Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kolondrum


Kolondrum
félisten

A gatyád rá fog menni. Párszor földhöz vágod és rájössz ez nagyon drága muri. Majd amikor helipalról meg társairól várod az alkatrészeket mint a messiást. [link]

[ Szerkesztve ]

(#2) beefjeez válasza Kolondrum (#1) üzenetére


beefjeez
senior tag

Nem makettre gondol?
Örülök neki. :) Remélem sokáig bírja még.

[ Szerkesztve ]

(#3) Kolondrum válasza beefjeez (#2) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem ezt jelenti, ennyi. :R
Az egér nagyon jóóóóóóó minimálisan kopik csak. :R

(#4) Dany007 válasza beefjeez (#2) üzenetére


Dany007
veterán

Nemhiszem. Makett esetében egy tank vagy repülő simán lehet olyan nehéz mint egy helikopter.

Viszont modellezés körében tényleg a helikopter az egyik legnehezebben tanulható és kezelhető műfaj. :)

A szerződnek:

Amúgy én próbáltam egy ideig. Írtam róla cikket: [link]

Egyetértek az első hsz-szel. Ha újrakezdeném akkor azt csinálnám, hogy vennék egy gagyi kis 2 rotoros gépet. Azzal aránylag egyszerű és beltérben is lehet vele gyakorolni. Azon begyakorolnám az alapokat.
Utána fognék egy komoly szimulátor programot, mint mondjuk a Reflex XTR és egy jó minőségű táv. segítségével azon gyakorolnék. Megjegyzem, hogy egy jobb minőségű távvezérlő ~ 50-60 ezer forintnál kezdődik(!). Nem mindegy mert én már szívtam meg táv miatt. Mikor rá van írva, hogy 800 méteres a hatótáv aztán alig 30 méterre egyszerűen megszűnt a vétel és a helim leesett mint a bot. Gyakorlatilag szarrá tört a helikopter azért mert a táv is szar volt.

Szóval egy jó távvezérlővel az előbb említett Reflex XTR nevű progiban gyakorolnék a megvásárolni kívánt helikopterrel! Direkt nehezebbre állítva bizonyos tulajdonságokat (pl lebegési instabilitás, szél stb).

Majd ha már királynak érzem magam a szimulátorban akkor vennék egy komolyabb helikoptert használtan! Azért mondom, hogy használtan, mert azok már általában berepült és jól beállított modellek! Ezért kezdőként nem kell azon vacakolnod, hogy "tényleg ilyen béna vagy-e" vagy esetleg a helit nem jól állítottad be.
Én k...va sokat szenvedtem a finomhangoláson úgy, hogy abszolút kezdőként fogalmam se volt róla mit is kéne látnom, hogy is kéne reagáljon a helikopter stb...
Ezért jó ha egy már bejáratott beállított helit veszel használtan amit ott előtted ki is próbálnak, esetleg meg lehet kérni, hogy lőjjék be a gépet a te távvezérlődre...
Egy ilyen gép használtan (!) 80-90 ezernél kezdődik(!). Plusz nem árt ha van nálad némi pótalkatrész. Plusz ha értesz a szereléshez és vannak szerszámaid :D Mert törni fogod még így is az biztos!

Na tehát ezt a három lépést játszanám végig ha újrakezdeném.
1. kis 2 rotoros heli, otthoni, majd kültéri gyakorlás amíg profin nem megy.
2. jó táv megvétele, majd szimulátoron gyakorlás orrba-szájba
3. egy jó használt gép megvétele, ami már be van állítva és kipróbálva.

[ Szerkesztve ]

(#5) EczkE


EczkE
addikt

[link]

üdv, winner

Asszem mindenféleképpen!

(#6) Dany007 válasza EczkE (#5) üzenetére


Dany007
veterán

A topik eléggé kihalt. Havonta van 1-2 hozzászólás. Az is csak pár kategóriából.
Így ha valaki ott szeretne releváns információhoz jutni, akkor jó sokáig kell várnia a kérdésével. :)
Ha már mindenképp linkelni akarunk fórumot akkor érdemes az ország legnagyobbját: [link] Itt azért van "élet".

Ja, és:

Üdv, Én

;]

[ Szerkesztve ]

(#7) bubi92 válasza EczkE (#5) üzenetére


bubi92
őstag

trololo:D:D

fhuu ez a videó

[ Szerkesztve ]

(#8) EczkE válasza Dany007 (#6) üzenetére


EczkE
addikt

Ez a helyi topik, ha kihalt, ha nem. ;] :D

Asszem mindenféleképpen!

