Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Az a talp nem gyenge! Mint valami monitor rajzfilm karakter!

Pixel 8 Hazel

(#2) snecy20


snecy20
veterán

Egy 30Hz - 60Hz Freesync nem lett volna rossz, ha van benne.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3) Freiherr


Freiherr
őstag

480€ 211000 JMF??

Mi folyik itt Gyöngyösön
ebben az országban? :F

XXX

(#4) Male válasza Freiherr (#3) üzenetére


Male
nagyúr

A 480 Euro nettó ár lehet, Ft-ban meg már ÁFÁ-val írták ki.

(#5) pilóta válasza Freiherr (#3) üzenetére


pilóta
nagyúr

Magas az áfa...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6) DzsannyX válasza pilóta (#5) üzenetére

480 €-ért egész jó ár-érték arányúnak tűnik. Legalább is szerintem...

(#7) sagit


sagit
addikt

Nemrég váltottam 43" 4k-ra 32" 1440p-rol, szerethető ez a nagy méret de kicsit messzebrol (20 cm kB) kell nézni hogy kényelmes legyen(nekem) a 480 Euro nem rossz ár

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#8) Freiherr válasza Male (#4) üzenetére


Freiherr
őstag

Amazon.de 480€, Amazon.uk 415£, ezek bruttó árak.

XXX

(#9) macilaci78 válasza Freiherr (#8) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akkor 19% a hazai kereskedő haszna, mínusz a logisztika és a működési költségek.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#10) Male válasza Freiherr (#8) üzenetére


Male
nagyúr

Akkor talán nálunk sem lesz ennyi... mert egyébként kb pont az átváltás + ÁFA amivel kijött a hírbeli 211.000 Ft... lehet, hogy az író nettónak gondolta a 480-at.

(#11) Chaser válasza sagit (#7) üzenetére


Chaser
titán

hasonlóan voltam vele, de nekem a 40" nagy volt fps-hez, egyszerűen beleszédültem, 32" pont jó, tps-hez is, autóshoz meg az 55 is kicsi tud lenni - nekem :) -
és engem lepett meg a legjobban, iiyama lett a monitorom, 32" 1440p@60hz ips, jobb lett volna 75hz, de ha nincs nincs, talán csak az aoc-nak van egy modellje, de azt kihagytam, már csak a talp és vesa hiánya miatt is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12) moleculez válasza Freiherr (#8) üzenetére


moleculez
veterán

Amúgy szerintem sem rossz, árral sem szaladt el a ló. Milyen gyártmányú panel lehet benne?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#13) Walter_White


Walter_White
senior tag

Az a frissitési ráta.... :O Egyszerüen én már nem tudnék visszamenni 60hz-re vagy 75hz-re, felbontas ide vagy oda.... van 4K-s TV-m 55", de nagyon irritál, ha a gépet rákötöm... (ugyhogy Max filmezéshez)
Minden más esetben: 32" 1440P@144hz.

[ Szerkesztve ]

(#14) R3laX


R3laX
addikt

Bötáöár, de tényleg, ő most mivel ad többet 210-ért egy ilyennél? [link]
"1,07 milliárd szín megjelenítése" jól hangzik mondjuk. Fotós monitor inkább?

[ Szerkesztve ]

(#15) Dr. Akula válasza Walter_White (#13) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Én se mennék már vissza 1440p-re. :)

(#16) Walter_White válasza Dr. Akula (#15) üzenetére


Walter_White
senior tag

Anno azt mondtam semmi értelme 60hz+-nak... meg játékoknál sincs semmi értelme 60+FPS-nek, mióta 144hz elött ülök, és ugyancsak van 4K-s megjelenítőm, rájöttem vannak sokkal fontosabb dolgok a felbontásnál. Képfrissítés pont ilyen. Én inkább áldozom be a felbontást mintsem 60hz-re menjek. Nagyon nagyon sokáig 60hz elött ültem. De 2080Ti-vel méginkább a +hz-re mennék, akár 2db-2080Ti-vel is, mintsem 4K@60hz.
De kinek mi.

[ Szerkesztve ]

(#17) Viszpi válasza R3laX (#14) üzenetére


Viszpi
tag

Tudtommal a TV és a monitor nagyon nem ugyanaz. Van ahol más a pixel struktúra, PWM-es kb mind (nem flicker free), komoly tükröződés...
Továbbá nem egyszerű kideríteni, hogy melyik pontosan milyen: [link] A 49"-os az 60 Hz-es, nincs freesync... pl a 43"-osban többféle (másmilyen) panel van... Továbbá 43" még jó egy asztalon 80-100cm-ről a 49" vagy az 55" már nagy lehet. Egy VA panelnél hamar előjön a black level alacsony betekintési szöge (32-es VA előtt ülök és ha közelhajolok akkor látható a különbség ha mozgatom a fejem balra jobbra), ez nem mindenki számára elfogadható.
Jó ideje nézegetem a 43"-osakat de kevés a választék, az LG 43"-osának meg 800:1-hez a kotraszt aránya, sajnos az az IPS panel nem túl jól sikerült darab, és a Dell-be is ugyanaz a panel tudtommal...

[ Szerkesztve ]

Ryzen 2600, 2x 8GB RAM, 250 GB samsung 850 EVO

(#18) Dr. Akula válasza Walter_White (#16) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Senki nem mondta hogy nincs értelme, csak nem mindegy hogy mit nézünk 120 Hz-en. FullHD-s kisablakra pl. nem váltunk vissza 4K-ról. Lehet hogy folyamatosabb, csak nem ugyanaz a látvány. A 120 Hz-et tessék a 4K _mellé_ rakni.

Ha ennyire csak a Hz számít, akkor mehetnél lejjebb, 320x200-ban pl. biztos nagyobb Hz-eket tudna kiírni valami tesztprogram. :)

Én azt mondom a fullHD vs 4K elég látványos különbség, a 60+ Hz meg olyan hogy vagy látszik valami, vagy nem, de közel sem akkora különbség mint a 4x annyi pixel, ezért nem is annyira fontos. Ingyen jó ha van, de áldozatot már nem hoznék érte.

[ Szerkesztve ]

(#19) #06658560 válasza Walter_White (#16) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nekem pont a felbontás a lényeg.

(#20) Duree


Duree
veterán

Meglepődtem az árán, nagyon kellemes, elfogadnám.

duree54

(#21) R3laX válasza Viszpi (#17) üzenetére


R3laX
addikt

Aha :K. Én a 240Hz-et nem cserélném már le FPS-ekhez. TPS, Forza4, Ori, ilyesmikhez terveznék max egy 4k 120Hz low latency TV-t. Nekem 100 FPS alatt már receg a kép. 100Hz felett okés, de ha winben lerakom 144-re a Hz-et, akkor is darabosnak látom már a képet 240 után. 4k TV rendben lenne 100-120-szal :).

[ Szerkesztve ]

(#22) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Magasabb árra számítottam már csak a márka végett is, hiába alig kínál valami extrát. Mondjuk ez a 4K@60 Hz tévéknél már 6 éve elérhető, ezért én például csak 120 Hz-es kijelzőre váltanék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.