Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sinesol


Sinesol
veterán

Fsp belső + BeQuiet ventik = Tökéletes táp. :K

Az enyém csak Straight Power, ez "csak" Gold minősítésű, de 1 év folyamatos működés után is gyakorlatilag zajtalan, maximálisan meg vagyok elégedve vele. :K

[ Szerkesztve ]

(#2) sid.:Rc211v válasza Sinesol (#1) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

Csúnya is lenne ha 1 év alatt behangosodna. Az én tápom meg 8 éves és ugyan úgy hangtalan.

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#3) Sinesol válasza sid.:Rc211v (#2) üzenetére


Sinesol
veterán

8-10 éve talán még volt minőség, de ma már annak is örül az ember, ha valami ugy müködik ahogy kell. :D

[ Szerkesztve ]

(#4) sid.:Rc211v válasza Sinesol (#3) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

Hát jah az igaz :)

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#5) babkukta válasza Sinesol (#1) üzenetére


babkukta
senior tag

azért szvsz nem is lenne normális, ha 1 év alatt meghalna a venti. Egy vmire adó gyártó azért nem 1-2 évre ad neked ventit. Oké, valszeg nem is 10re, de egy 6-8 év működést én már korrektnek mondok a mai világban... sajnos ez lassacskán csökkenni fog

Üdvözlettel, Tibi

(#6) .mf válasza Sinesol (#1) üzenetére


.mf
veterán

A Seasonic S12-esem már nem is tudom, hogy mikori... Még a Mistralban vettem leakciózva :DDD meg még épp csak az Athlon XP-ről terveztem váltani... az se ma volt. S ez is szépen halkan működik még azóta is.

Cikkhez visszatérve: nem árt, ha lesznek kisebbek is. Az áruk viszont lehetne kicsit alacsonyabb.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7) freeapro


freeapro
senior tag

Tényleg jók ezek a tápok, nekem 530-as van és teljesen hangtalan.

(#8) mghltm


mghltm
addikt

850-es tesztjei:

@kitguru

@hexus

@guru3d

@tomshardware

arak

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#9) #16939776 válasza mghltm (#8) üzenetére


#16939776
törölt tag

:DDD

Enermax árszínvonala.

(#10) Sinesol válasza #16939776 (#9) üzenetére


Sinesol
veterán

Tesztek alapján megéri, több helyen is kiemelik hogy milyen kedvező áron nyújt nagy tudást.

[ Szerkesztve ]

(#11) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Csak ezt a jumper dolgot nem értem.Mi értelme van 4 ágasra tervezni,majd gombnyomásra egyesíteni...nem lett vona olcsóbb alapól egyben hagyni? :F

(#12) Jim Tonic válasza Milka 78 (#11) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ha jól tudom, natív egyágas nem is nagyon létezik, mindig több ágat egyesítenek. Itt ebbe tudsz belenyúlni, ha akarsz.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#13) Angel1981


Angel1981
veterán

Klassz vasak, a kisebb teljesítményűek különösen várósak!

(#14) #16939776 válasza Milka 78 (#11) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szabvány szerint nem lehetne egyben hagyni mert:
70-100A-es limittel egy kis földzárlaton le tudja adni a tartósan a névleges teljesítményét.
Komolyabb tuningnál, ha elpukkan valamelyik high-side fet a tápkörben, 100%, hogy elküldi a cpu-t.

Ha a user egyesítette az ágakat, csak az övé a felelősség, mert a táp rendeltetés szerűen működik és megbontás nélkül produkálható a szabványnak megfelelő limit ha vitára kerülne sor...

(#10) Sinesol: Feléért már kacsalábon forgó tápokat lehet kapni. OK egy Leg-Leg Leg konfigba biztosan szánnék rá ennyit, de nevesebb márkától.

[ Szerkesztve ]

(#15) Supra válasza Jim Tonic (#12) üzenetére


Supra
tag

Létezik, a corsair tápjai pl. ilyenek. Egy 12V-os águk van, és ebből DC-DC konverterrel csinálja a töbit.

Remek tápok, nálunk kb 30 db üzemel belőle, egy részük 7/24-ben. És ráadásul ezek a belépő színtű CX sorozatból vannak.

[ Szerkesztve ]

CSillagkapu rajongók ide -> www.SG-1.hu

(#16) Supra válasza #16939776 (#14) üzenetére


Supra
tag

Ez engem érdekel!

Hol van ilyen leírva a szabványban? Tudomásom szerint pont a több 12v-os ág nincs specifikálva.

És pont a tuningnál okoz óriási gondot, ha 4db 14 v-os ágból áll össze a névleges teljesítmény - arról nem is beszélve, hogy milyen marha idegesítő a több ággal sakkozni.

A tuning meg ugye kockázattal jár...

CSillagkapu rajongók ide -> www.SG-1.hu

(#17) #16939776 válasza Supra (#16) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ez a tudomásom szerinti legfrissebb szabvány leírás ATX V2.92
A szükséges feltételeket teljesíteni kell hogy megfeleljen az ATX szabványnak, és az V1.1 óta benne van a 240VA-es ágankénti limit...

[ Szerkesztve ]

(#18) sb válasza babkukta (#5) üzenetére


sb
veterán

Azért a ventik - nem csak tápban, mindenben - elég neccesen bírják 6-8 évig azonos, jó hatásfokon, zajjal sajnos. Akármelyik márkás tápról is legyen szó.

Nekem a 6 éves Seasonic beles tápom már hangosabb kicsit. Persze most is alig hallani - próbáltam ventit cserélni rajta, de nehéz ügy, mert 3V körüli feszt kap a kis terhelés miatt :) - szóval nem vészes egyáltalán ilyen feszek mellett de korábban meg abszolút hangtalan volt.

Meg azért Sinesol 1 éves folyamatos használata is más tészta. Arra sem szoktak kifejezetten konzumer tápot, ventit fejleszteni.

(#19) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Nagyon jók lehetnek ezek a tápok, de jelenleg olyan halk a gépem, h valószínűleg ezek hangja is zavarna :D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#20) #72042496 válasza sb (#18) üzenetére


#72042496
törölt tag

A folyadékcsapágyas ventilátorok (a SilentWings is ilyen) nem hinném hogy hangosodnának.

Én is Be Quiet Dark Power Pro tápot akartam venni, mindenütt nagyon jókat írtak már a 10-esekről is. Gondolom, ezek sem okoznak majd csalódást.

(#21) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Nekem egy ilyen vagy tíz évig bírná...

Wasabi...

(#22) eventus válasza Sinesol (#1) üzenetére


eventus
veterán

Na, enyém két éves és nem is venni észre, hogy van. Terhelés alatt sem :N

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.