Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hallador


hallador
addikt

Jó ez a ház, tetszik is, és funkcionális legalább. Jöhetne.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#2) #20691712 válasza hallador (#1) üzenetére


#20691712
törölt tag

Belepo szint a tularazottsagba, avagy az emberi hulyeseg vamszedoi.

Bocs. Nem neked ment csak kicsi a telo es melle nyomtam.

[ Szerkesztve ]

(#3) persil


persil
nagyúr

Azért mókás azt olvasni, hogy egy majd 30 ezres ház belépőszintű.

15 körül is kapni egész kellemes, jó minőségű házakat és, amikor az ember belépőszintet keresgél, akkor sanszosan nem költi rá egy házra egy vga árát. Sokan még az 5 ezret is sajnálják házra.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#4) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nem rossz ház, de amíg egy Corsair Carbide 200R 21k körül kapható addig szerintem az sokkal jobb választás. :)
Ráadásul az még kicsit kompaktabb is, nem ilyen magas, mégis könnyen szerelhető.

(#5) Trevize1987 válasza BaLee (#4) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Nekem nagyon bejönnek ezek a tágas Be Quiet házak. Silent Base 800 lehet a következő nyertes nálam gépfejlesztéskor, de az áruk azért elég kellemetlen. Persze kinek mit...

A lényeg inkább az, hogy a letisztult designjuk, jó anyaghasználat és jó szerelhetőség nagyon tetszik.

(#6) rudi válasza persil (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

Úgy kell ezt értelmezni, hogy a Be Quiet! palettáján nézve belépőszintű. Ők húztak egy vonalat, ami alá hűtőben, és szerencsére most már tápban sem mennek. Nyilván nem a magyar piac az elsődleges céljuk, a németen viszon igencsak jól megy nekik. Ott meg ugye mások az anyagi viszonyok.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#7) Wombath válasza BaLee (#4) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Szia,
A 200R is remek ház, de tökéletes példa arra, hogy egy prémium szegmensbe dolgozó gyártó belépőszintű házáért bizony fizetni kell, plusz a két termék közötti árkülönbséget is indokoltnak érzem. A kb 5-6 ezer forintos difiért cserébe az PB600 ad neked:
+ sebességszabályzó a ventiknek
+ ha nem szerelsz a tetőre semmit, zárt marad itt a házad
+ ha akarod, egy 360-as radiátor is elhelyezhető
+ az SSD-ket felszerelheted az alaplaptálca hátoldalára, ami tisztábbá teszi a belsőt
+ a három különálló HDD/SSD fiók szerintem átgondoltabb, mint a 200R műanyag tartója, ami egyben van, ráadásul a meghajtók csatlakozói úgy állnak, hogy a kábelek az alaplap fölé jönnek ki, nekem személy szerint ez nem tetszik, bár tény, hogy szerelgetni könnyebb, ha ez gyakran szükséges.

Elkanyarodva most a "nagy" márkáktól, a BQ (semmi közöm hozzájuk) azon kevesek közé tartozik, akik konzisztensen jó minőséget gyártanak. Értem ez alatt, hogy a PB600-on is minden menet rendben volt, nem volt semmi meggörbülve, stb, és hasonló tapasztalatokat szereztem a többi cuccukkal, ami megfordult tőlük a kezemben. Sok más márkánál meg előfordult, hogy drágább házukban is félre volt 1-2 menet fúrva, vagy lehetett érezni, hogy pénteken délután 4-kor kapták le a cuccot a gyártósorról. Nyilván nem lehet általánosítani 1-1 termék alapján sem pro sem kontra, és a PB messze nem hibátlan, de úgy vélem, hogy aki ennyi pénzt rászán egy házra, az jól választ ezzel a modellel.

(#8) Gilberto


Gilberto
aktív tag

Nekem gyakorlatilag a be quiet! motyóiból épült fel a gépem. Egy Silent Base 600-as ház, hozzá egy Dark Rock hütö, meg egy Straight Power táp. Tökéletesen elégedett vagyok velük, az lehet, hogy egy kicsit drágábbak, cserébe minöséget kaptam.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#9) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem rossz házikó.

