Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Nekem mk250 van, azon van track váltó is, és sokkal egyszerűbb a billen állítani a hangot, mint a hangfalon...Amúgy nekem megért 3000 forintot, vagy valami ilyesmi árat fizettem érte újonnan.

(#2) Barthezz2 válasza lsebestyen (#1) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát ezen nincs..

Mint írtam, szerintem. Én vagy 2 éve nem nyúltam a Windows hangerejéhez..

Everybody lies.

(#3) Huma


Huma
addikt

Egy ilyennel sokkal jobban járnál. Ez persze függ attól, hogy mennyiért vennéd meg a razert.

Szerk:
Az XL-747H gyakorlatilag egy 15e-s egér 5e-ért.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#4) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Én egy Diamondbacket 6 éve, egy MK260-at 2 éve nyúzok gond nélkül, sose értem, hogy lehet kinyírni egy egeret.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#5) Barthezz2 válasza hoffman_ (#4) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Marha egyszerűen, egyszer csak kattintok, és nem kattint, vagy kattint, csak egy helyett 5-öt, de abban TESCO-Zsömle a profi, őt kellene megkérdezni:D

Pedig nem gyilkolom szét, mert sokszor hetekig sem nyúlok egeret igénylő játékhoz..

Everybody lies.

(#6) hoffman_ válasza Barthezz2 (#5) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ez nem userfüggő akkor, egyszerűen csak pech :/ Én több ezer játékórát küldtem bele a Diamondback-be, a mai napig hibátlan(kop-kop-kop). Az MK-t kevesebbet használom, csak az esti mozihoz, az még olyan, mintha új lenne, hiába lesz lassan két éves.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#7) Barthezz2 válasza hoffman_ (#6) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Na jó, de nekem két Gigabyte 3k-s egér volt. A Razer egy kicsit azért jobb:)

Everybody lies.

(#8) Huma válasza hoffman_ (#6) üzenetére


Huma
addikt

Azért függ az usertől is. Van olyan aki vadállat módjára kattingat. Sokkal hamarabb tönkreteszi vele a mikrokapcsolót. Egy egér általában simán kihúz 5 évet, de ha valaki aktívan nyüstöli akkor 2 év alatt elfüstölheti. Ha pedig izomból nyomkodja a gombjait akkor jó ha egy évet kibír.

Nekem van egy nagyon fain 1e-s egerem. Olyan hangos, hogy áthallatszik a falon a kattogása. A görgője pedig kb 1 hónapig működött. A 400 DPI-s érzékelője pedig csodás élményekkel szolgál. :D

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#9) hoffman_ válasza Barthezz2 (#7) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Na de az MK260 se egy csúcskategóriás szett :N

Huma:

Ebben van igazság mondjuk. Túl másnapos vagyok hozzá, hogy a részletekbe menjek, a lényeg, hogy mondasz valamit.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#10) Barthezz2 válasza hoffman_ (#9) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Na jó, de az még nálam is megy, bár igaz, hogy nem rég óta van meg. De így meg még jó, hogy bírja:

Az MK-t kevesebbet használom, csak az esti mozihoz

;)

Everybody lies.

(#11) hoffman_ válasza Barthezz2 (#10) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Na ja, de minden este kattintgatok vele egy 2-3 órácskát ez azt jelenti :) Nyilván nem napo 8 óra munka, de nincs azért használaton kívül.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12) WolfheartGR válasza Huma (#3) üzenetére


WolfheartGR
őstag

LOL!

Közel nincs a DA-hoz az a szutyok.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#13) Huma válasza WolfheartGR (#12) üzenetére


Huma
addikt

És azért szutyok mert... :U
Már több mint egy éve használok egy 747H-t. Mondj valamit ami miatt rosszabb mint a DA. Mindent tud amit egy 15-20e-s egér. És a minősége is jó, a nagyon aktív használatot is sokáig bírja.

