Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) viszta99


viszta99
tag

JÓ KIS ÍRÁS,NEKEM TETSZIK ! :C

(#2) (Darkwood) válasza viszta99 (#1) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Caps Lock...

Jók ezek a köd "cuccok"! :K

[ Szerkesztve ]

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#3) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Na igen, ezzel most mondhatni nagyot fog kaszálni az nVIDIA. :)

Szép PhysX-el, tény. :K

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#4) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

jó ez a PhysX-es dolog, de ezért nem váltok az ATI-mról :)

(#5) Mooka-Miki


Mooka-Miki
senior tag

Nekem nem esett le az állam. Erős a gyanúm, hogy az effektek nagy része PhysX nélkül is simán megvalósítható lett volna... Mondjuk NV reklámnak jó.

(#6) Sicilian válasza hackeeeee (#3) üzenetére


Sicilian
addikt

Ne vedd személyeskedésnek csak leírom:

hmmm, na ja, az nVIDIA meg az ATI mindig is kaszálni fog...
bőven vannak olyan lobby tevékenységek, (zsebbe fizetés, sok vezető játékfejlesztő cégnek, gondolom !!!)
hogy érdekes módon, ha élvezni akarod a játékot, mindig ott keljen csücsülni a legjobb vidkarinak a gépedben, és ez odaát egyáltalán nem gond...
szerinted miben van nagy pénz?
a játékeladásban vagy pedig az azt futtatni tudó hardverben?

(vajon az nVIDIA és az ATI mennyit fizethet a játékfejlesztő cégeknek, hogy mindig szarul optimalizált játékok jelenjenek meg??)

persze ez az egész az Én kitalációm, az életben biztos nem így van... :DDD

Egyébként a játék 1 próbát megér.....

nothing is true everything is permitted..

(#7) hackeeeee válasza Sicilian (#6) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez erről szól. Mondjuk ebből régebben elég sok vita volt. Én ezt úgy értettem, hogy ebbe most elég jól belenyúlt az NV, mármint ebbe a játékba. Mert ugye elég sikeresnek ígérkezik.

Véleményem szubjektív...

(#8) copass válasza Mooka-Miki (#5) üzenetére


copass
veterán

a demoban nagyon szépen lehet látni a különbségeket.
physix nélkül a proci számol mindent,az se bírná, akkor meg az lesz a baj.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#9) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Elég jó lesz, bár ezek az effektek már a mirrors edge-ben is mind benne voltak. Ott is jól nézett ki!
Az aktuális legjobb videokártya szükségletről meg annyit, hogy nem kell szinte semmihez. Pl volt egy teszt nemrég itt a középkategóriás kártyákról. Ahol a gtx250es kártya volt a közép alja. Namost nekem egy 9600gt-m van akkor ami kb az alsókategória teteje(ami ráadásul procilimites) Namármost én ezzel a kártyával minden játékot bőven élvezhetően játszok!
Persze lehet mondani hogy "ja de ha én felrakom fullhd-re meg 16os élsímításra akkor nem megy jól". Ez így van csakhogy én egy 17es monitoron játszok (ami játékra tökéletesen elég)
És az 1024 es felbontás 4x élsímítással tökéletes "recementes" képet ad.
Uh ennyit hogy vedd meg mindig a legújabb kártyákat.
Sztem baromság...
Az meg hogy vki 22es monitorral játszik egyéni probléma. Engem pl már haverom 19ese is kicsit zavart játéknál. Távolabb is ültem.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX3060 TUF 12GB, 16Gb DDR4, EVGA Supernova 550GS TV: 65A7GQ

(#10) h-yle válasza hackeeeee (#7) üzenetére


h-yle
addikt

Remélem nem akkora fos lesz a port mint a Mirrors Edge (lásd a mostani PH teszt), mert az ATI-n szánalmasan beszaggatott nekem.

Az effektek meg szépek, de én sem fogok nvidiáért rohanni a boltba. MAad dörzsölgetem a tenyerem, ha lesz végre egy Havok-os game :)

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#11) hackeeeee válasza h-yle (#10) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát ha bekapcsoltad benne a physX-et akkor egyértelmű, hogy beszaggatott. Mert az ATI kártyák nem támogatják a physX-et, csak az NV kártyák.... Ha ATI-d van, és bekapcsolod, ez is szaggatni fog, bár asszem a demóban ATI-val be sem lehet kapcsolni. :D

A Wolfenstein-t HAVOK hajtja. ;]

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#12) hackeeeee válasza JoolsNOS (#9) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ehhez annyit tennék hozzá, hogy a gts250=9800GTX. asszem, és az meg nagyjából majdnem egy 8800GT teljesítményben. Szal erről ennyit. :D:)

Véleményem szubjektív...

