Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ledgeri


ledgeri
nagyúr

ahogyan a magasabb kategóriákban illik, az oldalsó lemezeket kézzel oldható csavarok tartják

Az én 10e forintos házamban is így van... Akkor ez már magasabb kategória...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2) Borzoló válasza ledgeri (#1) üzenetére


Borzoló
senior tag

Hat ami sok az sok... :)

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#3) hemaka válasza ledgeri (#1) üzenetére


hemaka
nagyúr

Enyémben is úgy van, attól még szar a az egész házam, búg, zúg minden baja van... :D

Ezt a házat elfogadnám, a narancs egyébként is az egyik kedvenc színem. :D

(#4) _drk


_drk
őstag

Cm 650est 23ért vettem, mondjuk az jobban is néz ki (bár az egyéni ízlés dolga). 35 az sok egy házért szerintem de azt se gondoltam hogy egyszer 10 nél többet költök érte. Mivel ez egy bútor darab adott esetben fent az asztalon, bárhol jol látható ha egy függöny 30 ezer lehet akkor ez is megér Ennyit!

(#5) asaca


asaca
tag

Ezt ! :) Élmény volt végigolvasni :)

BF3: aSaca-Hun

(#6) kzkz


kzkz
őstag

Know-how lopás :DDD
[link]
[link]
[link]
Két éve üzemel napi 18 órában, PicoPSU-val

[ Szerkesztve ]

(#7) rottenbull


rottenbull
senior tag

A 800 nagyon tetszik, viszont ez mar nem. Ha mar ennyire megvaltoztattak a szines betet alakjat, mehetett volna a levesbe, es kaphatott volna valami egyedi frontot.

(#8) c4


c4
őstag

És minek manapság egy ekkora ház?

(#9) arn


arn
félisten

Szukseg van ilyen kialakitasu hazakra is, de mikor fognak a jelennek is csinalni hazat? Egy tipikus asztali pcben... Nincs nagy meghajto, van egy 3.5os, meg egy ssd. Az ssd hamarosan az alaplapra koltozik. Magyaran atx es matx meretben is joval kisebb hazakat gyarhatnanak. De hogy mi a fenet keres egy floppy beepitesenek megfelelo kialakitas 2015ben nemelyik hazon, felfogni nem tudom.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10) SyMbioTe válasza arn (#9) üzenetére

Mert a floppy helyére mehet pl. 3,5"-os kártyaolvasó is. Sőt leginkább azt raknak csak oda.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#11) KisDre válasza ledgeri (#1) üzenetére


KisDre
senior tag

Nekem a 4500 forintos házamon van szintén kézzel csavarható csavar, igaz, már a 4-ből elhagytam 2-t valahol-valahogy :DDD

#9) arn
Ez egy jó kérdés. Kb olyan ez mint a 2010-12 környékén vett mezei billentyűzetemhez kapott floppy... Mondjuk be is halt azóta :DDD
Az 5,25" helyből is egy darab már bőven elég. Lehet hogy itt a nagyobb gond, a klasszikus formától való elszakadás?

Kártyaolvasót én nem túl gyakran látok mezei PC-kben, vagy gyakoribb az USB-s, bár ez csak az én meglátásom.

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#12) rudi válasza ledgeri (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem állította senki, hogy a házad magasabb kategória... Az van odaírva, hogy a magasabb kategóriás házakban illik kézzel oldható csavarral megoldani az oldalfalak rögzítését, és a Silent Base 600 így van megcsinálva. Szó nem esik arról, hogy az olcsóbb házakban is lehet ilyen megoldás.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#13) mOta válasza ledgeri (#1) üzenetére


mOta
csendes tag

nem kotekedesbol, de az "ahogyan a magasabb kategóriákban illik" nem azt jelenti, hogy ha az olcsobba az van, akkor mar az is a magasabb kategoria.

+1
rudi megelozott

[ Szerkesztve ]

(#14) zzola válasza c4 (#8) üzenetére


zzola
félisten

nem csak a mini a divat, a nagy is menő! :DDD

(#15) c4 válasza zzola (#14) üzenetére


c4
őstag

Értem, de gyakorlatilag a mai alaplapok és vinyókapacitások miatt üresek ezek a házak.
Mindegy, csak csodálkozom.