Tudod mindkettő kínai. Néha csak a logóért fizetsz +10e-t. Erre van konkrét példa is. Most nem jut eszembe melyik egér az. Kiadta két cég is (100%-ban megegyeznek) és az egyik jóval többe kerül mint a másik.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#14) WolfheartGR válasza Huma (#13) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Mert pontatlan. Innentől pedig azt sem tudja amit egy 2500ft-os egér. Csak tudni kell mit érdemes megvenni.
Van sok drága és parasztvakító cucc tény.

Tudom hogy mindkettő valószínűsíthetően kínai. Nagyon sok egér van csak átcímkézve, több példa is van erre, nem egyedi eset.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#15) Huma válasza WolfheartGR (#14) üzenetére


Huma
addikt

Mitől lenne pontatlan? Használtál már egyáltalán ilyet vagy csak úgy hasraütésszerűen állapítottad meg?
Több mint egy évig nyomultam vele BF2142-ben és nem vettem észre, hogy pontatlan lenne.

"Innentől pedig azt sem tudja amit egy 2500ft-os egér."
Hát persze.

De most komolyan. Honnan és milyen infóid vannak erről az egérről?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#16) WolfheartGR válasza Huma (#15) üzenetére


WolfheartGR
őstag

[link]
Konkrétan az a példány még nem volt a kezemben. sort kerítünk rá. Ami viszont volt a kezemben az egy álruhás A4tech. Valami canyon márkájú. Tudtommal ugyanaz a szenzora mint a tiednek. Attól, hogy nem vetted észre nem feltétlen azt jelenti hogy jó.
Eleddig a legalja az egy Gigabyte és egy Trust egér volt amihez volt szerencsém. Érdemes lenne mindenkivel kipróbáltatni azt a két szörnyeteget. :DDD

Igen, a 2500ft-os WMO 500hz-en ziher, hogy kibírja ha megkínálom.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17) Huma válasza WolfheartGR (#16) üzenetére


Huma
addikt

Olvasgattam egy kicsit a topicot, de szerintem ez majdnem olyan mint amikor arról vitatkoznak egyesek, hogy mennyit számít az aranyozott csatlakozó a hangzásnál. Lehet hogy jobb minőséget produkál csak majdnem, hogy denevérnek kell hozzá lenni, plusz 200e-s hangrendszer kell hozzá, hogy észrevedd. Ergo tök felesleges beruházni rá, kivéve ha megvannak az adottságaid (és a felszerelésed) hozzá.

A 747-es is teljesen jó egér. A hétköznapi használat során tökéletesen kielégít minden igényt. Lehet, hogy egy CoD világbajnok az emberfeletti reflexeivel ki tud használni egy méregdrága profi egeret, de a legtöbb embernek felesleges. Én a 747-es egeremmel public játékban mindig dobogós eredményt értem el. Amikor meg csapatok közti versenyt rendeztünk szintén mindig dobogós voltam. És tudom, hogy nem egy embernek volt márkásabb egere. Logi, razer, stb. Persze tudom, hogy a képességek is fontosak, de nem tartom magam egy nagy gémernek.

Magyarul, az emberek 95%-a tuti hogy nem tapasztal semmilyen különbséget egy DA és egy 747-es között.

Barthezz2 pedig eddig 3e-s egereket használt, szóval szerintem ő is (hozzám hasonlóan) a 95%-ba tartozik és fogadni mernék, hogy ha kipróbálhatná a 747-emet akkor semmi különbséget nem találna a kettő között.

De mindegy. Felőlem mindenki azt vesz amit akar. Csak annyit mondhatok, hogy én tökéletesen elégedett vagyok ezzel az egérrel és a szutyok jellemzés nem fedi a valóságot.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#18) WolfheartGR válasza Huma (#17) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Nyilván egy fizetett profi elruház a világ legszarabb egerével is, nem erről van szó.
Az, hogy neked az egér képességei megfelelnek jó dolog, elégedett vásárló vagy. Több hsz-ben is írták vannak hiányosságai az eszköznek. Lehet egy más játékban, grafikai szerkesztőprogramban te is kiszúrnád. Ez nem hit kérdése. Képesség kérdése. Mint ahogy te is írtad. Vagy csak még nem volt valóban jó egered. :))

És továbbra sem járt volna jobban azzal a szutyokkal, mint a Deathadderrel.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#19) Huma válasza WolfheartGR (#18) üzenetére


Huma
addikt

Mint mondtam nekem mindegy ki mire költi a pénzét. Csak egy jó tanács volt részemről, hogy felesleges olyan képességekért fizetni aminek nem veszi hasznát. Ár/érték arányban nagyságrendekkel jobban járna egy 747-el.