(#13) copass válasza Sicilian (#6) üzenetére


copass
veterán

nekem az ati-val csak az a bajom ,hogy mindíg a driverekkel szenvednek, erős meg minden, de ha nincs jó driver és emiatt nem megy vmivel rendesen, akkor ba..om ki a g...be a gépemből, főleg cad-es alkalmazásoknál volt ilyen gond régen.
a játékfejlesztésnél ha jól tudom úgy megy, hogy bejelentkeznek hogy izé játékot csinálunk, kéne pár kártya tesztelni, miegymás, aztán adnak vagy nem, az nvidia többet ad 2-3x mint az ati, ezért van mindenhol az nvidia logo szinte, mer ponzorálja a játékfejlesztést is.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#14) hackeeeee válasza copass (#13) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem semmi bajom nincs az ATI driverekkel. :N

Kétlem, hogy csak így menne, több van ennek a hátterében. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#15) madasgascar


madasgascar
csendes tag

én már kipróbáltam a demóját és tényleg JÓÓ!!!

(#16) GegeWarrior


GegeWarrior
senior tag

Dob a kinézeten, ez tagadhatatlan:) Várjuk szeretettel:)

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#17) Elijah Baley


Elijah Baley
tag

Kíváncsi vagyok/leszek, hogy PS3-on mennyire lesz jelentős a különbség grafikailag...

"Anizotropikus szűrés? - ez az a ritka trópusi betegséget kimutató szűrő-vizsgálat??? - úgy hallottam nagyon veszélyes azaz anizo-tropik, de állítólag már van ellene védőoltás is..."

(#18) bishoplogan válasza Elijah Baley (#17) üzenetére


bishoplogan
senior tag

Pc-hez képest? Órdítóan nagy különbég lesz :D

(#19) fagy53 válasza Mooka-Miki (#5) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ezzel csak egyet tudok érteni. :K Most nosztalgiáztam a FarCry-al /2004/ és bizony a videón látott effektek jórésze benne volt, gond nélkül játszhatóan a mai VGA-kal.
Nemcsak ez, hanem egyes graf beállítások is kifejezetten az állandó változtatásra, fejlesztésre késztetik a gyanútlan játékosokat, mint potenciális vásárlókat, márpedig ezek a cégek belőlük élnek... ;]
Már a Crysis megjelenése után a játék fejlesztői kijelentették, hogy a grafikai fejlesztést alá kell rendelni az AI fejlesztésnek, ami ugyebár a CPU fokozott igénybevételét, azaz a többszálúságra történő gyúrást jelenti, akár négynél is többre! Filmszerűbb mozgások, mimika és intelligensebb játékmenet a következmény. 2007 óta mozdult is a játékfejlesztés effelé, de még most is a VGA-k teljesítményét emeli hónapról hónapra és a procira történő fejlesztés csigalassúsággal halad.

[ Szerkesztve ]

(#20) volvoguy


volvoguy
addikt

itt lessétek meg mit produkál a PhysX - aztán úgy örüljetek neki, mert sztem ez abszurd
[link]

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#21) Mantin


Mantin
aktív tag

Hy na most már megtaláltam az értelmét hogy miért 9800 GT-t választottam a karácsonyi gépembe vmi hasonló tudású ATI helyett!!!

GTX 1060 - Ryzen 3 1200@3,85Ghz - Corsair 3200mhz - ASRock AB350M Pro 4 - Cooler Master Masterbox Lite 5 RGB

(#22) (Darkwood) válasza volvoguy (#20) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Ez tuti, hogy nálam ON állapotban fog lenni! ;]

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#23) mad1 válasza (Darkwood) (#22) üzenetére


mad1
veterán

A demo nallam 2x260 al is laggolt fizix on.De amugy eleg szep.

Ne szemetelj ! = Steam

(#24) Viktor77 válasza volvoguy (#20) üzenetére


Viktor77
titán

Klassz videó. Kár, hogy gyakorlatilag minden effektet láthattunk már PhysX nélküli játékban.

Az a rész különösen tetszett, ahol nélküle még fentről lógó zászló sincs. Semmilyen. Hihető ám, hogy nem lehetett volna berakni.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#25) Findzs válasza JoolsNOS (#9) üzenetére


Findzs
addikt

ezt akár én is írhattam volna mert nekem is 9600 gt -m van már több mint 1 éve de még én se láttam értelmét lecserélni minden megy nekem 17" monitoron 1280*1024 -ben maxon simítások nélkül

a wolfenstein pl. max simítással és beállításokkal ment 1280-ban

majd ha dx 11 es kártyák barátságos áron lesznek meg lesz hozzájuk játék, program ami kihasználja akkor majd cserélek

este kipróbálom a batman demóját fizikával meglátom, hogy fut

egyre jobban érdekel ez a játék

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#26) Vasgar


Vasgar
csendes tag

Uff ezt a játékot ki kell próbálnom.....a 6800 as karimon gondolom akadás mentesen viszi majd .. ;]

http://vasslajosblogja.blogspot.com/

(#27) KaraDani válasza JoolsNOS (#9) üzenetére


KaraDani
addikt

Ez egyéni preferencia kérdése, kinek mekkora screen kell - személyszerint nem tudnék már egy 17" essel együtt élni ha nem muszály, olyan pici minden alig látom. Haverom nemrég 82cm s TV t vett monitornak, és azon CODozik elég komolyan, ő imádja, minden távolban felbukkanó fejet ő lát meg elsőre. ;]

