Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Xaels


Xaels
félisten

Pár kép jót tett volna a tördelésnek. Konklúzióhoz: én már csak a BF miatt mennék vissza PC-re, ha visszamennék. Oda meg nincs más, kell a sok szál. Ahhoz, hogy monitoron számomra megfelelő sebesség legyen, jelenleg még a csoda Ryzennel is többet kéne költenem mint egy havi fizetésem, ez nem pálya. A komoly streamerek célhardvert használnak, nekik ez szerintem nem releváns.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#2) ProEvoFan válasza Xaels (#1) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Köszi a három oldalas gondolatmenetet, érdekes volt.

Nekem i5 2500k procim van.Közel 6 éves.Nincs húzva.Egyedül a BF1 multi alatt adta meg magát.
6 éves porciról beszélünk... Gtx 960 2GB kártya van mellette.Mondjuk új, erősebb vgat már nem veszek hozzá.Év végén fejlesztek (remélem összejön) és ha az Intel nem hozza magát egy árszintbe a Ryzen kb azonos procikkal, akkor tuti meglesz az első AMD cpum.

[ Szerkesztve ]

(#3) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"minek vegyek autópályázáshoz három literes diesel autót (nyolc mag) ami 250 km/h-val is tud menni és eszik 8-10 litereket (=több áramot), ha csak 130 km/h-val tudok közlekedni (mert ekkora a forgalom = ennyit használnak ki a játékok motorjai)"
Mert fut más is a gépeden, nem csak a játék. Windows processzek, vírusirtó, és még akár multitaskingolni is akarhatsz. Nem árt ha nem a játék elől veszi el a teljesítményt.

(#4) Cifu


Cifu
nagyúr

Köszönjük a cikket, de....

Ahogy lent is írták, bőven belefért volna pár kép. Lett is volna mit berakni, a Youtube videókból screenshotok, hogy milyen beállítással milyen kihasználtsággal futott az adott gép, esetleg táblázatba foglalni az adatokat, stb.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5) Xaels válasza ProEvoFan (#2) üzenetére


Xaels
félisten

Nekem FX8320 volt R9 280X-el. Ment szépen a BF1, de csak ha egyedül futott. Volt, hogy az Origin elindított a háttérben valamit és kiakadt 100%-on, egyből max 40fps...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#6) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Nehezen tudom hova tenni ezt az iromanyt.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#7) adamssss


adamssss
veterán

Maga az iras erdekes de nekem olyan mintha elmennek egy kepkiallitasra ahol a kepek helyen csak leirasok lennenek az alkotasrol...
Mondjuk egyszer lehet ki kellene probalni, nem is rossz otlet. ;]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#8) Effen


Effen
csendes tag

Én most váltottam 2500k "nem volt húzva" 2x4gb DDR3-ról. I7 6700 nincs húzva, DDR4 2x4gb-ra. R9 290 maradt a gépben. Ég és föld a két rendszer.
GTA5, Deus Ex, Witcher 3, csak pár cím ami már nagyon akadós volt 2500k-val. Jó proci a 2500k imádtam! Jó 5 évig használtam, de ma már tuning nélkül nem elég pár játék alá. Persze fullhd full grafra értem.

(#9) #72042496 válasza Dr. Akula (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

A Windows processzek, vírusirtó és hasonlóak nálam most konstans 2% processzoridőt igényelnek. Nem látom hogy ez miért kéne, hogy tényező legyen.

[ Szerkesztve ]

(#10) zsorroka


zsorroka
csendes tag

Aki most vesz gépet az ha AMD-t vesz azzal nem nagyon veszít teljesítményt, de ugye hozzátesz a statisztikához, amit meg lehet mutogatni a fejlesztőknek, "hogy hajrá lehet 8 magra írni a programokat nézzétek milyen sok van a felhasználóknál".
Tudom ez nem sok embert érdekel pedig ugye ha nincs eladva sokmagos prociból sok akkor nem támogatják.
Meg legalább a nyaralós/síelős videókat is olyanra csinálhatja vele az ember amilyenre csak akarja, mert ha elront valamit, akkor sokkal hamarabb végez az ujrakódolással!
Ez a mennyi processzor mag kell pedig ugye rendszeresen visszatér időről-időre.

