Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Peter13


Peter13
senior tag

Öööö, ezek a srácok mennyire voltak berúgva amikor összeírták a gépigényeket? Minimum 6600k (?), de javasoltnak 4790 (non-k?), meg ryzen 1300x (???)

Grafikánál: a hd7850 meg a gtx1050 azért elég messze van egymástól a minimumnál (1060-580 páros OK)

RAM: azt a 12GB-ot hogy gondolták (ajánlottnak)? Dual channel meg az ablakban?!

Most komolyan: én vagyok helikopter, vagy ennek tényleg semmi értelme?

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#2) scope2007 válasza Peter13 (#1) üzenetére


scope2007
addikt

Én sem tudom most mivan :D

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#3) gabor7th válasza Peter13 (#1) üzenetére


gabor7th
addikt

Ez Battlefield.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#4) wolfman


wolfman
veterán

Azt hittem, hogy a PH-s srácok írtak el valamit, de nem. Hivatalosan is ez a hülyeség van megfogalmazva. Ezt kb a takarítónő dobálta össze gyorsan zárás előtt és publikálta.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#5) gejala válasza Peter13 (#1) üzenetére


gejala
őstag

Teljesen reális ez a gépigény.
4/4 procik szenvedni fognak multiban, 4/8 vagy 6/6 kell a 60 fpshez.
RAM tekintetében is jó, BF1 folyamatosan mikroszaggat 8 GB mellett.

(#6) NomadND1 válasza Peter13 (#1) üzenetére


NomadND1
senior tag

Itt látszik, hogy milyen az amikor egy játékot optimalizálnak és valamennyire PC-re fejlesztik.
A portolt szarok és 0-ra optimalizált játékok (pl pubg, hogy ismertet mondjak) minden erőforrást felzabálnak.

(#7) r92king válasza Peter13 (#1) üzenetére


r92king
tag

4 száll (FX-et mindeki ismeri) ide már kevés lesz stabil 60 fps-hez, a beta alatt nálam a cpu szinte maxon pörgött(4770k@4.4G). Gondolom minimum 8 száll kell a jobb müködéshez. VGA-nál meg valószínűleg legalább 2 gigás kari kell, ami egy szinten van a HD7850-nel és mellé odaírták a modern megfelelőjét, mivel a GT 1030 meg rx 550 gyengébb, mint a 7850 ezért csak erősebbet írhattak, de egyébként is csak 1 kategóriával jobb a GTX 1050, mint HD7850.

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#8) bivalyolo válasza gejala (#5) üzenetére


bivalyolo
őstag

Az 1300x is 4 mag 4 szál :U

"Let's agree to disagree!"

(#9) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Úgy néz ki az utolsókat rúgja a 6gigás 1060. Az elōzō bf-hez még a 3gb-os volt az ajánlott

Life, Uh, Finds A Way

(#10) gejala válasza bivalyolo (#8) üzenetére


gejala
őstag

Lehet, nem ismerem annyira ezeket a low-end cuccokat. :B

szerk.:
"Úgy néz ki az utolsókat rúgja a 6gigás 1060. Az elōzō bf-hez még a 3gb-os volt az ajánlott"
10-15% a különbség köztük. :U
Egyébként meg a 1060 a világ legelterjedtebb gamer GPU-ja, még évekig menni fog rajta minden normálisan.

[ Szerkesztve ]

(#11) bivalyolo válasza gejala (#10) üzenetére


bivalyolo
őstag

Na jó, csak így már nem is olyan reális az a gépigény.
Ha az 1300x helyett mondjuk a 1500x-et írták volna be, ami már 4mag 8szál, akkor lenne oké.

"Let's agree to disagree!"

(#12) Polllen válasza Peter13 (#1) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egy klasszik intel CPU-nál és dvga-nál mennyit is számít a dual channel? :)

A 7850 meg hasonló szint, mint az RX460/560.

Én a bétát egy 4570-nel és RX 460-nal próbáltam, éppen játszható volt.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#13) bozont válasza r92king (#7) üzenetére


bozont
veterán

A bétában nálam nem volt probléma a 4690k-val, igaz 4,5GHz-en jár, de megvolt stabil 60+fps.