Leírok neked egy szemléletes példát.
Megy egy játék fix 60fps-el. Majd fix 120fps-el.
Van különbség? Van.
Látod a különbséget? Nem.
Miért? Mert az ember kb 30fps-ig érzékel.

Épp ezért felesleges a játékhoz mondjuk egy erősebb videokártya mert semmi érzékelhető pluszt nem ad.

Persze amikor ebben a témában olvasok akkor mindig előkerülnek olyanok akik érzékelik a különbséget 40 és 60 fps között. De ez ugye fizikai képtelenség, hacsak nem szuperember az illető.

Az emberek hajlamosak önigazolást keresni, hogy miért is érte meg nekik megvenni a 120e-s vga-t az 50e-s helyett. És rengeteg topicban ugyanezt a hozzáállást tapasztalom. Pl: hangtechnika, monitorok és természetesen az egeresben is.

Hiába jobb papíron valami, ha a valóságban érzékelhetetlen a különbség. Pl mi értelme van egy 600e-s hangcuccot venni ha a különbséget közte és egy 200e-s között csak műszerrel lehet kimutatni? Semmi.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#20) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Most össze ne vesszetek itt nekem:)

Everybody lies.

(#21) WolfheartGR válasza Huma (#19) üzenetére


WolfheartGR
őstag

A magasabb fps-t nem feltétlenül csak a folyamatos kép miatt fontos. Bizonyos játékokban erősen közbeszól a megjelenítésben az fps szám. Van ahol -emlékeim szerint valami cod volt-300fps fölött nem csinál füstöt a gránát. De az általam 1 éve gyúrt QuakeLive-ban is más a játék, ha 125fps-t "tud", vagy ha 90-et. Másképp működik a fizika érzésre, másképp adja a találatot. Mindamellett, hogy a monitorom 60hz-es. Tehát elvileg 60 fps fölött felesleges erőlködnöm vele, úgysem tudja kiköhögni magából. De pl ilyen, hogy játékban ragaszkodom a 4:3-as képarányhoz mert ha elállítom megváltozik az egér mozgása. Aki ezt mondta nekem először kiröhögtem, bizonyos idő elteltével viszont már én is érzem. De nem értem.

Sajnos audiofil cuccokkal nincs igazán tapasztalatom. Valahol nem is baj mert mentem már buliból haza rossz hangosítás miatt. :DDD

Attól, hogy te nem vagy képes dolgokat érzékelni, megkülönböztetni nem azt jelenti, hogy más sem.
Attól, hogy neked nincs szükséged (szerintem) jobbra, másnak lehet.

Barthezz2: Csak bővítgetjük a másik ismereteit. ;)

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#22) Huma válasza WolfheartGR (#21) üzenetére


Huma
addikt

Amiket te írsz azok a játékmotorban lévő "hibák". Ha szigorúan csak a megjelenítést nézzük akkor semmi különbség nincs köztük.

"Attól, hogy te nem vagy képes dolgokat érzékelni, megkülönböztetni nem azt jelenti, hogy más sem.
Attól, hogy neked nincs szükséged (szerintem) jobbra, másnak lehet."

Erre térjünk vissza azután miután huzamosabb ideig használtál egy 747-et. ;)
Mivel még nem próbáltad, nem tudhatod, hogy milyen.

