Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DR|FTK|NG


DR|FTK|NG
veterán

Én is gratulálok, szép eredmény. :C

(#2) F e Z o


F e Z o
veterán

Grat a srácoknak a szép eredményekért! :R
Kár, hogy s1155-ös és s1150-es lapokon ezt nem lehetett megoldani. :(

H2O über alles!

(#3) TTomax


TTomax
nagyúr

Gratulálok,szép eredmények! :R

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4) Achill3uS


Achill3uS
veterán

nagyon köszönöm a PH-nak és Gyuri-nak a cikket, ASUS-nak pedig a segítséget az eredmények eléréséhez. régen sikerült egyetlet teszteléssel ennyi TOP3-mas érmet gyűjteni. :R

viszont annyi kiegészítést tennék az elhangzottakhoz, hogy a bios amivel az eredményeket elértük publikus, csak nem hivatalos! ez annyit tesz, hogy bárki a témában járatos letöltheti a hwbot fórum berkeiben publikáló belsős ASUS tuninger "elmor" által feltöltött bios-okat és kipróbálhatja saját felelősségére, azaz ha emiatt sérülés vagy kár éri a hardware-eket nem érvényesíthető rájuk garancia. ugyanis jelenleg elég sok featuret kell feláldoznunk a BCLK tuning feloldásának oltárán amihez az Intel segítsége kéne a gyártóknak, de szemmel láthatóan ezt nem teszik meg sőt kifejezetten nem örülnek a felfedezett kiskapunak. viszont többé nem akadály a 100-ról 103mhz-re emelt BCLK fal átlépése, könnyedén bootol a rendszer mindenféle trükk nélkül 120-130mhz-es base clock-al is az uj bios-al. egyedül a ram órajelek változására kell ilyenkor figyelnünk és visszaosztani őket stabil tartományba. A többi az adott processzor tuning potenciálján múlik innentől.

hibák, bugok amikkel találkoztam:
semmilyen energiagazdálkodási opció nem müködik, speedstep, c state, turbo mode
nem működik a szorzó állítás sem a cpu-nak sem az uncore-nak, bios és OS alól szoftveresen sem.
a hőmérséklet szenzorok fals adatot mérnek
AVX utasítás készletet használó programok teljesítményvesztése (pl Intel XTU benchmark)

eredeti forrás:

This is not an official ASUS BIOS, only enables base clock overclocking on non-K CPUs.
Don’t use this for K-series CPUs.
It might damage your hardware, no guarantees provided.

Issues found so far

* No IGPU
* No dynamic change of CPU frequency
* No C-states
* No Turbo Mode
* CPU temperature reading is incorrect
* AVX instructions have very low performance
* Windows XP ACPI not supported

After flashing set the following settings to make it boot into OS with correct CPU speed

Advanced\CPU Configuration
- Boot Performance Mode -> Turbo Performance

Advanced\CPU Configuration\CPU Power Management Configuration
- Intel(R) SpeedStep(tm) -> Disabled
- CPU C states -> Disabled

jelenleg támogatott alaplapok/biosok listája:

* Maximus VIII Hero 0001
* Maximus VIII Gene 0001
* Maximus VIII Extreme 0001
* Maximus VIII Impact 0001
* Z170-DELUXE 0050
* Z170-A 0050
* Z170-E 0050
* Z170 Pro Gaming 1301
* Maximus VIII Ranger 0001

aki tesztelné a biosokat rakjon be eredményeket nyugodtan ide, engem is érdekel ki mire jut vele, azért csináltam összehasonlítási alapnak léghűtéses eredményeket, lássátok mekkora teljesítmény növekedésre lehet számítani.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#5) 04ahgy válasza Achill3uS (#4) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Én azért a HWBOT fórumon található, elmor-nak adott BIOS verziót még nem nevezném publikusnak, csak hallgatólagosan elérhetőnek. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6) .mf válasza Achill3uS (#4) üzenetére


.mf
veterán

Grat itt is :C

"hwbot fórum berkeiben publikáló belsős ASUS tuninger "elmor""

Vagy inkább "hwbot fórum berkeiben publikáló tuninger "elmor", akit pár éve az ASUS felfogadott" -- tehát szerintem inkább fordítva, nem Asus-osként van a hwbot-on, hanem tuningerként van az Asusnál :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7) Hannibhál válasza Achill3uS (#4) üzenetére


Hannibhál
őstag

gratula :R akkor hál istennek az én i5 2500k-m még cinebenchben jobb mint a 5,5ghz-es i3as:)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#8) duc


duc
aktív tag

Gratula a szép eredményekhez! :R
Kíváncsi vagyok mi van/lesz ebben a skylake generációban.

