Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) AxBattler válasza #21346560 (#100) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez valóban magvas kérdés.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#102) Redlight2 válasza #21346560 (#100) üzenetére


Redlight2
tag

Mert Vista szereti az animéket és gondolom a Fate-es kiscsaj a kedvence :D

(#103) Dtomka


Dtomka
veterán

Jó bemutató!
Szerintem mindenki arra költi a pénzét amire akarja és amiben örömét leli! Én is már 1 autó árát elköltöttem 30 év alatt informatikai cuccokra. De én azt mondom, inkább erre mint ...

Használd egészséggel sokáig!

(#104) snecy20 válasza Dtomka (#103) üzenetére


snecy20
veterán

Szerintem az egy autó árát sokan itt 2-3 év alatt elköltik hardverekre. ;]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#105) #21346560 válasza snecy20 (#104) üzenetére


#21346560
törölt tag

Az attól függ, milyen autóról beszélünk! ;]

(#106) jeni válasza Aprósólyom (#19) üzenetére


jeni
félisten

Aki nem iszik,nem dohányzik és nem költ 250000Ft-t egy mobilra az megteheti,hogy egy 85000Ft PC házat megvehessen magának. Ha még BKV-al jár be dolgozni akkor még pláne.
HAF 922 PC házam volt teljesen megvoltam vele elégedve,de mégis lecseréltem egy Thermaltake Core X9-re. Nem sok értelme volt neki ,de én abból indultam ki,hogy van helye a szobámban,nem az asztalomon lesz,vízszintesen betudom szerelni az alaplapot,bármit betehetek minden korlátozás nélkül,van elől 3db 5,25 férőhely,belül nagyon tágas.
A ház cserével nem lett gyorsabb a gépem és mégis úgy gondolom ha anyagilag nem érte meg de legalább meg van az a ház amit oda akartam.

(#107) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Visszaolvasva volt itt jó és rossz is erről a házról!
Gigabyte Z390 AORUS MASTER laphoz, i9-9900K CPU és AORUS GeForce® RTX 2080 SUPER kártya +32GB RAM konfigurációhoz keresek egy korrekt házat.
A lényeg: RGB csilli villi világítás, így üveg oldal nem érdekel, asztal alatt úgy sem fogja látni senki!
Fontosabb a jó szellőzés és az hogy beleférjen 18-18,5 cm magas CPU hűtő!
Ilyen feltételekkel ajánlanátok ezt a házat? Esetleg helyette a kistestvért, DARK BASE 700 ?
A jelenlegi kb. 6 éves PC utódját tervezgetem és a háznál akadtam el!
Tudtok segíteni?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#108) jeni válasza VGYke (#107) üzenetére


jeni
félisten

(#109) VGYke válasza jeni (#108) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm! Azért nem mondanék le a be quiet! Dark Base tulajdonosok véleményéről, mit mondanak erről a házról, a leírásom szerint!?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#110) jeni válasza VGYke (#109) üzenetére


jeni
félisten

olcsóbban lehet jobbat kapsz - akár jobbat tudnának javasolni.

(#111) nuke7 válasza VGYke (#107) üzenetére


nuke7
veterán

Szerintem ennél a be quiet-nél jobbakat is tudsz venni, olcsóbban...
Szerintem:
ha halk házat szeretnél ami szellőzik is valamennyire:
Deep Silence
ha olyan házat szeretnél ami halk, de jobban szellőzik
Fractal Design Define (r6/6, XL)

https://youtube.com/user/nuke7

(#112) capulet75


capulet75
addikt

Ezeket én sosem értettem. Ha halk házat szeretnél, nézd azt amelyik szuperül szellőzik, és vegyél bele ultra low noise ventiket. Done.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#113) snecy20 válasza capulet75 (#112) üzenetére


snecy20
veterán

Régebben én is arra jutottam, hogy nem éri meg drágán kenyérpirítót venni. :DD
Inkább egy jól szellőző ház leszabályzott ventikkel, ami járhatóbb út.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#114) nuke7 válasza capulet75 (#112) üzenetére


nuke7
veterán

nem ugyanaz, mert terhelés alatt nem tudod leszabályozni a ventiket pl.
aztán por is más kérdés, arról meg nem is beszélve, hogy pl. vga ventiket nehezen cserélem... :N

https://youtube.com/user/nuke7

(#115) capulet75 válasza nuke7 (#114) üzenetére


capulet75
addikt

Igen, és a gazdasági mutatók is csökkennek, és télen meg hideg van. :P

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#116) nuke7 válasza capulet75 (#115) üzenetére


nuke7
veterán

nem véletlenül van piaca a zajcsökkentett házaknak :K :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#117) VIC20