(#10) ttt1 válasza Wombath (#7) üzenetére


ttt1
őstag

Itt a hátulján is látni 2 ssd-nek helyet nem ?A képen legalább is látszik...

(#11) Cifu válasza Wombath (#7) üzenetére


Cifu
nagyúr

A tesztet köszönjük szépen, jó volt! :)

A Corsair házak közül ez a 300R-el van egy árban, a felhozott érvek közül a ventisebesség és a lezárható felső persze ott is áll - ám úgy, hogy ahogy a cikkben is van, a tető-borítás kérdőjeles minőségű.

A fenti lezárhatósággal viszont az a bajom, hogy ha nem akarsz semmit rakni oda, akkor miért nem eleve egy csendesebb házat néz az ember, mint a Fractal Design Define S, ami dettó ebben az árkategóriában van?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12) dementor


dementor
senior tag

Tetszik a házikó, de valóban szánalmas a "belépő" szintű ár. Egyre csak zuhan az asztali PC piac, az árak viszont nem.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#13) persil válasza rudi (#6) üzenetére


persil
nagyúr

Persze értem én, nem is kekeckedni akartam, meg a teszt is remek, félreértés ne essék.

De, független attól, hogy a be quiet-nél ez a belépőszint, inkább úgy mondanám, hogy ez még mindig egy erős középkategória a többi 10-15 ezres házhoz nézve, a belépő meg továbbra is inkább az 5-10 ezer forintos "férjen bele a vga oszt csá" tipusú ház.

Az egészet úgy értettem, hogy egyre mókásabb, ahogy kúsznak fel az árak és lassan a belépőszint is megfizethetetlen. Elég csak vga-ban egy gtx1050-re, vagy egy friss i3-ra gondolni. Sokaknak totál overkill, viszont alatta meg már csak a tényleg fosok vannak, ami meg semmire nem jó :S És most itt egy belépő ház is 25-ért... :)
Na mindegy, ez csak ilyen rant volt részemről. :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#14) Formaster


Formaster
addikt

Köszönöm, de a be quietet kihagynám...

(#15) Cifu válasza persil (#13) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az egészet úgy értettem, hogy egyre mókásabb, ahogy kúsznak fel az árak és lassan a belépőszint is megfizethetetlen.

Tegyük hozzá, hogy az árak felkúszásához az Euro/Forint árfolyam is hathatós segítséget nyújt, és én emlékszem arra, hogy 15 éve is úgy nézett ki a dolog, hogy voltak a megfizethető árkategóriában (20e Ft alatt) mondjuk a Chieftec, meg talán egyes Cooler Master házak, amik még úgy masszívak voltak, a többi meg papírmasé alufóliából kategória.

Ezzel együtt én is picit megütköztem a belépőszintnek való nevezéstől, de hát istenem, ez van, ilyen világot élünk...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#16) Fred23 válasza Cifu (#11) üzenetére


Fred23
nagyúr

A sima 300R még olcsóbb is. Nekem nagyon tetszik a Be Quiet! háza is, de ha 25-ért kaphatok egy Corsair Carbide 300R-t is, akkor inkább az kell.

(#17) nemlehet válasza Cifu (#15) üzenetére


nemlehet
őstag

Ahogy fentebb is írták ez a BQ palettáján belépő szint. Kicsit megtévesztő így fogalmazni, mert itthon alapvetően az árazás határozza meg a szintet, nem a saját palettán való elhelyezkedés.
Valami blogon láttam az iPhone 5c-re, hogy "Az apple legolcsóbb, belépő szintű készüléke" majd összevetette a 200k körüli telefont a 30k-s Huawei-el meg Alcatellel, mert hogy azok is ebbe a kategóriába tartoznak. Végülis igaza van....

