Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Több oldalra tördelve jobban mutatott volna a dolog :D

De UP, majd kialakul

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) Gave


Gave
addikt

Köszi a cikket én tanultam belőle újat.

;)

(#3) varga911


varga911
senior tag

Ez a mult, a powershell a jovo. :U

(#4) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Én inkább maradok a Bash-nál, de jó volt olvasni erről is. :)

<-ƘƘ->

(#5) Peter Kiss válasza varga911 (#3) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Jövő? Jelen.

(#6) razorbenke92 válasza Graphics (#1) üzenetére

Én is így voltam, csak görgetek, görgetek, mondom, te Jó Isten, mennyi lesz ez, aztán megnyugodtam, hogy csak egy oldal van :D

Hasznos írás, köszönjük!

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#7) Watercolour válasza varga911 (#3) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Köszi, hogy felvilágosítottál minket.

(#8) CPT.Pirk válasza Kendek (#4) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Így van. Egy ideig komolyabban írtam ilyen szkripteket Winen, de valami rettenet volt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#9) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azám, nem is gondolnák sokan, milyen hasznos a batch programozás (főleg vállalati környezetben), esetleg egy kis Pstools-al megtámogatva...
Jó cikk :)

@Cpt.Pirk : Én még most is írok (mondjuk egyszerűbbeket), mert céges környezetben valahogy meg kell élni :D Pl. programindítás sok távoli gépen, listából, userek hozzáadása domainban, ezek mind jól megoldhatók egy kis .bat- tal :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#10) CPT.Pirk válasza hcl (#9) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerencsére nem kell vállalatot irányítanom a melóban. ;]

Viszont kellett x y szavakat tartalmazó sorokat kiexportálnom egy több megás txt-ből egy másikba, azt meg egy sorban megoldottam a Debianos gépünkön Bash-ban.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11) hcl válasza CPT.Pirk (#10) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerencsére irányítani nekem sem, de ilyen jellegű feladatok sokszor vannak :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#12) YB


YB
csendes tag

Egész jól összeszedett kis írás, csak hiányolom a modifiereket, néha nagyon hasznosak!

(#13) hallador válasza varga911 (#3) üzenetére


hallador
addikt

Akkor a nagyvállalati világban miért van még mindig nagy arányban jelen a sima batch programozás? A PowerShell nagyon szép, csak éppen qrv@r@ nincs elterjedve nagyvállalati környezetben, meg máshol sem...

Ez kb olyan monológ volt, hogy a Windows XP a múlt, kár, hogy a bank terminálok 80 %, meg a beágyazott ipari rendszerek 90 %-án XP fut...

Amit nem holnap fognak lecserélni....

Viszont tudod hol találkoztam PowerShell alapú CLI-vel? VMware-nél, na ott el van terjedve rendesen...

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#14) dragon1993


dragon1993
őstag

Kicsit szenvedősnek illetve átláthatatlannak tűnik a használata , de grat az írásért elteszem hátha kelleni fog.

Batch Script, mint teljesértékű nyelv

Ezt túlzásnak érzem.
Azért egy JavaScripthez képest ez nincs sehol.

(#15) hallador válasza dragon1993 (#14) üzenetére


hallador
addikt

Miért a JavaScript sem teljesértékű nyelv. Valamint ez csak egy script nyelv semmi más.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#16) HuMarc


HuMarc
addikt

Jó cikk, már akkor is jó volt, mikor mondtam, hogy legyen belőle igazi cikk :) Gratulálok hozzá, és örülök, hogy megfogadtad a tanácsom.

(#17) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Hát igen, ez tipikussan az az eset, hogy ha meg lehet csinálni valamit, nem feltétlenül muszály is. Őszintén szólva csak cross-platform make file írásnál kellett mélyebben batch scriptet néznem. Hát a hajam kihullt mire felfogtam miről van szó.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#18) Sir Ny


Sir Ny
senior tag

:C

-

(#19) dragon1993 válasza hallador (#15) üzenetére


dragon1993
őstag

Azért ilyet nem csinálsz Batch Scriptel.
A javascriptet előbb nevezném teljes értékünek , bár az sem az.

