Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yutani


Yutani
nagyúr

Kell ez, hogy kelendőbb legyen a Vega. ;)

#tarcsad

(#2) varmi2 válasza Yutani (#1) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mint ahogy a cikkben is szerepel, nem a vega miatt adták ki, hanem inkább rx470 hasrate csökkenésre kompenzál valamennyit. Majd én is feltolom hamarosan.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#3) Viktor77


Viktor77
titán

Ebbe nincsenek ügynökök?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4) Yutani válasza varmi2 (#2) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ó, persze. :D

#tarcsad

(#5) kicsako válasza Viktor77 (#3) üzenetére


kicsako
őstag

Ebben bányászok vannak :))

(#6) Yany


Yany
addikt

Dehát Abu... szerinted nem fontos az AMD-nek a bányász piac. ;] ;] ;] Erre itt egy csak nekik dedikált Beta driver?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#7) tailor74


tailor74
őstag

Ha már vga-t is csináltak nekik... :DDD

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#8) tom_tol válasza Yany (#6) üzenetére


tom_tol
addikt

Ezek szerint AMD-nek sokkal fontosabb az a piac ahol van keresni valója ha már gamer oldalon nincs.

(#9) ttt


ttt
senior tag

Azt nem értem miért nem adnak ki dedikált kártyákat. Mondjuk ugyanolyan áron +10-X % bányász teljesítménnyel, kimenetek nélkül. Nekik is megérné, hiszen tudnának spórolni a kimeneteken és a gémer társadalom sem lenne megszívatva. :F

(#10) Duck663 válasza tom_tol (#8) üzenetére


Duck663
őstag

El kell adni valakinek a termékeket. Sokan akik vártuk a Vegát sajnos tetszik vagy nem csalódtunk. Bányászatra jó, de azért kár volt 8 hónapot váratni, és 12 milliárd tranzisztort elpazarolni plusz a HBM-es baromságot erőltetni ami nem elég, hogy bonyolult még drága is. Észhez kellene térni.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#11) Abu85 válasza ttt (#9) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mert az NV megcsinálta, és kimenet nélkül a raktárakban porosodnak. Egyszerűen a bányászok a kimenet nélküli hardverből nem tudnak kiszállni. Nem lehet kinek eladni.

(#10) Duck663: Bányászatra a Vega 45-50 MH/s körül kezd jó lenni. Alatta egyszerűen rossz. Az rendben van, hogy ott van az élmezőnyben a teljesítménye alig megelőzve az 1080 Ti-t, de a bányászat során mások a fogyasztási értékek, mint a játékokban, és emiatt igazából a Vega az egyik legrosszabb alternatíva. Végeredményben nem a nyers MH/s számít, hanem a hatékonyság, mert a cél az, hogy a kriptopénzt olcsóbban termeld ki, mint amennyi áramot felhasználsz. Ebben a Vega a középmezőny alja a jelenlegi teljesítményével. Szimplán MH/s-ot könnyen tudsz nyerni extra VGA-val. Emiatt a bányászok a csúcskártyákat nem is keresik igazán.
Két Polaris 10/20 GPU-val 49+ MH/s-nél vagy és fogyasztásban nem több, mint egy Vega 64, ami 34+ MH/s-et fut. A Vega így bányászatra tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#12) Gdi válasza ttt (#9) üzenetére


Gdi
senior tag

1) Mert senki nem veszi meg a széthajtott sz*rjukat :)
2) Amúgy sem segítene sokat, mert emellett ugyanúgy vennének kimenetest is, és lévén a gyártókapacitás véges, lehet még kevesebb jutna a "gamerek"-nek.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#13) ripla válasza tom_tol (#8) üzenetére


ripla
őstag

Jót nevettem, köszi. :DDD

(#14) DigitXT


DigitXT
félisten

(#15) ttt válasza Abu85 (#11) üzenetére


ttt
senior tag

A NV féle akcióra nem emlékszem, de elhiszem :R

Viszont akkor is a nyakukon marad, ha bedől a kriptopénz vagy akkor is, ha kerül a helyükre jobb ár/érték arányú kártya.
Ez azonnal ki is fog derülni, ha megjelennek a használt piacon ezek a kártyák. Jó eséllyel mindenki óvatos lesz velük, már ha nem akar egy széthajtott kártyát venni, nulla garanciával.