VIC20
őstag

,,ettől szerintem még egy tíz fokkal lehet magasabb"

Most egy vagy tíz? :U

(#118) capulet75 válasza nuke7 (#116) üzenetére


capulet75
addikt

Múltkor egy jól szellőző CM házból kidobáltuk az összes ventit, kaptt három 120as Noctuat előre, meg 1et hátra, ( >10Db ), egy a procihűtore, Aerocool Project7 650 tápot ( 9,5Db ) és kuss van.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#119) nuke7 válasza capulet75 (#118) üzenetére


nuke7
veterán

nem hallatszik ki a vga terhelés alatt meg winyok se..? :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#120) VGYke válasza nuke7 (#111) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm, megnézem! [Coolermasterről] mia vélemény a javasolt Fractal Design Define szemben?
Valami iszonyatosan szar lett itt a Prohardveren a hozzászólások szerkeszthetősége, vagy csak én vagyok béna?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#121) capulet75 válasza nuke7 (#119) üzenetére


capulet75
addikt

nincs winyó, a VGA meg alig. nem 0 decibel van, de a gépnek nagyon-nagyon minimális a hangja

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#122) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ismerősöm vastag gumival "lógatja" a hddket, házon belül. Ilyesmit próbált már valaki? Van értelme?

(#123) Vistaboy válasza VIC20 (#117) üzenetére


Vistaboy
veterán

Úgy értettem, hogy nagyjából 10 fokkal még lehet magasabb, ha igazán elkezd izzadni a VGA. Javítom.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#124) Vistaboy válasza VGYke (#107) üzenetére


Vistaboy
veterán

Én annyit mondanék, hogy a Dark Base 900 Pro kuckóban iszonyat halk a konfigom, bár kétségtelenül kevésbé jó a szellőzése, mint mondjuk egy perforált előlappal rendelkező (mesh) háznak. Ez egyéni preferencia kérdése, hogy kinek mik az igényei. Nekem most fontosabb volt a halk működés, mint a szellőzés, na persze elfojtani sem akartam a ventiket, ezért nem vettem pl. elöl-hátul üveglappal borított házat, pedig akadt közöttük pár, ami tetszett.

Így, most, kevés játékra, mellette főleg film és anime nézésre nekem így tökéletes. Persze vehettem volna olcsóbbat is, de én úgy voltam vele, hogy egyrészt már nem akarok egy darabig házat cserélni, másrészt minél halkabb, annál jobb, és ebben maradéktalanul megfelel.

A géped alkotórészeiből kiindulva - amik úgy félmillió forint környékén vannak durván saccolva - neked biztos fontosabb most a játék, vagy olyan munkát végzel, amihez kell az erős CPU és GPU is. Ilyen konfighoz én személy szerint nem ajánlanám ezt a be quiet! házat, mert bár láthatóan nem gond a pénz, viszont a szellőzéssel lehetnek gondjaid.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#125) Sethdobaloah válasza icemad (#122) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

El kell pakolni másik helyiségbe a HDD-t, annak van értelme :) totális csendet csak így tudsz elérni. Egy NAS amúgy is jó dolog :)

...csak én vagyok helikopter?

(#126) icemad válasza Sethdobaloah (#125) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Tervben van. Megvan hozzá minden, csak időm nincs összerakni...

(#127) nuke7 válasza capulet75 (#121) üzenetére


nuke7
veterán

Na tok jó. Így van egy hazád, amiben nincs hdd és idle-ben halk... nekem kb ugyanannyiért van egy hazám, amiben vannak hdd-k, idle-ben kb ugyanolyan vagy halkabb mint amit írtál, és load alatt meg biztos, hogy halkabb...
akkor..? :U

125: nekem van NAS is otthon, az hangos tud lenni :DDD

amúgy másik szobába rakni a hdd-t, úgy, hogy az elérési sebesség ne essen nagyon - nagyon drága szerintem...