(#28) volvoguy


volvoguy
addikt

de ha csak az nvidia kártyák tudják a PhysX-et, akkor az Ati-n kívűl ilyen effektek még X360 és PS3-ban sincsenek? azokból is kimaradt a lelogó zászló? meg a többi?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#29) keIdor válasza volvoguy (#28) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem a PS3 Cell-je simán elbírná ezt a számítást, PC-nél meg a Core i7... de a Core 2, Phenom II is megbirkózna vele. Ez a PhysX simán menne mindenen, de az nV nem engedi.
Havok ugyanezt tudja, csak nincs hardverhez kötve, de majd lehet a PhysX se lesz később ha nyiltá vállik és jön OpenCL-re..

Amúgy a játék egyre jobban tetszik! :C

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#30) JoolsNOS válasza KaraDani (#27) üzenetére


JoolsNOS
veterán

De gondolom nem 30 cm-re ül a tv-től! Mert nekem is van egy 94esem, és ha ott nyomom akkor kb 2 méterről nézem, ami a látóteremből nem sokkal többet takar ki!
Meg gondolom neki se.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX3060 TUF 12GB, 16Gb DDR4, EVGA Supernova 550GS TV: 65A7GQ

(#31) Markoka1993 válasza Sicilian (#6) üzenetére


Markoka1993
tag

Nekem a demó nagyon tetszik :) Próbált ki. Össz vissz 2 Gb . Ennyit megérdemel :D

live gt: Markoka1993

(#32) Duree


Duree
veterán

Hiába púposkodik az Nvidia,akkor is ATI

duree54

(#33) KaraDani válasza JoolsNOS (#30) üzenetére


KaraDani
addikt

Egy nagyobb íróasztalon van neki, nincs olyan messze. Annyi előnye amúgy van a TV nek, hogy az a 82cm s HD ready felbontással is nagyon szép játék alatt, és így kb annyi pixelt rajzol csak mint 1280*1024 ben, szal nem terheli annyira aVGA-t, mint az én 22" es monitorom 1680*1050 el.

(#34) Abu85 válasza keIdor (#29) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A GeForce mellett az egyetlen érv a PhysX. Ha az NV átírná OpenCL-re, akkor nem lenne értelme a névváltásokkal életben tartott kártyáit venni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#35) mad1 válasza Abu85 (#34) üzenetére


mad1
veterán

Azt vettem eszre hogy nem 60 fps folyamatossagu a PhysX animacioja,de semelyik jatekban.Most ez azt jelenti hogy gyengek a gepeink a szamitasokhoz,vagy igy lett megirva a fizika?

[ Szerkesztve ]

Ne szemetelj ! = Steam

(#36) B.Gaboo válasza Sicilian (#6) üzenetére


B.Gaboo
tag

Ez nem csak az említett 2 vállalatra igaz, a vállalat célja a profit szerzés, a részvényesek vagyonának növelése. Ez minden multinál így van, ezen kár siránkozni. Engem jobban bosszant, ha az évente megjelenő játékokban semmi fejlődést nem látok. pl. fifa?

Egyébként PhysX már az NV8xxx szériától van, ha jól tudom, amik nem mai darabok, így ebben max az a hír, h végre egy játék ki is használja.
Abban már nem vagyok otthon h ér is-e vmit a dolog vagy csak marketing.

A játék nálam 1x megnézős sztem.

̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

(#37) (Darkwood) válasza mad1 (#23) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Melyik drivert használod?

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#38) mad1 válasza (Darkwood) (#37) üzenetére


mad1
veterán

190.38,de ez a mirrors edgenel latszik igazan.

