Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) arn


arn
félisten

egy masik teszt az 550esrol... eleg jol szerepel. [link]

az 580as 9es verziojat hasznalom 5 eve - teljesen esemenytelen a hasznalata, ugyanolyan csendes, mint amikor megvettem, a 300-400an porogo hazventik mellett nincs hangja. a seasonic belu corsairek nem birtak nalam ennyit (tx, hx).

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2) Tidus válasza arn (#1) üzenetére


Tidus
addikt

Hát inkább egy Seasonic hasonló árban.

(#3) arn válasza Tidus (#2) üzenetére


arn
félisten

nalam azok 3-4 ev utan megadtak magukat, es nem is voltak ilyen csendesek (nem csak a ventire gondolok, az elektronikai zajokra is). igaz a 2007-2009es evek szintjet hasonlitom a 2013assal.

en legkozelebb is bequiet tapot veszek, ez ami biztos. de igazabol egyelore nincs miert cserelni - csendes, kiszolgal, a hatekonysaga meg nagyon hasonlo a friss modellekehez (vhol a gold es a platinum kozott).

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4) GAI válasza arn (#1) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Nekem egy 400W-os E9-es van, és az is tökéletesen üzemel 5 éve, teljesen néma minden körülmények között, pedig zabáló VGA-kat (290, 780) is kellett már hajtania az élete során. Szóval én is maximálisan elégedett vagyok vele, biztos, hogy a következő tápom is bequiet lesz, ha valamilyen okból ez cserére szorulna.

(#5) TTomax


TTomax
nagyúr

Baromi drága 35ért vettem Seasonic beles OEM tápot [link] 10év garival...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#6) arn válasza TTomax (#5) üzenetére


arn
félisten

es ez a ceg meglesz 10 evig? :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#7) TTomax válasza arn (#6) üzenetére


TTomax
nagyúr

Lényegten,mert az ebuyer valószínű igen. :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#8) Tidus válasza arn (#3) üzenetére


Tidus
addikt

Kinek mi jön be, és ugye a kritikák.
Én 7év garis Seasonicot használok. Más nem is jöhetett volna szóba a jelenlegi konfigurációba.

(#9) lenox


lenox
veterán

Azert egy vezetek nelkuli tap az kiraly :).

(#10) koko52 válasza lenox (#9) üzenetére


koko52
veterán

Én is arra gondoltam, hogy wifin megy a 70Amper :))

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#11) csubbaka válasza GAI (#4) üzenetére


csubbaka
tag

R9 290-et :Y , nem kicsit necces volt.

csubbaka felhasználónak 43 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#12) Graphics válasza TTomax (#7) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hol vetted? :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) TTomax válasza Graphics (#12) üzenetére


TTomax
nagyúr

Rájuk kell írni a 10év miatt,de visszaigazolják. [link] Igen jó táp,nagyon csendes,és hibrid is,kompakt is.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#14) GAI válasza csubbaka (#11) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Nem volt necces, ez minőségi 400-as :) Van is rajta alapból egy 6-os és egy 8-as pcie tápcsati, szóval hivatalosan is le kell tudnia adni a megfelelő feszültséget. Az, hogy egy Codegen 400-as felrobbanna ettől, nem jelent semmit :) Most is egy 780-at hajt, egy öreg i5 társaságában, zokszó nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#15) jacint78 válasza Tidus (#2) üzenetére


jacint78
addikt

A seasonic erősen túl van becsülve, pláne a sok hibás szériája után, amikben még a készenléti táp is szar volt, összevissza nyekegett meg kattogott....

Ha táp, akkor FSP! :K

type your text here..

(#16) csubbaka válasza GAI (#14) üzenetére


csubbaka
tag

Hát Nálam 12V-os ágakon a 18A kevés volt hozzá, állandóan újraindult a gép, pedig nem alsó kategóriás táp volt (XFX 450) Ezek szerint a BeQuiet tényleg tud valamit :K

csubbaka felhasználónak 43 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#17) cskamacska válasza csubbaka (#16) üzenetére


cskamacska
addikt

"nem alsó kategóriás táp volt (XFX 450)"

És biztos hogy nem alsó kategóriás volt? ;] Csak azért mert márka alapján simán vehetsz rosszabb tápot. Az ilyen mindenes PC gyártók különösen szeretnek össze-vissza váltogatni az OEM partnerek között, éppen hol spórolnak két fillért, illetve szinte mindenki tart alsó kat tápokat, amelyek néha túlságosan is olcsóra jönnek ki.

18A meg kevés a 290-nek még jó táp esetén is, ezek 240-300 wattot esznek, volt aki szerint még 30 ampert is bekért egy X ideiglenesen.