Ez asm.js de ilyen szempontból lényegtelen

[ Szerkesztve ]

(#20) hallador válasza dragon1993 (#19) üzenetére


hallador
addikt

Igen jogos, viszont Java scriptel viszonylag bonyolultan lehet megoldani pl, VCB mentést, vagy pl robotizált fájlmentés rendszer. Esetleg automatizált SMB megosztás rendszert...

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#21) Sir Ny válasza dragon1993 (#19) üzenetére


Sir Ny
senior tag

Ezen mit kell nézni?

-

(#22) dragon1993 válasza hallador (#20) üzenetére


dragon1993
őstag

Ebben egyetértek, én csak azt mondtam ,hogy szerintem ez nem egy teljes értékű programnyelv.

(#21) Sir Ny

Ezt kéne látnod

(#23) dave666


dave666
aktív tag

Köszi :R
Régebben tanultam :K
Ismétlés a tudás anyja :)

Dave666

(#24) Khan13 válasza hallador (#13) üzenetére


Khan13
senior tag

Nagyvállalati környezetben elég jól elterjedt, mert sokkal többet tud sokkal könnyebben kivitelezve, és sokkal jobb teljesítménnyel. Persze vannak azok a rendszergazdák, akik nem hajlandóak újat tanulni, de ők is a múltba fognak veszni egy idő után. A PowerShell a jelen és a jövő, nem véletlenül lassan már minden Microsoftos termék nyers PS ami fölé építenek egy grafikus felületet. Az XP-t ne keverd ide, egy terminálban nem fognak csak úgy oprendszert cserélni, viszont bármikor lehet új script nyelvet kezdeni (XP-re is elérhető a PS) Na meg a terminálok és beágyazott rendszerek nagy többségében módosított XP van.

A cikket köszönjük, nagyon érdekes volt :) Örülök, hogy bár sokszor volt élet adatmentő és rendszermentő a parancssorozás, de nekem már a jó kis PS amiben dolgozhatom.

(#25) hallador válasza Khan13 (#24) üzenetére


hallador
addikt

Ebben igazad is van, csak éppen ami bevált nem fogják eldobni. Aztán ahol már megtörtént a komplett Architektúra váltás Server 2008 R2-re ott esetleg már PS a nyerő, egy nagyvállalat pont nem ilyen. Kisebb cégeknél, ahol most vezetnek be teljesen új rendszert ott ezt el tudom képzelni, de valljuk be őszintén nem ezek a cégek adják az MS forgalmát semmilyen szinten. (Pláne, ha magyar, ahol kevesebb legális szoftver fut kisebb cégeknél, mint ahol nem Windows-t használnak / Tisztelet a kivételnek... (Jól érzed az ellentmondást, és az iróniát-t))

A PS meg terjed, de közel nem annyira hogy a Batch-t kiütné pikk pakk. Talán ha lassan kihalnak a Windows Server 2003-ak, meg az XP-k, (És még ma is sok NT 4 fut nagyvállalati környezetben), akkor majd beszélhetünk arról, hogy a PS a jelen. (Lásd NASA, CERN)

Az XP-ét meg miért ne keverjem ide? Bizony nagyon elterjedt még mindig...

Az meg te sem gondoltad komolyan ugye, hogy jajj megjött a PS, gorsan túrjuk fel a komplett 2000 gépes infrastruktúrát, aminek a fele még Windows Server 2003 / R2 és XP, hogy .NET 2.0 / 3.0 / 3.51 -et telepítsünk, mert az MS-nek megszültetett a PS-e, és ez mekkora találmány?

Vagy igen?

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#26) Khan13 válasza hallador (#25) üzenetére


Khan13
senior tag

Az XP-t azért ne keverd ide, mert az PS-től független, és mint mondtam oda is telepíthető (ahogy 2k3-ra is). A régi rendszerek migrálásakor sok helyen már nem viszik tovább a batch fájlokat, hanem teljesítmény optimalizálás miatt áttérnek PS-re. Ahogy azt is mondtam, hogy az új scripteket kezdik írni PS-ben, a régiket meghagyják ahogy van, aztán majd lecserélik őket. 2000 gépes infrastruktúránál meg már bőven kijön az előnye, 2k3 és XP mellett is, hogy rengeteg automatizálást lehet bevinni. Magyarország meg nagyon pici piac, kb hibahatár környéke sajnos, de nálunk is megy az átállás sok helyen 2012-re kisebb és nagyobb cégeknél is, persze nem mindenhol. Tudod lehet ragaszkodni a régi dolgokhoz, csak nem érdemes. Attól, hogy még mindig van NT 4 és sok batch fájl, attól még az már a múlt, és a PS a jelen. Ma már nem fognak ilyenekkel szórakozni, amikor ott a friss megoldás ami sokkal többet tud és sokkal hatékonyabb.