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#18) Szilard7


Szilard7
csendes tag

Nem olvastam végig a cikket, nekem egy Silent Base 600-asom van, többé kevésbé elégedett vagyok vele. Hátul lehetne mélyebb, szélesebb a ház, moduláris táppal is rendesen préseli a kábeleket az oldallap(hangszigetelő szivacs is vesz el a helyből), illetve kétszer szedtem le az előlapját, tök finoman, de második alkalommal az egyik tartó letörött. :D Még 2 apróságot leszámítva rendben van, de az előző CM 912 HAF házamban jobban meg tudtam oldani a kábelezést.

(#19) Zotya84


Zotya84
őstag

"A Be Quiet! az alaplapi tálcára már előre felszerelte az ATX szabvány szerint az alaplapi tartókat, a többi támogatott méret (FlexATX, micro-ATX és mini-ITX) esetében ezeket át kell helyeznünk"

De a mini-ITX-hez minek kéne áthelyezeni akár egyetlen csavart is? :N

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#20) fanti


fanti
addikt

DeepCool Kendomen jobb és olcsóbb.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#21) hallador válasza Cifu (#15) üzenetére


hallador
addikt

Szerintem: Ha már pont az árat nézzük, akkor a Cooler Master egy túlárazott vacak volt, ma is az például a Casetek 1018-as széria mellett. Az csak egy dolog, hogy a 2000-es években a Casetek gyártotta gyakorlatilag az összes "luxus" gyártónak a házat (Thermaltake, Enermax, Aopen, stb..). Minőségben a Chieftec-el volt egy szinten csak olcsóbb volt.

A Cooler Master nekem ilyen olcsósított valami, ami eléri a Chieftec, vagy egy Casetek szintjét Cooler Masterből az nem 25 vagy 28 ezer, hanem minimum dupla annyi, na annyit meg nagyon nem ér. Akkor már inkább Be Quit.

A Cooler Master már 15 évvel ezelőtt is inkább nagyobb volt a füstje mint a lángja márka volt. Gyártott akkor is nagyon jó házakat, csak nem volt értelme annyit adni érte.

(#16) Fred23

Szerintem: Ennyi pénzért Chieftec, vagy Casetec, nem Cooler Master.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#22) Seirus


Seirus
tag

@nemlehet: Hát ja, kb mint a toyota aygo vs 1-es BMW :DDD

Más: anno én sem szerettem volna 20K-t tápra adni, de amikor "némítottam" a gépet, én is a BeQuiet!-nél kötöttem ki (plusz a cpu és a cpu mögötti házhűtő is tőlük van, bár tény hogy egy LC-CC-95 tornyot fognak közre :DDD )

A dolog hátránya, hogy mikor haver jött a gamer laptopjával (i7+sli) alig tudtam játszani mellette annyira zavart a fütyülése, szóval az ingerküszöb (talán egy életre) lekerült a padlóra :B

[ Szerkesztve ]

Telefonszám adatlapomon.

(#23) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Én a kis HAF-om nem váltanám le erre, de kb semmire, mert felesleges lenne. Öcsémtől vettem egy tizesért pár éve, megérte na :DDD

Amúgy tetszik ez a BQ ház :K

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#24) Fred23 válasza hallador (#21) üzenetére


Fred23
nagyúr

Corsair-t mondtam, nem Cooler Master-t, utóbbi házait nem is nagyon szoktam nézegetni, bár hallottam már jókat is róluk! Nálam viszont a Corsair vezet, ha a pénz nem számítana, valszeg akkor is tőlük vennék, szeretem a márkát.

[ Szerkesztve ]

(#25) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Senki nem tudna meggyőzni, hogy ennyiért vegyek házat... Véleményem szerint 15-20-ért fullosat tud az ember kapni, felette overkill.
Persze tudom, hogy nem én vagyok a célközönség. Ez olyan, mint aki millióért vesz a kocsijára spoilert. Ez is egy hobbi.
Ez most csak úgy kijött belőlem, hangosan gondolkodtam :)

(#26) fanti válasza MATEO6600 (#25) üzenetére


fanti
addikt

Hangosan gondolkodtál, ez igaz. De jól is!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#27) Seirus


Seirus
tag

Utóbb jutott eszembe, szerintem az a kihagyott ziccer hogy a tetőt egy szervóval emeljék.