[ Szerkesztve ]

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#9) Laja333


Laja333
őstag

Szép lett. Le a kalappal. :R

(#10) qantum


qantum
senior tag

Gratulálok ! Mi lesz akkor a k-s procikkal?!

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#11) Zotya84


Zotya84
őstag

Nem rossz teljesítmény, gratula.

Nem is tudtam, hogy még mindig csinálnak beégetős BIOSokat. Én úgy tudtam, hogy ezeket az UEFIket már program írja a helyére... ;)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#12) Johnnyxy27


Johnnyxy27
aktív tag

Még hogy a skylake-ben nincs lehetőség:)!

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#13) Televan74 válasza qantum (#10) üzenetére


Televan74
nagyúr

Pont ezért nem nézi jó szemmel az Intel a BCLK -s OC -t.De azért ez az OC mindig lutri.K -s prociknál csak a megfelelő feszültségre és a hőmérsékletre kell odafigyelni.

Achill3uS: Grat az elért teljesítményért. :C

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#14) derive válasza Televan74 (#13) üzenetére


derive
senior tag

Azert a BLCK tunning nem az R=1 pistikeknek van. A legtobbuknek meghaladja a kepessegeit a RAM idozitesek visszaosztasa.

Hatalmas gratula az eredmenyekhez es kulon plussz a leghutos tesztert :C

[ Szerkesztve ]

(#15) Televan74 válasza derive (#14) üzenetére


Televan74
nagyúr

Sok Pisti a megfelelő tudás nélkül is szénné húzza majd a procit.Utána meg sírva viszik gariztatni. ;]

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#16) gyiku válasza Achill3uS (#4) üzenetére


gyiku
nagyúr

akkor ezert kerestel apron 6*** cput. grat :K

hüllő

(#17) shteer válasza Achill3uS (#4) üzenetére


shteer
titán

szép munka! :C

..szerintem jónak tűnik

(#18) guitarguy válasza shteer (#17) üzenetére


guitarguy
csendes tag

Létezik olyan extrém tuning kategória ahol a gép használhatósága is szempont és nem csak az órajelek? Tehát hogy elérni a lehető legnagyobb sebességet, de a gép használható marad a mindennapokban.

(#19) .mf válasza guitarguy (#18) üzenetére


.mf
veterán

Cikket olvastasd? :U

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#20) Reggie0 válasza guitarguy (#18) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen. Extrem unalmas tuningnak hivjak ;]

(#21) shteer válasza guitarguy (#18) üzenetére


shteer
titán

igen, csak fel kell bérelni olcsó munkaerőt, hogy töltögesse folyamatosan a nitrót :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#22) asaca válasza Achill3uS (#4) üzenetére


asaca
tag

Grat! :R

BF3: aSaca-Hun

(#23) guitarguy válasza .mf (#19) üzenetére


guitarguy
csendes tag

Na b*ssza meg. Pont akkor kérdezem ezt meg, amikor a cikkben is benne van. Láttam h Achill3uS, meg kép a mókolt alaplapról és irány a komment szekció.

(#24) alfiboy


alfiboy
aktív tag

Grat szép eredmények!
:C
:R

...

(#25) #16939776


#16939776
törölt tag

Grat!

Mindezeken felül egy K-s processzort ez a BIOS akár károsíthatott volna
Erről valami hivatalos állásfoglalást lehet kérni? ITX topikban volt olyan probléma, hogy 2db K-s CPU is elkönyökölt két különböző "gyári állapotú" ASUS lapban 00 hibakóddal, egyik esetben sem post-olt a lap, 1x sem.