Aztán ahol már megtörtént a komplett Architektúra váltás Server 2008 R2-re ott esetleg már PS a nyerő, egy nagyvállalat pont nem ilyen.
De. Egy normális nagyvállalat már rág 2008 (R2) vagy 2012 architektúrán fut, ne a magyar 100 fős "nagyokból" indulj ki. Komolyabb helyeken adnak mind a biztonságra, mind a teljesítményre amiket a friss termékek hoznak. A licenszükbe meg belefér, hogy bármikor frissíthetnek.

Viszont szerintem ez már nagyon off, ne tegyük tönkre a fórumtárs cikkének topikják.

(#27) hallador válasza Khan13 (#26) üzenetére


hallador
addikt

Hát igen, mivel én most jelenleg kb 3 - 4 12 000 Fős nagyvállalatnál nem Magyarországon!!!, Supportálok ezért pontosan látom a helyzetet.... , meg sok kisebbet is...

100 Fő? Magyarországon ebből sincs 50-l több, ami magyar tulajdonban van, szóval értem én amit mondasz hidd el, de a PS még maradjunk annyiban, hogy terjed, és mint mondtam sok helyen nem enged a policy, hogy egy komolyabb gyártó sínrendszer vezérlést feltelepíts mindenféle MS segédprogrammal, meg .NET-ekkel, nem hogy PS-el.

Ilyen magyar játékcégeknél ez még elmegy, ahol a Policy-t is csak megírták egyszer, de soha nem tartották be egyszer sem.... De egy nagyvállalatnál az nem nagyon működik amit leírsz. 20 - 30 support csoport dolgozik 40 - 50 féle rendszerrel 10 - 15 féle oprendszerrel, és nem a PS lesz az első lépésük. Ha a 20 support csoportból egy bevezette lelke rajta, de baromira nem fogják bevezetni az egész infrastruktúrában több oknál fogva sem....

Szóval ez mint mondtam Magyarországon elmegy... De ahol komolyan gondolják, ott úgy próbálnak fejlődni, hogy a termelés is megmaradjon...

A PS a jelen, kb mint 1993-ban volt a Batch fájl, még kell 5 - 8 év, hogy a PS-t az iparban is felváltsa a Batch-t az esetek 90 %-ban.

A Batch ma is nagyon elterjedt...

De. Egy normális nagyvállalat már rág 2008 (R2) vagy 2012 architektúrán fut, ne a magyar 100 fős "nagyokból" indulj ki. Komolyabb helyeken adnak mind a biztonságra, mind a teljesítményre amiket a friss termékek hoznak. A licenszükbe meg belefér, hogy bármikor frissíthetnek.

Azért azt elmesélhetnéd, hogy a kifejezetten bevált vezérlőrendszerek amik pl Windows 2000 Serverre lettek kitalálva, migrálták 2003-ra, majd megjött a Windows Server 2008 a maga kiforratlanságával, majd ami már tényleg jó is volt a 2008 R2 szerinted dobják a komplett NT, 2000, 2003 rendszereket, és bedobják a VMware alá egy 2008 R2-be mikor lehet azon el sem indulna.....

Amiről te írsz az az alapítsunk egy 3 szerveres magyar 100 Fős céget, ami úgyis tönkre megy 3 év múlva, aztán alapítsunk még egyet 2013-ban amikor megint veszünk 3 szervert...

Akkor a NASA, a Cern, kb 200 több 10 - 100 000 Fős nagyvállalat szerinted nem tisztességes nagyvállalat? Csak kérdezem? (Költői volt...)

