Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

erre mar par hete bearaztak, atszamolva 300-320 euro korul van... osszehasonlitaskepp a maximus vi formula 250 korul mozgott, az extreme kerult ennyibe.

namost: 300 euroert a vi extreme PLXekkel volt felszerelve, ezen a lapon meg ha nem tud tri slit (aminek 3x x8 pciE kell mig a cfxnek spec szerint az x4 is oke) akkor ebben nincs. figyelembe veve, hogy milyen lapok mennek Z97en 300 euro korul (msi z97 xpower, giga z97x gaming g1), az asrock meg a z97 OC formulat meg kb 220-230 euro korul fogja adni (szinten tud 4way slit), szoval, ize...

legalabb 50 euroval tobbert adjak mit amit a felszerelese alapjan erne szvsz: a formula vinel tobbet nem igazan tud aranyaiban, de ennyivel dragabb annal.

persze, van normal VRM, hang, halozat, raklap sata, vizhutes (kiv az asrock de az majd 100 usdvel olcsobb), meg csomo minden extra... de ebben a kategoriaban ez az alap. az egyetlen amiben jobb a tobbi hasonlo arunal az a thermal armor (gotta keep up the sweg), de a konkurencia cserebe jobban fel van szerelve.

kieg: PLX nelkul meg nem igazan ertem a 300USDs Z97 kategorianak mi ertelme, jellemzoen ezek karacsonyfa jellegu multiGPU konfigoknal valnak erdekesse (itt is felmerul a kerdes, hogy mire van raaggatva az extra sata3, mert ha az is a pciEn log akkor az kellemetlen), oda meg az x79 is erdekes lehet.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#2) Lolka Bolka válasza proci985 (#1) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Az 50 jurót betudhatod az újdonság értéknek, meg a névnek. Ha nem fogják megfelelően vinni, biztos egyből lejjebb viszik majd az árát.

(#3) HSM válasza proci985 (#1) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem kár keresni a racionalitást egy olyan termékben, aminek a lényege, hogy SWAG... :C

(#4) h1mpi


h1mpi
nagyúr

80K körül lesz az ára az alap verziónak szerintem a megjelenést követő egy hónapon belül. Nem lehet drágább sokkal, mint az MSI Gaming 9. Viszont az egyik legszebb alaplap a piacon. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#5) csucsbicep válasza proci985 (#1) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

+Asus, ami kategóriában belül is gyakran drágább, mint a konkurens termékek.

(#6) keIdor válasza HSM (#3) üzenetére


keIdor
titán

Mi az a SWAG?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7) TESCO-Zsömle válasza keIdor (#6) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Titokban buzik.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#8) csizo13 válasza h1mpi (#4) üzenetére


csizo13
tag

Igen. Meg a Wartburgnak van a legszebb alváza. :K

[ Szerkesztve ]

(#9) HSM válasza keIdor (#6) üzenetére


HSM
félisten

[link]

(#7) TESCO-Zsömle: Nem pont a tükörfordítására gondoltam. :D

(#10) TESCO-Zsömle válasza HSM (#9) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Persze, persze... ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#11) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Jó lenne a cikkben szerepeltetni, hogy mit akar jelenteni ez a

"nem jelent gondot a 600 ohmos fejhallgatók meghajtása sem."

mondat, mert a múltkor is így szerepelt az egyik itt megjelent cikkben, és sokan nem tudták hogyan kell értelmezni.

Ez így azt sugallja, mintha fejhallgatókat is meghajtana, és azon belül az átlagosnál jobban tenné a dolgát, szélesebb körben lenne használható. De nem.

A vonalkimenetről van szó, ami alapvetően kOhm nagyságrendű terhelést bír alacsony torzítással. Ez a műveleti erősítő egy picit jobban terhelhető, ezért 600 Ohm-ig csökkenthető a terhelés impedanciája, ami azt jelenti, hogy bizonyos esetben jó hangerő és kis torzítás mellett külön erősítő nélkül használható fejhallgatóhoz, ha az 600 Ohm-os (ami nem túl gyakori).

