Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) barnade95


barnade95
tag

Azért remélem, senki nem ismer magára ;)

(#2) Earl_Muttley válasza barnade95 (#1) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Én egy kicsit magamra ismertem. Na nem ilyen szar poénokkal, de néha próbálom feldobni a lelombozott embereket. De ebben az egyben, az írás többi részében szereplők meg vevőként is felb.sznak! :D

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#3) Mr X


Mr X
veterán

Biztos bennem van a hiba, de ez az írás bennem inkább azt az érzést váltotta ki, hogy az író sem sokkal jobb, mint akikről írt.

(#4) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Ó, én egy másik kategóriás vevő vagyok, a szemétbunkóparasztállatmocsok. :D Tudni kell rólam, hogy többnyire egy nagyobb szatyorba szoktam rámolni a cuccokat, mert egyszerre nem veszek annyi mindent. Ugye egy ideig működik az, hogy a kasszás tolja a pult végébe az árut, de legkésőbb fizetésnél várnia kell rám, mert nekem abba az istenverte szatyorba be is kell rámoljak, ami errefelé csak a földön lehet, mert a pultra ha felteszem, egy deka árut nem tud lehúzni a kaszás. Ilyenkor vagy megkapom, hogy, ő nem ér rá egész nap, vagy fizetés után egyből tolja rám a következő vevő cuccait, holott nekem még van pl két dobozom (5 másodpercet vagyok még ott maximum fizetés után, de ilyenkor jellemzően sok kis méretű dolgot veszek). Az első esetben vagy nem szólok semmit hozzá (köszönés sincs), vagy ha épp van mit mondjak, többnyire kiröhögtetem a többi vevővel. Amikor meg tolná rám más cuccát, kicsit hangosabban rászólok, hogy azért csak nem kéne. Bár pár napja már beleuntam, mert e mellé még paraszt is volt a kasszás, én meg szépen elkaptam a kezét egy határozott mozdulattal. Biztiboy jött is, de miután 5 perc alatt tisztáztuk mi volt ez (emlékeztető: 5 másodperc lett volna, míg elhúzok), ő is csak annyit mondott, hogy hiába jogos, ezt ne sűrűn alkalmazzam.

Na, szeretnéd, hogy egyszer nálad fizessek? :DDD

Nyugodj békében Integra!

(#5) barnade95 válasza Szatyor95 (#4) üzenetére


barnade95
tag

Egy kérdésem van: elkezdesz pakolni közben is, vagy megvárod a legvégét? Attól függ.
Ilyen esetekben egyébként nagyon egyszerű a módszer amit mi alkalmazunk: megállunk. Sokkal kisebb bűn tranzakción belül megállni, mint két tranzakció közt. Tudniillik, figyelik, hogy mennyi időt várunk két vásárló közt, hogy átlag hány cikket olvasunk le egy egységnyi idő alatt, egy adott tranzakciót mennyi idő alatt zárunk le stb. Ez a statisztika teljesen életképtelen, ezt mindenki tudja mégis ez van. Nagyobb baj az, hogy ha formálisan várakoztatjuk a következőt, minthogy két termék közt hagyunk időt, mert azt be lehet fogni annak, hogy nem jó a kód és meg kellett keresni. Ezért mondhatta, hogy nem ér rá, mert ezt komolyan figyelik, és szólnak is érte. Sőt, ki is rúgnak érte.

(#6) Jhonny06


Jhonny06
veterán

"Amelyik ráb-szza ráteszi az egész áruházon ötször keresztülhúzott retkes kerekű kosarát a szalagra, ahova amúgy élelmiszert raknak"

Na mert amúgy olyan tiszta az a szalag.. :U

(#7) barnade95 válasza Jhonny06 (#6) üzenetére


barnade95
tag

Nem koszosabb, mint bármelyik másik termék a polcon. Elvégre azok kerülek oda. De ennyi erővel föl is rakhatod a cipődet... :U