[ Szerkesztve ]

(#26) 04ahgy válasza #16939776 (#25) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ott van a HWBOT fórumlinken, a béta / tesztverziós BIOS megjegyzéseinél: "Don’t use this for K-series CPUs. It might damage your hardware, no guarantees provided."

Tehát nem, a gyári állapotú ITX lapos esetetek csak véletlen egybeesés.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#27) #16939776 válasza 04ahgy (#26) üzenetére


#16939776
törölt tag

Köszönöm! :R

(#28) icp1970


icp1970
senior tag

nem semmi,.gratulálok.

(#29) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Amikor régen Intel CeleronII 667Mhz-es procit téptünk meg 1000 Ghz-re.
Azok voltak a szép idők... :)

(#30) F e Z o válasza _kovi_ (#29) üzenetére


F e Z o
veterán

AMD Athlon 64 (x2) és a C2D korszak is penge volt ebből a szempontból.

H2O über alles!

(#31) qantum


qantum
senior tag

Arra azért kíváncsi lennék a 6700-ból mit hoznának ki a srácok?! Boldog Karácsonyt!

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#32) _kovi_ válasza F e Z o (#30) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Mondok durvábbat, Voodoo3-2000 kártyát húztuk meg +5(!) Mhz-el és nagy eredmény volt! A 3D mark '99 sokat gyorsult annyitól... :)
Egyre több mindenre azt mondjuk, hogy jobb volt régen...

[ Szerkesztve ]

(#33) Zotya84 válasza _kovi_ (#29) üzenetére


Zotya84
őstag

Azért tényleg kemény tuning lehetett 667-es Cerkát 1THz-re húzni. :Y

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#34) F e Z o válasza Zotya84 (#33) üzenetére


F e Z o
veterán

Volt egy srác, aki egy E2140 1,6GHz procit 3,2-re húzott. Az pedig 100% tuning...

(#32) _kovi_ : :R

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#35) kakuk.tamas válasza F e Z o (#34) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

1000Ghz-et, arra jött az irónikus válasz. :)

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#36) #31600896 válasza _kovi_ (#29) üzenetére


#31600896
törölt tag

1000 Ghz? Nem semmi eredmény 😃

(#37) F e Z o válasza kakuk.tamas (#35) üzenetére


F e Z o
veterán

Csak most látom. :Y :DDD

H2O über alles!

(#38) Achill3uS


Achill3uS
veterán

nagyon köszönöm a gratulációkat és minden PH-snak kellemes karácsonyi ünnepeket kívánnék :R

qantum: léggel nagyjából ezt sikerült kihozni egy rövid teszt erejéig:

ez nem volt valami tuningbarát proci, ennél lehetnek jobb 6700-ak is. igazából kiváncsiságból néztem rá egy i7-re is az i3 tuningja volt a fő cél, de látszik, hogy innentől kezdve a sima 6700 is ugyanott maxolódik ki léggel mint a K-s testvére. ezért ha tökéletesíteni tudják ezeket a bios-okat és elfogadható mennyiségű feature hiányával kap az ember bclk tuning opciót gyakorlatilag extrém tuningon kívül nem lesz értelme a K-s procinak és súlyos ezreket lehet spórolni amit pl lehet a hűtésre költeni.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#39) _kovi_ válasza #31600896 (#36) üzenetére


_kovi_
aktív tag

:DDD Ja bocs, természetesen 1000 Mhz... :D

S akkor azért ne felejtsük el, hogy az 1Ghz óriási dolog volt. Egy bűvös szám amitől szinte gyorsabban dobogott a szíved amikor a gép először bootolt és láttad az értéket.
Ha jól emlékszem 66-os FSB volt az alap és 100-ra tettük. Speckó hűtés sem kellett.
Haveromnál az 1000-es Celeron 1333-on ment. 100-ról 133-ra az FSB. AGP=fix 66 Mhz, PCI=fix 33Mhz. (SD)Ram(!) visszaosztva.. Dél és északi híd pici fesz.

Szép-szép-szép régi idők. :)

A VGA-s BIOS cserékről nem is mesélek, PCI(33 Mhz-es) segéd kártyákkal való BIOS "sütésekre", VGA név átírásokra, és még sok-sok bolondság, ami ma már értéktelen sok ember számára...