Viszont szerintem ez már nagyon off, ne tegyük tönkre a fórumtárs cikkének topikják.

Szerintem nem off, mert láthatóan nagyon sokan nem láttak még nagy vállalatot... Csak beszélnek róla...

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#28) ddekany válasza dragon1993 (#19) üzenetére


ddekany
veterán

"Azért ilyet nem csinálsz Batch Scriptel." (asm.js Unreal engine demó)

JavaScript-ben sem, és de, rohadtul lényeges az asm.js. Ezt ugyanis C++-ban írták, nem JS-ben, és utána generáltak a C++ kimenetből egy JS nyelven leírt tradicionális-gépkód emulátort. Az is azért fut értelmes sebességgel, mert annyira fekszik a JS optimalizálónak, hogy a JS szinte köztes kódként (IL) kezd funkcionálni, így lényegében visszakapd az eredeti C++ fordító kimenetet. Főleg ha fel van készítve asm.js-re a JS motor. (De ez meg a motor, és nem a nyelv érdeme.) Erre az egész trükkre a JS-nél 100x butább nyelvek is alkalmasak, néhány alap dolgot kell tudniuk csak. Még az is lehet hogy bat-al is meg lehet csinálni, bár a tradicionális shell script nyelvek (bat, (ba)sh, stb.) olyan szinten retardáltak, hogy az ember sosem tudhatja... :)

[ Szerkesztve ]

(#29) ddekany


ddekany
veterán

Mikre viszi rá az embert a kényszer... Bat minden Win-es gépen van, ez szüli a kényszert. Aki tud az viszont meneküljön... Ha más nem, Python mindenhova felmegy. Meg persze ott a PS, bár az UN*X-on nem újrahasznosítható.

[ Szerkesztve ]

(#30) sptkyle


sptkyle
senior tag

Aaaaaz derék. :D Te beteg vagy.... életemben nem jutott volna eszembe ilyesmi.

Mindenesetre köszi a cikket. Érdekes volt. Nem kaptam kedvet hozzá, de jó tudni, hogy ilyet is lehet. :)

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#31) bebe93


bebe93
csendes tag

Amúgy azért írtam a cikket mert alapvetően kínszenvedés alapvető programozási feladatokra használni, így sokkal érdekesebbnek tartottam mint a powershellt. Az egész egy ilyen.. trükkös bemutató akart lenni. Azért írtam hogy teljesértékű, mert majdnem minden alap dolgot lehet benne implementálni. utálom, de olyan érdekes hogy minden az ügyességeden múlik... szóval érdekes.

ZTE Grand X IN - egy életérzés. ja és a programok fele nem is fut el rajta.

(#32) buherton válasza hallador (#13) üzenetére


buherton
őstag

Volt munkahelyemen egy-két fanatikust leszámítva, mindenki cygwin-ezett. Beágyazott rendszert fejlesztő cégről van szó, és abból is elég nagy.

meg a beágyazott ipari rendszerek 90 %-án XP fut...

:F Azért remélem a beágyazott rendszer fogalmával tisztában vagy.

(#31) bebe93: Nekem az tetszik a batch-ben, hogy nem láttam még olyan szövegszerkesztőt ami megfelelően tudná színezni ;] . A szintaxisa egy okádék, és szerintem magán a cmd-n kívül semmi sem tudja rendesen értelmezni. Nem mellesleg, ha ismeri az ember a csínnyít-binnyát, akkor igen hatékony nyelv, de hogy egy hosszabbb programot csak a tulaj fogja megérteni az is hét szentség. Még a PERL-nél is elvetemültebb, szvsz.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#33) lapa


lapa
veterán

kicsit kimaradt a nagy történelni áttekintésben a vbs, pedig az mégiscsak alkalmasabb alapvető feladatokra. hogy mást ne említsek msgbox vagy reg. bár lehet, hogy a batch is tud reget írni, de nem biztos.

amúgy nagyon hasznos lehet ez is, jó összefoglaló. mondjuk én vba-ból szökve biztos nem állnék neki, inkább a vbscript.

