Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) barca4ever


barca4ever
tag

Üdv mindenkinek !
Remélem a topic nagy népszerűségnek fog örvendeni :C

kezdjük a nyitó kommenteket egy kis bemutatkozással (egyenlőre anonimitás jogával)
Én lassan 8 éve a mentőszolgálat kötelékében teljesítek szolgálatot, ez az öreg motorosok szemszögéből kevés , de az újoncok szemszögéből nézve sok idő. Ez idő alatt találkoztam sok jó, rossz , megrázó, bosszantó sőt dühítő esettel és olyannal ami máig rossz Vagy jó emlék. Nyilván mivel az egyenruhás is ember!! Amit sokaknak a civil szférából nehéz elképzelni, DE! tengermély tiszteletem övezi a kivételt! :K

De egyenlőre ennyit magamról! :) Hagyjunk későbbre is! :K

Most Ti jöttök!

[ Szerkesztve ]

Ne azt kívánd, hogy minden könnyen menjen. Kívánd azt, hogy legyen erőd legyőzni a nehézségeket. (Bruce Lee)

(#2) tescodr válasza barca4ever (#1) üzenetére


tescodr
tag

Ugyan én nem tartozom egyik kategóriába sem, de munkámból fakadóan (gumis) sok egyenruhással találkozom. Pont ezért is érdekel hogy mi, hogy, működik valójában ezekben a szakmákban, jó pár tevhitet el lehetne oszlatni itt.En biztosan követni fogom a topikot 😊

(#3) barca4ever válasza tescodr (#2) üzenetére


barca4ever
tag

Akkor Te is nagyban Segíted a munkánkat ! :R :R :R Mert ha nem Lennétek , az állomásokról nehezen tudnánk beavatkozni :K Köszönjük! :K
Visszatérve Igen ahogy mondod ezért is hoztam létre ezt a topikot mer rengeteg tévhit van velünk kapcsolatban :K Na meg nem utolsó sorban érdekes storyzgatások is kialakulhatnak :C
Igazán Köszönöm és merem remélni hogy nem csak mi ketten leszünk! ;)

Ne azt kívánd, hogy minden könnyen menjen. Kívánd azt, hogy legyen erőd legyőzni a nehézségeket. (Bruce Lee)

(#4) tescodr válasza barca4ever (#3) üzenetére


tescodr
tag

Segítünk hogy segíthessetek 🙂 Rögtön lenne is egy kérdésem:Az igaz hogy a kozponti diszpecserszolgalatnal nincs egészsegugyi végzettsége a diszpécsernek? Honnan tudja akkor eldonteni hogy mennyire súlyos egy eset? Szerinted/szerintetek szükség lenne e szakképzett diszpecserre? Ti mint erintettek, mennyire kaptok valós képet egy egy riasztásnál? Jó ez így vagy, lehetne ezt másképp is?

[ Szerkesztve ]