(#8) Szatyor95 válasza barnade95 (#5) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Ahogy az első terméket elhagyja a keze, kezdem a rámolást. Ha kis dolgok, akkor max a 4.-ig várok, és azokat egyszerre teszem el. Mire adja a blokkot, maximum 4 doboz fülpucoló, vagy mondjuk 3 sör marad a pulton. Lehet el lehetne vinni egy kézben, de azért nincs kedvem letesztelni. Azt tudom, hogy szinte stopperolják az időt, több rokonom is évekig kasszázott, vagy még mindig ott van. De ha látja, hogy siet az ember, nem akarja feltartani a kasszást, akkor szerintem az a pár másodperc (esetemben maximum 5) csak belefér a statisztikába. A többi vevőnél meg úgyis majd' mindig menet közben kell megálljon a kasszás, mert megtelik a pult, így náluk nincs ilyen gond (legalábbis felénk ez a jellemző, mivel sok nyugdíjas vásárol ott, és ők természetesen már nem tudnak annyira sietni). Ráadásul amennyire én tudom, csak akkor lehet elkezdeni kiszolgálni a következő vásárlót, mikor az előző minden holmiját eltette a pultról.

Hasonló statisztikában volt szerencsém részt venni, csak én építkezésen kellett ássak, vagy anyagot hordjak.

Nyugodj békében Integra!

(#9) joeetm


joeetm
tag

Egyszer voltam kasszában 4 órát /diákmunka/ de szerintem majdnem az összes típussal találkoztam, kivétel a gigaparaszt és a külföldi.. :D ott döntöttem el hogy soha többet kassza :DDD

mondjuk mikor a pénztárgép személyit akart kérni a zacskóra akkor jót röhögünk az aktuális vásárlóval :))

_Az a hülye aki nem normális_

(#10) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Mint vevő nálam a nemrég bevezetett kerekes kosár nyitogatja a bicskát. Nem elég hogy egy pszichológiai átbaszás, de az emberek totál balfas.ok használni. Na meg az önkiszolgálóhoz fáradó teli bevásárlókocsisok. :W

(#9) joeetm :))

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#11) barnade95


barnade95
tag

Remek taktika ilyenkor, hogy amíg az előző vevő pakol, mi elkezdjük azért a másikat. Ilyenekkel, mint ásványvíz, vagy kartonos tej, meg ilyesmi, amit utána le is vetetünk a szalagról, és nem nekünk kell átbumlizni a kasszán, hogy aztán az öbölben foglalja a helyet. Ezidő alatt az előző vevő el is pakol. Win-win.

(#12) barnade95


barnade95
tag

Most a nagy kedvencünk: a dobozos cseresznyét 14 éven aluliaknak tilos eladni, és ha legalább nem néz ki 16-nak, személyit kell kérni.
És nem vicc, basszus! ;] Figyelik is!

(#14) barnade95 válasza #20749568 (#13) üzenetére


barnade95
tag

Cseresznye. Dobozban. Földobja a gép, hogy nem lehet eladni 14 év alattinak.

(#15) hNp88 válasza barnade95 (#14) üzenetére


hNp88
aktív tag

WTF? :DDD nehogy csúzlizzanak a magjával, vagy mi a retek?

tőlem meg az alkoholmentes sörre kérik el mindig a személyim :DDD

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#16) barnade95 válasza hNp88 (#15) üzenetére


barnade95
tag

Hivatalosan el kell :( Mindig hülyének néznek érte, de ugye muszáj. Mert hát hogy van benne 0,2% alkohol húúúúúú. Illetve hát ez fura, mert csak egyes söröknél, a legtöbbnél nem kér a gép. (Akkor kell kérni, amikor a gép ezt kérdezi.)

De amúgy vannak még furák, mint öngyújtó (ok, elmegy), gyufa (!!) és valamelyik nem is tudom melyik háztartási törlőkendő (!!!) amire kér.

[ Szerkesztve ]

(#18) barnade95 válasza #20749568 (#17) üzenetére


barnade95
tag

Tudod mi a legnagyobb baj? Hogy nálunk se tudja senki. Akárkit kérdeztünk. És csak a dobozos cseresznyére, a lédigre nem.

