Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) torma1981


torma1981
veterán

Lol. Szép ár. Biztos siker termék lesz itthon.

(#2) 7s26c


7s26c
senior tag

Ennyiért már járna 7 év garancia... :D

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#3) Formaster


Formaster
addikt

Nálunk svájcban már kapható, raktáron van.

(#4) 7s26c


7s26c
senior tag

Lehet velem van a baj, de mostanság akárhány csúcstévé előtt megálltam eddig , olyan nagy különbséget nem véltem felfedezni ami ilyen mértékű árkülönbözetet indokolna a szememben.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#5) Televan74 válasza torma1981 (#1) üzenetére


Televan74
nagyúr

Kis nyugdíjasok veszik majd,hitelre.Lesz min nézni az Izaura tv -t. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#6) 7s26c válasza Televan74 (#5) üzenetére


7s26c
senior tag

"ledolgozott 40 évet, vett egy tv készüléket"... Belga

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#7) Tin


Tin
veterán

nem lepődnék meg, ha a nagyobbat olcsóbb lenne előállítani (nagyobb pixelméret).

(#8) krx21


krx21
nagyúr

"azaz ugyanannyiba,mint az ugyanekkora LG E7 4K OLED tévé"
Ki az aki LCD-t venné ilyen esetben ??? :F

(#9) direwolf válasza krx21 (#8) üzenetére


direwolf
őstag

Nyilván érzik ezt Samuék is, azért lett QLED a neve. OLED-QLED, eccerűéknek mi az a kis farkinca, ugyanmá ide vele mer jó drága akkó jó lesz :D

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#10) Lacok


Lacok
őstag

Ugyanazon az áron inkább egy OLED.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#11) flexxx2 válasza krx21 (#8) üzenetére


flexxx2
őstag

Biztos van olyan aki bedől a reklámnak. Én szintén Oled-et vennék. De ez a Qled elnevezés nagyon durva húzás volt.

(#12) wolfman válasza 7s26c (#4) üzenetére


wolfman
veterán

Nincs is, hidd el. Mivel az LCD technológia kolátait se tudják megb..zni, most feszegetik a fényerőkt, mintha az olyan baromira fontos lenne. Most ez az amit letolnak a torkunkon. OLED meg stagnál, de tutira annak is megvannak az okai.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#13) flexxx2 válasza Lacok (#10) üzenetére


flexxx2
őstag

Még olcsóbb is az OLED valamivel:
OLED65C7 4.999 € (kb. 1.550.000 Ft)

(#14) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

És akkor mennyibe is kerülne 2db VR szemüveg szemenkénti 4k felbontással, OLED panellel?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) krx21 válasza flexxx2 (#11) üzenetére


krx21
nagyúr

A Samsung mindig is pofátlan volt marketingből....

(#16) 7s26c válasza krx21 (#15) üzenetére


7s26c
senior tag

És erőszakos. Viszont elérték, hogy sokan nem is ismernek más márkát

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#17) index31


index31
tag

A mai nap volt alkalmam megnézni a Samsung Q8-at ( Q8C) kistestvérével a Q7-el.

Na már most engem is vonz a mai napig az OLED féle végtelen kontraszt és remek alkalom volt, hogy egymás mellett megcsodálhattam kiállítva a QLED-et és az OLED-et. Az OLED a C6-al képviselte magát az üzletben ( MM).

Első ismerkedés után, elkezdtem mosolyogni, miután megnéztem a Samsung Q8-an a " kastélyos, színes ablakos" HDR demo-t pozitív értelemben :)

Valami elképesztő, hihetetlen fényerő :),a színek megborítják az embert, a design pedig kiválló.

Mellette az OLED egy igen kis fényerejű technikának tűnt, mondom ezt üzleti fényes viszonylatban.

Szóval eddig úgy voltam, hogy a végtelen kontraszt legyen nekem a következő TV-m ( OLED ) de miután ezt én megláttam élőben úgy gondolom, hogy várjuk még a végtelen kontraszt-al :D és ez az QLED nagyon frankó. Mellette a kistestvére a Q7-érezhetően gyengébb minőségű képet adott, így azzal nem is foglalkoztam sokat, mentem tovább :)

Az árak :

A Samsung Q8C 999.999 Ft-ért volt kiállítva 55'-os méretben és mellette az LG OLED C6 699.999-ért.