Az AMD-nek pont most kellett volna egy ilyet a Vegával a piacra dobni - nem csapták le ezt a labdát. (Nem tudom, milyen a Vega kihozatala, de el tudom azt képzelni, hogy a hibás chipek egy részét így még értékesíteni is tudnák.)

Azt meg biztosra veszem, hogy ha szoftveresen ki akarnák zárni a bányászatot, elég könnyen meg is tehetnék. Hajtva ezzel a bányászokat a dedikált kártyák vételére. Persze ez plusz idő, munka, fáradság, de szerintem most ezzel egy ziccert kihagytak.
Nem lennék meglepődve, ha az nVidia következő körben még egyszer megpróbálná....vagy majd valamelyik feltörekvő kisebb cég, nem lenne példa nélküli :B

(#16) Abu85 válasza ttt (#15) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Vega direkt mining editionnel sem lesz olyan jó bányászatra, mint két Polaris 10/20. Utóbbi párosítás valamivel kevesebbet fogyaszt és másfélszer olyan gyors. Másrészt tényleg nem mennek a kimenet nélküli GeForce-ok. Akkor is a kimenettel rendelkezőket veszik a bányászok. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17) Hopkins95 válasza Abu85 (#16) üzenetére


Hopkins95
addikt

Nem a kimenetet kéne levenni róluk, csupán 10-20 százalékkal jobban optimalizálni és "Mining edition" néven kiadni. Sőt, a gamereknek szánt kártyákon kifejezetten lerontani a bányász teljesítményt és meg lenne oldva. :)

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#18) ttt válasza Abu85 (#16) üzenetére


ttt
senior tag

Akkor még sokáig nem lesz RX a piacon :( Bár nekem egy dolgozik a gépemben, így nagyon nem érint :N , nem bányászok vele, remélhetőleg még jó darabig ki is szolgál.

[ Szerkesztve ]

(#19) Televan74 válasza Abu85 (#11) üzenetére


Televan74
nagyúr

Akkor a játékosoknak marad a Vega.Vagy a konkurencia. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#20) Sir81


Sir81
aktív tag

Köszi AMD akkor inkább Nvidia!

(#21) bacsis válasza Gdi (#12) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Szerintem ez csak max a hd5000-re volt érvényes. Mármint a bányászat széthajtotta a kártyát.... Egy r9 280x-et bő 2 évig használtam, miután leselejtezték egy bányász konfigból. Utána egy 9 hónapot bányászott rx470et hajtottam, igaz csak fél évig, de gond nélkül, majd egy másik bányász gépbe adtam el... Szvsz itt is igaz az, hogy nem az számít mire, hanem hogy hogyan használják/használták ;)

(#22) Hunmugli válasza Abu85 (#16) üzenetére


Hunmugli
aktív tag

Persze, nem hülyék a bányászok. ;]

Akkor sem hülyék, ha valaki dühös rájuk. :o

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#23) kovaszoskeny


kovaszoskeny
aktív tag

lassan az amd már csak a noziját "bányázhaccsa" ;]

Abe due dembella

(#24) Mikiller


Mikiller
aktív tag

Nem lennék meglepve, ha ezt az egész bányászkodást a vga gyártók találták volna ki, ill finanszíroznák:)

(#25) shteer válasza Gdi (#12) üzenetére


shteer
titán

Dehogyisnem. 5000-rel olcsóbb mint a többi és eladva.

..szerintem jónak tűnik

(#26) shteer válasza Abu85 (#11) üzenetére


shteer
titán

Hol vannak ezek a raktárak? És milyen nV kártya rohad bennük?