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#18) balogh.tibor


balogh.tibor
újonc

Csak megütötte a fülemet a szöveg: "Ne kerülgessük a forró kását: átlagos értékeket láthatunk ... ennél azért kicsit többet vártunk volna".

A cybenetics.com ennek a tápnak E11-850 a hatékonyságra A minősítést adott. Megjegyzem hatékonyságban A++ minősítést senki nem kapott még tőlük...

Ha valakinek nem kellene 850 táp, az E11-550 minősítése: hatékonyság A, zajszint A++.

https://www.cybenetics.com/index.php?option=database&manfID=22&volts=1

A cybenetics mérésről cikk:
https://prohardver.hu/hir/cybenetics_tapegyseg_hitelesito_rendszer_230v.html

Az A++ hatásfok, amit még senki nem ért el:
+5VSB ág hatásfoka: >78%
Vámpírfogyasztás: <0,1 W
Összesített hatásfok: ≥96%

Az A hatásfok besorolása:
+5VSB ág hatásfoka: >74%
Vámpírfogyasztás: <0,2 W
Összesített hatásfok: ≥90% és <93%

A be quiet! Straight Power 11 E11-850 mérési jegyzőkönyve
https://www.cybenetics.com/code/pdf.php?id=bEU

(#19) mThomm válasza Graphics (#12) üzenetére


mThomm
csendes tag

(#20) Graphics válasza mThomm (#19) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Alfonz a szipus ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21) Mark023 válasza jacint78 (#15) üzenetére


Mark023
tag

Nincs túlbecsülve. Én nem egy két darabot pakolgatok rakok és mégsem találkozok hibás szériákkal. És ha már hibás szériák lennének is, úgy az összes tápgyártónál voltak ilyen baklövések.

Amit te szereztél, csak is te tudod elveszíteni.

(#22) csubbaka válasza cskamacska (#17) üzenetére


csubbaka
tag

XFX Pro 450-et nem gondolnám gagyinak (Seasonic belsős volt), de lehet tévedek, anyira nem értek hozzá :N

csubbaka felhasználónak 43 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#23) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Megkerik az arat, pedig igen kivanatos darab. De hat ennyiee'...

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#24) Fred23


Fred23
nagyúr

Inkább ezt venném 41-ért, vagy ezt 37-ért.

Tényleg túl lett árazva.

(#25) Graphics válasza TTomax (#13) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hozzáférés megtagadva... Ha jól sejtem Hungáriából nem elérhető az ebuyer oldala

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26) BlindMind


BlindMind
tag

8 éve hajtok egy Corsair VX550-et de még mindig nem tudtam "kinőni", mivel sajnos nem moduláris a sok "tyúk bél"zavaró , ha nem használod ki minden ágát, de beszerelés óta teszi a dolgát néma csendben 24/7-be!
Tényleg nem látom 850-es szörnyeknek nagy létjogosultságát a mai piacon, főleg ennyi pénzért.
Persze aki megteheti rögtön rohanjon le egyért, hiszen a paraméterei elég meggyőzőek.

ASUS Crosshair V Formula Z FX990, BIOS Mod with Samsung EVO960 M2 SSD + FX8350 , NOCTUA NH-D15, 4x4GB DDR3 G.SKill Ripjaw Z 2400MHz C10, ASUS GTX 1060 6GB, Seasonic F. Platinum 650PX , SilverStone Temjin SST-TJ11

(#27) fanti


fanti
addikt

Túl van árazva, nem is kicsit.

Sokkal inkább egy FSP táp fele ilyen áron.

És a 850 Watt az hova is kell? Mert kb. 1000 userből 5 ha igényt tart ilyenre.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#28) TTomax válasza Graphics (#25) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hm....érdekes,ebayen nézd meg hátha.Nagyon jó kis táp amugy.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#29) Graphics válasza TTomax (#28) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha van kisebbje, akkor érdekes lehet :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30) TTomax válasza Graphics (#29) üzenetére


TTomax
nagyúr

Van persze,van belőle 650-750-850W,az fontos hogy csak a G2est szabad megvenni,az első szériás nagyon gyenge eresztés!

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#31) pendre54


pendre54
addikt

Nos, ha már Be quiet táp, én ezt vettem bő fél éve, na ez tényleg minőségi cucc.[link]
Igaz, megkérik az árát, de ezzel tényleg hosszabb távra tervezhet az ember. A gyártó honlapján 180.000 üzemórát írnak, ez napi 24 órás üzemelés mellett is kb. 20 év, ami az én esetemben akár azt is jelentheti, hogy én hamarabb távozok az élők sorából, mint a tápom. ;]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#32) XuChi válasza pendre54 (#31) üzenetére


XuChi
addikt

+1! Ugyan ezt vettem én is. Mindig be quiet tápot veszek ha gép építésre adom a fejem. Sose volt vele gondom. Volt már 300w 7-es szériás belépő szintű tápom is tőlük, ment 0-24/7-ben egz NAS szerveremben, hangtalanúl. 10-es szèriàs dp 550w volt ez elött. Hibátlan volt az is 3 év utàn adtam tovàbb.