Sztem max 1000-el lenne több emiatt (hiszen könnyű a lap, nem kell erős szervó) és a ventik bekapcsolásakor tudná emelni, ami nem csak elképesztően jól nézne ki, de hasznos is lenne.
(hiszen ha pl állnak a vga ventik akkor nyugodtan lehet zárva, amikor meg játszol és bekapcsolnak akkor lenne légáramlás)

[ Szerkesztve ]

Telefonszám adatlapomon.

(#28) BaLee válasza MATEO6600 (#25) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nagyon sokan (köztük régebben én is) csak lassan, vagy soha nem jutnak el odáig, hogy tudatosan válasszanak számítógép házat maguknak (értem ezalatt a jó kábel managementet, könnyű szerelhetőséget, bővíthetőséget, csatlakozókat, anyaghasználatot stb.).
Pedig egy jó házat csak 1x kell megfizetni és hosszú távon drágább, ha egy konfig cserénél mindig választunk valami új olcsóbb házikót ami se nem tartós se nem szerelhető. Persze aki sosem veszi le a háza oldalát annak jó az is...
Az is igaz, hogy mindig van fejlődés, egy 8-10 évvel ezelőtti házon biztos nincsen előlapi USB3 csatlakozó de egy 5 évesen már simán lehet és azóta nem nagyon volt látványos fejlődés.

Hasonló ez mint a tápegységgel, ott is egyszer kell megvenni a jót, bár azt mondják, hogy a tápok 5-6 év alatt elöregednek (kondik stb.) és utána már nem hozzák olyan fixen az értékeket mint új korukban, de ott is sokszorosát lehet rákölteni egy minőségi táp árára ha mindig "ami épp készleten volt a boltban" alapján választunk, vagy az aktuális konfighoz méretezzük, tartalékot nem hagyunk benne.

(#29) Vigneau


Vigneau
félisten

Nem rossz, de mATX-ben jobban elfogadnám. Nálam viszont így még egy jó darabig nem lép a SilverStone Kublai KL06B helyébe, ahogy elnézem...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#30) Seirus


Seirus
tag

Most láttam ezen is és már máskor sem értettem, hogy ez a 2 légrés a ház előlapján tényleg elég, hogy a 2-3 venti normális légszállítással tudjon dolgozni?

Én részben ezért választottam az N200-at mert ott csak egy rács van előtte így teljese felületen áramolhat a levegő. (felmerült bennem, hogy ez a megoldás esetleg halkabb, de igazából szűk résen jobban is tud süvíteni a levegő szóval nem igazán értem) :F

[ Szerkesztve ]

Telefonszám adatlapomon.

(#31) Lacok


Lacok
őstag

Nekem ez a ház már nagy én jobban szeretem a kompaktabb megoldásokat.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#32) papi77 válasza BaLee (#4) üzenetére


papi77
addikt

Én 200R-ről váltottam erre...ez határozottan jobb,legalábbis nekem!

Az első: NOKIA 1611

(#33) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Be-not-so-Quiet

(#34) Redneck


Redneck
veterán

Lehet hogy a Be Quiet paletta legkedvezőbb árú terméke, de szerintem nem kedvező árú, 26-tól indul.
Nem ez lesz az új gépházam.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#35) Ribi válasza MATEO6600 (#25) üzenetére


Ribi
nagyúr

Engem pedig senki sem tudna meggyőzni, hogy egy gyári házat vegyek a DIY helyett. Összes össze vissza ki van luggatva, csak úgy dől belőlük a zaj. ;)

(#36) [CsuCsu] válasza Redneck (#34) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Kevered a relativ osszehasonlitast az abszoluttal. Attol, hogy az ar nem alacsony, meg ez marad a marka legkedvezobb aru termeke.

[ Szerkesztve ]

(#37) #56573440 válasza Ribi (#35) üzenetére


#56573440
törölt tag

Azért ha egy gyártó kihozna valami ilyet, lehet hogy vennék ;] egye fene 30ert is :P

(#38) Redneck válasza [CsuCsu] (#36) üzenetére


Redneck
veterán

Ilyet nem is írtam. Olvasd el újra.