(#5) barca4ever válasza tescodr (#4) üzenetére


barca4ever
tag

Ez egy elég összetett kérdés ! Kezdem sorjában :)
Igen az úgynevezett 112-es segélyhívó központban dolgozóknak nincsen Eü végzettségük , próbálják a 911 hez hasonló rendszert felvenni de ez M.o.-n jelen körülmények közt lehetetlen! Ugyanis, itt több prioritású mentőegység van (Rohamkocsi,Esetkocsi, Mentőgépkocsi) nem az angolszász Paramedic rendszer ( SAJNOS!) ebből kifolyólag mérlegelni kell melyik egységet mihez riasztják. Angolszász rendszerben nem is szükséges az EÜ képzettség a központban dolgozóknak ugyanis ott elég ha ránéz a térképre és a bejelentés helyéhez legközelebbi autót küldi, mert ott egységes felszerelés beavatkozási jogkör stb .... van Nem mintha mi azokat nem tudnánk megcsinálni , ki vagyunk rá képezve de Jogilag nem tehetjük :F :((( Visszatérve M.o.-ra!
itt úgy megy hogy betelefonálsz (112) aminek a székhelye miskolcon van , ott kikérdeznek és mondod hogy pl neked ez és ez a bajod és mentőt szeretnék hívni. Legyél mondjuk Szombathelyen! Miután kikérdeztek átirányítanak az illetékes megyei mentésirányításnak,akik ugyan úgy ki fognak kérdezni mert Nekik már van és kötelező számukra az EÜ végzettség! Ezidő alatt az adatlapot a 112 átküldi a mentésirányításnak. Ha mindez megvan és még vonalban vagytok a mentésirányító mérlegeli a problémát és megfelelő prioritású mentőt küld Neked! Hát elég idióta rendszer de mindegy!
Hogy mennyire kapunk valós képet ez relatív! Nagyon sokan hazudnak, taktikáznak hogy előbb vagy biztosan jöjjön hozzájuk mentő nem egy példát tudnék mesélni de ezt majd máskor :K
Ha engem kérdezel, Jó lenne ez az egész , ha az angol vagy amerikai formát vennénk át ! Addig az egész elég nagy káosz! :F

Ne azt kívánd, hogy minden könnyen menjen. Kívánd azt, hogy legyen erőd legyőzni a nehézségeket. (Bruce Lee)

(#6) kikikirly válasza barca4ever (#5) üzenetére


kikikirly
senior tag

Azt nem értem hogy a Miskolci kolléga miért kérdez ki részletesen,ha teljesen inkompetens a témába,és a feladata szempontjából is lényegtelen.Neki annyi a fontos hogy melyik településen vagy hogy kapcsoljanak a legközelebbi illetékeshez akinek már van EÜ. végzettsége,és ő fogja kiküldeni az esetnek megfelelő mentő egységet is.

(#7) barca4ever válasza kikikirly (#6) üzenetére


barca4ever
tag

Ez jogos kérdés! Valaki kiadta nekik feladatként. Igazából mindenki úgy érzi hogy csak időhúzás az egész!
Ahogy azt már fentebb írtam az amerikai 911 és az angol 999 segélyhívóközpont szolgált például mikor megálmodták a 112-t .Továbbá egy olyan egységes segélyhívó központot akartak ami kompatibilis nyugat Európával is . Nem lett volna rossz ötlet, félreértés ne essék! Csak M.o. tárgyi feltételei nem adottak még, ahhoz fejleszteni kellett volna a szerveket is :(

[ Szerkesztve ]

Ne azt kívánd, hogy minden könnyen menjen. Kívánd azt, hogy legyen erőd legyőzni a nehézségeket. (Bruce Lee)

(#8) barca4ever


barca4ever
tag

Ma este egy érdekes esetet osztok meg veletek , csak ízleltetés képen mikkel is találkozunk :K

Folytatás később......... :B

[ Szerkesztve ]

Ne azt kívánd, hogy minden könnyen menjen. Kívánd azt, hogy legyen erőd legyőzni a nehézségeket. (Bruce Lee)

(#9) tescodr válasza barca4ever (#8) üzenetére


tescodr
tag

Várjuk!A mai tüntetések kapcsán pedig...a rendőrséget fel kellene oszlatni.... mivel jelenleg mint magánhadsereg működnek,és nem az állampolgárok érdekeit védik...

