Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27) orion1025 válasza ALBY (#21) üzenetére


orion1025
őstag

Nem véletlenül "barkács rovat" ;) Aki meg hangdobozt szeretne építeni, az bele se kezdjen, ha csak nem egy gyári doboz specifikációit nem akarja lemásolni, mert mondjuk van egy ahhoz szükséges hangszórókészlete. A többi csak felesleges időpocsékolás, mert túlnyomó részben csak használhatatlan darab lesz belőle.

morgyi:

Mivel ismeretlen volt a mély, így nehéz lett volna bármit is tervezni programmal. Építettem már elég sok dobozt az évek alatt, megközelítőleg tudom, hogy milyen keretek között kell mozogni az adott hangszóróhoz, bár ez sem volt teljesen hasra ütés szerű, volt egy kis próbálgatás. Az sem egy utolsó szempont, hogy egy ilyen pici erősítőnek, nincs akkora dinamikája, mint egy normál asztali erősítőnek, tehát nagyon nem kell félnem attól, hogy elszabadulnak a hullámok. De mint írtam, az egész rendszer egybe lett gyúrva, mivel az első benyomás kimondottan vérszegény volt, ezért lett változtatva sok dolgon az erősítő részen. Zárt ládát meg egyébként is könnyebb összehozni, igaz, ezeknek kisebb hatásfokkal működnek, de jelen kreálmánynál nem panaszkodhatok, a basszus potmétert csak fél állásba használom, így is egész mélyre le tud menni, tisztán, torzítás mentesen, nincsenek zörejek, hallható állóhullámok. Persze, ha kipróbálnám egy minőségibb 5.1 erősítővel, kapásból elvérezne, ezt már most ki merem jelenteni, mivel nem ahhoz van igazítva.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.