Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) negyedes


negyedes
addikt

Nem lett rossz, bar ha feher haz, jobban menne a feher ventivel.
Nekem a sima 500-as van, feketeben, tokeletes meg vagyok elegedve vele.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#2) Egon


Egon
nagyúr

Mókusvakítás lvl99. Mi értelme van hangszigetelést tenni egy oldalra, amikor az összes többi oldal nyitott???

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3) NKing válasza Egon (#2) üzenetére


NKing
tag

Az oldallemez rezgéscsillapítása mond valamit? :U

(#4) joey04


joey04
titán

az 500DX kizárólag edzett üveg oldallappal elérhető

Kár, pedig nagyon pofás, de így nem kéne.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#5) VIC20


VIC20
őstag

,,lehetne még ennél is jobb?"

Igen, ha nem lenne átlátszó az oldala.

(#6) nihill


nihill
őstag

Nekem az ezelőtti verzió van, fehér teli oldallappal.
Ízlés kérdése de szerintem nem megy a ház stílusához az üveg oldallap.
Ja és előre 14+14+8as venti is bemegy, csak egy kicsit ügyeskedni kell :)

(#7) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Nagyon szép ház, kár, hogy semmi nem látszódna belőle. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#8) vaakuum válasza VIC20 (#5) üzenetére


vaakuum
addikt

Vagy fele ekkora lenne...

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#9) lacas3000


lacas3000
csendes tag

igen, plusz 2 usb port mondjuk

(#10) Huntszy válasza macilaci78 (#7) üzenetére


Huntszy
tag

Milyen modelt látunk a képen? :)

(#12) mviski


mviski
csendes tag

Hát nem tudom, ennyi pénzért akkor már rakhattak volna 2, de inkább 3 ventit előre, meg a kettő darab USB kimenetet is keveslem. Illetve csatlakozom azokhoz akik szerint jó lenne ha lehetne mondjuk ezeket a házakat nem üvegoldallal/plexioldallal is kérni, mert van akinek felesleges és minek fizetne felárat érte? :)

(#13) arn


arn
félisten

Az 500as baromi jol atgondolt budgethaz... a meshifyt csereltem ra, minden szempontbol jobban sikerult. Nekem innen se a lyukak, se a led se az uveg nem hianyzik. Vegre nem latom, hogy porosodik a sok igenytelen vilagitas.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#14) VIC20 válasza macilaci78 (#7) üzenetére


VIC20
őstag

Ez valami olyan megoldás, hogy lent van a gép a pincében, és minden jelet ez a doboz fogad, továbbít?

(#15) Rayyy


Rayyy
senior tag

Nekem is a sima 500-as van fehérben, teljesen elégedett vagyok vele, nincs különösebb túlmelegedés 10 óra folyamatos render után sem (Ryzen 2700x / Wraith Prism). Ennek viszont nem tetszik az eleje... a háló még ok, de ezek a fények... gondolom ki lehet lőni.

Minden a legnagyobb render!

(#16) dagonya válasza VIC20 (#5) üzenetére


dagonya
aktív tag

a csicsavitrin ablakba is kell belül hangszigetelést ragasztani

(#17) Egon válasza NKing (#3) üzenetére


Egon
nagyúr

Mond. Na és? A zaj szerinted nem jön ki a lyukakon? :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#18) dagonya válasza Egon (#17) üzenetére


dagonya
aktív tag

csak nem mindegy, hogy minek a zaja. egykét csendes venti, vagy egykét csendes venti + egy rezonáló bádoglemez.

(#19) Duree


Duree
veterán

Kellemes szép ház nagyon jó paraméterekkel, és még a világítása is elviselhető,

duree54

(#20) Predatorr


Predatorr
őstag

Megnéztem az "előlapi" panelt, máris kuka, elavult, kevés.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#21) Rayyy válasza Predatorr (#20) üzenetére


Rayyy
senior tag

Szerinted mi kellene még rá pluszban, illetve mitől lenne korszerű az előlapi panel?

Minden a legnagyobb render!

(#22) B4rta


B4rta
csendes újonc

Ránézésre összeszedték a top márkák jó tulajdonságait (amivel persze semmi baj nincs, ami jó azt használd), hátulról NZXT, oldalról kissé Lian Li.
Kissé úgy érzem, hogy ezzel a modellel inkább a divatot próbálják kiszolgálni, tekintve hogy nincs hozzá zárt (és szintúgy hangszigetelt) oldallap, illetve a jellegzetes fekete (esetleg szürke és narancs) színük

Üdv, Márk

(#23) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"lehetne még ennél is jobb?"

De még mennyire! Először is kéne rá 5.25" hely, aztán a piacos műanyag előlapot kidobni a kukába, és valami kulturált fémmel befedni a lyukat. Aztán erre jöhetnek az extrák.