(#18) index31 válasza wolfman (#12) üzenetére


index31
tag

Igen nagyon fontos a fényerő :)

(#19) jozsi válasza index31 (#18) üzenetére


jozsi
tag

Sok pénzt kapsz ezért? :DDD Nem megbántva senkit, de van olyan "barom", aki oled helyett lcd-t vesz manapság?

Keresek: e6600 dobozos, számlás, garós processzort. Van egy inno3d 6600-osom 256 mb-os AGP-s by ''razor91''

(#20) index31 válasza jozsi (#19) üzenetére


index31
tag

Megkérdezhetem, hogy láttad összehasonlítva a QLED-et és az OLED-et egymás mellett HDR-ben ? :)

(#21) NomadND1 válasza jozsi (#19) üzenetére


NomadND1
senior tag

A probléma eleve ott van, hogy Samsung...

(#22) Romvr válasza NomadND1 (#21) üzenetére


Romvr
őstag

Pedig a TV-ben nincs akksi ami robbanjon :DDD

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#23) 7s26c válasza Romvr (#22) üzenetére


7s26c
senior tag

Régen a ColorStar-ok felrobbantak híradó alatt..

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#24) #72042496 válasza jozsi (#19) üzenetére


#72042496
törölt tag

Jelen. Részletek itt.

(#25) wolfman válasza index31 (#17) üzenetére


wolfman
veterán

És ezt az összehasonlítást sötét(ebb), külön elszeparált helyiségben háttad vagy kint a többi tévé mellett a neonfényes fényáradat alatt ahol a fekete szint bujkálni mer csak?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#26) index31 válasza wolfman (#25) üzenetére


index31
tag

Ha olvastad volna :) akkor külön leírtam, hogy " üzleti fényes viszonylatban "

(#27) torma1981 válasza index31 (#26) üzenetére


torma1981
veterán

Akkor mahra nem mervado.

(#28) index31 válasza torma1981 (#27) üzenetére


index31
tag

Bocsi, pedig leakartam vinni a pincébe a Tv-ket de nem engedték :D

(#29) torma1981 válasza index31 (#28) üzenetére


torma1981
veterán

Sejtettem. Szemetek. :-)

(#30) MPowerPH válasza index31 (#17) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az azert hatalmas diferencia... Nem er ennyit, erosen tularazott, mint majdnem minden...

Don't Tread On Me

(#31) index31 válasza MPowerPH (#30) üzenetére


index31
tag

Én is úgy gondolom, hogy baromira drága de mindenkinek ajánlom, hogy mielőtt véleményt formál előtte nézze meg ha lehet HDR-ben.

(#32) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Ugyan azért az összegért adják. Én inkább oled-et vennék, nem ezt a q-led-et.
Adnák olcsóbban, akkor talán lenne is sikere.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#33) Ispy válasza index31 (#17) üzenetére


Ispy
veterán

Plazma tévé 2.0.

Egy nagy és fényes helyiségben persze, hogy a nagy fényerő az, amivel dominálni lehet, de ez a beállítás otthoni körülmények között kiégeti a retinádat. A nagy kontraszt (vagy inkább a hiánya) viszont azonnal szembe fog jönni, ha este sötétben meg akarsz nézni egy filmet, amiben ne adj isten van jó sok sötét és fekete jelenet.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#35) Eugene Roe válasza index31 (#31) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Az a baj, hogy otthon sem 300 lumen/m2-es 4500-6500 kelvines neonfény-áradatban nézel tv-t 18:00-22:00 között, szóval max azt tudod kijelenteni, hogy július közepén, déli 12-kor a kertben van olyan a qled, mint az oled.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#36) MPowerPH válasza index31 (#31) üzenetére


MPowerPH
félisten

A HDR -el is az a gond, hogy a techdemok -on kivul alig-alig van par neznivalo, ami HDR -es. Ez persze igaz a 4K-ra is. En meg mindig orulok, ha tomoritetlen blue ray -ben tudok filmet nezni. A pl. Netflixes 4k pedig mindenki tudja, hogy valojaban hanyadan is all.

De egyebkent felhomajban valo tevezesnel nem kell, hogy a bort leegesse az arcodrol a fenyero. Ugye kevesen tevezunk szikrazo napsutesben a szabadban.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#37) kalimist válasza MPowerPH (#36) üzenetére


kalimist
aktív tag

Már elég sok kiváló minőségű uhd/hdr lemez kapható. Ripek is készülnek szép számmal. A "tömörítetlen" BD is tömörített. :)

(#38) flexxx2 válasza kalimist (#37) üzenetére


flexxx2
őstag

Csak a BD veszteségmentesen tömörített. Viszont nagyon sok nem veszik el egy jól használt h264esen se.