De mint mondtam, elismerem hogy van köztük különbség. Csak mint az audiofil cuccok esetében is, az emberiség elég csekély töredéke képes érzékelni a különbséget. Jóval kevesebben mint ahányan állítják, hogy ők biza hallják.
Egy átlagember képtelen megkülönböztetni egy jó minőségű mp3-at egy audio cd-től. Bár ez eléggé zenefüggő.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#23) Huma válasza Huma (#22) üzenetére


Huma
addikt

Ezzel azt akarom mondani, hogy ha profi gémer vagy akkor szükséges lehet egy DA, mert vannak olyan képességeid, hogy érzékeled és ki is tudod használni a két egér közti különbséget. De ha csak haverokkal, hébe-hóba játszol FPS-t, esetleg nem is játszol ilyen típusú játékkal, illetve csak offline módban, gép ellen nyomulsz, akkor tök felesleges.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#24) WolfheartGR válasza Huma (#23) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Sajna nem vagyok pro, csak lelkes amatőr, de már ezen a szinten is ki lehet szúrni a problémákat. Volt egy Mionix naos 3200-am, alapvetően pontosnak éreztem, de miután egy rántással nem tudtam vele 180 fokot fordulni mert kiakadt a szenzor ment is a piacra. Holott ugyanaz van benne mint az Ikariban, ami viszont bírja.
A Trust GXT 14 vagy a Gigabyte gm6800-as pontatlanságát simán kiszúrod te is, az utóbbiét Anyum is kibökte, pedig nem egy geek Muttikám. :DDD
Ha találok olcsón 747-et akkor veszek. Meglátjuk mit mutat, tartok tőle az olvasottak alapján az általam elvárt színvonalat nem fogja hozni.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#25) proci985


proci985
MODERÁTOR

trackváltó multimédiásnál nem szokott lenni. ellenben a win hangerőszabályzót én szeretem, lusta vagyok erősítőt tekergetni:).

egyébként wireless egérből is van jó, az MS arccal elégedett vagyok, más kérdés, hogy azzal játszani nem szoktam (asztalon érzésre nem rosszabb, mint az IE3.0, bár teljesen más mentalitású rágcsáló).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26) Huma válasza WolfheartGR (#24) üzenetére


Huma
addikt

Nekem sosem akadt ki a szenzor, pedig elég rendesen forogtam vele harci helyzetben.
Én is tartottam az A4Tech-től mert nem voltak vele jó tapasztalataim. De nagyon kellemesen csalódtam ebben az egérben. A felszereltsége is teljesen jó. Össze-vissza lehet súlyozni. Kapsz hozzá vagy 12db pót teflon talpat. Ezen kívül a szoftverében mindent be lehet állítani. Épp hogy kávét nem főz.
Ja és a beállításokat eltárolja az egér a saját memóriájában, így elég egyszer beállítani. Utána szoftver nélkül is mindenhol tökéletesen fog szuperálni. Magyarul mindent megkapsz hozzá amit egy felső kategóriás egérhez.

Te hány dpi-n használod az egeredet?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#27) WolfheartGR válasza Huma (#26) üzenetére


WolfheartGR
őstag

400cpi-n használom. Driver nélkül. Low sens playerként. Kb 15cm-en fordulok 180 fokot. És ez már az emelt sense-m. :)
Tartalék teflontalpakat adnak az tényleg jó dolog. Be kellene vezetni minden egérnél. :)
Súlyozás meg egyéb (számomra) mókusvakítás nem érdekel. Főleg mivel a súlyozható egerek alapból is nehezek.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#28) Huma válasza WolfheartGR (#27) üzenetére


Huma
addikt

Én 800-on használom az enyémet, szóval 400-on aztán semmi gond nem lehet vele. A súlyozás az átszokást könnyíti meg egyik egérről a másikra.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#29) WolfheartGR válasza Huma (#28) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Téves a feltételezésed. Fordítva viszont igaz. Ami nálam hozza amit kell az nálad is tutira. Viszont ami nálad még simán jó lehet, az nálam feladja/feladhatja a harcot. Komolyabb igénybevételnek teszem ki mint te.
Sokáig jó dolognak tartottam a súlyozást, elmúlt. De tényleg. Halál felesleges. De az oldalsó gombokhoz ragaszkodom.

Tessék egy low sens player és egy high sens player.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#30) Huma válasza WolfheartGR (#29) üzenetére


Huma
addikt

"Ami nálam hozza amit kell az nálad is tutira. Viszont ami nálad még simán jó lehet, az nálam feladja/feladhatja a harcot. Komolyabb igénybevételnek teszem ki mint te."