(#24) dagonya válasza Dr. Akula (#23) üzenetére


dagonya
aktív tag

(#25) joe979


joe979
aktív tag

ennél már nem lehetne jobb, csak ha nem így nézne ki :))

Szissz

(#26) TeeJay


TeeJay
félisten

torrentes gépnek elfogadnám a házat :)
elől 2 hátul 2darab 14cm silent wings venti
4darab 2,5" SSD 2darab 2,5" HDD aztán hadd szóljon éjjel nappal

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27) atok666 válasza mviski (#12) üzenetére


atok666
őstag

Akkor masik hazat kell venni. Ennyi :)

Atok

(#28) #11083776


#11083776
törölt tag

Nem rosz de hűtés teljesítménybe nincsenek elájulva tőle a tesztelők.
200mm x 2 es cooler master h500 vagy antec nx800 ebben az árkategóriában ezek még hűtenek is.A baj ,hogy a 200mm noctua 30mm vastag nem megy bele.A h500 ba elvileg masik csararral megoldható)
( noctua-tól sem vagyok elszállva túlmisztifikált és túlárazott- már aki nem akarja azt a batár 15 -öst
de 200mm -ben nincs be quiet sem nanoxia ,most néztem egy tesztet 12 esbe halkabb volt a scythe mint a noctua.

(#29) Piftuka


Piftuka
veterán

A hófehér számítógépházak megfelelő ízléssel párosítva, és megfelelő alkatrészekkel párosítva nagyon szépek tudnak lenni.

Én mégis úgy érzem, hogy most a gyártó maga sem tudta eldönteni, hogy mit is szeretne. Meglehetősen "eklektikus" lett a végeredmény.

Ha fekete-fehér házat szerettek volna, akkor a belső részen több helyen is meg kellett volna törni a "fehér uralmát".

Ha pedig fehéret, akkor érthetetlen a fekete ventilátorok alkalmazása.

Ehhez jön a furcsa előlap, amelyen világítás is helyet kapott, pedig az aztán nem passzol a fehér házhoz.

Első "blikkre" jónak tűnik a hálós előlap, de hogy középen kettéosztották azzal nagyon furcsa látványt teremtettek. Nem tetszik.

Ha figyelembevesszük az árát is, akkor ez nem jó vétel. Ennyi pénzért a konkurens "nagy gyártók" palettáján vannak ennél sokkal esztétikusabb fehér házak is.

Egyébként a "Pure Base" kapcsán lehetett olvasni felhasználói panaszokat... "nem megfelelő anyagvastagság", "nem elég igényes kidolgozás".

Alapvetően jók a "be quiet!" termékei, de jelentős mértékben túlárazottak.

No mindegy... már ilyen házuk is van. :)

"Aquila non captat muscas."

(#30) arn válasza Piftuka (#29) üzenetére


arn
félisten

A pure base a meshifyhez kepest ugyancsak jol megepitett haziko... Akkor arra mit mondanak? :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#31) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Szvsz erősen szubjektív lett az értékelés. Jók ezek a házak, nem kétlem, de ennyit nem ér. Kb. ugyanezt (vagy többet is) tudják a Fractal házak, de normálisabb ársávban.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#32) csucsbicep válasza arn (#30) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Mia bajod a Meshify sorozattal?

(#33) Memora


Memora
senior tag

Ez már majdnem Corsair minőségű design, de csak majdnem...

Fancy quote placeholder

(#34) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

A rácsos előlappal a be quiet most feltalálta a spanyol viaszt? Ilyen házat kapni más gyártótól már 20-ért is.

(#35) tatararpad válasza B4rta (#22) üzenetére


tatararpad
őstag

Van feketében is.

Más: Szerintem ez a trapéz előlap kifejezetten csúnya.

(#36) arn válasza csucsbicep (#32) üzenetére


arn
félisten

Joval olcsobb anyagokbol van. Papirlemez, kopogos muanyag.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#37) Piftuka válasza arn (#30) üzenetére


Piftuka
veterán

Tény, hogy itt a fórumon, a számítógépházakkal foglalkozó topic-ban azzal sem volt minden felhasználója elégedett. :N

Mondjuk ebben a termékkategóriában még meglehetősen jó a helyzet, mert rendkívül nagy a választék. A (teljesség igénye nélkül) a Corsair, Phanteks, Thermaltake, stb. kínálatában ennél olcsóbban, ezeknél jobb minőségű, jól szellőző házat lehet venni. Még fehéret is.

Mivel sokan a látvány, és/vagy a márkahűség miatt döntenek, nyilván ezeknek a "bq!" házaknak is meglesz a közönsége.

Félreértés ne essék... Semmi bajom a gyártóval. A termékeik minőségüket illetően az "elfogadható", "korrekt" és "nagyon jó/prémium" kategóriába tartoznak.
Csak éppen az előbbi kettőben jóval drágábbak a konkurenseknél. Rossz az ár/érték arányuk.

(Pl. huszonegynéhány ezerért, az FSP belsős, megbízható, de kínai alkatrészekből épített, bronz hatásokú "System Power 500" tápegység, vs. ugyanannyiért a prémium japán alapanyagokból készített, arany hatásfokú "Seasonic Core GM500", ráadásul hét év garanciával... Nem kérdés, hogy melyik a racionális választás.)

"Aquila non captat muscas."