(#19) Ghoosty válasza barnade95 (#7) üzenetére


Ghoosty
őstag

Ha a marha trágya rá mehet, meg csomó féle vegyszer, akkor nem tudom, miért pont a kosárral van baj. Ha cipöt veszek, akkor azzal is sétálok egy kicsit, szóval koszos lesz. Valószínüleg nem én leszek az elsö aki felpróbálja, ami még több koszt jelent.

(#20) Blindmouse válasza barnade95 (#11) üzenetére


Blindmouse
senior tag

NEM. Remek taktika hogy akkor fizetsz amikor MINDENT elpakoltál. Nem előtte. Komolyan a másik ember szarjait ne pakold az enyémek közé, semennyivel sem lesz korábban kész. Ugyanannyi idő elpakolni bármely esetben, csak az egyiknél kettő embernek az agyát baszod fel azzal hogy össze vissza pakolsz mindent, másik esetben meg egyikét sem.

És igen, én az a vevő vagyok aki szemrebbenés nélkül ráteszem a korarat a szallagra ha úgy jön ki a dolog. Van olyan bolt, ahol van kb 30 centi szallag, rá sem férne minden amit vásároltam.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#21) Pirosász


Pirosász
aktív tag

Kihagytad az át akar b.szni/hülyének néz kategóriát.Édesanyám bérletpénztáros.Ő is sok hasonlót mesél a kedves utasokról.
"Én 20 ezrest adtam,nem 10 ezrest!" kategória.Persze mikor azt mondja hogy "Oké!Akkor zárom a pénztárt,kihívok valakit,és (azt hiszem rovancsolásnak hívják,vagy ilyesmi)ellenőrizzük.Ja, meg itt a kamera max. visszanézzük."Hirtelen eszébe jut a kedves utasnak,hogy tényleg tízest adott.Vagy csak simán variál tök átlátszóan azért,hogy hátha megkavarodsz....és nehogy azt gondoljátok hogy csak ilyen csúnya arcú figurák akarják átverni.Kisnyugdíjasok,meg egyetemisták is vannak ilyen drágák.Vannak már ismert arcok,akikről már lehet tudni,hogy megint meg fog próbálni átverni,megkavarni.(Persze lehet olyan buták,hogy azt hiszik a céget károsítják meg nem a pénztárosnak kell kifizetni.Mint mikor őt szidják az áremelkedés miatt.Mintha ő emelné a bérlet árakat.A sok gyökér.)
Nyugdíjas igazolványt akar csináltatni,mert hogy rokkantnyugdíjas.(állítólag)Persze semmilyen rokkant papírt nem hozott,mert elfelejtette természetesen.(há peersze)Édesanyám "Határozat nélkül sajnos nem csinálhatom meg.Sajnálom.Ezt törvény írja elő." Utas "Hát nem látszik rajtam hogy milyen beteg vagyok?Na maga holnaptól már nem dolgozik itt,majd meglátja!"
A kedvencem:27.-én odaállít azzal,hogy ő igazából nem használta a havi bérletet amit mondjuk másodikán vett.Ő szeretné kicseréltetni a következő havi bérletre,persze max. kezelési költségen,vagy ingyen.
Édesanyám(pislog,azt hiszi rosszul hallja) "Ezt hogy gondolja hölgyem/uram?Hát másodikától a mai napig utazhatott vele."Utas "Mondom hogy nem használtam!Vagy maga most azzal vádol hogy hazudok?" :D
Neked is csak azt tudom mondani,hogy le a kalappal.Én egy nap alatt 50 utas/vevő panaszt gyűjtenék be.Ha át akar verni,vagy hülyének néz,vagy csak egyszerűen tahó,elküldeném mindet a ........