(#39) wolfman válasza tibaimp (#32) üzenetére


wolfman
veterán

Csak és kifejezetten az szól a QLED mellett az OLED-el szemben, hogy tudod PC-re kötni mindenféle megkötés nélkül, legalábbis ezt mondják akik próbálták a procedúrát OLED-el.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#40) lenox válasza flexxx2 (#38) üzenetére


lenox
veterán

Es ez mar tuti? tehat pl. HD-ben (8 bit 420-t feltetelezve) 3 MB per frame, 72 MB per sec, 260 GB per ora? Na jo, vesztesegmentesen ha szerencsed van le lehet menni felere, szoval 130 GB per ora?

(#41) kalimist válasza flexxx2 (#38) üzenetére


kalimist
aktív tag

A BD is mpeg4/avc, mint az x264 tehát veszteséges.

(#42) index31 válasza Eugene Roe (#35) üzenetére


index31
tag

Mint már írtam, üzletben volt lehetőségem megtekinteni és HDR techdemo futott. Így ebben a felállásban nekem ütősebb volt a QLED képe, mind a színvilágot, mind a fényerőt (1500 nit ) tekintve.

(#43) flexxx2 válasza kalimist (#41) üzenetére


flexxx2
őstag

Kicsit fáradt vagyok, bocs, hülyeséget írtam.

(#44) krx21 válasza index31 (#42) üzenetére


krx21
nagyúr

Azért ne hagy magad elvakítani... :N A fényesebb az mindig feltűnőbb. Otthon ezt nem így néznéd az biztos.
A mai oledek többet tudnak csúcs fényerőben mint a 2 éves lcd-k melyeket szintén soha nem használt senki csutkára húzva...
Azért gondolom csillagos égbolt, meg úgy általában sötét jelenetek nem nagyon voltak abban a demóban.
Szóval csak óvatosan avval az összehasonlítással, a hifi cuccokat sem utca zajban hasonlítjuk össze. :DDD Amúgy elhiszem, hogy tetszett, de egyenlőre nem a strandra vesszünk tévét hanem a nappaliba...
Fényerővel és hangerővel nem lehet kompenzálni a minőséget, csak max koncerten...

[ Szerkesztve ]

(#45) index31 válasza krx21 (#44) üzenetére


index31
tag

" A mai oledek többet tudnak csúcs fényerőben mint a 2 éves lcd-k melyeket szintén soha nem használt senki csutkára húzva... "

Az én Tv-m 2-éves SUHD és HDR tartalom észlelése esetén max-ra kapcsol a háttérvilágítás :)

A te állításod nem állja meg a helyét :D

Egy LG B6 tud 151 cd/m2 ( HDR Peak 100% Window )

Az én JS8500-am ( 2 éves ) tud 365 cd/m2 ( ( HDR Peak 100% Window )

A te állításod nem állja meg a helyét :D

(#46) flexxx2 válasza index31 (#45) üzenetére


flexxx2
őstag

És hány perc van egy mozifilmben mikor csúcs fényességen jár? Sötét jelenetnél hogy néz ki, mikor bevilágít egy ablakon mondjuk egy fényforrás (ez mondjuk kevés filmben történik meg)?

(#47) Nemir Ombe


Nemir Ombe
addikt

"A Samsung Q8C 999.999 Ft-ért volt kiállítva 55'-os méretben és mellette az LG OLED C6 699.999-ért."

Nem értem mi a baj az összehasonlítással, igenis másfélszer drágábban legyen (tűnjön) már jobbnak egy TV .... legalább nem a "semmiért" fizet többet érte a nép .... ;) :D

Hmm ....

(#48) tibaimp válasza wolfman (#39) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Mert mi a gond vele?
Esetleg fel tudnál homályosítani, mert erről nem hallottam sem,mit!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#49) flexxx2 válasza tibaimp (#48) üzenetére


flexxx2
őstag

Beégés hajlam az oleden. Az vitatott téma, hogy mennyire hajlamos erre.

(#50) Duree


Duree
veterán

Juj a Samsungnál elgurultak a gyógyszerek mikor áraztak.A 10 ezer dollár nálunk simán lesz 4.5 milla.

duree54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.