(#11) Kisgépkezelő válasza adamssss (#7) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Mint egy iskolai ének-zene/rajz óra. Három oldalt diktálnak az embernek Bachról, vagy Van Goghról de meghallgatni/megnézni nem lehet. :D

(#12) Carasc0 válasza Effen (#8) üzenetére


Carasc0
őstag

Akkor helyes a döntésem, miszerint i7 2600-ról váltok i7 7700k-ra? :) :U

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#13) #73029888


#73029888
törölt tag

I3-3220 tuning nélkül,8GB DDR3 RAM és NV GF1050TI 4GB napjaink játékaihoz elég? (Single és Multi)

Vagy cseréljem le?

GTA V Ultra minden és Vsync HALF. Nekem így jó a játék és multiban is jól megy.

(#14) SLYM válasza Effen (#8) üzenetére


SLYM
veterán

Hát ez elég érdekes, nekem i5 2400 van és egy pillanatra sem akadt meg eddig még sosem a Witcher 3, pedig minden full maxon van, szűrőkkel, fullHD-ban.

[ Szerkesztve ]

(#15) Polllen válasza #73029888 (#13) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én az az elvet követem, hogy mindig ahhoz van igazítva a gép teljesítménye, amivel játszom. Vagyis, ha neked most minden jó, minek cserélnél, hacsak a megfelelő teljesítmény a cél? Ráérsz akkor, amikor az első játék elkezd nem megfelelően futni.

Xaels

Mikor váltottál ps-re?

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#16) Xaels válasza Polllen (#15) üzenetére


Xaels
félisten

Karácsony körül.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#17) GreatL válasza #73029888 (#13) üzenetére


GreatL
őstag

Összeszedetlen a kérdés. Az összeszedetlen válasz pedig az hogy nem és pár hónap múlva a helyzeted jelentősen leromlik.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#18) Dr. Akula válasza #72042496 (#9) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Én is szoktam olyanokat látni hogy CPU kihasználtság 2% (kijelezve), közben meg mozdulni nem tud, nagyjából 100%-on áll kiakadva. Hát erre kell.

(#19) #73029888 válasza GreatL (#17) üzenetére


#73029888
törölt tag

Gondolom egy 1155-ös I5/7 sem lennék előrébb igaz?

(#20) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

6700K @ 4,7Ghz tulajdonosaként tapasztalom elég gyakran, hogy milyen gyorsan el tud fogyni a 4+4 mag, amikor egy játék mellett csak egyetlen egy virtuális gépet használok párhuzamosan :(

[ Szerkesztve ]

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#21) Carasc0 válasza =WiNTeR= (#20) üzenetére


Carasc0
őstag

Az érdekes. Battlefield 1 sem hajtja 100%-on az összes szálat az én kis i7 2600-somon. GPU bezzeg 100% :)

Nem adod el nekem azt a 4+4magos (tehát 8 magos) i7 6700k-t? :) :DDD

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#22) =WiNTeR= válasza Carasc0 (#21) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Ez igaz, de a játék mellett futó virtuális géppel együtt már nem túl acélos teljesítményt képes produkálni.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#23) Xaels válasza Carasc0 (#21) üzenetére


Xaels
félisten

Pont azért nem mert a GPU ki van maxolva. Ha visszaveszel a grafikából fog nőni a CPU használat és nyerhetsz pár fpst.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#24) Dominó85 válasza =WiNTeR= (#20) üzenetére


Dominó85
veterán

Minek játék mellett mással terhelni a gépet? Ezt sohasem fogom megérteni. Ha pedig munka, akkor mi az hogy játszik valaki? Na mindegy, nem akartam nagyon kötözködni, de ez a sok HSZ-t olvasva nem az első ilyen HSZ. :U

* Péter - 06302461862 *

(#25) Carasc0 válasza Xaels (#23) üzenetére


Carasc0
őstag

Ezért döntöttem úgy, hogy VGA-t nem cserélek, hanem csak platformot. Videókat nézve kb 15-20fps többletem lesz pluszba BF1-ben. VGA-ból meg majd jöhet a VOLTA. :)

WINTER= Ja hogy úgy persze hogy kevés. :K

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#26) Effen válasza SLYM (#14) üzenetére


Effen
csendes tag

Kinek mi a folyamatos.. Eleve GTA 5 full HD-ba Ultrán bepuszil 4gb Vramot.. Az Új Deus Ex-nek meg pár játéknak már 4gb-is kevés full HD Ultrán.. Tudom mit tudott a 2500k, és most látom mennyit számít a +4 szál meg egy kis +Mhz. Crysis 3 is simábban fut.