(#23) barnade95 válasza Pirosász (#21) üzenetére


barnade95
tag

Jajj, hát tényleg, ez kimaradt :D Szerencsére eddig csak 2 ilyenem volt, persze mindig nekem lett aztán igazam. Az egyik KP volt, detto, deháténtizestadtam. A másik Erzsébettel volt ez, ott picit neccesebb, mivel nagy összegeket fizet kis címlettel (450-es címlet!!!!! Ez mi hülyeség már? És nem hamis, tényleg vannak ilyenek.) Mert hogy ő ezressel többet adott. Megszámoltam előtte, hát nem.
Erzsébetnél még favorit (diák vagyok nem hülye-kategória) amikor nem élelmiszert akar vásárolni. A gép kiszűri, hogy mi élelmiszer és mi nem, és nem is engedi elfogadni, mert hibaüzenettel kidob. De ő csakazértis megmagyarázza, hogy dehát ő múltkor is vett Domestost erzsébetre, és hogy ebből sose volt probléma. R U serious?

Trükközés még: a személyi. Random 15 éves csávóka előállít egy üveg abszinttal. No, mondom, személyi. Átadja, 1993-as születési dátum, de rögtön lerí, hogy kamu, a kép nem is hasonlít. Mondom akkor mondjál már egy anyja nevét. Kínos. Aznap este nem vett semmit.

(#19) Ghoosty Honnan veszed, hogy a marhatrágya fölkerülhet? A vegyszer még elmegy, elvégre vegyszeres (aka tisztítószeres) vízzel mossuk a szalagot is. Minden ilyesmit, ha szalagra kerül és egészségre ártalmas, le kell mosni. Csak a kosárnak az a hülye csíkját szinte lehetetlen levakarni.

[ Szerkesztve ]

(#24) Valed


Valed
tag

Nagyon túlliheged ezt a melót, ha jól értem diák munkán vagy pénztáros. Voltam én is még középiskolásként, csak arra kell figyelni hogy nehogy hiányt csinálj mert azt tőled vonják. Szinte bármit csinálhatsz nem fognak elküldeni mert rengetegen lemorzsolódnak kell nekik a diák. Simán lehet tartani fél óra helyett 1 órás ebédszünetet, meg dolgozhatsz olyan lassan ahogy jól esik. A vége fele amikor már menni sem akartak csak rábeszéltek, kell az ember, én meg még nem tudtam igazán határozottan nemet mondani már semmi sem érdekelt. De semmi miatt sem szóltak, simán belehet ütni rossz péksütit ami hasonló áron megy senki se ellenőrzi. A gép kiírásait se figyeli senki.
Aztán egyszer volt kb. 2000ft hiányom mert olyan utalványt fogadtam el amit nem kellett volna otthagytam az egészet a francba. Utánajárással lehet találni sokkal jobb diák munkákat.

(#25) barnade95 válasza Valed (#24) üzenetére


barnade95
tag

Az a baj, hogy nagyon nagy a túljelentkezés, ilyenfajta melót csak egy szövetkezet csinál itt, és mindenki idejelentkezik. Szóval ha lemorzsolódik valaki, nem aggódnak, mert van helyette másik 3.
Jó, mondjuk én már fél éve itt vagyok, és úgy kezelnek, mintha 3 éve dolgoznék nálunk, és baromi sokat köszönhetnek, legalább 15 órát maradtam már bent ingyen meg minden idióta last-minute pótműszakot vittem. Ezért igen meg lehet engedni magamnak egy-két dolgot, ezt éreztetik is, már hozzám is ültetnek kezdőket pl, és őszintén szólva, engem nem érdekel, ha jön egy paraszt, én nem fogok csöndbe maradni. Írtak már be nekem is, mert nagyon elpattant a cérna, de csak annyit kaptam hogy "máskor ne ;) "

A hiánycsinálással nincs bajom, olyannyira rutin lett, hogy már (kopp-kopp-kopp) 4 hónapja nem volt +-700 közelében se.