Dehát csak 15 év telt el azóta... :F

(#40) qantum válasza Achill3uS (#38) üzenetére


qantum
senior tag

Köszönöm és gratulálok! Büszkeséggel tölt el,hogy kis hazánkban a szűkös anyagi lehetőségek ellenére ilyen tehetséges emberek élnek. További sikereket és Boldog Karácsonyt kívánok! :)

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#41) Zotya84 válasza _kovi_ (#39) üzenetére


Zotya84
őstag

És nem sokkal később mennyivel egyszerűbbé és jobbá vált a mezei tuning - hisz már jumperelgetni sem kellett hozzá: amikor az NF7-S2G lapomba beleraktam a Bartonos 2500+ procit. És kb 10 percig - míg lefuttattam egy gyors memestet vele - ment a saját órajelén. Aztán gyorsan átállítottam BIOSban az FSB-t 200-ra és lett egy 3200+os processzor belőle.

Aztán találtam egy progit, amivel engedte Windows alól is állítgatni az órajelgenerátor beállítását, és tudtam állítgatni az FSB-t 133-166-200MHz között (100-on már sajnos instabillá vált), és így igény szerint lehetett 1900+, 2500+, 3200+ Athlon XP-m. És ezt hogy ki is lehetett mérni egy fali fogyasztásmérővel - meg videokódolás közben kézben tartott stopperrel.

És ez az idő is hogy elrepült...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#42) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Egy két hete olvastam az első cikket a a tuning lehetőségről,már vártam valami hasonlót a mi mestereinktől.Nagy gratuláció :R

Wasabi...

(#43) Achill3uS válasza Zotya84 (#41) üzenetére


Achill3uS
veterán

énis azzal kezdtem a tuningot, AthlonXP 1700+ jiuhb egy Abit NF7S-ben 220-230-as fsb-n aztán A64 3000+ és DFI LP nF4 Ultra-D 300+ fsb, az már megkapta a minuszokat is :K sajnos azóta pont ez a két számomra nagyon kedves gyártó kiszállt a buliból de hálisten nagyon sok feature került azóta bele a lapokba amiket anno még forrasztással és egyéb trükkökkel kellett orvosolni az extrém kihajtáshoz.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#44) Johnnyxy27 válasza Achill3uS (#43) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Dettó. Abit NF7-S a fain kis Soundstorm hangkeltővel a 2500+os barton kapásból át volt kapcsolva 400fsb-re és így egyből 2200MHz/3200+ lett:)! Mekkora bargain volt az így az áráért:)!

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#45) Achill3uS


Achill3uS
veterán

egy kis update :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#46) Zotya84 válasza Achill3uS (#43) üzenetére


Zotya84
őstag

Na igen. DFI-m ugyan sosem volt, mert elég későn tudtam elkezdeni a saját gép építését, és akkor már nem voltak a legjobbak, mikor oda jutottam - és emiatt a forrasztgatós történetről is lecsúsztam, mondjuk annyira nem hiányzik már.

Azonban mindkét gyártót hiányolom - mondjuk az ABITot jobban - a jelenlegi palettáról. Jó deszkákat csináltak.

Ja, és látom nem unatkoztál az éjjel. Szép teljesítmény ismét!

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#47) joczo1337


joczo1337
tag

lehet,hogy megvan a next build? :))
csak azért nem újitottam idáig 2500k-ról,mert k-n kívül nem lehetett húzni,főleg a budget procikat.de most változott a helyzet ;]

(#48) mekker


mekker
őstag

Szép munka

És a Skylake blck-tuningról is most hallok csak, az is üdvözlendő

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#49) Achill3uS válasza joczo1337 (#47) üzenetére


Achill3uS
veterán

köszönöm srácok, pont az ilyen konklúziók miatt csinálom :D

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#50) aok1 válasza Achill3uS (#49) üzenetére


aok1
tag

És akik 6700k-t vettunk azok most jól átlettek vagva.Főleg amilyen difi van a k-s és a non k-s procik között.Gratulálok alaplapgyártok,gratulálok intel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.