(#33) haxiboy


haxiboy
veterán

Én nem voltam megelégedve az 1000W-os változattal. PCI-e Lane-re alig jut Rail, közben a cpu ágról meg 10 gépet elhajthatsz. 4db!!! RX-et már nem tudott meghajtani. :(

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#34) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Kicsit off ...

"a Silent Wings 3 tesztünk során egyszer sem hangosodott fel, és ugyan nem félpasszív megoldásról van szó ... "

Mit jelent ez a félpasszív megoldás? Azt, hogy bizonyos terhelés alatt a ventilátor meg sem mozdul? Egy ideje kacérkodok a gondolattal, hogy össze kéne rakni egy olyan gépet, ami netezés, zenehallgatás, filmnézés (mondjuk FHD felbontásig) képes teljes kusban lenni. Megoldható ez? Létezik olyan táp, alaplap, CPU venti (VGA-ból már láttam olyat, ami alapból nem indítja el az aktív hűtést) mely használatával ez elérhető? A válasz jöhet privátba is, köszi! :R

(#35) haxiboy válasza <Adamsky> (#34) üzenetére


haxiboy
veterán

Létezik, csak olyan ventit kell venni amit megfelelően tudsz vezérelni.
A CPU/Ház ventiket mondjuk alaplapról vezérled, a GPU-t a Vbios vezérli, a tápból kell félpasszív megoldást találni és ennyi.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#36) Graphics válasza <Adamsky> (#34) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Létezik.

Tápok egész sora tudja.

Alaplap? Nos inkább megfelelő méretű toronyhűtőt kell választani, és akkor házhűtés letekerve is keringet annyi levegőt.

VGA-ból is létezik ilyen.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#37) speedmetal válasza cskamacska (#17) üzenetére


speedmetal
tag

Gyakorlati tapasztalatból mondom, hogy a gépemben lévő 290-es videokártyával, az egész gépem fogyasztása (monitorral, routerrel, hangfalakkal, 2xSSD, 3xHDD, stb.) 350W körül van teljes terhelésen (AIDA stabilitásteszt).

Das was man sich vorstellt, braucht man nie zu verlieren.

(#38) joysefke válasza <Adamsky> (#34) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nekem Be Quiet Straight Power E9 450W tápom van, tehát a két generációval régebbi elődje annak amiről a cikk szól. A gépem (ház-táp-vga stb) építésénél anno a teljesítmény mellett elsődleges szempont volt, hogy halk legyen. Nagyon jó fülem van és a legapróbb zajok is irritálnak.

A táp nem félpasszív, de alapjáraton _teljesen_ hangtalan. Alapjáraton nyitott háznál sem hallod a hangját. Közelről sem. Terhelve is a leghalkabb aktív komponense a gépemnek. Ennek fényében nem sok értelmét látom a félpasszív tápoknak. Az a minimális szellő amit alapjáraton biztosít a venti hosszú távon szerintem jól tud jönni, hogy csökkentse a hőingadozást és picit hűvösebben tartsa a tápot.

Nekem már jó pár éve megvan ez a táp (2012 óta) és azóta sem hangosodott be semennyire sem a ventije.

[ Szerkesztve ]

(#39) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Érdemes megnézni a kapcsolható grafikonokat ebben a német nyelvű tesztben:

Érdemes átállítani 230V-ra. Az egyes tápok grafikonja ki/be kapcsolható.

https://www.computerbase.de/2018-03/antec-be-quiet-cougar-oberklassenetzteile-test/3/#diagramm-effizienz-bei-230-volt-eingangsspannung

[ Szerkesztve ]

(#40) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

@haxiboy, @Duliee, @joysefke :R

Ha, nem nagy kérés, ill. tudtok, akkor írjatok pls. konkrét alkatrészeket privátba. Köszi előre is!

(#41) joysefke válasza <Adamsky> (#40) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

.

[ Szerkesztve ]

(#42) Graphics válasza <Adamsky> (#40) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Irány a tápegység topic, azt követően a milyen gépet vegyek topicban az igényekhez kapcsolódóan tudnak segítséget adni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43) , válasza speedmetal (#37) üzenetére


,
addikt

Nálam anno az R9 290-es gép evett nyugalmi állapotban 48W-ot (monitor nélkül), full terhelésen meg 479W-ot. Le is fényképeztem a fogyasztásmérőt mindkét érték mellett, mert -szerintem- valami nem normális fogyasztása volt annak a kártyának.

(#44) kalmani


kalmani
tag

Jó cucc ez, de a szokásos túlárazást itt is alkalmazzák.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.