Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rankesz


rankesz
veterán

így a jövő év elején piacra kerülő iPhone továbbra is microSIM kártyafoglattal a fedélzetén érkezik.

Nem júniusban szoktak ezek megjelenni?
Vagy pénzügyi évről van szó, ami akkor kezdődik? :F

(#2) #16820480 válasza rankesz (#1) üzenetére


#16820480
törölt tag

a pénzügyi év az márciusban kezdődik, nem?

(#3) stevve


stevve
nagyúr

Helyes... szerintem se integráljanak bele kártyát. Ha megvalósulna, akkor a számváltás egyben telefonváltást is jelenten és fordítva... ez így elég meredek.

(#4) Pompi válasza stevve (#3) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"Ha megvalósulna, akkor a számváltás egyben telefonváltást is jelenten és fordítva... ez így elég meredek."

Bocs, de elolvastad a hírt?

Az egyszerű szolgáltatóváltással kecsegtető beágyazott SIM az Apple készülékeket hatalmas ártámogatással kínáló szolgáltatókból komoly ellenállást váltott ki, hiszen így a külföldre utazók könnyen válthatnának helyi feltöltőkártyás csomagokra, mely a bevételek további csökkenését eredményezhetné.

Feel Good Inc.

(#5) osztraksajt válasza stevve (#3) üzenetére


osztraksajt
őstag

Hihetetlen, de a szolgáltatói és a felhasználói érdek találkozik egy közös "ellenséggel" szemben. Ilyen is ritkán van. ;]

(#6) tjb007 válasza stevve (#3) üzenetére


tjb007
nagyúr

Azért ez nem egészen így van.
A SIM kártyát egy alaplapra integrált programozható chip válthatná fel amit akár otthon saját magad is tudnál programozni (legalábbis ilyen elképzelés is felmerült).
Amúgy pár napja jelent meg ezekkel a beágyazott SIM -ekkel kapcsoltban egy cikk itt a Mobilarénán.

[ Szerkesztve ]

(#7) stevve válasza Pompi (#4) üzenetére


stevve
nagyúr

Elolvastam újra, értelmezve. :) Tehát minden változhatna akár (már amit engednének), de csak abban az esetben, ha azt neten (vagy valahol) megveszem és regisztráltatom külön vaskos pénzekért... az otthoniakat meg dobhatom is ki. Így már értem, de még mindig nem tetszik. :N

(#8) osztraksajt válasza Pompi (#4) üzenetére


osztraksajt
őstag

Szerintem nem lenne az olyan egyszerű beágyazott simmel sem, azt nem hagynák a szolgáltatók.

Azért egy simkártya felprogramozás gondolom nem egy sima Pc-s alkalmazással történne USB-n keresztül. Ez oly szintű biztonsági kockázat lenne ami szerintem egyenlőre beláthatatlan veszélyeket rejtene. Onnantól meg körülményesebb mint egy SIM.

Aki külföldön cserélgetni akarja kártyát az vesz kártyafüggetlen telefont boltban. De ha az apple árulja a telefont meg olyan szolgáltatót/csomagot regisztrálsz rá az itunszban amit akarsz, akkor ki venné meg listaáron a készülékekeket? A zömét szolgáltatói dotálással veszik.

(#9) Lirion


Lirion
addikt

"hiszen így a külföldre utazók könnyen válthatnának helyi feltöltőkártyás csomagokra"

Mert az olyan baromi nehéz ám most is.. független telefonhoz venni egy kell egy külföldi feltöltőkártyát és kicserélni a simet.

(#10) rankesz válasza #16820480 (#2) üzenetére


rankesz
veterán

Nem tudom, de ha így van akkor sem értem hogy mi jelenik meg akkor év elején? Nem inkább év derekán akart ez lenni (bár erről az év derekán dologról Bochá-val volt anno egy kis priviváltásunk mert énszerintem az év dereka nyáron van.)

(#11) skajwa


skajwa
senior tag

Állítólag az új iPad-nél engedélyezni fogják az integrált sim-et.

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#12) ragalyi


ragalyi
csendes tag

Szerintem a beágyazott SIM nagyon is jó ötlet. Ha szolgáltatót váltassz nem kell bíbelődni a sim-lock-val, hiszen nem a szolgáltató adja a kártyát, tehát korlátozni sem tudja egy hálózatra.