[ Szerkesztve ]

(#34) hcl válasza buherton (#32) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Biztosított munkahely :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#35) CPT.Pirk válasza lapa (#33) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, a cmd is tud írni a registrybe.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#36) lapa válasza CPT.Pirk (#35) üzenetére


lapa
veterán

jah emlékszem, ad ou-t nem tudott lekérdezni asszem, azért csináltam régen a logon scripteket vbs-ben. megváltás volt.

azóta inkább "a nagy shell script topik" interpreterei írják a kódot nekem.

[ Szerkesztve ]

(#37) CPT.Pirk válasza lapa (#36) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekem is! - csak szerencsére ritkán kell. ;]

Amúgy ami egy elég nagy szopás volt cmd-ben, azt hiszem az, hogy írjon be egy környezeti változót a regeditbe a %WINDIR% meg hasonlók helyett. Nem volt egyszerű...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#38) lapa válasza CPT.Pirk (#37) üzenetére


lapa
veterán

regeditet csak offline és ntchpw-vel.

(#39) buherton válasza hcl (#34) üzenetére


buherton
őstag

Van egy srác, aki 4000 soros batch-et írt, ami még kiegészítésként PERL, xslt és egyéb nyalánkságokat használ még, és e mellé két lábon járó batch lexikon.

Nem mellesleg ha megharagszik az ember, akkor bash-ben is lehet olyan kódot írni, ami felér egy batch-el.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#40) hcl válasza buherton (#39) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Meg általában kevesebb embert is találsz, aki látott már bash-t, mert ugye az infójképzés is néhol erősen win only.

Mutogatni való hater díszpinty

(#41) dqdb válasza lapa (#36) üzenetére


dqdb
nagyúr

ad ou-t nem tudott lekérdezni asszem
Ilyenkor jön az, amikor .NET Frameworkkel rendelkező gépen a batch fájl összedob egy C# forrásfájlt, lefordítja, lefuttatja, majd letörli maga után :)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#42) lapa válasza dqdb (#41) üzenetére


lapa
veterán

elég egyszerűnek tűnik egy hétsoros vbs helyett.

meg nincsenek felugráló ablakok, valamivel kevésbé ijed meg gizike minden reggel, ha nem ugrik rá a fekete ablak mikor nem is nyomott semmit.

[ Szerkesztve ]

(#43) dqdb válasza lapa (#42) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha adott feladathoz elég a Windows Scripting Host nyújtotta szolgáltatás, mert COM interfészeken elérhető adatokra van szükség, vagy konzolos program átirányított kimenetének értelmezésére, vagy szöveges fájlok feldolgozására, akkor ágyúval verébre az általam felvázolt megoldás.

Ha a képbe valamiért bejönnek a blobok, akkor könnyen kevés lehet a FileSystemObject kizárólag szöveges fájlokat támogató felülete (vagy visszaalakítod a beolvasott szöveget az aktuális codepage alapján az eredeti bináris adatra, vagy lehet unicode módban megnyitással trükközni, ekkor megmarad az eredeti adat, de párosával kell kezelni a byte-okat, és páratlan hosszúságú fájloknál szívás van). Perllel vagy a szokásos GNU toolchain egyéb programjaival ez a probléma feloldható, de azokat előtte le kell juttatni a gépekre, míg a .NET Framework 2.0-s változata Vista óta fixen az OS része (vagy XP alatt valamelyik Microsoft/3rd party szoftver miatt kell felrakni, és azért elérhető).

A felugró szöveges ablakokat el lehet kerülni: ha batch fájlból hívod meg a csc.exe-t és utána az általa lefordított programot, akkor a kimenet átirányításával, ha a WshShell.Run metódussal, akkor a nullás windowStyle paraméterrel.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#44) hallador válasza buherton (#32) üzenetére


hallador
addikt

Igen tisztában vagyok... Főleg mert én is supportáltam szalagvezérlő rendszereket. Valamint nyilván, ha ma építesz egy ilyen rendszert, akkor Wondows 7, netalántán Windows 8, de ehhez új rendszert kell építeni. Az XP pedig annyira elterjedt ezen a területen, hogy az újabb rendszerek elterjedése még várat magára.

Az ARM-os embadded rendszereket nem ismerem, de sztem annyira nem elterjedt az iparban, mint az X86. Értem a termelői rendszereket.