(#10) kikikirly válasza tescodr (#9) üzenetére


kikikirly
senior tag

HVG beszámoló

Ne bántsuk a rendőrséget.Egyet értek a tüntetőkkel, ugyanakkor a rendőrség részéről nem történt semmilyen túlkapás HVG cikke alapján. :R

[ Szerkesztve ]

(#11) barca4ever válasza kikikirly (#10) üzenetére


barca4ever
tag

ahogy ígértem! :K
Az érdekesség magában ebben az esetnél az emberi elme mélységében van! :K

Történ 1-2 évvel ezelőtt hogy riasztást kaptunk hogy egy idős hölgy otthonában zavartan viselkedik össze vissza beszél.
Papír átvesz, kocsiba be ,sziréna fel indulás!
Pár percen belül a helyszínre is érkeztünk, egy takaros kis ház előtt várt minket egy középkorú férfi .
Megállunk!
-Jó napot!
-Jó napot Uraim!
Mi történt kérdeztem nemsokkal ezután! Mondja a férfi hogy édesanyját jött meglátogatni és olyan furcsa volt neki a viselkedése, kisvártatva leesett neki hogy nincsen minden rendben , ezért hívott minket!
Türtőztettet félelem és idegesség volt az arcán! Ekkor már tudtuk hogy valami komolyabb vagy legalább is bizarrabb probléma lehet!
Még ezen gondolkodtam (kb1-2 Perc) Beértünk a házba.
Beléptünk a konyhába ahol egy "Tipikus Nagymama" várt bennünket.
Jó napot ! Hangzott el mindkettőnktől.
Mi a probléma Kérdeztem!
Mire kaptam a választ hogy:
-Tisztelt Uram! Engem az éjjel megerőszakoltak!
-Micsoda!? Vágtam rá .
Igen ! Megerőszakoltak ! De már minden rendben van nem akarok kórházba menni !
De be kell mennünk ! Ez a maga érdeke súlyos egészségügyi problémája is adóthat ebből , nem beszélve a nemi úton is terjedő fertőző betegségekről!
- Minek ? Az orvosok úgysem tudnak segíteni Nekem Kaptam a választ ! Mire a következő szó hagyta volna el a számat folytatta a néni hogy.....
-Engem amúgy sem emberek erőszakoltak meg!
Ezen hallatán kissé megráncoltam a homlokomat és kérdeztem,....
-Hát akkor ugyan mi kedvesem !?
-A Szellemek! Vágta rá!
-Tessék?
-Jól hallotta ! Az éjszaka mikor aludtam bejöttek a falakon megerőszakoltak , majd össze g***ciztek mindent !
(És mielőtt kérdeznétek Tényleg így ahogy írtam Mondta a Néni)
Kapcsolt az agyam és válaszoltam:
-Ne mondja! Ez így mindjárt más ! Mutassa meg had nézzem!
-Látja a falakon? Meg itt a ruhámon a g***ci foltokat?
-Vágtam rá hogy Igen!
-Végre valaki aki látja ! Könnyebbült meg a néni látszólag.
-És hogy Zavarta el őket ? Kérdeztem!
- Köptem egyet megfordultam 3x, majd kiabáltam hogy Hess innen! és elmentek!
-Nagyon ügyes volt! Mondtam neki!
-Na Kedvesem! Elmondok magának egy titkot! De tényleg ne mondja el senkinek!
-Rendben! vágta rá !
-Beviszem a kórházba ahol egy olyan orvos dolgozik aki titokban kitanulta a Sámán mesterséget és titokban szelleműzéssel is foglalkozik! Ő mindkét problémáján tud segíteni! De csak akkor ha tényleg nem mondja el senkinek!
-Rendben ! Mehetünk!
Csak így sikerült Rávennem hogy eljöjjön velünk!
egyébként minden paramétere rendben volt semmi nem utalt arra hogy szervi/ belgyógyászati probléma okozta ezt az elmezavart!
Hihetetlen mikre képes az elme! :K

Ne azt kívánd, hogy minden könnyen menjen. Kívánd azt, hogy legyen erőd legyőzni a nehézségeket. (Bruce Lee)

(#12) kikikirly válasza barca4ever (#11) üzenetére


kikikirly
senior tag

Jól reagáltad le,elismerésem. :K

(#13) barca4ever válasza kikikirly (#12) üzenetére


barca4ever
tag

Köszönöm! :)

