TESCO-Zsömle válasza Gubek-Einste (#15) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Miért nem RGB⸮ :W

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#17) Gubek-Einste válasza TESCO-Zsömle (#16) üzenetére

A Netgear-t kellene erről megkérdezni, nekem személy szerint tetszik a szín.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#18) Patice válasza TESCO-Zsömle (#16) üzenetére


Patice
nagyúr

Az majd a következő, gémer változaton lesz. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19) Gubek-Einste válasza Patice (#18) üzenetére

Lesz olyan is?
Miben más a sima és a gamer?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20) Patice válasza Gubek-Einste (#19) üzenetére


Patice
nagyúr

Csak poénkodtam. :))

Sima = kék led, gémer = RGB led + piros-fekete ház. ;]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#21) Strezi válasza Patice (#9) üzenetére


Strezi
őstag

A 10Gb SFP+ nem kompatibilois a 10GbE-vel ;)

Amiket linkeltél, azok a szokásos netkábellel mennek és marhadrágák 10GbE, az SFP+(direct attach copper cable) pedig ilyen:

A jó hír az, hogy kiszuperált SFP+ kártyákat és vezetéket már "olcsón" lehet szerezni, a majd százezres 10GbE (jellemzően Intel) hálókártyákhoz képest :DDD

Így ha van házi NAS ezen, az tudja tolni a router összes többi portjára a GbE sávszélességet.

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#22) jerry311 válasza Strezi (#21) üzenetére


jerry311
nagyúr

Inkább vennék 10 Gb optikát, azon legalább tudok kábelt cserélni ha sérül. TwinAx nekem nem jön be.

(#23) UnSkilleD válasza jerry311 (#6) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

802.11ad még nagyon kezdeti stádiumban van elterjedtség szempontjából, 2017 második fele inkább

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#24) Bandi995


Bandi995
aktív tag

60Ghz-en milyen lehet a hatótáv? 3 méter? Vagy alatta? Már az 5Ghz is sokkal rosszabban terjed mint a 2.4, itthon sokat kísérleteztem vele. Vasaltbetont már az se.. 12x sűrűbb hullám... Elérakok egy papírlapot és már megadta magát. :D

(#25) Patice válasza Strezi (#21) üzenetére


Patice
nagyúr

:R Köszönöm!

Ezekkel még nem voltam ennyire képben.

Amúgy igen, ilyesmi célra lenne jó nekem. Egy szervert építettem, amin virtualizálni akarok és SSD nélküli klienseknek lenne jó, ha nem csak gigás kapcsolat lenne a szerver és köztük, hanem akár 10GBit. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#26) UnSkilleD válasza Bandi995 (#24) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

csak szobán belül használható direkt rálátással

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#27) -Skylake- válasza envagyok (#8) üzenetére


-Skylake-
addikt

Azt nem vitatom, hogy draga, de 100-bol en olyan nast vennek, amit valoszinuleg 20 perc mulva ki akarnek bszni az ablakon. Amitol ketteall a fuled az uresen 400k+...

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#28) jerry311 válasza -Skylake- (#27) üzenetére


jerry311
nagyúr

Azért ennyire nem kell elszállni az árazással... Simán megáll 300k alatt egy jó NAS 4 HDD-vel.

(#29) Bandi995 válasza UnSkilleD (#26) üzenetére


Bandi995
aktív tag

Naja, ettől féltem.. Mondjuk ha csak neked kell a futurisztikus sebesség a szobában, akkor biztos baba.

(#30) jerry311 válasza Bandi995 (#29) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nagy, egyteru irodakba jo lesz. Inkabb oda kell nagy savszel, nem az otthoni usereknek.

(#31) Synergi


Synergi
csendes tag

Sziasztok!

Egy két láma kérdés:

Ez mit takar, hogy működik a gyakorlatban?
„link aggregáció képesség”

„10 Gb SFP+Fiber csatlakozó” Ha van egy ilyen routered, kompatibilis NAS-od, switched hozzá, egy elképzelt otthoni hálózatban, mivel kötöd össze őket más eszközökkel (PC, TV stb)? Üvegszálas optikával? Ehhez még egy cat7-es UTP is kevés közvetítő közegnek nem?

Ezt mit takar és mit jelent?
„natívan futtatja a Plex médiaszervert”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.