(#9) bbazs96


bbazs96
csendes tag

Koaxszal már repkedem szépeket, abból is v4 és v5 lámával, és simezek is, szintén egy e-sky modellel,(belt-cpx). Persze az elején még nem bírom őt megfogni, mindig kell egy nitrós madárka, aztán ha belazultam, téépdesem az e-sky honeybee-t is. Ami megvenni szimpatikus, az majd egy blade mcpx lesz, aztán ha hujj de jól megy, akkor esetleg 250/450 t-rex. Amíg csak bebaszkodnám minek vegyem meg... :D

Egyébként elég jó a helyzetem, modellboltban dolgozom, és így nem kicsit repülök nap mint nap. Olyan jó 4-5 láma start, meg kikönyörgök a főnökömtől (5 nap simezés után) egy startot az új flybarless coaxxal (juppé)

(#10) 33as válasza bbazs96 (#9) üzenetére


33as
senior tag

Nekem itt vannak kéznél a mini-helik:

;]

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#11) horush


horush
addikt

Én vonatozni akarok elkezdeni, csak azt nem tudom, honnan lesz hozzá pénzem :DDD.. De úgy döntöttem, hogy nekiállok, nagyobb kezdőtőke nélkül is, először legyen meg az asztal, meg gipszből elkezdem építeni a terepet, ez úgysem olyan vészes, később meg szépen, fokozatosan kerülnek rá a pályák, vonatok, épületek. Na mindegy, a hely megvan már, az asztal alapja is meg lesz 2 héten belül. (Egyelőre 4db 2,5*1,25*0,01m-es OSB lapból, 2,5*5m elég kell legyen, hosszában több hely úgy sincs, esetleg széltében lehet bővíteni a későbbiekben).

[ Szerkesztve ]

(#12) bbazs96 válasza 33as (#10) üzenetére


bbazs96
csendes tag

Látszik, nagy blade fan vagy... A kék az röpsúlyos nem? A spectrum dx6-tal én is szemeztem, csak valahogy nekem nem jön be. Hiába digi. táv, ha egy jó tanulóhelit nézünk (kb. 4#, vagy 4g1) mind analóg a táv... Nekem igazából a táv mindegy, fontos hogy megtanuljam, és szépen menjen.

(#13) Sethdobaloah válasza 33as (#10) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

dx6i + mcpx :D én most itt tartok. Volt koax heli több is, aztán egy hilleres v911.
Most meg elérkezett a kánaán :) mcpx-ben ott figyel egy bl hp05s + 120sr tail. Annyira erős, azt sem tudom mihez kezdjek vele :D Gyári motorral már fejjel lefelé röpködtem, most meg újra csak lebegni merek, annyira gyors lett.

...csak én vagyok helikopter?

(#14) bbazs96 válasza Sethdobaloah (#13) üzenetére


bbazs96
csendes tag

Mondd, te építetted át a v911-est? És ha igen akkor úgy viselkedett mint egy rendes hiller-heli? Ha nem akkor meg milyen volt? Tudtad neki tolni az ívet rendesen?

(#15) Sethdobaloah válasza bbazs96 (#14) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

tekintve hogy nem volt rendes hilleres helim, így nem tudom. Annyi különbség volt csak, hogy kevésbé volt szélérzékeny. Külföldi fórumokon lehet találni elborult 4 lapátos gépeket is... szóval ez inkább csak ilyesmi megközelítés volt.
Nem csapódott oda a testhez hirtelen irányváltásra, meg kevésbé volt szélérzékeny... ennyi.

...csak én vagyok helikopter?

(#16) bbazs96 válasza Sethdobaloah (#15) üzenetére


bbazs96
csendes tag

és milyen volt áttérni a blade Mcpx-re? Mert én hilleresítem a tracerem (v911 a klónja), és útmutatót készítek róla, valamint elemzem az állapotokat előtte és utána. gyenge farokmotorral nem volt gondod oldalra döntésnél?

(#17) Sethdobaloah válasza bbazs96 (#16) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Nem volt gond. Nyilván sokat földhöz vágtam, de arra való :) Arról most nem beszélnék, mennyit költöttem rá feleslegesen, de élvezet vele repülni.
Legalább akkora, ha nem nagyobb ugrás volt mint a koaxról a v911-re. A v911 gyakorlatilag egy kezesbárány, lassú és buta az mcpx-hez képest... de ez csak utólag tűnik így :)

A v911 meg mindig is másként viselkedett a jobbra / balra fordulásokra, döntésekre. Megszoktam, nem figyeltem többet rá.