ui.: ez az uj felület nagyon nem mobil barát :(

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#128) capulet75 válasza nuke7 (#127) üzenetére


capulet75
addikt

1: Minek HDD?
2: Az RTX-e nem hangos load alatt sem, hiába osztod, valami 30Db a max, de annak sztem a közelében sem járt soha. :N

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#129) nuke7 válasza capulet75 (#128) üzenetére


nuke7
veterán

1: adattároláshoz
2: egy rtx drágább mint az egész konfigom, szóval ez annyira nem alternatíva csendes ház helyett :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#130) capulet75 válasza nuke7 (#129) üzenetére


capulet75
addikt

Azért van egy vinyó a gépemben mert lusta vagyok kiszedni, bazira felesleges már a HDD, max ha ipari méretben tárolnék adatokat, de nem. Most nem az volt a kérdés hogy neked tellik-e RTX-re, hanem hogy lehet csendes konfigot építeni. Igen, simán. Van egy csomó quiet VGA, nem kell ahhoz RTX.
Nem értem miért vitatkozol velem ebben, hisz leírtam hogy gyakorlatilag néma a gép, azt is hogy miért, de keresed a kákán a csomót. :Y

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#131) nuke7 válasza capulet75 (#130) üzenetére


nuke7
veterán

én meg leírtam, hogy gyakorlatilag az enyém halkabb, nem értem, hogy miért, de keresed a kákán a csomót. :Y

https://youtube.com/user/nuke7

(#132) Vistaboy válasza capulet75 (#130) üzenetére


Vistaboy
veterán

"...felesleges már a HDD, max ha ipari méretben tárolnék adatokat..."

Nem kell hozzá ipari felhasználás. Ha 4K-s HDR filmeket nézel, amiknek átlagosan 60-70 GB a méretük, bizony elkél pár HDD. Ha pedig animés is vagy, ezt duplázd meg vagy kétszer. Én sokat torrentezek, töltök is fel animéket, egy 12 részes sorozat remuxban 90-100 GB, ha pedig több évados, akár fél tera is lehet egy torrent. Szóval én akkor is helyszűkében lennék, ha mind a négy vinyóm 10 TB-os lenne. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#133) capulet75 válasza Vistaboy (#132) üzenetére


capulet75
addikt

Mondom, ipari méret. :P Nekem van egy 256os rendszer, 2 512es háttér, meg egy 2tb winyó, de azt kb semmire sem használom, valamikor ki is hajítom a gépből. Rég leszoktam az adathalmozásról, felesleges. ;)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#134) #31600896 válasza Freiherr (#28) üzenetére


#31600896
törölt tag

Ezért van nekem 10 ezer forintos gépházam egy Zalman ZM T5 Plus. :DDD

(#135) nuke7 válasza #31600896 (#134) üzenetére


nuke7
veterán

(én szerintem 10-12 éve vettem legutóbb ennyiért házat, elég is volt :DDD )

https://youtube.com/user/nuke7

(#136) #31600896 válasza nuke7 (#135) üzenetére


#31600896
törölt tag

Én sem vágtam hanyatt magam tőle, de még épp a belefér kategória. (Nagy kompromisszumokkal.) Életem legjobb háza egy InWin Dragon Slayer volt, sajnos már nincs meg.

[ Szerkesztve ]

(#137) fisi válasza Vistaboy (#124) üzenetére


fisi
senior tag

Anime meg film nézésre inkább egy tablet vagy az kidobva tévére ha lehet, azt olcsóbb is meg semmi hang.. 😋

(#138) fisi válasza VGYke (#109) üzenetére


fisi
senior tag

Ajánlom a Cooler Master H500p mesh - t. Bár kissé sok a műanyag benne de jó kis, jól szellőző ház az általad írt CPU hűtő meg röhögve elfer benne..

(#139) VGYke válasza Vistaboy (#124) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm! Igen, munka is van, játék is és legalább 6-7 évig nem tervezek cserélni a VGA-n kívül semmit, tehát fontos a jó szellőzés. Jelenleg Cooler Master HAF922 házam van amivel elégedett vagyok vagy 8 éve, azért keresgélek újat, mert az előlapon csak USB 2 van.... Lehet nem kellene váltani? :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#140) nuke7 válasza VGYke (#139) üzenetére


nuke7
veterán

ha elégedett vagy vele, szerintem ne válts :K

https://youtube.com/user/nuke7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.