Áttérve a másik témára, sajnos a Rendőrök is felsőbb utasításnak engedelmeskednek. Így azt logikusan be kell tartaniuk különben elvesztik a munkájukat jobb esetben! Rosszabb esetben Parancsmegtagadás..... hadbíróság
súlyos pénzbírság és/vagy börtön ! :(

Saját észrevételezésem az hogy nem egy rendőrrel találkoztam beszélgettem , és elmondják hogy iszonyat módon fogva vannak! Valami felháborító módon!
Itt szájalhat, erőszakoskodhat, megalázhat, sőt meg is üthet egy rendőrt bárki, akkor is csak ejnye bejnye a vége! Bezzeg ha a Rendőr csak egy kicsit is felemeli a hangját vagy adott esetben lekever egy atyait , akkor már megy a feljelentés , mert persze azt itt meg lehet tenni és a rendőrt elmarasztalják!!!!! Ez normális? NEM!!!!!

Menjünk térképen arrébb egy arasznyival! Jobbra vagy balra , tök mindegy!

Ott ha nem engedelmeskedsz a rendőri felszólításnak gumibottal akkorát ver rád a rendőr vagy sokkoló pisztollyal átfuttat a testeden pár voltot hogy azt öröm nézni! Vagy ha kell fegyvert is használ!

Itt? Olyan szigorú a szabályozás fegyverhasználatra hogy inkább elő sem veszi ! Inkább fedezékbe vonul és ha úgy van inkább megvárja hogy kifogyjon a lőszerből a támadója, mert azért legalább nem marasztalják el!!!!

EZ VICC!!!!!! :((( :((

[ Szerkesztve ]

Ne azt kívánd, hogy minden könnyen menjen. Kívánd azt, hogy legyen erőd legyőzni a nehézségeket. (Bruce Lee)

(#14) kikikirly válasza barca4ever (#13) üzenetére


kikikirly
senior tag

Igen, itthon sok az érzékeny lelkületű ember.Másik hogy az életszerűséget is szeretik figyelmen kívül hagyják.Mikor a rendőrök oszlatnak gumibottal,nincs lehetőségük megkülönböztetni roham közbe a radikális és a békésen tüntető egyéneket,mivel a radikális üti a rendőrt.Egyenruhás honnan tudja hogy az 5 méterrel előtte levő polgár hova tartozik,hét még mikor közelharcra kerül sor?Azt se felejtsük el hogy a rendőrségnél nem tökéletes önkontrollra szert tevő , Navy Seals/Delta Boyok vannak,hanem hétköznapi emberek kapnak egy alap kiképzést,ami teljesen más mint az éles helyzet.Már csak ezért is irreális elvárás hogy kizárólag a radikálisokat üssék a gumibottal.Ilyenkor benne van a pakliba hogy akkor is rád vágnak egyet-kettőt ha nem csináltál semmit,és nem azért üt meg a rendőr mert örömét leli benne,felfokozott szituációba egyszerűen így működnek a dolgok. :R

[ Szerkesztve ]

(#16) barca4ever


barca4ever
tag

Kedves Emberek,Honfitársaim, Barátaim!

Tudom az elmúlt hónapokban nagyon hanyagoltam a Blogot! De most úgy érzem erőt kell vennem ebben a fáradságos időszakban!

Bizonyára most már mindenki értesült a járványról (COVID-19) ha akart ha nem! Ez egyértelmű!

