Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) psyho85


psyho85
aktív tag

Amikor basszusgitározni kezdtem, nem hajtott becsvágy. Tudni akartam, csinálni, ha tehettem napi 12 órát gyakoroltam, amíg az ujjamon lévő vízhólyag az ujjam nem lett maga, és égetett, mint a tűz. Betekertem egy réteg leukoplasttal, a következő megálló a vérhólyag volt.

Ha fel akarod dolgozni, tedd, ha fel akarod tölteni, hajrá.

Ha megerősítésre vágysz, hogy azt csináld amit szeretnél, akkor azt nem is akarod igazán. :)

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#2) bbazs96 válasza psyho85 (#1) üzenetére


bbazs96
csendes tag

:) Valahol igazad van ezzel kapcsolatban...

Viszont megerősítés nélkül zenélek már közel 10 éve, és jó lenne tudni, hogy értelmesen töltöttem-e el az eddig rászánt időt :D... Ezen felül pedig kis reklám, ha nyáron csinálok egy magas nézettségű, jó minőségű youtube csatornát, akkor el vagyok látva zenei cuccokkal egy időre... (persze ha minden klappol)...

Az utóbbi időben elkezdett érdekelni a közönség véleménye, na. Persze, én is élvezem és szeretem amit csinálok, de miért ne csinálhatnám úgy ,hogy másnak is tetsszen?

Apropó te friss husi basszerosnak milyen kezdőprogramot javasolsz?

(#3) psyho85 válasza bbazs96 (#2) üzenetére


psyho85
aktív tag

10 év? Ejj, ennyi idő alatt már nagyon el lehet sajátítani a mesterséget, ha még csak most nyitsz a közönség felé, az nekem furcsa. Én már 1 év gyakorlás után toltam zenekarban, azóta sincs megállás. :) Nem vagyok öreg, de azok teljesen más idők voltak, sehol nem volt még a youtube, teszem azt.

Oktatásra ki van már találva rég a tematika, de saját hibámból tanulva először az amúgy bemelgítő gyakorlatnak is kiváló pengetés középső ujjal kezdve (közép utána mutató), miközben fél hangonként a fogást megtartva megyünk fölfelé, végig a nyakon, majd ezt visszafelé. Természetesen metronómra, mert eleinte ugyan mindenki rühelli, de a későbbiek során nagyon meghálálja magát. Aztán e mellett csepegtetni némi alap zeneelméletet, meg egyszerű, de szeretett számokat megtanulgatni a sikerélmény végett.

Jó, mondjuk én leültem és addig küzdöttem napokon át, amíg a Troopert meg nem tanultam, de azt senkinek nem ajánlom első számnak. :D

Szerk.: Jah, amúgy meg dolgozd fel és tedd fel, nem veszíthetsz semmit. :)

[ Szerkesztve ]

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#4) bbazs96 válasza psyho85 (#3) üzenetére


bbazs96
csendes tag

fú... én gitárra szintén elcsesztem a kezdést... két hónap alatt barré, meg bourrée :D persze fájlaltam is utána a kezeimet... mostmár rendes úton haladok, de vicces visszagondolni

(#5) psyho85 válasza bbazs96 (#4) üzenetére


psyho85
aktív tag

Rendes út... :) ...hajlamos az ember megrekedni szinteken, ahonnan nehezebben jut előre, leginkább csak külső segítséggel.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#6) bbazs96 válasza psyho85 (#5) üzenetére


bbazs96
csendes tag

jobb ,ha tapasztalt vezeti az embert, mintha saját szakállra birkózik - sokszor hibásan - hangszerével...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.