ACygwin meg jó, de ismételten csak egy feleslegesen feltelepítendő program, a bash közel tudja ugyanazt. Valamint amire a bash-t kitalálták nem nagyon van jobb jelenleg sem. Az az 5 - 50 soros scriptek használata.

A PS jó, de nem igazán terjedt még el ott, ahova szánták. Sok helyen használják, de közel nem elterjedt annyira sem mint a bash.

Ha majd a Windows 7 lesz a nyerő rendszer az iparban is, akkor majd esetleg lesz értelme a PS-ről beszélni.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#45) lapa válasza dqdb (#43) üzenetére


lapa
veterán

én csak egy relatíve egyszerű login szkript kapcsán említettem. mondjuk ha jól rémlik ott is lehetett minimalizáltan indítani az ablakot, a fene se emlékszik hogyan. tán gpo-ból. ezeket a varázslatokat amiket írsz nem is értem (mármint nem értek hozzá).

(#46) buherton válasza hallador (#44) üzenetére


buherton
őstag

:N Akkor nem vagy tisztában a beágyazott rendszer fogalmával. Ha a beágyazott rendszerek világában a windows teljes palettán eléri a 10%-t, akkor azt hiszem, hogy igen optimista, és mindent felfelé kerekítő voltam.

sztem annyira nem elterjedt az iparban, mint az X86. Értem a termelői rendszereket

Egy alkatrész beültető gépben nagyjából 1 gép x86 architektúrás, és másik 5-10 ARM vagy hasonló MCU, amin FreeRTOS, Linux, uClinux, EB tresos, QNX és társai futnak, esetleg windows CE.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#47) hcl válasza buherton (#46) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

AOI és reflow kemencéken meg azért találni még 3.1 winnyózt és 95-öt is :D:D:D

Mutogatni való hater díszpinty

(#48) hallador válasza buherton (#46) üzenetére


hallador
addikt

Igen, ez OK, de azt az 5 - 10 vezérlőt Te ritkán (szinte Soha) nem programozod, mert gyárilag beállították, esetleg utánállítják. Ha így nézzük igazad van. De azon a bash nagyon ritkán (Soha), a Cygwin meg sehogy nem fut.

Értem a klasszikus beágyazott rendszerekről beszélsz, csak éppen az esetek többségében ezekhez akkor nyúlnak, ha cserélik.... Tehát nem, nem programozzák szét őket. Ha így nézzük, akkor a karóra, a routerek, a mosógép elektronikája, vagy éppen a TV is egy beágyazott rendszer, de ezeket szintén igen ritkán programozod...

Cserébe ami ezeket vezérli, és amihez hozzá is tudsz nyúlni az Windows lesz. És ez is beágyazott rendszer... (Rumhoss, Smartgui, stb)

Pl: KUKA Robotics

SMartGui

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#49) buherton válasza hcl (#47) üzenetére


buherton
őstag

WTF? Széép. Nem dolgoztam gyárban, csak voltunk pár látogatáson, de ott rendre XP volt.

(#48) hallador: Félre érted csak azt a kijelentésed nehezményeztem, hogy a beágyazott rendszerek 90%-án windows fut, és hogy az ARM csak elenyésző hányadban van jelen.

a karóra, a routerek, a mosógép elektronikája, vagy éppen a TV is egy beágyazott rendszer

Erről van szó. Továbbá kocsik, motor, robotok elektronikája, PLC-k, stb... és ezeken nem windows XP fut. Szemét leszek, és azt mondom, hogy a PC-ben is több nem x86-os windows-os cucc van, mint olyan :) . Vinyó/DVD író/hangkártya/tv kártya.

Te ritkán (szinte Soha) nem programozod

Ezzel is szembe szállnék... :D

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#50) hallador válasza buherton (#49) üzenetére


hallador
addikt

Rendben, ha így nézed szinte minden beágyazott rendszer, de ezeken a rendszereken sem a bash, sem a Cygwin, sem a PS nem fog futni. Nem is ez a célja.

Azért a beágyazott rendszert mint olyat ne keverd össze a vezérlő elektronikával, főleg mert amiket így utólag soroltál abban ritkán fut oprendszer, de még programozni sem nagyon érdemes...

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.