(#14) Rinocerosz


Rinocerosz
senior tag

Én már megbántam, hogy megvettem a 1060 6G-t mondjuk annyiból jól jártam, hogy 1 éve 65-ért sikerült megvenni.
De nekem azóta olyanokat csinál a gép, hogy nem igaz... pedig már azóta vagy 8x újra raktam a gépet...
Állandóan ilyen fps(nem lag) hanem hirtel leesik.
Azt hittem először, hogy a táp de azóta vettem egy 650W gold tápot... és ugyan ez... Heigh és Low grafikán is.
Végülis valamit az nvidia kezelőpultba kellett állítani aztán jobb lett de van 1-2 jaték aminél még mindig ez van :(
Pedig van amelyiknél 150fps-em van és hirtelen le zuhan :(

[ Szerkesztve ]

(#15) 30z.Samu válasza hombre[EU] (#9) üzenetére


30z.Samu
félisten

Megjelenés után nem sokkal már lesznek fent videók hogy muzsikál különböző gépeken a játék. Lehet, hogy nem is lesz olyan vészes a helyzet. :) De aki tolta a Beta-val az már töltött fel videót.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#16) hombre[EU] válasza 30z.Samu (#15) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Nem azt akartam mondani,hogy most nem lesz elég. Úgy gondoltam,hogy a 2019-es felhozatalhoz már lehet,hogy kevés lesz és komolyan butítani kell a grafikán,hogy hozza a 60-at. Az új AC-t is csak low-on bírja el

Life, Uh, Finds A Way

(#17) 30z.Samu válasza hombre[EU] (#16) üzenetére


30z.Samu
félisten

Sajnos a PC gaming nem olcsó hobbi, pláne mostanság. :(

Sic Parvis Magna

(#18) gejala válasza hombre[EU] (#16) üzenetére


gejala
őstag

Ott nálad valami nagy gond lehet. Én is 1060-on játszom Odyssey-t és medium/high/very high vegyesen 60 fps körül van vadonban, 40-50 között városokban. Az is a procilimit miatt, mert 8400 kevés neki, legalább 8700k kellene.
Egyébként meg akkora input lag van a játékban egérrel játszva, hogy 45 fps felett teljesen mindegy mennyi van, érzetre nincs különbség.

[ Szerkesztve ]

(#19) antikomcsi válasza Rinocerosz (#14) üzenetére


antikomcsi
veterán

Kicsi a valószínűsége, hogy ez a VGA miatt van, és ha még sokszor újra rakod, akkor is ez lesz. Inkább CPU throttling lesz a ludas. Azt, hogy a lap tápáramköre gyenge, vagy simán csak túlmelegszik azt már csak te tudod megnézni. De valamely okból visszaveszi a procit alacsonyabb feszültségre, órajelre és ekkor jön is a hirtelen fps esés.

(#20) GodGamer5 válasza NomadND1 (#6) üzenetére


GodGamer5
addikt

A PUBG pont nem port, mert a pc-s verzió volt előbb... A többi igaz. :)

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#21) Rinocerosz válasza antikomcsi (#19) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Miután kutatgattam pár napot :) találtam egy olyan írást, hogy a procinál állítsam át a cool&quiet meg ilyen energia gazdálkodási lehetősegeket ... utána szinte el is múlt a dolog...
De a crysis 3 mai napig ilyen :( hiába veszem le low-ra hirtelen meg akad a jatek 1mp-re és aztán vissza is áll....
De ha youtubon is keresgetsz ilyeneket kb csak nvidiásokat találtam ilyen hibával.
De mindegy mert ez nekem meg érte 65k-ból akkor egy 1050ti se tudtam volna venni az amd oldalon meg mégúgyse mert azok mégdrágábbak voltak.
De lehet igazad van, hogy az alaplappal van gond ha majd úgy alakul cserelek procit is meg alaplapot is aztán lehet meg oldódik a problémám.