[ Szerkesztve ]

(#26) Blindmouse válasza barnade95 (#25) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Váó, teljes 15 órát? Hajtás esetén láttam mérnököt három nap alatt többet túlórázni.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#27) CloZee


CloZee
aktív tag

Nyugodj meg a vendéglátásba a te legrosszabb vevőd egy teljesen átlagos vevő, főleg ha éjszakai helyen dolgozol. Nem egyszer volt, hogy baszdmegolva küldtem el a páwa 17-22 éves gyereket a csücsöri barátnőcikéjével (14-18 maximum), hogy ez nem az a hely, ahol nagy lehet a pofája mert vesz egy viszkikólát. Mondjuk nekem megvan az a szerencsém, hogy vagyok olyan jó a szakmámban (bartender), hogy ezt meg is tehetem és a diri sem pattog érte.

(#21) Pirosász: Ezt a "20-ast adtam nem 10-est" a világ legkönyebb dolga megoldani. Addig nem rakod be a kasszába a pénzt, amit adott amíg a visszajárót ki nem szedted. Nálam is bepróbálkoztak már páran ezzel (volt aki tényleg azt hitte, mert utána mutatta hogy "ja bocs ide van behajtogatva"), de abból mindig az lett, hogy kidobattam a szekus kollégával a gyereket.

[ Szerkesztve ]

(#28) Ghoosty válasza barnade95 (#23) üzenetére


Ghoosty
őstag

A legtöbb nagy áruházban lehet kapni marhatrágyát. Nem egyszer láttam már, hogy ki van lyukadva, így össze van kenve a többi zsacsi külseje is. Lehet kapni kis kiszerelésben is és azt kirakják a szalagra. Ahogy a termőföldet is, meg a műtrágyát.
A vegyszerek (ragasztó, higító, rovar riasztó méreg, stb.) esetében is rengetegszer belefutok, hogy sérült egy csomagolás és össze van kenve a többi flakon is. Az is kikerül a szalagra.

Amúgy más személyijét bemutatni elég necces dolog, mert tudtommal bűncselekmény.

(#29) Hintalow


Hintalow
senior tag

Pár évet lehúztam én is emberekkel (diákmunka, szervíz, ügyfélszolgálat) és túl komolyan veszed.
Az itt felsoroltak többsége a meh/legyintés kategória, fölösleges komolyan venni, vagy akár gondolkozni rajta, mert hosszútávon megeszi az embert.
Bele kell törődni, hogy embertársaink jó része selejt ;]
A többség amúgy szerintem nem rosszindulatból tuskó, hanem tanulatlanságból, és mert ebben szocializálódott.

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#30) madgie


madgie
titán

Pár (kimaradt) példa:

Akció nincs? Korkedvezmény? Mi mindig itt vásárolunk, kevesebbet számolj már.

Számla kellene a múltkori vásárlásról (három hónappal azelőtt járt erre, blokk nemhogy nincs, tagadja, hogy kapott!).

Többről írjál már számlát légyszíves.

Meg végtelen variációk, tizennégy év után is meglepődöm néha.

(#31) barnade95 válasza madgie (#30) üzenetére


barnade95
tag

Aki hajnal 2-kor akar számlát kérni, de nincs kódja... de neki KELL a számla. MOST.
hmm :U

(#32) tomazin válasza barnade95 (#31) üzenetére


tomazin
veterán

Na ez pont az a kategória ami a tesco faszsága.
És azt is hozzátenném, hogy amit fent leírtál az is a tesco faszsága jó pár dolog, konkrétan:
20k-s: rettenetes bonyulult lenne megoldani, hogy ne csak 1irányú legyen a posta és tudj váltani
A sárga: nyakon lenne baszva 2x aki csinálja és tadááám. Érdekes módon Camponában ritkán volt ilyen gond.
A szemét bolt mindig átver: Értem én, hogy 0,6% (ami mellesleg reteksok szerintem), de ha a Te pénztárcádra van a tévedés akkor lehet éppenséggel Te sem leszel boldog.
Az ötezrenkéntálljunkmeg: Marketingeseket nyugodtan lehet szidni.
A 499: Ez is csak elhatározás kérdése. pl. nem egyszer van olyan,h kártyával fizetek és 458 a végösszeg (amit frankón le lehet vonni kártyáról) érdekes módon mégis 460lesz levonva. úgyhogy csak elhatározás kérdése, hogy mikor kerekítsen.