10-20 rugó között jobbnál jobb házak vannak, ennyiért ez nem éri meg.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#39) FireFox1996 válasza persil (#3) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Tetszik a ház, de az ára nem :W
3e ft-ért nagy használt házat veszel, és 1500 ft-ért a hangszigetelő szivasz + kis barkácsolás, és máris van egy csendes házad :)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#40) ]Phobos[ válasza BaLee (#28) üzenetére


]Phobos[
senior tag

+1
Ez előtt engem sem érdekelt a ház, de rájöttem, hogy hosszútávú befektetés, táp szintén.

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#41) Shodan válasza FireFox1996 (#39) üzenetére


Shodan
addikt

Végül is szemétből is fel lehet húzni egy bodegát az erdőben és lehet benne élni, miért vannak több 10millió felett lakások?! Nem is értem :S

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#42) YellowFlash


YellowFlash
aktív tag

Én anno 30K-ért vettem egy Corsair Carbide 500r White-ot. Az a ház KÖRÖKET ver erre. Ennyiért ez a Be Quiet ház egy vicc. :(((

They don't know... PepeLaugh

(#43) [CsuCsu] válasza FireFox1996 (#39) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Na nehogy mar legyen a gyartonak pofaja tobbet kerni egy uj hazert, mint amennyibe egy roncs kerul, amit hazilag kell takolgatni mire hasznalhato lesz. Barkacsolast meg csinalja az akinek van ra ideje. Az ido is penz.

Mellesleg egy jo hasznalt haz joval tobbe kerul 3000 forintnal.

[ Szerkesztve ]

(#44) csocs


csocs
tag

Nem fordult meg nálam sok ház, csak Cooler Master Elite Knight K350, NZXT S340 és egy BQ Silent Base 600, ami jelenleg is nálam van. Ez utóbbi érte meg a legjobban. Nincs sorja, nincs illeszési hézag, csendes, hűvös, jól és modulárisan szerelhető, érzed rajta, hogy minőség van a kezedben / asztalodon. Ha telepakolod HDD-vel, nem fog tőle rezegni és ciripelni a ház.
Nem olcsó, de a jó sosem volt olcsó.
Nem utolsó sorban szolid ház. Észre sem veszed. Kinek előny, kinek hátrány. További BQ ventikkel valóban csendes és hűvös marad.
Ezt a másik kettőről nem tudtam elmondani.

(#45) Televan74


Televan74
nagyúr

Nem tetszik,nekem ronda.Inkább vennék 800 -ast ami csak 10.000 drágább.
Meg most most visszatérek régi kedvencemhez.Egy Fractal Design Define C -t rendeltem 27.000 -ért.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#46) VinoRosso válasza Televan74 (#45) üzenetére


VinoRosso
veterán

Komolytalan. Funkcionalitásához képest nagy, belül otromba, kívül semmi extra, és drága.

(#47) tailor74


tailor74
őstag

Szerintem ronda ház, semmi extra funkcióval, ráadásul 30k..

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#48) Attila_1987


Attila_1987
csendes tag

A ház tetszik, de elég durva ára van.

Más is írta előttem, hogy nem kell drága ház. Én ezt olyan szinten tartom, hogy 1,5 éve szereztem egy házat, ami selejtezve volt (géppel), ingyen (talán codegen, de jobb fajta, vagy ilyesmi), fehér volt, lefestettem majdnem az egészet saját terv alapján (egyszerű dizájn), és annyi. 20 centi mélysége van, meg elfér benne 28-29 cm-es VGA, bár nem ekkora van nekem. Egyedi házam van, mert ilyen festése úgysincs senkinek. Ennyi.

Amíg nem megy tönkre menthetetlenül (gombok), nem lesz cserélve.

(#49) TIT válasza Attila_1987 (#48) üzenetére


TIT
veterán

De nincs is venti elől-hátul,főleg felül.

(#50) takacsbotond válasza Wombath (#7) üzenetére


takacsbotond
őstag

A hangszigetelésről, és a jó minőségű ventikről nem is beszélve! :K

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.