[ Szerkesztve ]

(#22) hombre[EU] válasza gejala (#18) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Neked sem a proci a limit. Én megjelenéskor láttam és low+med alatt tudta stabilan 60 felett tartani,mindenhol nem csak a réten 2 fa között.

Life, Uh, Finds A Way

(#23) gejala válasza hombre[EU] (#22) üzenetére


gejala
őstag

De, procilimites. A benchmark nem ér semmit, egyáltalán nem tükrözi a valós játékmenetet. Eurogameren alaposan letesztelték és kiderült, hogy 8400/1600X procival nem lehet városban 60 fps-t elérni.
Egyébként az a baja, hogy a motort konzolokra tervezték, medium grafika melletti 30 fpsre. Efölött őrült módon pazarolja az erőforrásokat, a PC-s sajátosságokat egyáltalán nem is veszi figyelembe. Ezért van az, hogy minden procit 100%-on teker és egy 1080Ti is összecsuklik alatta.

[ Szerkesztve ]

(#24) hombre[EU] válasza gejala (#23) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Igen, a pc-re optimalizálással komoly gondok vannak mostanság. Sokat elmond a bf5 betája is,ahol egy konzol 4k-1600p közötti felbontás mellett (ok low-res értem,de akkor is) hozza a 60framet egy százéves hardware-en. Néha úgy tūnik,mintha ezzel csak mesterségesen nyomnák az új cpu-vga eladásokat.
Szerk.: a videó elején gameplay is van

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#25) Silεncε válasza gejala (#5) üzenetére


Silεncε
őstag

Aha, szóval ez az oka annak hogy a BF1-ben nem tudok stabil FPS-t elérni, pedig a Ryzen 5 2600-al meg a GTX1050-el azért mediumon mehetne multiban... Remek :W

(#26) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Mi az a 'gépitény' ? :D

Amúgy meg túlzó a gépitény, egy xeon E3-1230(i7 2600)-al toltam a bétát GTX 670 társaságában és 45-50 FPS-em megvolt highon. Azóta vettem egy 970-et, a többi ugyanaz, és konstans 60 FPS-em van ultrán BF1 multiban (vsync 60-nál capel).

(#27) szabimabli válasza VinoRosso (#26) üzenetére


szabimabli
csendes tag

Egyszerű a megoldás, ezren leírták már előtted: nem a processzorok korával vagy a sebességével van a baj, hanem egyetlen dologgal, hogy hány magos. 4 mag 8 szál alatt nincs BF-ben fix 60fps.

[ Szerkesztve ]

(#28) VinoRosso válasza szabimabli (#27) üzenetére


VinoRosso
veterán

Szoktam nézni a CPU kihasználtságot, és szerintem nem sokat használja a HT-t. Szerintem egy 3Ghz feletti 4C/4T Sandy is elég alá egy erős VGA-val.

(#29) gejala válasza VinoRosso (#28) üzenetére


gejala
őstag

Arra vigyázz, hogy a monitorozó szoftverek nem tesznek különbséget a valós és virtuális szálak között, miközben a valóságban utóbbi sokkal gyengébb. Ha a szoftver egy 4/8 procinál 80%-t ír, az már simán max terhelést jelent a gyakorlatban.

4/4 pedig biztosan kevés. Már a BF1 is nagyon rángat 64 fős mapon egy 4.5 Ghz-es 2500K-n is.

[ Szerkesztve ]

(#30) 30z.Samu válasza gejala (#29) üzenetére


30z.Samu
félisten

Mihez kevés? A 4K-hoz vagy az 1080p-hez?

Sic Parvis Magna

(#31) gejala válasza 30z.Samu (#30) üzenetére


gejala
őstag

A 60 fps-hez és alacsony frame time-hoz. Mindegy milyen felbontáson.