(#16) pipo112


pipo112
senior tag

Annyit tennék hozzá,hogy az alaplapi tálca mögé szívó ventit érdemes berakni és oc-nál igen hatékony tud lenni . Befelé fújatni tényleg hülyeség.

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#17) #98593280


#98593280
törölt tag

A SILENCIO-kat én nem sorolnám egyáltalán az erős mezőnybe, nagyon gyengén szellőznek és általában még hangosak is, egy hangszigetelt ház legalább legyen halk, ha nem is hűt jól, a SILENCIO egyiket sem tudja. A Defire R5 inkább, bár a hűtése annak is az R4 alá esett, szóval bár még nem láttam, de látatlanban is a Be Quiet-et ajánlanám a 3 közül.

és sakk-matt:
"nagy mérete és széles kábelező nyílásai matt meglehetősen egyszerű volt az alaplapot"

(#18) maser


maser
tag

Vajon ezzel a házzal is úgy búgna a gépem, mint amiko nagy minőségen benchmarkolok?

Foredene @ Ragnaros | maser#2802

(#19) icp1970


icp1970
senior tag

0,7 mm-es acél,és a8 kg súly nem valami bizalom gerjesztő ekkora háznál,stabilitás terén.De amúgy szerelhetőséggre ,és szolgátatásaira nézve tetszik a ház.

(#20) ktamask


ktamask
tag

Tömeg: 7,84 kg

Define R5 Black házam van, annak az alap tömege: 11.2 kg

(#21) vjozsef


vjozsef
senior tag

Nekem nagyon bejon, boven eleg a 600-as, 800as az mar oriasi.

(#22) Stunts666 válasza icp1970 (#19) üzenetére


Stunts666
őstag

Nekem ilyen házam van. 8,45 kg... Nem mondanám instabilnak...

(#23) #65675776 válasza c4 (#15) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egy ATX alaplap ma is akkora, mint 15 éve.

Az egyébként nem baj, ha üres a ház. De a jelek szerint neked nincs szükséged ekkorára. Ez nem jelenti azt, hogy másnak sem. Aki CF-et, SLi-t épít, az bizony jobban szereti ha el is lehet férni a házban.

(#24) e00dgy


e00dgy
aktív tag

A kérdés az, hogy mennyire minőségi?
Egy éve vettem egy Corsair 300R házat 25 ezer forintért, ami szintén minőségi. Annak ellenére, hogy teljesen zárt lett rendelve, plexi oldal lappal érkezett. Ami még önmagában elhanyagolható, de az már nem, hogy az oldalán a plexi számára kivágott helyen a rögzítés gyatra, nagyon idegesítően rezonál a plexi lap egy idő után.
Minőségi! A Hátoldal is rezonál egy idő után teljesen magától elkezdte úgy, hogy 1 éve alatt kb 5-ször ha le volt szedve az oldala a háznak.

3 szoros hip hip hurrá a minőségi házaknak.

Na bahhhh.....

Ez a ház 35 ezerért mit fog bírni?

[ Szerkesztve ]

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#25) ribizly


ribizly
veterán

A teszthez grat, és külön köszönöm, hogy gif került bele. :C

Én nem teljesen értem ma már ezeket a házakat. Volt anno olyan hang és hőszigetelt (igen jól olvassátok, de ez nyílván marketingszöveg volt, csupán annyiról volt szó, hogy a lehető legkevesebb ponton áramolhatott ki és be a levegő, ami nem teljesen volt előnyös) házam és semmi, de semmi értelme. Ma már akármilyen házba tud az ember olyan aktív eszközöket pakolni (ház/CPU/VGA/Chipset ventilátor, HDD), ami nem rezonál, nem hangos. Annyi, hogy minden egyes eszköznél rá kell szánni azt a pár ezrest és készen van.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#26) imibogyo válasza Stunts666 (#22) üzenetére


imibogyo
veterán

Nekem meg ilyen. 5 Kg, de akár rá is állhatok. :P

A másikat sem mondanám gyengének, vagy instabilnak pedig az is csak olyan 8-9 Kg körül van (mondjuk erre azért nem esküdnék meg, mert már baromi régen mértem, de szinte 100%, hogy bőven 10 Kg alatt van). :B

(#27) ribizly válasza imibogyo (#26) üzenetére


ribizly
veterán

Nagyon szépek és a gyerek is cuki.

