Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dilikutya


Dilikutya
félisten

100$ az úgy 40 jó magyar Mátyás király lesz, mire a kiskerek polcaira kerül. :)
Kíváncsi lennék a tömegére majd.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#2) flashpointer


flashpointer
őstag

videokarira is johetne valami hasonlo batar, 100w-os procikra siman lehet venni 1 kilos bordas videokarin meg a legnagyobb teljesitmenyun sincs fele akkora sem...

[ Szerkesztve ]

(#3) Jagon


Jagon
tag

Nem tudom, mi értelme van ennek.
Ha nincs a hűtőn ventillátor, akkor a házba kell majd jó néhány.
Plusz a GPU-n is van néhány pörgő, tehát nem lesz 0 dB sehogy sem, akkor meg mi értelme.
Nyitott házat nem sokan használnak, GPU nélküli gép sem nagyon van, a bányászok sem fognak ráugrani, sok ITX házba nem fér be, stb...

[ Szerkesztve ]

"Mit jelent a rendszerváltás? ... Például Windows telepítés?" - Molnár Krisztián, vlogger.

(#4) Vikthor válasza Jagon (#3) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Én is inkább egy olyan innovációra lennék kíváncsi, ahol maga a ház a CPU és akár még a GPU coolere is opcionálisan.

Én kérek elnézést. :D

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#5) nemlehet válasza Jagon (#3) üzenetére


nemlehet
őstag

Hát pl nekem most lett egy 6800-am az elég sokáig be se indítja a ventit, főleg ha valami takarékos profilt állítasz be.
Simán el tudom képzelni, hogyha valami régebbi címmel játszol akkor passzívban elmegy vagy olyan alacsony fordulaton ami nem hallatszik.
Nyilván a házba kell venti, de nem mindegy, hogy elég mondjuk 400-700 fordulaton (pl Noctua-ból vagy beQuite-ből az 15 db alatti tehát pár centiről is alig hallani) hogy csak ne rekedjen meg a meleg vagy pörgetni kell 1000 rpm fölé.
Ez mondjuk nyilván elég speciális igény, de ha tényleg lehűt 100 wattot akkor azért lehet ennek helye.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#6) erer1000 válasza Dilikutya (#1) üzenetére


erer1000
őstag

Konkrétan a szekunder szégyenérzet fog el a "jó magyar Mátyás király" és a "jmf (jó magyar forint) kifejezések használatainak láttán.

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#7) niof válasza Vikthor (#4) üzenetére


niof
addikt

Igazából ebben a házikóban is van 2 nagy venti, szóval...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#8) Vikthor válasza niof (#7) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Az opcionális, ha jobban megnézed.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#9) -KP- válasza Vikthor (#4) üzenetére


-KP-
addikt

Volt passzív Zalman ház régebben, cirka 400-500-ért :))

(#10) niof válasza Vikthor (#8) üzenetére


niof
addikt

Azt írja 2 (+2 opcionális)... De végül is mindegy. Amúgy is randa, de ez csak ízlés kérdése. ;)
De amúgy a kezdeményezés szimpatikus.

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#11) Dilikutya válasza erer1000 (#6) üzenetére


Dilikutya
félisten

A (ma épp "csak") 345-ös € árfolyam is elég szégyenteljes. :) És még csak nem is 100€ lesz, mire magyar polcra kerül, az tuti. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12) Reggie0 válasza Vikthor (#4) üzenetére


Reggie0
félisten

Van ilyen, ugy hivjak, hogy server rack case:D

[ Szerkesztve ]

(#13) Televan74


Televan74
nagyúr

Newegg -en már le is vették. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#14) Vikthor válasza Reggie0 (#12) üzenetére


Vikthor
nagyúr

passzívan értettem... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#15) Duck663 válasza Dilikutya (#1) üzenetére


Duck663
őstag

Másfél kilós a "kicsike"!

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#16) aginor válasza Dilikutya (#11) üzenetére


aginor
addikt

Pedig az most még elég jó is. :B Egy jó ideje inkább 360-al számoltam általában. :U

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#17) Laraxior válasza Duck663 (#15) üzenetére


Laraxior
titán

Az semmi, itt a polcon az egynyócas Thermalright Full Copper hűtője. :DDD

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#18) #72688384 válasza Jagon (#3) üzenetére


#72688384
törölt tag

nalam 7 ventivel megvan a 0db 30%os terhelesig, 100℅on pedig max 20db.
minoseget kell venni es rendesen beallitani.