Ezt most mégis miből gondolod? Nem is tudsz rólam semmit. Max annyit hogy nem vagyok profi gamer. Persze ha te az vagy akkor nem szóltam egy szót sem.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#31) WolfheartGR válasza Huma (#30) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Sajna mint feljebb mondottam csak egy lelkes amatőr vagyok. A feltételezésem a cpi beállításodon alapul.
Nézd meg a videket melyik áll hozzád közelebb.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#32) WolfheartGR válasza Huma (#19) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Nah, rábukkantam egy tesztoldalra ahol tudsz összehasonlítgatni fps alapján mit látsz mit sem.
[link]
Én a 60HZ-es monitoromon a 90 és a 120 FPS-sel mozgó labdák között is látok különbséget (Soccer ball).

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#33) Huma válasza WolfheartGR (#32) üzenetére


Huma
addikt

Megnéztem. Szerintem egy kalap szamócát sem ér az az oldal. :N

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#34) WolfheartGR válasza Huma (#33) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Pedig nem is kicsi a különbség. :U
Mégcsak szuperember sem vagyok.
Szerk:
Innen van az info.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#35) Phvhun válasza Huma (#33) üzenetére


Phvhun
őstag

Sajnos ez így csak hitvitának tűnhet neked, viszont ha leülnél játszani egy órát 60fps-el razer egérrel, és utána visszamennél 30 fps-re és gagyi egérre, akkor észrevennéd a különbséget.

Ez a szem max 30fps-t lát ez egyáltalán nem helyes, ha [utánaolvasol] akkor láthatod hogy sokkal bonyolultabb a helyzet.

Az hogy ki pro és ki nem az meg nem objektív dolog.
Egyszerüen az a lényeg, hogy mekkora a legnagyobb sebesség amivel az egeret mozgatod.
Én gyorsan szoktam rángatni játék közben, mert csak.

Ha megnézed az alábbi grafikonokat, akkor láthatod hogy a diamondback, kicsit hibásan ugyan, de olyan 4.5m/s sebességig működik, az a4tech meg már 2.2m/s-nél kiakad.

A4tech:

Diamondback:

Nekem egyszerüen nem működnek a gagyi egerek, mert mindegyiket kiakasztom, és ez tény, mert próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#36) reload.


reload.
csendes tag

de nem latjatok, hogy huma igy is jo eredmenyeket ert el pubon es neki eleg volt a 30 fps is. :DDD innentol kezdve csak szponzoralt jatekosok jatszhatnak jobb egerekkel es magas fps-el, a tobbi ember mind idiota, akik bedoltek a marketingnek.

egyebkent el nem tudom kepzelni hogy tudjatok ezeket a merhetetlen faszsagokat, amiket osszehord ilyen jol kezelni.

(#37) Phvhun válasza reload. (#36) üzenetére


Phvhun
őstag

Úgy hogy ez egy kultúrált fórum kultúrált embereknek, és úgy egyébként sem az indulatok elengedése, sem a helytelen szóhasználat nem vezet semmilyen eredményre.

(#38) Jim-Y válasza reload. (#36) üzenetére


Jim-Y
veterán

Én például úgy, hogy lusta vagyok reagálni :D

Meg úgy, hogy van igazság abban is, hogy egy átlagos usernek tökéletesen megfelel az A4Tech is, csak nem FPS game-re, hanem autós játékhoz, vagy Simshez, vagy akármihez amihez egy kényelmesebb egér kell egy általános egérnél..

[ Szerkesztve ]

(#39) Huma válasza WolfheartGR (#34) üzenetére


Huma
addikt

Írtam. Szerintem semmit sem ér az az oldal. Nekem nem tűnt reálisnak amit mutatott.

(#35) Phvhun:
Sosem tudtam kiakasztani az X7-emet. Pedig szándékosan próbáltam. Tökéletesen kiszolgál egy játékost fps-ben.