:C

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#28) imibogyo válasza ribizly (#27) üzenetére


imibogyo
veterán

Köszi! Mind a kettő DIY. :B

[ Szerkesztve ]

(#29) Trevize1987


Trevize1987
aktív tag

A Silent Base 800-at fogjátok tesztelni? Az sokkal jobban érdekelne.

(#30) IgnisFatuus


IgnisFatuus
aktív tag

Számomra a plexi oldalfal az nem jön össze a hangszigeteléssel. :)

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#31) rudi válasza IgnisFatuus (#30) üzenetére


rudi
nagyúr

Számomra sem, de gondolom éppen ezért tettek kétrétegűt. És persze ott a nem plexi oldalfalas verzió is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#32) szegedilaci válasza imibogyo (#26) üzenetére


szegedilaci
tag

Nem tudom , nem véletlen fémből vannak a házak, a földelés hiánya mennyire rossz a komponenseknek?

(#33) IgnisFatuus válasza szegedilaci (#32) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Földelés? Mihez lennének leföldelve a komponensek? Vagy úgy gondolod, hogy a táp földelt, az kötve van a házhoz, így az összes komponens földelve van a házon keresztül?

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#34) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

egy ilyen "hangszigetelés" jó esetben 1db zajcsökkenést jelent, ami a legjobb ventilátorok esetén is max 20%...
Semmi értelme.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#35) szegedilaci válasza IgnisFatuus (#33) üzenetére


szegedilaci
tag

Így ahogy mondod, földelve van az egész kóceráj. Alaplap érintkezik a házhoz, táp földelve van a külső burkolathoz az hozzáér a gépházhoz.

(#36) MCGaiwer válasza szegedilaci (#35) üzenetére


MCGaiwer
addikt

az egész meg műanyag kereken áll a padlón...

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#37) szegedilaci válasza MCGaiwer (#36) üzenetére


szegedilaci
tag

:D a konnektorba földel nem a padlóba

(#38) IgnisFatuus válasza szegedilaci (#35) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Lemezből van, fém a váza, nagy gond nem lehet a földeléssel.

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#39) MCGaiwer válasza szegedilaci (#37) üzenetére


MCGaiwer
addikt

és annak mi köze a házhoz?:P a jól tudom a komponensek fém kábelekkel vannak összekötve...

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#40) szegedilaci válasza IgnisFatuus (#38) üzenetére


szegedilaci
tag

Én a fa home made házra gondoltam https://onedrive.live.com/?authkey=!AAojeGzEw8rD39U&id=F8D1327A3B6C87D0!10771&cid=F8D1327A3B6C87D0

(#41) MCGaiwer válasza szegedilaci (#40) üzenetére


MCGaiwer
addikt

gondolkodj már kicsit. gondolom még életedben nem nézted meg, mire valók az egyes kábelek amik kijönnek a tápból... ezért feltételezel ilyen hülyeséget, hogy a fém vázon keresztül földelnek a komponensek.

[ Szerkesztve ]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#42) szegedilaci válasza MCGaiwer (#41) üzenetére


szegedilaci
tag

Igazad van ott is van föld, de nézz meg egy alaplapot, ahol csavarral rögzíted csupaszon van hagyva a csavarnál a lap az szerinted mire szolgál? https://ipon.hu/_userfiles/Image/joker/hirek/2012/0110/phoebus-4.jpg

(#43) Jim Tonic válasza szegedilaci (#42) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nagyjából arra, hogy a csavar ne a lakkot marja össze. Semmi másra.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44) MCGaiwer válasza szegedilaci (#42) üzenetére


MCGaiwer
addikt

és mi vezeti a "csavarhelyhez" az elektromosságot? az műanyag lap?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#45) imibogyo válasza szegedilaci (#32) üzenetére


imibogyo
veterán

nem véletlen fémből vannak a házak
Na ja. Arról nem is beszélve, hogy ok, hogy fémből van a legtöbb, de szerinted például egy ilyen gyári házban hogy is épül fel a "Faraday-kalitka" hatás?