(#38) csucsbicep válasza arn (#36) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nekem C van, nem S2. A kopogós műanyagot az elején aláírom, de azt nem vettem még észre, hogy ne lenne elég merev a váza. A méreteihez képest szerintem a tudása is elég jó.

(#39) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Méretei , csatlakozók jól , fekete színben tetszik.

Bár ennyi pénzért , inkább Phanteks.

(#40) arn válasza Piftuka (#37) üzenetére


arn
félisten

nem vagyok egy nagy hazfreak, a hwekhez kepest nem tul gyakran cserelgetem oket, nekem ezek hasznalati targyak. a fraktallal nekem az volt a legnagyobb bajom, hogy kitalaltak vmit ugy 2008ban a defineal - azota is ugyanugy nez ki. r4em volt, remek haz, massziv db - de amikor egy csomo penzt koltottem a gep belsejere, szerettem volna, ha kivulrol is mashogy nez ki. igy ujabb define nem is johetett szoba a retro 12+ eves kinezetevel.

nezegettem dragabb hazakat kb 200-250 euroig (phanteks tetszett), de mindnek volt vmi ennyi penzert is vmi nyugje, de ami a legjobban zavart, hogy az ujabb hazaknal teljesen ramentek erre az akvarium, minden vilagit dologra, ami tolem baromi messze all - igy ha nem olyan, amilyennek szeretnem, akkor legyen praktikus, es kompakt.

jott a meshify, hat majdnem visszakuldtem, ahogy kibontottam. precizen kivitelezett haz, ha osszerakod az osszhatas is egesz jo. de kb mint az ikeas butor... jo, praktikus, de azert leri rola, hogy filleres anyagokbol van. kb a noname korszak legolcsobb hazainak anyaghasznalata jutott rola eszembe - es ertem, hogy rohadtul megdragultak a hwek, de azert 70-90 euroert nehogy mar ez legyen a szint. amit megjelent vmi normalisabb alternativa, ment.

a bequiet pure 500 is sporolos, ez tettenerheto tobb reszen is, de a praktikussag ugyanugy megvan, amellett, hogy jo hozzaerni - sokkal inkabb azt kepviseli, amit ebben az arkategoriaban kell. semmi salang, atgondolt, jo erzekkel megvalogatott olcsobb anyagok. majd ha lecseng ez a diszkokorszak a hazaknal, akkor majd megnezem a dragabbakat ujra.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41) #00137984


#00137984
törölt tag

Nekem a Cooler Master 590 III volt a legjobb választás, de azóta sem találkoztam ilyen jó számitógép házzal. Az íróasztalban is pont elfért. Szellőzése is elsőrangú, de itt még a feleslegesnek tartott DVD-nek is van helye. Amelyik gyártónak ez felesleges, az legalább 140 mm-es ventiket pakolhatna előre és ezekből is egyből hármat... :)

[ Szerkesztve ]

(#42) Apollyon válasza macilaci78 (#7) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az milyen konfig?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#43) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

nem lesz olyan házam, amibe nem fér bele több, rendesen hűthető 3.5"-os diszk.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#44) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Na én is idetalálok:
-elég menő házikó, elég menő áron :U akkor is, ha értem, miért annyi, amennyi (a márka feláron túl)
-kár, hogy csak fehérben, fekete ventikkel (nem nagyon töprengtek az esztétikán)
-a fulladozó tárhelyketrec elég nagy mínuszpont, úgy érzem.
-egy plusz normál méretű usb még jól jött volna, kettőt azért simán előfordul, hogy bedugok elöl.

A többi kiemelt negatívum nekem irreleváns és többnyire ízlés dolga.
A fejem mellett 40 centire áll a gép az asztalon. Szeretem, hogy belelátok, éjjel minimális fehér fényt ad, hangja meg semmi, miközben remekül hűt. Még mindig a Zalman i3, fél áron...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#45) MegalodonS


MegalodonS
őstag

Lian Li O11 Dynamic XL Midi-Tower koppintas apro modositassal! :K

(#46) jonhy86


jonhy86
csendes tag

Az én masszív gépházam Sharkoon DG7000-G :)

(#47) atok666 válasza jonhy86 (#46) üzenetére


atok666
őstag

Koszonjuk a hasznos informaciot :)

Atok

(#48) Vinrael


Vinrael
tag

Nekem bejön a cucc. Ha lenne rajta még legalább egy 3,5" slot, meg is venném feketében. Kíváncsi vagyok, hogy a 600-asból lesz e vajon ilyen "DX" változat.

https://www.youtube.com/channel/UCGzkAM74dJ_Vo2r73Y1tv2Q

(#49) szelim74


szelim74
csendes tag

Szép is, jó is, de nem nagyon tudok azonosulni az ilyen soktízezres házakkal. 12 éve ugyanabban a bódéban laknak a dolgaim (Aerocool S9 Pro), sokat látott böszme doboz, de legalább a szél nem fújja el. :DD

(#50) dagonya válasza szelim74 (#49) üzenetére


dagonya
aktív tag

ennek a háznak az a legnagyobb erénye hogy akárhányszor ránézek elkezdek szívből őszintén röhögni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.