(#27) =WiNTeR= válasza Dominó85 (#24) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Igazából nem is ezen van a hangsúly szeirntem, hanem, hogy ha lenne rá lehetőség, hogy a kettő együtt menjen, akkor nincs meg a szükséges erőforrás mindkettőhöz, azaz azonos árkategóriában az i7 vs Ryzen összehasonlításban nem az előbbi áll nyerésre. :)

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#28) Outsiderman


Outsiderman
tag

Nagyon jó elemzés volt, köszönjük, még több ilyet :D
Az én véleményem, hogy egy több éves 4 szálas CPU gyártótól függetlenül bőven elég lehet reális elvárások mellett FullHD/Ultra/60FPS esetében. Ez az elvárt a legtöbbek számára.
Most vonatkoztassunk el a WQHD, 4K és a 144Hz-től egy kicsit.
Vannak játék amik masszívan használják a CPU-t, GTA V, Hitman, Battlefield vagy az Ubisoft játékok, de nem ez a jellemző még.

[ Szerkesztve ]

(#29) dSERiES


dSERiES
senior tag

Az közismert dolog, hogy az alacsonyabb felbontás = több procihasználat... ezt lehet tudni miért van?
Azt hittem hogy a nagyobb felbontás nem jár annyival több procihasználattal, mint gpu használattal, de hogy az alacsonyon több is a cpu.. érdekes.
Nem nagyon vagyok jártas a témában, ezért kérdezem.

⊿sff⊿

(#30) sh4d0w válasza dSERiES (#29) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

[link]

https://www.coreinfinity.tech

(#31) kolopele válasza dSERiES (#29) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ha viszont egy I7 - et teszel procinak alacsonyabb felbontás mellett akkor nem lesz CPU limited, ugyanis ez csak gyengébb prociknál jellemző. Plusz az is kell a limithez hogy egy gyenge videokártya legyen mellette ami miatt low - ra kell tenned a beállításokat.

[ Szerkesztve ]

(#32) HSM


HSM
félisten

Egy fontos hibára azért feltétlenül felhívnám a figyelmet...

"ha a videóban látott RX 470-es mellett az i7-es hatvan százalékos terheltséggel 75 FPS-t tudott produkálni a videókártyából, akkor a terheltséget felszorozva száz százalékig megkaphatjuk, hogy 125 FPS-nél már száz százalékon pöröghet az i7-esünk"
Ez a "számítás" legfeljebb kikapcsolt HT-val lehet helyes, ha ideális skálázódást feltételezünk, ami kvázi nincs. HT-val 50% terhelés felett már csak a logikai szálakat lehet terhelni, ami még jó esetben 30% teljesítményt hozhat, tehát a 60%-os i7-ben, ha tudott 75FPS-t, akkor 100%-on talán kijönne belőle 95 körül. Nem 125, hanem 95FPS körül, és az lenne a plafon.

(#33) electrodoki


electrodoki
aktív tag

Nkem 4570-em van, 290x társaságában, és kimaxolva megy fullhd-ben... Négy mag, négy szál.. Bőven elég. Mondjuk a 290x erősebb a 470-nél, jóval!

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#34) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Bőven jó a 4 mag. A fejlesztők sz@rnak a 8-16 magos procik kihasználására már sok éve. Főleg a játékfejlesztők. Ha nem így lenne nem verné egy 6600k a 8 magos 180k-s 1800x ryzent játékokban.

[ Szerkesztve ]

(#35) Toi-Toi


Toi-Toi
tag

Hello,

de hová tűnt a MantleAPI ? (akkor már Vulkan-ban is érdekelne!!9 :Y
lehet valahogy indítani? v. bas...k megcsinálni?

thx :R

Toi-Toi - ( Telefonszám adatlapon...! )

(#36) HSM válasza electrodoki (#33) üzenetére


HSM
félisten

Megy, csak az FPS a kérdés. Nekem is ment a húzott i5-4690K-val a BF4 multi, csak az FPS volt néhol elég pocsék. :D

(#34) ->Raizen<-: Aham, 2013-as játék, 11 szálon számol. [link]

De ide tartozik a BF1 is, GTA5 is. Nagyon érdekes, amit a Techspot írt a tesztjében [link]:
"One thing I did notice is that all the games I have looked at so far -- which is considerably more than the four shown here -- were smooth on the Ryzen processors. GTA 5 for example plays really well on the Core i7-7700K, but every now and then a small stutter can be noticed, while the 1800X runs as smooth as silk, sans stuttering from what I observed.
I found a similar situation when testing Battlefield 1. Performance was smooth with the Ryzen processors while every now and then the quad-core 7700K had a small hiccup. These were rare but it was something I didn't notice when using the 1800X and 1700X. But as smooth as the experience was, it doesn't change the fact that gamers running a high refresh rate monitor may be better served by a higher clocked Core i7-6700K or 7700K.
"
Hiába tud akár átlagban is több FPS-t a jó négymagos i7, mégis hiányzik belőle a nyers erő már ma is. Én inkább választanám a sima kiegyensúlyozott sebességet, mint hogy átlagra egy picivel több legyen...