Egyébként soha nem volt semmi bajom a fa házakkal az elmúlt kb. 20 évben. És ahogy a többiek is mondták már, a földelés akkor is él az alkatrészek és a táp között is a kábeleken keresztül, ha a ház nem fémből van. ;)

Tehát ami miatt valójában lehetne aggódni, az az árnyékolás hiánya, de egyrészt ahogy fentebb már megmutattam gyártók is "merik" árnyékolás nélkül kiadni házaikat, így emiatt nem nagyon izgulok. Másrészt volt nálam kölcsönben elektroszmog mérő is (mert azért engem is érdekelt a dolog) és alig-alig változott a helyzet a szobában, attól függetlenül, hogy fából, fémből, vagy épp műanyagból készült házban volt a gépem. Szóval ez a része is úgy általában véve nem érdekel. Párszor megnéztem, hogy "na mégis mennyi az annyi", úgy gondolom ettől többet felesleges foglalkoznom ezzel. ;)

(#46) kretenallat válasza imibogyo (#45) üzenetére


kretenallat
senior tag

mar eppen irni akartam h nem foldeles, hanem arnyekolas szempontjabol szamithat, vegre vki megirta.

de ezek szerint ilyen szempontbol sem lenyeges. az alkatreszek meg remelhetoleg nem erzekenyek annyira.

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#47) Sotho válasza imibogyo (#45) üzenetére


Sotho
őstag

Gyári? Ma már mindenki azt gyárt amit akar. Persze netezős vagy gamer gépnek tökmindegy.

(#48) tdream


tdream
csendes tag

Én ennyiért vettem tavaly a 800-at. Ahhoz képest egy kicsi sok az ára sztem.

[ Szerkesztve ]

Fractal Desing Meshify 2 RGB-Ausus z690 Maximus Formula-Lian Li Galahad AIO 3600 White-Intel I9 13900k-Kingston Renegade 6400 cl32 32GB-ZOTAC GeForce GAMING AMP Holo RTX 3070 Ti-Alienware AW3420DW-Logitech Powerplay-G903 - Soha semmit nem bántam meg, ráérünk majd a Pokolba vezekelni :D

(#49) imibogyo válasza Sotho (#47) üzenetére


imibogyo
veterán

Gyári? Ma már mindenki azt gyárt amit akar.
Ez azért így nem teljesen igaz (már amennyire én tudom). Az ilyen termékeket (ellentétben az általam barkácsoltakkal) mérnökök tervezik és a gyártónak még ha csak self-certificate is a dolog, akkor is kell bizonyos szabványértékekhez igazodnia (már ha nem akar később komolyabb bajt magának) épp ezért egy sor alap (és olcsó) mérést elvégeznek mire gyártásba kerül a ház és mire ráragasztják a CE tanúsítványt. És ha ezeken a végső soron alap teszteken átmegy egy általam is linkelt "csőváz", akkor nincs több kérdésem. Persze mint mindig ez sem jelent 100% biztonságot, de azért nagyobb nevű cégek biztosan nem játszanak ilyennel.

Én más (de valahol mégis csak hasonló, mert ugyanúgy egy elektronikai eszköz fémdobozáról van szó) gyártási területen dolgoztam, de alap az ilyen 1-20 perces vizsgálatok elvégzése a "proto"-n, éppen azért mert olcsó és a tervezési folyamat egészéhez viszonyítva nulla idő alatt megvannak. Lényegében nettó hülyeség lenne ezen spórolni. Meg vannak a szabványok amikhez igazodni kell (nem tudom, hogy PC területen melyikekhez, nekünk például az EN 55 022 volt az egyik amit tudom, hogy teljesíteni kellett), amikben benne vannak a küszöbszámok amiknek meg kell felelned a mérések során és ha ezeken belül vagy a saját méréseid szerint (dokumentálva persze), akkor mehet rá a CE logó. Ezzel biztosítod azt, hogy ha mondjuk valaki beperel, mert szerinte például az általad gyártott gépház sugárzása miatt lett rákos, akkor tudj mire hivatkozni, hogy márpedig te teljesítetted az előírtakat és minden határértéken belül volt... ;)

Persze netezős vagy gamer gépnek tökmindegy.
Akkor minek nem az?

(#50) #65675776 válasza kretenallat (#46) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ehhez képest ha egy nem földelt, vagy hibás földelésű dugaljba dugod a gépet, akkor bizony a ház csúnyán rázhat. Esetleg mikor veszed le az oldallapot még szikrázhat is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.