Egy hatalmas kérésre szeretnék Benneteket hétköznapi hősöket kérni! Igen HŐSÖKET!!
Mert TI tudtok azért tenni hogy lassabban terjedjen a járvány, valamint abban is hogy a végére a károk kisebbek legyenek! És ami nagyon fontos abban hogy MARADJON MENTŐ azoknak akik tényleg életveszélyben vannak ! (ugyan úgy Rendőr, Tűzoltó)

A mentőknél is VÉSZHELYZETET hirdettek ami azt jelenti hogy minden talpon lévő mentő, rendőr, tűzoltó, 2x-3x annyi munkát végez mint egyébként! Itt most a másod harmad állásról nem is beszélek!! Nincs szabadság, a kötelező pihenőidők kiadása sem sikerül sokszor! Ha meg nem a mentőautón teljesítünk szolgálatot akkor a járványmegfékezésében kell segédkeznünk!

Kérlek benneteket vegyétek elő a józan eszeteket! És erre biztassátok minden ismerősötöket !Maradjatok otthon ha erre módotok van!! Kerüljétek a pánikot! Az egészséges szervezeten olyan tüneteket produkál mint egy "hétköznapi influenza" , de az is lehet hogy tünetmentesen de hordozó vagy! Ne hívjatok mentőt ha nincs étvágytok, fáj a kisujjatok mert benőtt a köröm! Ha a nagyi, papi nehezen tudja elintézni a dolgát! Ne értsetek félre én nem azt mondom hogy Ti ilyenek lennétek és erre külön kell a figyelmeteket felhívni! De higgyétek el van ilyen! Próbáljatok meg mindent mielőtt tárcsáznátok..... 112......! Mert nektek is és szeretteiteknek is jó ha nincs kitéve a fertőzésnek!

Köszönöm a Bajtársaim nevében!!

Kitartást Magyarország!!

Ne azt kívánd, hogy minden könnyen menjen. Kívánd azt, hogy legyen erőd legyőzni a nehézségeket. (Bruce Lee)

(#17) barca4ever


barca4ever
tag

Egy kis látkép milyen rendkívüli feladataink vannak mostanság! Sajnos többet bemutató képet nem tehetek közzé!

Ne azt kívánd, hogy minden könnyen menjen. Kívánd azt, hogy legyen erőd legyőzni a nehézségeket. (Bruce Lee)

(#18) Di Natale válasza barca4ever (#17) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Ez a kiskunhalasi mobilkórház?

(#19) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

A katasztrófavédelmis újoncok elvileg a rendőr növendékekkel kezdik a kiképzést. Első két hónapban bentlakásos képzés van. Valaki tud abban segíteni, hogy ezen első két hónap alatt mi történik, milyen képzések?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#20) barca4ever


barca4ever
tag

Először is megragadnám az alkalmat hogy bocsánatot kérjek tőletek, hogy hanyagoltam a blogot! :(
Sajnos az elmúlt fél év még nehezebbbnek bizonyult!

Ahhogyan az várható volt minket is utólért a COVID-19. Sok bajtárssunkat végleg legyőzte a vírus!
És ennél is többen estünk át rajta! Köztük én is !
Ami mégtöbb munkát, túlórát ,nehézséget jelentett :O

De mostmár talán látjuk a végét!! :K

Igyekszem innentől aktívabb lenni !

Ne azt kívánd, hogy minden könnyen menjen. Kívánd azt, hogy legyen erőd legyőzni a nehézségeket. (Bruce Lee)

(#21) barca4ever válasza Di Natale (#18) üzenetére


barca4ever
tag

Nem!
Ez az Nagylak határátkelő!
Napi kb 3 ezer átkelő ellenőrzését jelentette :Y

Ne azt kívánd, hogy minden könnyen menjen. Kívánd azt, hogy legyen erőd legyőzni a nehézségeket. (Bruce Lee)

(#22) barca4ever válasza V.Stryker (#19) üzenetére


barca4ever
tag

Szia!

Ez így igaz!
A bentlakás választahtó opció már asszem!
Ez alaki kiképzést, lövészetet, valamint jogi ismereteket jelent
Utána van a szakirányú képzés!

Ne azt kívánd, hogy minden könnyen menjen. Kívánd azt, hogy legyen erőd legyőzni a nehézségeket. (Bruce Lee)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.