[ Szerkesztve ]

(#37) ->Raizen<- válasza Toi-Toi (#35) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A mantle only amd. Átalakult, ma már vulcannak hívják, meg dx12 low level apinak.
(#36) HSM: Nekem fluid minden játék placebóról beszélsz amd-n nem folyamatosabb, semmilyen micro stuttert nem tapasztalok nv+intel kombón. Míg amd rendszeren rendszeres jelenség volt. Bf1, gta 5 is full fluid nem kell terjeszteni az okosságokat hogy erőtlen az i7 stb mert ez baromság, az i5 is erős. :D De vedd csak nyugodtan a 180k-s 1800x-et és örülj és terjeszd az igét hogy minden kihasználja a 8 magját és minden fluiddd. :D

[ Szerkesztve ]

(#38) HSM válasza ->Raizen<- (#37) üzenetére


HSM
félisten

Nem én terjesztem, a tesztoldal jutott erre a következtetésre. :U De tökéletesen egyezik a saját tapasztalataimmal, ami a húzott i5 4690K-ról húzott régi hatmagosra váltás során tapasztaltam. Crysis 3 CPU-limites részein kevesebb lett az átlagos FPS, de jóval magasabbak a minimumok, simább lett, sokkal játszhatóbb. Az i5-el ott alig bíram végigmenni, azt se láttam mi történik, a hatmagosal meg teljesen jó.
És véletlenül se zavarjon, hogy a hivatkozott teszt egy Nv Titan X-el tesztelt.... :U De biztos ők látták rosszul a 7700K i7-el és Titan X-el, ha neked az i5-ön GTX970-el is nuku microsutter... :C LOL.

[ Szerkesztve ]

(#39) ->Raizen<- válasza HSM (#38) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Érdekes hogy a többség nem rinyál hogy így sz@r az i5 meg úgy szar csak te gyakorlatilag. :D Sőt látják a nagyszerű ryzen kvázi buktáját és még inkább maradnak egy 5+ éves 2500k-n. :C

"Az i5-el ott alig bíram végigmenni, azt se láttam mi történik, a hatmagosal meg teljesen jó."
Ez egyszerűen nevetséges, még tőled is, bőven elég az fps, korábban meg kitárgyaltuk hogy egy 4,7-re húzott 6600k a régi 6 magosokat is megeszi min avg, meg max fpsekben is crysis 3 alatt ami igen csak cpu gyilkos játék a mai napig.... ;] Stuttering, akadás "alig láttam mi történik" nélkül. De ez megint egy hitvita, no de én szivesen cáfolok meg bárkit ha hülyeségeket állít ennek ellenére, .,, nem szándékom megtéríteni senkit a sötét /kék, zöld oldalra.

[ Szerkesztve ]

(#40) kolopele válasza ->Raizen<- (#39) üzenetére


kolopele
nagyúr

Azért egy I7 nem válik ellenére a Crysis 3 - nak.

(#41) domos


domos
senior tag

Azért jók ezek a 6/8 magos procik, mert ha egy adott játék teljesen kihasznál 4 magot, akkor még mindig marad 2/4 a többi folyamatnak. Ezért is produkálnak jobb minimumokat a 6/8 magosak, még ha az i7-7700K átlagban többet is tud.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#42) HSM válasza ->Raizen<- (#39) üzenetére


HSM
félisten

Történetesen van ismerős 4,7-re húzott 6600K-val, és erősen rácsodálkozott, nálam milyen szépen megy a hatmagoson... :U Ha esetleg a saját, 4,5Ghz-re húzott i5-4690K+2133Mhz ramos eredményem/tapasztalatom valamiért nem felene meg.