(#36) reload.:
Nem csak pubon hanem versenyen is dobogós voltam. Sőt az egyik rokonom is aki egy noname 3k-s egérrel nyomta. Nagyon túl van lihegve ez az egér téma. Tökéletesen elég egy X7-es. Attól hogy jobb egeret veszel, nem fogsz jobban játszani. Elismerem, hogy a profi, hardcore játékosoknak már kevés lehet az X7, de itt most nem róluk volt szó.

Ez olyan mint amikor az úszók meg a futók borotválják magukat mert úgy gyorsabbak lehetnek. Ja, pár század/tizedmásodperccel. Ami talán döntő lehet egy olimpián, de egy mezei futóversenyen nem. És épp ezért felesleges a borotválás, ha nem profi sportolóról van szó.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#40) WolfheartGR válasza Huma (#39) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Azért mert te nem tudod kiakasztani nem azt jelenti, hogy más sem. De, egy jobb egér segíthet, ~5%-ot hoz a teljesítményeden simán. Nálam ennyi kimutatható volt váltáskor, és nem placebo. Ha meg te tudod kezelni a szenzor pontatlanságát érezd magad szerencsésnek, én nem tudok vele mit kezdeni, megőrjít.

De, frankó az az fps-es oldal véleményedtől függetlenül.

Itt befejeztem a veled való párbeszédet. Az, hogy valami neked a határaidon kívül van egy dolog. Az, hogy nem bírod belátni már egy másik. Viszont innentől nem látom értelmét a társalgásnak.

Maradok tisztelettel.

UI: A vélemény nyilvánítás, illetve csere egy fórum "dolga", az hogy rontod, rontanád az üzletem immáron egy másik. Legközelebb kérlek ne tedd. Köszönöm!

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#41) Huma válasza WolfheartGR (#40) üzenetére


Huma
addikt

"De, egy jobb egér segíthet, ~5%-ot hoz a teljesítményeden simán. Nálam ennyi kimutatható volt váltáskor, és nem placebo."

Nem tudhatod, hogy tényleg így van e. A placebónak épp az a lényege, hogy nem tudod róla, hogy csak placebo. Mivel te tudod, hogy egy jobb egeret vettél ezért simán lehet placebo hatás is a jobb eredmény.

Amúgy tudom hogy mi az ami miatt neked esetleg nem elég egy X7. Alacsony DPI-n játszol és ezért veszettül kell rángatnod az egeredet éles helyzetben. Én dupla annyin nyomom és ezért nekem felesleges, mivel úgysem mozgatom olyan gyorsan az egeret, hogy bezavarodjon a szenszor.

Nem rontom az üzleted. Ez nem a hardverapró. Csak a véleményemet írtam le. Különben is a bejegyzésből nekem úgy tűnt, hogy Barthezz2 már megvette az egeret. Vagy legalábbis ígéretet tett rá.
Szóval már csak ezért sem lehet üzletrontásnak nevezni.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#42) WolfheartGR válasza Huma (#41) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Tudom. Ez a hobbim, veszek, adok egereket, kíváncsiságból tesztelgetem őket (meg mert hülye vagyok, hogy ilyenekkel szarakodok, annyi ablakon feleslegesen kiszórt pénz ment már ebbe... ). Egy egyszerű fogásstílusváltás is befolyásolja az aimodat. Palmról fingertipre váltva kicsivel javul nálam, azután úgy begörcsöl a tenyerem, ülve kell pessantsak mert azt sem tudom megfogni egy darabig. Nem csak én vettem észre ezeket a dolgokat, hanem az edzőpartnereim is. A visszajelzés adott. És bizony, HL2DM playerként sokszor ürítettem ki a pub szervert. Ha ez mond valamit akkor tessék. Quakerként noobkodok. ;)
Egy kép a jobbfajta patkányokból. Azóta erősen megváltozott a készlet.
Igen a cpi-m is alacsony, és in game sensem sem valami túl magas. Mint írtam is fent. És egérpadokból is a lassabbakat preferálom. Míg a teflonokból szeretem a csúszósabb fajtákat. Valamint használok csuklóvédőt is, részben a sok cibálás miatti terhelés csökkentés elosztása, részben mert különben kisebesedik a "gamer bütyköm" a csuklómon.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#43) Huma válasza WolfheartGR (#42) üzenetére