Ne szemetelj ! = Steam

(#39) (Darkwood) válasza mad1 (#38) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Egyszerűen nem értem, hogy miért laggolt Nálad!? :U

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#40) mad1 válasza (Darkwood) (#39) üzenetére


mad1
veterán

Nem ugy laggolt hogy szaggatott volna csak 25 fps animeba ment a fizika ugy hogy kozben 60 fps volt a jatek.Emlekszel a bioshock ra?Nah ott az emberek animacioja visszaesett 20 fps re is.Itt is hasonlo a helyzet csak itt 25 fps kb.
A masik hasonlo ami ugyancsak nem fizix de lathato,az a cod4 ben a papirfecnik repkedese a levegoben.Bar az drasztikusabban latszik az elobb emlitetteknel.
huhh...ez igy ertheto? :)

[ Szerkesztve ]

Ne szemetelj ! = Steam

(#41) Fortissimus


Fortissimus
őstag

kiprobaltam, engem nem fogott meg annyira

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#42) Abu85 válasza mad1 (#35) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez így nem lehetséges. A számítás ütemezetten történik. Persze a jelenetsebesség a legtöbb játékban nem több 25 jelenet/másodpercnél. Ezért van az, hogy 25 FPS-től már folyamatos az érzés. Gyakorlatilag a játék sebessége is ennyi csak az elméleti értékeket látsz a programokkal, gyakorlatilag a kész jelenet van eddig újraszámolva, amíg nincs új jelenet.
Mindent amit látsz a játékban az 25 FPS felett azért van úgy, mert úgy kell lennie. :) Ha valami érzésre nem stimmel, akkor lehet, hogy hiba van a motorban. Na most erről a hardver gyártók nem tehetnek. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#43) Ateszzero


Ateszzero
őstag

Ilyen durva módszerekhez kell nyúlnia az NV-nek?Siralmas.
Ideig óráig így kihúzzák, de csak lassítani tudják vele a Game Over-t.
Sztem sokkal többet fizettek a játékfejlesztőknek, mint amennyit majd profitálnak belőle.
Hogy is mondják?Egy fecske nem csinál nyarat.

Legfeljebb nem kapcsolom be a PhisX-et amíg az Ati ki meg nem oldja egy Patch-al vagy egy új driverrel.

(#44) JoolsNOS válasza KaraDani (#33) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Na igazából az egészből azt akartam kihozni, hogy nem kell a legújabb vdeókari az új játékokhoz. Meg aztán a játék hevében a felbontás másodlagossá válik ugyis...

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX3060 TUF 12GB, 16Gb DDR4, EVGA Supernova 550GS TV: 65A7GQ

(#45) Silenzio válasza hackeeeee (#11) üzenetére


Silenzio
addikt

A Wolfeinstein olyan is.

A PhysX driver felkerül a gépedre ATI esetén is, épp azért, hogy élvezhető és működőképes szoftveres emulációt nyújtson. Érdekes módon rengeteg játék használ PhysX-t és ATI-n sem lényegesen kerül lebutításra a fizikai rendszer, max némi sebességet kell érte beáldozni. Amit mondasz, egyáltalán nem természetes. Amúgy Cryengine2. Így kell megfelelő szoftveres fizikai implementációt csinálni. Egy mai 20-25 ezer Ft-os procinál már teljes pompájában sem proc. limites.

Ateszzero: Korai még temetni az nv-t. A Geforce 5xxx-széria sokkal rosszabb húzás volt, mégis talpon maradtak. Most egy nagyobb tőkeinjekcióval invesztálnak a mobil-szegmensbe, aminek piaca kétségkívül van, az, hogy szerintem baromság, a kutyát sem érdekli. Ennyi. Ha megélik a válság végét, noha egy lábon állnak (vga piac, mert a chipsetjeik sem túl kelendőek), ellentétben az AMD-vel, az Atyaúristen sem robbantja ki őket a piacról - hacsak még 3 ilyen gazdaságtalan és "maradi" vga-generációval elő nem rukkolnak. De úgyse fognak, mert nem hülyék.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#46) Silenzio válasza Abu85 (#42) üzenetére


Silenzio
addikt

Mé nem lehet azt mondani: képkocka? Vagy frame? Vagy képpillanat esetleg? A jelenet dramaturgiai egység - ok-okozati, szereplőbeli és cslekménybeli folytonosságot jelöl, nem pedig egy -tört- időpillanatot.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#47) Ateszzero válasza Silenzio (#45) üzenetére


Ateszzero
őstag

Szeretem eltúlozni a dolgokat,és rátenni egy pár lapáttal.
Nincs kizárva atalpra állás,de már nem hibázhatnak sokat.Adjanak olcsó és nagyon jó kártyákat.
Én is NV-vel kezdtem,de amikor váltani akartam nem volt annyi pénzem és Ati-t vettem amit 2éve folyamatosan tudok cserélgetni mindíg jobbra és jobbra.
Sztem ha akkor a 8500Gt-ről csak a 8600Gtx-re váltok mostanra már lehetne egy 9400Gt-m. :)
Nagy haladás.

(#48) dokee78


dokee78
félisten

Igaz,hogy ATI karikon nem lehet bekapcsolni az élsimítást,vagy valamivel gyengébb,mint nVidián?

(#49) dokee78


dokee78
félisten

PhysX

Házi O.C.-s 9600GT elbír a PhysX-el?

9500GT 1GB DDR2 bírja?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.