(#19) fatpingvin válasza Jagon (#3) üzenetére


fatpingvin
őstag

egyrészt van PC videokártya nélkül is, másrészt egy megfelelően sok oldalról rácsos házban ez ellesz propellerek nélkül is.

a passzív hűtésnek pont az a lényege hogy jobb esetben elég neki a konvekcióból eredő minimális légáram, nem az a csalás hogy a venti nem a hűtőn hanem a házon van. az a szerver GPU-s történet :)

ennyiért nem is annyira brutális, én őszintén drágábbra számítottam. ha egyszer tényleg építek egy buildet a NOFAN házamba, esélyes jelölt lesz a procihűtésre.

ami propeller szempontjából kérdéses az szerintem inkább a táp.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#20) fatpingvin válasza Reggie0 (#12) üzenetére


fatpingvin
őstag

igen köszönöm, jöhet :D

viccet félre ha nem lennének drágák én mindent rackbe építenék.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#21) Callisto válasza Jagon (#3) üzenetére


Callisto
őstag

Azt a hőt a házból is ki kell vezetni és teljesen mindegy szóval nem sok jelentősége van annak, hogy a CPU hűtő ventis vagy sem.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#22) Reggie0 válasza fatpingvin (#20) üzenetére


Reggie0
félisten

Van, hogy a negyzetmeter is draga, akkor megeri.

(#23) Jesus_Shaves


Jesus_Shaves
aktív tag

Mai modern rendszerekben nem csak a processzor melegszik: GPU opcionális ugyan, de ott a ram és a chipset is, esetleges NVME meghajtókról nem is beszélve. Szegény tápot sem ártana szellőztetni (bár platinumtól fölfelé a hibridek elég jól bírják). Szóval a vége mindig az lesz, hogy 1-2 venti mindenképpen kell, mert másképp bent ragad a hő nagy része.
Személy szerint én inkább választom a sokventis, alacsony fordulaton üzemelő hűtéseket - jelenlegi H440-ben összesen 7 ház és 2 prociventi forog, de szinte semmit nem hallani belőle az asztal alól, még 100% terhelésnél sem (a lábam annál inkább érzi, főleg nyáron :DDD )

Kicsit off, de anno az i5-ösömet 60 fok alatt tartotta egy NH-D14 ventik nélkül is

(#24) GAI válasza Vikthor (#4) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

(#25) ollie válasza Vikthor (#4) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Vannak már ilyen megoldások, többnyire egyedi megrendelésre gyártják ezeket, és több ezer dollárba kerülnek. Linus Tech Tips be is mutatott egy ilyet (talán 1-2 éve).

***

(#26) awexco válasza #72688384 (#18) üzenetére


awexco
őstag

0 Db-t te sehol nem mérsz …

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#27) #72688384 válasza awexco (#26) üzenetére


#72688384
törölt tag

gondoltam h valaki jobban fogja nálam tudni. oké elhiszem neked.

(#28) tsi


tsi
tag

Bár a Scythe Orochi-hoz adtak ventit, de nem volt kötelező használni. Nekem egy 4770-et vitt passzívan, és volt még benne tartalék. Igaz a ramokhoz nem lehetett hozzáférni, csak ha kiszedtem az alaplapot a házból...

(#29) cheatergs válasza Jagon (#3) üzenetére


cheatergs
senior tag

Van venti nélkül PC. Nem irodai kliens.

Surprised Pikachu face?

Mindig minden mindegy

(#30) Pingüino válasza fatpingvin (#19) üzenetére


Pingüino
senior tag

Tápot is lehet kapni passzívat, ha elég a rendszernek max. 600 W. Például itt van ez.
De egyébként a tápoknak nem csak hatékonyságra, hanem zajszintre is van tanúsítvány, és az A++ kategóriában van egy pár ventis is, amik max. terhelésen sem adnak ki 15 dBA-nál nagyobb zajt, ami kb. semmi. Itt utána tudsz nézni.

(#31) tibaimp válasza Vikthor (#14) üzenetére


tibaimp
nagyúr

1000 éve volt ilyen a Zalman-nak: [link]

szerk:
GAI :B :R

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#32) sb válasza Vikthor (#4) üzenetére


sb
veterán

Az Akasa gyárt ilyeneket mITX-hez és NUC-okhoz. GPU nélkül de talán ez nem meglepő.

[ Szerkesztve ]

(#33) kekegsm válasza Jesus_Shaves (#23) üzenetére


kekegsm
őstag

Képzeld el, milyen jó is lenne egy passzív táp, passzív cpuhűtő, passzív vgahűtő, és bőven elég lenne 2db szuperhalk 14cm venti a ház tetejébe. Mindjárt nem 9 venti zúgna.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#34) Pingüino válasza kekegsm (#33) üzenetére


Pingüino
senior tag

Mondjuk amennyiért megveszed a passzív CPU meg GPU hűtőt, annyiért már összeraksz egy vizes rendszert is. A radiátor két 14-es ventije meg áthúzza a házon is a levegőt, ha jól van elhelyezve, így még a többi alkatrész is szellőzik. Egyedül a tápból kell a passzív/félpasszaív.