[ Szerkesztve ]

(#12) emvy válasza ROBOTER (#11) üzenetére


emvy
nagyúr

Bizonyos szempontbol a 600 ohmosat 'nehezebb' hajtani, mint a kisebb impedanciajuakat (merthogy magasabb feszultseg kell ugyanahhoz a kimenoteljesitmenyhez).

while (!sleep) sheep++;

(#13) ROBOTER válasza emvy (#12) üzenetére


ROBOTER
addikt

Egy mobil eszközben igen. De itt...

(#14) Janus27


Janus27
tag

Még mindig várok az ASUS-nak arra a lépésére, hogy legalább a ROG szérián bevesse a Killer NIC hálózati vezérlőt illetve valami tényleg felsőkategóriás hangchipet (Xonar vagy Creative Soundcore)!

(#15) #65675776 válasza ROBOTER (#11) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha igaz lenne, amit írnál, akkor senki nem gyártana fejhallgatóerősítőket. Sima vonalkimeneten sokkal gyengébben szól minden nagyinpedanciás fejhallgató, mint egy dedikált erősítővel felszerelten.

(#16) ROBOTER válasza #65675776 (#15) üzenetére


ROBOTER
addikt

"Sima vonalkimeneten sokkal gyengébben szól minden nagyinpedanciás fejhallgató, "

A cikk arról szól, hogy ez nem egy sima vonalkimenet, mert egy relative kis impedanciát meghajtani képes műveleti erősítő van benne.

LM4562 adatlap:

Easily Drives 600Ω Loads
Optimized for Superior Audio Signal Fidelity

Power Supply Voltage Range: ±2.5V to ±17V
Slew Rate: ±20V/µs (typ)
THD+N (AV = 1, VOUT = 3VRMS, fIN = 1kHz) RL = 600Ω: 0.00003% (typ)
Input Noise Density: 2.7nV/√Hz (typ)

Innettől csak beállított feszültségerősítés kérdése a 600 Ohmos fejhallgató helyes (hangerejű/teljesítményű) meghajtása. Remélhetőleg erre lehetőséget adnak a beállításai, ha már kihangsúlyozták.

Nyilván egy igényesen kidolgozott külső erősítővel könnyebb jobb eredményt elérni.

Pont az a lényeg, hogy csak ezeknél a fejhallgatóknál tekinthető fejhallgatókimenetnek, az átlagosaknál nem.

[ Szerkesztve ]

(#17) #65675776 válasza ROBOTER (#16) üzenetére


#65675776
törölt tag

A vonalkimenet alapvető problémája, hogy magas impedanciára van tervezve. Pont ezért nem ildomos róluk fejhallgatókat meghajtani. Mert még a 600ohm is okozhat közel rövidzárat rajtuk. Szóval valóban nem egy sima vonalkimenet ha probléma nélkül hajt meg fejhallgatókat.

(#18) ROBOTER válasza #65675776 (#17) üzenetére


ROBOTER
addikt

Erről szól a cikk ezen része, amit most leírtál.

(#19) aswmaster


aswmaster
tag

nagyon vártam ezt a lapot már, de számomra csalódás.
az MSI Z97 XPower AC agyon vissza veri mind tudásban, mind árban...

"A tudományban a kísérletek és az elemzésük időhöz kötöttek, mégis úgy képzeljük, hogy időtlen természeti törvények bizonyítékát tárjuk fel. A törvények nem időtlenek, ezek is a jelen tulajdonságai, és idővel változhatnak." - Lee Smolin

(#20) .mf válasza HSM (#3) üzenetére


.mf
veterán

:C
Ennyi, remekül összefoglaltad. Ifj. Veér István edition. A feature-jei 90%-át a vevői 90%-a nem használja ki. A maradék maroknyi modder és tuningos pedig eleve úgy kezdi, hogy átalakítja, mert nem elég egyedi, vagy mert útban van az erősebb tuninghoz szükséges hatékonyabb hűtéshez.