Minek a hülyéknek okostelefon????

(#13) Quasi_modo válasza ragalyi (#12) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Miért ne lehetne korlátozni ?
Nem logikus amit írsz.

valami

(#14) plus44 válasza stevve (#3) üzenetére


plus44
veterán

Nyugi a 6ban már az lesz!

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#15) Rickazoid válasza ragalyi (#12) üzenetére


Rickazoid
addikt

Beágyazott SIM-ekkel lenne csak igazi a korlátozás. Úgy búcsút inthetnél a függetlenítésre, csak akkor mehetnél át máshová, ha a szolgáltatód jóváhagyja. Az meg nem hagyná jóvá, amíg hűség köt és/vagy amíg ki nem fizetsz neki egy szép összeget. Ekkor is napokig tartana, amíg egyik szolgáltató elengedi a telefont, értesíti a másik szolgáltatót, majd az regisztrálja a hálózatra. Otthon nem lehetne programozni, mert a hálózat úgysem engedi fel, amit nem ismer, ismerőst programozni meg olyan lenne, mintha valaki lemásolná a SIM-kártyádat, vagyis óriási a biztonsági kockázat.
Ezzel szemben SIM-eknél csak egy pár pillanatos függetlenítés kell és már teheted is bele a másik SIM-et, amit akár előre is megvehetsz, hogy rég aktív legyen, amire a telefonba teszed.
Arról nem is beszélve, hogy nem tehetnél olyat, hogy veszel egy telefont hűségidővel, vagy meghosszabbítod készülékváltással, majd a telefont továbbadod, a szolgáltatást meg használod a saját telefonoddal.
Szerintem emiatt erőltetik az Apple is és a szolgáltatók is a dolgot, túl egyszerű ma egy telefont függetleníteni és utólag használtan továbbadni, amiből semmi bevétele nem származik. Jövőre meg szerintem még szimplán azért nem lesz, mert a szolgáltatóknak több idő kell, hogy felkészüljenek erre.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#16) papi77 válasza rankesz (#10) üzenetére


papi77
addikt

Gondolom azért,mert a térerő gond miatt előbbre kellett hozni a startot... :U

Az első: NOKIA 1611

(#17) ragalyi válasza Rickazoid (#15) üzenetére


ragalyi
csendes tag

Részemről csak annyi, hogy a függetlenítést én nem preferálom, mert ugrik a garancia. Én csak új telefont veszek és nekem fontos, hogy egy márka szervízben oldják meg a problémámat, ha van nem pedig garázs GSM-ben. Ha pedig valaki attól tart, hogy ha akar nem tud megválni a szolgáltatójától, akkor.... Csak egy kicsit olvasni kell a megfelelő sorokat az ASZF-ben és ha a "sorok között" is tudunk olvasni máris megoldva a probléma.
Valamint, úgy gondolom, hogy már mindneki megtalálta a neki legszimpatikusabb szolgáltatót, és ha ott elégedett akkor miért dobbantana? Azért, hogy telefont vehessek a másiknál? Ez nem logikus, mert szolgáltatót, szolgáltatásért választunk, nem telefonért. Telefonért GYÁRTÓ-t választunk.
Én megjártam mind a 3-at és 5 éve letelepedtem az egyiknél.
Ahogyan a topic-okat olvasni szoktam, azt vettem észre (senki ne vegye magára, ha nem inge), hogy kedves fórumozó társak úgy gondolják, a szolgálatóknak szeretet-szolgálatot kellene betölteniük. Pedig az én meglátásom: Ha mobilt akarok használni, akkor biztos megvan az oka, fizetni fedig egyértelmű, hogy kell érte. Mert üzlet nekem is és a szolgáltatónak is.

Minek a hülyéknek okostelefon????

(#18) Z0C! válasza ragalyi (#17) üzenetére


Z0C!
őstag

ott a pont!

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#19) crey válasza #16820480 (#2) üzenetére


crey
MODERÁTOR

A pénzügyi év normális esetben
Január 1. - December 31-ig.

Amire ti gondoltok, azok a japán és távol keleti cégek, ahol a pénzügyi év Március 31-el ér véget, és Április 1-el kezdődik az új.

Sok helyen átvették ezt nyugaton is, ezért van kavarodás belőle.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.