(#35) E.Kaufmann válasza Jagon (#3) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mondjuk ha pl egy 20 centis venti szívja be elöl a levegőt, akkor lehet megéri. Szerintem erősen ház és konfig függő, meg ugye pénztárca :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#36) Dilikutya válasza Jagon (#3) üzenetére


Dilikutya
félisten

GPU nélküli gép valóban nincs, mert még a legutolsó szerverben is van legalább valami nagyon integrált vacak, ha minden kötél szakadna.
Amire te gondolsz, hogy videókártya nélküli gép alig akad, abban viszont tévedsz. Összes általános célú irodai munkaállomás ilyen, meg ilyenek vannak sok helyen otthon is, rengeteg előre összerakott gépet is árulnak videókártya nélkül.
És nem feltétlen kell sok venti. Láttam nem egy olyan gépet, amiben egyetlen venti volt, egy jó nagy, hátul a tápban, és úgy volt kialakítva, hogy a passzív CPU bordáról is az szívta el a meleg levegőt. Nem is volt hangja.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#37) fatpingvin válasza Pingüino (#30) üzenetére


fatpingvin
őstag

köszi, ez hasznos resource. nem vagyok nagyon zajérzékeny de úgy vagyok vele hogy van egy fanless design házam, abba szerintem nem ipari Delta ventikkel szerelt dolgokat fogok építeni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#38) fatpingvin válasza Dilikutya (#36) üzenetére


fatpingvin
őstag

tisztelettel jelentem de, van. nem kötözködésnek szánom csak pontosítsunk. inkább nem jellemző.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#39) Z10N


Z10N
veterán

Autos felfogato van hozza? :D

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#40) rednifegnar


rednifegnar
senior tag

nekem volt olyan zalman passziv hazam, de visszavittem. nem volt valami tutijo, eleve ugye maga a haz a hutoborda ezert kell a szellozes meg valahogy oldalra lehetett nyitni zsaneron a cuccot es olyankor felborult az egesz.

[ Szerkesztve ]

A camera does not make art, the artist makes art.

(#41) Graphics válasza Vikthor (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

szabtam projectjei között találsz ilyet :) Évekkel ezelőtt.

[link]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42) tntmax


tntmax
aktív tag

Valószínűleg párja nincsium ötvözetet használtak. :)

(#43) Peter1918HUN


Peter1918HUN
tag

Érdekes, de én inkább maradok az aktív hűtésnél :) Főleg nyáron érdekes mikor a szobában is legalább van 26-28 fok és még a gép is melegít. Nem tudom milyen körülmények között tesztelték, de biztos nem lehet rosz.

(#44) shownomarcy


shownomarcy
csendes tag

Nem rossz! Ha meg lehet oldani ventik nélkül, miért ne? A por is annyival kevesebb.

Én is csendes házat akartam 3700x, Fractal 7, be quiet dark rock pro 4-gyel szuperül jól meg is lett. Silent profilon alapjáraton pörög a CPU venti, tulajdonképpen ki is kapcsolhatna (de úgy látom, ezt nem tudja). A házban 3 Noctua venti van, ami bőven elég lenne legtöbb esetben.

(#45) jerry311 válasza erer1000 (#6) üzenetére


jerry311
nagyúr

A te érzelmeidért te vagy felelős. :U

(#46) erer1000 válasza jerry311 (#45) üzenetére


erer1000
őstag

Tehát ha a buszmegállóban a csöves elkezd a székre hugyozni és szarni letolt gatyában, és elfog az undor és a megvetés, akkor én vagyok a felelős azért mert undort érzek, és nem a csöves tevékenysége a felelős mindezért? :D
Ennyit erről

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#47) Graphics válasza erer1000 (#46) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Te szekunder szégyenérzetről beszéltél eddig, az nem ezt jelenti.

Helyére kell tenni akkor a fogalmakat

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48) erer1000 válasza Graphics (#47) üzenetére


erer1000
őstag

Szekunder szégyent más kellemetlen viselkedése, vállalhatatlan megnyilvánulásai, cselekedetei miatt érezhetünk [link]
Ergo a másik egyén felelős ennek a kiváltásáért, és számomra a JMF, Jó magyar forint, Jó magyar Mátyás király, és hasonló szófordulatok olvasata képes kiváltani ezt, ahogy történt itt is

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#49) Graphics válasza erer1000 (#48) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Te undorról beszéltél a másik hozzászólásodban.

Most akkor döntsd el melyiket érzed, de tény, túl sokat fektettünk ebbe a jelentéktelen, téged zavaró dologra :))

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50) erer1000 válasza Graphics (#49) üzenetére


erer1000
őstag

"A te érzelmeidért te vagy felelős"

erre válaszoltam egy példával, hogy miért nem igaz az amit mond, egyenesen nettó baromság, és leírtam hogy ha valaki csinál valamit ami kivált egy érzelmet, az nehogy már az én hibám legyen.

örülök hogy képtelen vagy vissza olvasni mire válaszoltam azt :)

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.