Huma
addikt

Elhiszem, hogy neked tényleg szükséges egy jóféle egér és az X7 már kevés lenne. Nekem viszont elég mivel magasabb érzékenységen játszom, mint ahogy a döntő többség.
Max akkor tudom kiakasztani a szenzort ha vadállat módjára rángatom az egeret. De ilyet játék közben nem csinálok mert ugye felesleges. :)

Amúgy meg multiban úgyis a ping számít a legjobban. Ha magas akkor 10 találatból 5 elvész az űrben. No meg az sem sokat segít a helyzeten mikor fél másodperces késéssel látod, hogy mi történik a pályán.
Pl 50 és 5 ping között hatalmas a különbség. Az elsőnél is teljesen folyamatosnak tűnik minden, de már nem adja be rendesen a találatokat. Persze erősen játékfüggő a dolog.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#44) WolfheartGR válasza Huma (#43) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Hát igen, a ping kérdésben maximálisan egyetértek. Bár azt hallottam, hogy a Warshow nevű játék ezt elég jól kezeli a technológiája miatt.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#45) Phvhun válasza Huma (#43) üzenetére


Phvhun
őstag

Akkor nem is tudod milyen jó érzés amikor elkezd valaki lőni hátulról és 180-as fordulattal rántod a fejére a következő golyódat. :D
Az 50 ping meg már q3 óta nem zavaró az értelmesebb hc fpsekben a késéskompenzálás miatt, plusz ugye ha a szerver messze van, akkor mindenki egyenlő mértékben részesül az áldásból.

[ Szerkesztve ]

(#46) Jim-Y válasza Phvhun (#45) üzenetére


Jim-Y
veterán

Na persze, főleg ha mondjuk Brit szerveren játszol britek ellen, mert akkor sütheted, hogy mindenkinek ugyanolyan messze van, mert nem lesz így..

Én is QL-ezni szoktam, és 1-2 éve teljesen arról szól a játék, hogy kinek jobb a nete, és ez zavaró :((

(#47) Phvhun válasza Jim-Y (#46) üzenetére


Phvhun
őstag

Ez érthető, én általában olyan helyzetekben szoktam lenni, hogy magyarok ellen német szerveren, vagy vegyes európaiak ellen holland szerveren, és ilyenkor vagy mindenkinek jó, vagy mindenki sz*pik.

QL-be meg nem merültem bele, de amikor játszogattam vele nem nagyon tűnt fel semmi ilyesmi.

(#48) Huma válasza Phvhun (#45) üzenetére


Huma
addikt

Dehogynem tudom. Simán fordulok 180 fokot egy egérmozdulattal.

A szervertémát már más is leírta. Nem az az általános, hogy mindenki ugyanolyan távolságra van. Mivel magyar szerver kevés van ezért általában mindig szívás külföldi szerveren játszani mert gyakran van ott pár helyi akik az 1-es pingjükkel rommá vernek mindenkit.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#49) Phvhun válasza Huma (#48) üzenetére


Phvhun
őstag

Remélem nem arra célzol, hogyha mondjuk nekem 50-el nagyobb a pingem, akkor épp annyival később látom meg őt, és épp annyival ér oda később a golyó, tehát 50ms előnye van, mert ez tévedés.

(#50) Huma válasza Phvhun (#49) üzenetére


Huma
addikt

Arra célzok, hogy magas pinggel egy egész tárat beleküldhetsz valaki fejébe mire meghal míg ő egy-két lövéssel leszed, ha neki alacsony. Magas pinggel nem adja be rendesen a találatot.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#51) reload. válasza Huma (#39) üzenetére