[ Szerkesztve ]

(#32) Polllen válasza gejala (#29) üzenetére


Polllen
nagyúr

Haswell i5 még elég a BF1-hez. Nincs microlag nálam.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#33) bozont válasza gejala (#31) üzenetére


bozont
veterán

(#34) wolfman válasza hombre[EU] (#24) üzenetére


wolfman
veterán

a pc-re optimalizálással komoly gondok vannak mostanság

A pc-re optimalizálással komoly gondok vannak kb. 2007 óta!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#35) 30z.Samu válasza wolfman (#34) üzenetére


30z.Samu
félisten

Vannak kivételek hála Istennek, viszont én is úgy vettem észre hogy van baj, igen.Itt-ott nem is kicsi. Van olyan játék, aminél PC-n csak dropol folyamatosan, míg a PS-en az odaszögelt fix 30 fps gördülékenyebbnek tűnik. Pedig PC-n jóval több FPS-ről beszélünk, mégis az ingadozás miatt smooth-abbnak tűnik konzolon a játék.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#36) wolfman válasza 30z.Samu (#35) üzenetére


wolfman
veterán

Nem azt mondtam, hogy minden játék hitvány port, csak, hogy nagyjából 11 éve fedte fel arcát először az, hogy inkább csak konzol kapja meg a jót, PC meg kapja be, lesz ami lesz.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#37) 30z.Samu válasza wolfman (#36) üzenetére


30z.Samu
félisten

Értettem én, osztottam is a véleményed, csak lehet, hogy a fogalmazásom nem egyértelmű. :R

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#38) VinoRosso válasza gejala (#29) üzenetére


VinoRosso
veterán

Nemcsak a monitorozó szoftverek nem tesznek különbséget, hanem az oprendszer se. Viszont a játék igen, mivel ugyanazt a négy magot terheli mindig, így az affinitásból látszik, hogy melyek a valós magok. Max CPU terhelésem 70% ezeken, többnyire olyan 50-60 küröl mozog, 1920x1080, dx11, win7 x64 process explorerrel mérve.

Eközben virtuális magok terhelése kb 0, ezért bátorkodom feltételezni, hogy egy sima 2500/2400 is elég lenne hozzá.

(#39) petison válasza 30z.Samu (#37) üzenetére


petison
tag

Lenne egy nem pont idevágó kérdésem. A minimum ill ajánlott gépigénynél sosem látom feltüntetve a képfelbontást,semelyik játéknál sem.
Az akkor nem is számít? És ha igen, melyik számít standardnak?

[ Szerkesztve ]

Ha egyszer sok pénzem lesz, felülök a biciklire....

(#40) 30z.Samu válasza petison (#39) üzenetére


30z.Samu
félisten

Egy időben odaírták a felbontást is, de mostanság lehagyják megint. Szerintem nyugodtan tekinthetjük standard-nek az 1080p-t jelenleg, a 4k az urak hóbortja. Bár ahogy alakulnak a hardver árak lassan maga a PC gaming is az lesz... :D :(

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#41) #58682368 válasza petison (#39) üzenetére


#58682368
törölt tag

Minimum: 720p low
Ajánlott: 1080p high

(#42) Polllen válasza #58682368 (#41) üzenetére


Polllen
nagyúr

A béta alapján 1080p low a minimum.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#43) pengwin


pengwin
addikt

Azért nagyon látszik, hogy honnan van a BF sorozat vásárlóinak nagy része... keleti frontot teljesen kihagyták.

Egyébként nagy szarban lettünk volna, ha ennyire kiegyenlítettek lettek volna az erőviszonyok, mint ezekben a játékokban. :D
Szerintem már lényegesen több harcjárművet "programoztak le" ilyen játékokban, mint amennyi a tengelynek valaha is volt.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#44) petison


petison
tag

Köszi az infót.

Ha egyszer sok pénzem lesz, felülök a biciklire....

(#45) karesz.mk


karesz.mk
csendes tag

Megnézzük, hogy mit fog alkotni FX-8350, HD 7970 dual-x oc 3gb és 16gb ram mellett. Szerintetek? :F

A RAM és VGA árakat nézegetve mindig a lottó reklám játszódik le előttem: "MENNYI?!"

(#46) pengwin válasza karesz.mk (#45) üzenetére


pengwin
addikt

Szerintem azért FHD medium-low körül fogsz tudni vele játszani.

A CPU jelenthet esetleg korlátot nagyobb többjátékos meccseknél. Bár lehet nem lesz olyan vészes, ha ki tud használni 8 magot.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.