---

Ezen a burkoláson is jó ideje tűnődök. Jó-e ez nekünk? Mert hogy néhány moddernek kiállításra üveges-oldalú vagy bárhogy máshogy látható alaplapú konfighoz esztétikusabb, letisztultabb, az tiszta sor; na de a sok szigetelő műanyag alatt kiváló forró gócok alakulhatnak ki, megsütve egyes részegységeket...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21) Angel1981


Angel1981
veterán

Még 5 év, és mintha a KGST gyártotta volna az ilyen jellegű alaplapokat! :))

(#22) Duree


Duree
veterán

Igazából nem értem az Asust,ezzel a lappal csináltak egy drága és fölösleges kinézetet.Kevesebb pénzért azért találok hasonló minöségi lapot,igaz az nincs beburkolva.

duree54

(#23) HSM válasza .mf (#20) üzenetére


HSM
félisten

Ami a burkolatot illeti, szerintem nem árt hőfokok szempontjából. Nem nagyon vannak melegedő komponensek a lapokon, pontosabban az a kevés csip/FET könnyen hűthető megfelelő kivitelezéssel. Viszont bizonyos VGA-k a hőjük egy részét a lap felé fújják, az ellen ez jól védi a lapot, nem mintha a lapnak olyan soka baja lehetne a max 50 fokos levegőtől, de egy CF-nél/SLI-nél már igen hasznos lehet. Ami viszont még komoly előnye, hogy igen komoly fizikai védelmet nyújt a lapnak a szakszerűtlen bánásmód, gondatlan szerelés esetén bekövetkező sérülések ellen.

(#14) Janus27: Semmi értelme alaplapra csúcs-hangkarit tenni. A jó hangcsip megfelelő körítés nélkül semmit sem ér. Amúgy is egy profibb hangkari annyiba kerül, mint ez a lap, és méretben is kb. a negyedét kiteszi. Lásd pl. Asus Essence STX II [link]. Én ha lapot veszek, nem szívesen fizetnék ennyit a hangért, amit dobhatnék ki, amikor eladom a lapom. :U A jelenlegi hangkarim 5 éve megvan, a harmadik gépemet szolgálja jelenleg, a 4. alaplapomban.
;) Az Intel LAN vezérlő szerintem teljesen jóféle, én jobban preferálom a "Killer NIC"-nél, de úgy látom, nem vagyok ezzel egyedül.

(#24) #65675776 válasza ROBOTER (#18) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor viszont nem értem az eredeti felvetésed.

(#25) ROBOTER válasza #65675776 (#24) üzenetére


ROBOTER
addikt

A cikk szövege úgy hangzik, azt sugallja, mintha standard feladata lenne a fejhallgatók meghajtása, és mintha ezen belül még pluszt adna a 600 Ohm-osok kezelése.

Miközben ez a tulajdonsága "véletlen". Jó terhelhetőségű műveleti erősítővel ellátott sima vonalkimenet ami egy bizonyos típusú fejhallgató kategóriához közvetlenül használható, de az elterjedt fejhallgatók 99.9%-ához alkalmatlan.

(#26) keIdor válasza .mf (#20) üzenetére


keIdor
titán

Nekem ezert is tetszik jobban a Maximus VII Ranger es Hero. Viszonylag olcso, semmi LN2-re kitalalt funkciot kifizetni nem kell, szerintem szebben is neznek ki, szoval en tuti Hero-t vennek.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#27) caprine


caprine
aktív tag

Nekem akkor se tetszik a burkolat. Nem érzem a gyakorlati hasznát és picit túl is van árazva.

[ Szerkesztve ]

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#28) aswmaster válasza caprine (#27) üzenetére


aswmaster
tag

nem picit, nagyon. MSI Z97 XPOWER AC olcsóbb és hát finoman szólva is nem egy kategória a két lap...

"A tudományban a kísérletek és az elemzésük időhöz kötöttek, mégis úgy képzeljük, hogy időtlen természeti törvények bizonyítékát tárjuk fel. A törvények nem időtlenek, ezek is a jelen tulajdonságai, és idővel változhatnak." - Lee Smolin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.