" a többség nem rinyál hogy így sz@r az i5 meg úgy szar"
Ne zavarjon, hogy a többség életében nem látott erősebb processzort, nincs mivel összehasonlítsa. Én meg konkrétan használtam mindkettőt. De biztos az tudja jobban, aki csak képen látott 6 vagy 8 magos rendszert. :U
Ebben semmi hitkérdés nincs, ezek tapasztalatok, tények. A hit a te oldaladon van, te hiszed azt, hogy az i5 elég mindenre, a világos és egyértelmű ennek ellentmondó bizonyítékok ellenére.
Egyébként halkan megjegyezném azt is, nem azt mondtam, hogy az i5 sz@r, hanem azt, hogy az állításoddal ellentétben igenis van haszna az erősebb, több magos prociknak.

(#41) domos: Ne felejtsük el, hogy a játékoknak sem mindig ugyanannyi proci kell. Ott is van, amikor kicsit rendezgetni kell a dolgokat a memóriában, vagy több NPC jön, vagy komplexebb animáció, és ha már addig 90%-on izzadt a processzor, akkor amikor ilyen történik, akkor nyilván ott nem lesz még 2-3-4 szabad mag, ami örömmel, és legfőképpen sebességvesztés nélkül gyorsan szolgáltatja az eredményeket....

[ Szerkesztve ]

(#43) domos válasza HSM (#42) üzenetére


domos
senior tag

Ha 90%-on izzad egy R7 1800X/5960X/6900K/6950X játék alatt, akkor ott már valami más a probléma. :DDD

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#44) HSM válasza domos (#43) üzenetére


HSM
félisten

Jaaa, nem, a négymagosokra gondoltam, amiken igen gyakran látni ezt a jelenséget. Pl. Crysis 3, saját kép, a 4,5Ghz-es i5 4690K-val, [link] 94% CPU látszik az OSD-n, atom CPU-limittel, ugyanitt a hatmagos 45%-on van [link]. Szintén atom CPU-limit, de itt az egyszál erő korlátozza, hogy több FPS legyen. Tehát hiába -10 FPS, de ha valami plusz számolnivaló jön (gyakorlatban amikor itt továbbmész bele a fűbe és elkezd rád lőni a torony) akkor a hatmagoson fel-felugrik a terhelés 60% magasságába (mert akad még bőven bevethető szál, erőforrás), és tartja a 40FPS magasságát és szépen játszható, addig az i5-ön olyan lagok vannak, hogy szó szerint azt se tudod hol vagy....
És ehhez ráadásul még semmi gonosz háttérfolyamat nem kellett, az csak hab lehetett volna a tortára....

[ Szerkesztve ]

(#45) ->Raizen<- válasza kolopele (#40) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Volt egy kemény gamer laptopom g751jy i7-el gtx 980m-el. Semmi előnyt nem érzékeltem játékokban. Szintetikus programokban teszt programokban előnyös a 8 szál meg munkában de más esetben nem. :D Bf3 bf4 ugyan úgy megy full folyamatosan 64 fős szerón mint i7-es laptoppal.

#46) HSM :Látszik hogy még nem volt gamer notid a turbo órajeleket is folyamatosan tartotta 90 fok alatt. Gratulálok a fröcsögésedhez. Béla. :C

[ Szerkesztve ]

(#46) HSM válasza ->Raizen<- (#45) üzenetére


HSM
félisten

Laptop, throttlingolós i7-el. Köszönjük Emese. :C

(#47) F34R válasza HSM (#44) üzenetére


F34R
nagyúr

Akkor ezekszerint te valtani fogsz a hatmagos Ryzenre? :D

(#48) kolopele válasza ->Raizen<- (#45) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én viszont érzékeltem, eleve a proci sem szenved annyira, sokkal ritkább a limit még a rosszul optimalizált játékoknál is. Tudod, számomra 60 fps alatt is szaggat minden :D

(#49) domos válasza ->Raizen<- (#45) üzenetére


domos
senior tag

Mobil procikat ne keverjük ide, nem egy kategória. Aláírom, hogy egy i7-4720HQ (valami ilyesmi lehetett neked is) erős cucc, de azért egy asztali i7 más tészta. Viszont egy nem húzott i5 szintjét hozhatja, ha hűtve van rendesen.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#50) HSM válasza F34R (#47) üzenetére


HSM
félisten

Jelenleg elég jól elvagyok a régi hatmagos Intelemmel (kb. egy i7 7700K szintje, ahol kihasználja a játék), de egy 1700-as Ryzen, esetleg egy későbbi hatmagos 1600X rajta van a listámon, mint lehetséges utód. :K

(#45) ->Raizen<-: Az a folyamatos Turbo még mindig csak durván bő 3Ghz... :D

(#49) domos: Meg az a 980m sem egészen olyan erős, mint egy asztali akár csak 970, azért kapott vágást bőven.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.