...csak én vagyok helikopter?

(#18) bbazs96 válasza Sethdobaloah (#17) üzenetére


bbazs96
csendes tag

Inkább beszélj mit költöttél rá, nem akarok elszaladni a lóval, talán tanulhatok belőle. (kérlek Írj)

(#19) Sethdobaloah válasza bbazs96 (#18) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

szokásos, forró fejjel beleugrottam, és nem informálódtam eléggé a fórumokon.
Pl így lett 40 eurós microheli vázam hozzá (teljesen feleslegesen)...
Új szervóm, ahelyett hogy megjavítottam volna a rosszalkodót.
3 vagy 4 farokrotor, cnc esztergált befogóval... egy gyári, de jó minőségű helyett.

De legalább az vigasztal, hogy a távot használtam vettem kb 23k-ért... az jó vétel volt.

Mindegy, most épp a bl konverziót is durva ugrásnak érzem, de ezt később biztos jó vételnek fogom tartani, azon nem eszem magam :)

...csak én vagyok helikopter?

(#20) bbazs96 válasza Sethdobaloah (#19) üzenetére


bbazs96
csendes tag

Neked alkatrészből mik kellettek hozzá? Kérlek mondd meg, mert volt ma is pár elég balfax koccanásom :D

(#21) Sethdobaloah válasza bbazs96 (#20) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

melyikhez?

...csak én vagyok helikopter?

(#22) bbazs96 válasza Sethdobaloah (#21) üzenetére


bbazs96
csendes tag

v911Ö/tracer/solo pro

(#23) Sethdobaloah válasza bbazs96 (#22) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

gyakorlatilag a komplett helit alkatrészenként újraépítettem, mire váltottam cp-re.
Egyedül upgrade amit megbántam az a fém imbolygó volt. (no meg végül volt olyan plussz alkatrész amit már nem én használtam fel hanem a bátyám, aki megörökölte a helit)

Rotorlapát tört, farokmotor, azok a kicsi összekötők, meg egyszer összepillanatragasztóztam a főtengelyen a fogaskereket... na azt is cserélni kellett :) Később a kasztni, meg a leszállótalp is.

De én nem kíméltem, lakásban játszottam vele leginkább, és a bútoraim erősebbek mint kint a fű :)

...csak én vagyok helikopter?

(#24) bbazs96 válasza Sethdobaloah (#23) üzenetére


bbazs96
csendes tag

de milyen jól meg leheet tépni kinn is, ez tetszik benne

(#25) bbazs96 válasza Sethdobaloah (#23) üzenetére


bbazs96
csendes tag

Fú, elég rendesen odavághattad ha a rotor elhagyta magát...

(#26) Sethdobaloah válasza bbazs96 (#25) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

attól függ mire gondolsz. A hátsó motort nem kellett odacsapni semmihez sem, hogy tönkremenjen... kefés motor, definíció szerint szar :) tönkrement az idők során.

A főrotor lapátjai meg nem kettétörtek nyilván, de ha elég sokat kapott, akkor már a széle csúnya volt, megváltozott a hangja is a madárnak, meg a viselkedése is. Repült, de nem volt az igazi => csere

...csak én vagyok helikopter?

(#27) bbazs96 válasza Sethdobaloah (#26) üzenetére


bbazs96
csendes tag

te mivel hilleresítetted a sajátod? Én blade MSR rúddal fogom, de azt úgy tudom ki kell fúrni.

(#28) Sethdobaloah válasza bbazs96 (#27) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

xtreme MSR flybar. Innen magát a rudat nem használtam fel, az eredetire raktam fel, némi barkács után.

...csak én vagyok helikopter?

(#29) bbazs96 válasza Sethdobaloah (#28) üzenetére


bbazs96
csendes tag

Nab*mmeg átrepültem a szomszédba :D ... Most várhatom amíg hazajön a szomszéd hogy kihozzam szegénykét :( (csak az akkut féltem, meg az esőtől a vevőt, ja meg a kutyától a többi részét)

(#30) Sethdobaloah válasza bbazs96 (#29) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

én az mcpx-et megúsztattam a medencében... kiszárítottam, és repül azóta is.
;]

...csak én vagyok helikopter?

(#31) bbazs96 válasza Sethdobaloah (#30) üzenetére


bbazs96
csendes tag

Lol, fogadjunk hogy fejjel lefelé repültél a medence felett :D

(#32) Sethdobaloah válasza bbazs96 (#31) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

ehh... csak simán béna voltam :)

...csak én vagyok helikopter?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.