reload.
csendes tag

szamomra ezekkel a "dobogos" meg "verseny" kifejezessel valsz komolytalanna. milyen versenyen? persze kerdesem koltoi.
en mar vagy 2 eve lealltam mindenfele jatekkal, elotte viszont rengeteget jatszottam, volt, hogy 2 het alatt megvolt a 80 ora. pro persze sose voltam, sot. azt sem mondom, hogy hasznalhatatlan az x7, mert 2 evig azt hasznaltam. viszont azt mar nem tudom elfogadni, hogy egy 3k-s egy egy 15k-s eger kozott semmi kulonbseg nincs, mert te nem tudod kihasznalni. sot, igy rajtad kivul senki se tudja, aki nem szponzoralt jatekos. komolyan rohejes. es bar a forumozassal is reg lealltam (sokak oromere:D) neha-neha beleolvasok egy-egy topicba, es gyakran veszem eszre, hogy azt allitod be tenykent, amit te tapasztalsz es a tobbiek velemenye placebo es/vagy hulyeseg. ezaltal teljesen komolytalanna valik a velemenyed, az tisztan latszik, hogy szakmailag nem ertesz az egerekhez, mint ahogy en se, de hozzaerto forumtarsunk meg hiaba gyozkod, te makacsul allitod, hogy hulyeseg, mert te igy is "dobogos" voltal tesoddal egyutt egy "versenyen". :N

[ Szerkesztve ]

(#52) Huma válasza reload. (#51) üzenetére


Huma
addikt

"azt allitod be tenykent, amit te tapasztalsz"
Talán azért mert amit tapasztalok az tény. Viszont a mendemondák, statisztikák, grafikonok nem biztos, hogy azok. Csak az 100% amit az ember saját maga tapasztal meg. Van amikor pedig még ez sem igaz.

Amúgy meg nem egy, hanem több versenyen lettünk dobogósok. És egy szóval sem mondtam, hogy a tesómmal. Csak egy nővérem van, de ő nem egy nagy FPS király. De mi bajod momentán ezzel a kijelentésemmel? Csak nem arra célzol, hogy kitaláltam az egészet?
Amúgy a verseny talán nem a legszerencsésebb szóhasználat. Mérkőzés(ek)ről van szó. Ahol két csapat küzd egymás ellen.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#53) reload. válasza Huma (#52) üzenetére


reload.
csendes tag

szoval itt a problema. amit tapasztalsz nem teny. csupan a sajat korlataidbol vont kovetkeztetes, amit nem szabad altalanositani. lehetne erre rengeteg peldat irni.
mi is nyertunk jo par irc-s noname mixet es esl-n is, volt, hogy lownak jelentkezok jobbak voltak, mint sokszor mid+, nem jelent semmit, ez alapjan nem lehet magad minositeni. arrol nem beszelve, hogy meg azt se tisztaztuk milyen jatek(okrol) beszelunk. :)
egyebkent senki se mondta, hogy nem lehet olcso egerrel jol jatszani, csupan arrol van szo, hogy szerinted semmi kulonbseg koztuk.

veled felesleges vitatkozni, epp a sajat korlataid miatt. mondhat mas akarmit, nem fogod elhinni, inentol kezdve csak feleslegesen gepelunk es pazaroljuk az idot. persze azzal semmi gond nem lenne, ha kitartasz a velemenyed mellett, de amig ilyen szanalmas indokokkal teszed, hogy ezzel ilyen vesenyt nyertunk, stb. addig komolytalan az egesz. arrol nem beszelve, hogy ahogy olvastam semmi tapasztalatod dragabb egerekkel, most akkor mirol beszelunk?

[ Szerkesztve ]

(#54) Huma válasza reload. (#53) üzenetére


Huma
addikt

" arrol nem beszelve, hogy ahogy olvastam semmi tapasztalatod dragabb egerekkel, most akkor mirol beszelunk?"
Hol olvastál ilyet?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#55) Dzsosy


Dzsosy
senior tag

Ha egér, akkor Razer.. Ennyi.. :P
Hidd el, ők vezeték nélküliből is brutálisat csinálnak.. ;) (bár én már a 3. vezeték nélküli egerem nyúzom olyan 10 év alatt, de mindegyikkel nagyon meg voltam elégedve és itthonra sosem vennék már madzagosat, de azért tény, hogy a Razer Mamaba ég és föld az elődeihez képest :D és egymaga kerül közel 3-szor annyiba, mint a két elődje együtt :DDD )

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.