És amit részedről tartok ésszerűtlennek:

A lehetmégidejönni: én is meg szoktam kérdezni amikor gyanúsan üresen áll egy kassza, hogy már 10embert el kellett hajtania, hogy nepakojjámerzárok, úgyhogy gondolom kedves leszek. Az ég/nem ég a lámpa dolog meg: állandóan láb alatt van a sok szerelő mindenkinek, mert azt 3percenként cserélik.

Btw szerintem nagyon gyorsan keress más melót mert ha az ilyesmin felhúzod magad (meg egyáltalán foglalkozol vele), akkor nagyon gyorsan idegroncs leszel.

(#33) barnade95 válasza tomazin (#32) üzenetére


barnade95
tag

rettenetes bonyulult lenne megoldani, hogy ne csak 1irányú legyen a posta és tudj váltani

Egyébként se szállhatok ki a kasszából, pláne nem pénzzel a kezemben. Már ha erre célzol. Vannak biztonsági szabályok, amiket tiszteletben kell tartani, és kész. Nyilván azért hozták létre ezeket, mert vagy már volt belőle probléma, vagy nem, de nagy valószínűséggel lehetne.

nyakon lenne baszva 2x aki csinálja és tadááám
Azt hiszed, nem próbáltuk? ;] óóó, dehogynem. Azt is kértük már, hogy akkor legyen rövidebb a vonalkód, vagy csak csinálják meg normálisra azt a kikúrt cimkét, vagy akármi, de semmi. De itt most nem is erről van szó, hanem hogy amikor látja a szerencsétlenje, hogy K.É.P.T.E.L.E.N.S.É.G leolvasni, mert látja, mert látja, akkor ne sürgessen már meg ne szólongasson már közbe hogy namivanmár stb.

ha a Te pénztárcádra van a tévedés akkor lehet éppenséggel Te sem leszel boldog
Persze, volt már ilyen, de valami rejtélyes oknál fogva föl tudtam fogni, hogy itt is emberek dolgoznak, és hibázhatnak is, vagy csak egyszerűen kismillió oka van, hogy miért volt ez (legegyszerűbb: a gépbe hamarabb írják át az árat, mint a címkén). Hőbörgés helyett simán mentem a vevőszolgálatra, megnézték, jogos volt, visszaadták a különbözetet (+ bocsánatkérő levél +200ft-os ajándékutalvány, btw). 5 perc volt.

Marketingeseket nyugodtan lehet szidni.
Lehet bejött, mert ettől a hónaptól elvileg 10ezrenként -1000 lesz, ami ezt hivatott kiszűrni

Ez is csak elhatározás kérdése
Ohhoho, bőven nem. Ez a pénztárgéptől függ. Nálunk ilyen precíz szar van, amit nem hajlandóak megcsinálni, mondván csak kp-ra érvényes a kerekítés, ami meg amúgy tényleg így van.

már 10embert el kellett hajtania, hogy nepakojjámerzárok
Ha tényleg zárok, és üres a kassza, akkor becsukom a kaput. Ilyen egyszerű. És nem, nincs olyan, hogy elfelejtem becsukni, mert záráskor ez a legelső.

[ Szerkesztve ]

(#34) buherton


buherton
őstag

A kapott adatok érvénytelenek!

Nem bírok hozzászólni... Feladom megyek aludni.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#35) joey04


joey04
titán

2 dologgal nem értek egyet: az arányok szerintem fordítva vannak, 80% a bunkó paraszt. :)
a másik viszont a húszezres. elhiszem hogy nehéz felváltani, de a vevő meg mindig azzal szembesül, hogy mindenhol húzzák a szájukat ha kisebb tételt szeretne fizetni vele. Ha van lehetőség én is értelemszerűen ott nyomom el ahol sokat kell fizetni, de nem mindig jön így ki.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#36) Entryy


Entryy
aktív tag

"lezajolhatna" és a többi

:U

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.