..szerintem jónak tűnik

(#27) janos666 válasza bacsis (#21) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem pedig nem is a HD 5/6, hanem az RX 290(X)-390(X) volt a legnagyobb potenciális veszélyben, mert azok voltak gyárilag viszonylag forró működésre belőve: viszonylag magas fogyasztással, de messze nem kimagasló teljesítményű (csak hangos) referencia hűtéssel jöttek (és néhány custom kártya hűtője feleslegesen is jól hűtötte a GPU-t, viszont közben hagyta megsülni a RAM-ot és/vagy inkább a VRM-et, mint ha azt nem is kellett volna hűteni, de nyilván nem a legdrágább prémium modellekért tolongtak a bányászok) és pont egy olyan bányászkorszakba születtek, amikor jobban megérte kihozni belőlük a maximális teljesítményt, mint a maximális hatékonyságot (néhány hónapig elhanyagolható kérdés volt 10-20% áramfogyasztás a profit mellett) és az akkor divatos coin algók mellett falták az áramot az akkori GPU-k, amitől nyilván fűtöttek is, mint egy hűlégfúvó.

Most nem olyan rossz a helyzet, a Polaris kicsit hűvösebb üzemere van hangolva (megbirkózik a léghűtése a fogyasztásával), miközben a most divatos algoritmusok mellett általában ki sincs használva a teljes gyári TDP keret (nem szükséges emelni azt "tuninggal"), így tényleg hűvösen futhatnak (jó, van olyan hogy "dual miner", ami ki tudja futtatni a GPU-t fogyasztásra és ezzel hűtési kapacitásra, de szerintem annak csak azzal van értelme foglalkozni, aki 100+ kártyás farmot üzemeltet, ő pedig remélhetőleg úgyis jól szellőzteti a termét [mert minimális aprópénz a kiegészítő coin, néhány kártyával a minimális utalható/kereskedhető mennyiség is nehezen jön össze belátható időn belül]).

A Vega meg ugye nagy csalódás... pedig gondolatban már felültem a hype vonatra, terveztem, hogy veszek párat bányászni, ha tényleg tudnak 60+ Mhps-s Ethereum-ban léghűtéssel 2db Polaris fogyasztásából, és akkor heccből még a játékos gépben is lecserélem a GTX1070-et Vega64-re, de a teszteket elnézve inkább egyikre sem kell nekem a zöldség (ugyan olyan, mint a szegény furika: úgy igazán semmire sem jó, csak arra hogy töprengjünk rajta, hogy minek...).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#28) pengwin válasza Abu85 (#16) üzenetére


pengwin
addikt

Persze, hogy nem veszik, 3-6 hónap garanciával... mit vártak a cégek?

(#21) bacsis
Azért most a hobbivájárok többsége szerintem simán szét fogja hajtani a kártyákat amikkel bányászkodik.
Meg közepes VGA-farmot (~60 VGA) is láttam már, ahonnan nem vennék meg negyed áron se kártyát.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#29) janos666 válasza pengwin (#28) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Azt, hogy a bányászok olyan hülyék, hogy elég halkan és finoman megmutatni nekik, hogy mit szánnak nekik a gyártók, és akkor mint a becsületes birkák gondolkodás nélkül viszik majd, mint a cukrot. Nem gondolták végig, hogy legalább annyi energiát kéne fektetni a butít kmmm... "nevelésükbe", mint a consumer piacos reklámokba, ha nem még többet (akár cukorka helyett korbáccsal kéne őket "okosítani", hogy megtanulják mi nekik a jó, ahelyett hogy majd ők döntsenek maguktól).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#30) Snip3r_HUN válasza varmi2 (#2) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Akkor megint (vagy inkább még mindig) aktuális. ;]
[link]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#31) Duck663 válasza Abu85 (#11) üzenetére


Duck663
őstag

Az órajelekkel lehet játszani, hogy jó legyen, persze nem biztos, hogy akkor már elég jó lesz az ár/teljesítmény arány. Ezt ki kellene próbálni. A bányász driver azonban nem azt jelzi, hogy nagyon tiltakoznának ellene. Az AMD-nek fontos, hogy vegyék a VGA-kat, mindegy ki, csak vegye, ha bányászok, akkor bányászok. A gond, hogy ezzel az aki normál használatra vásárolna, az vagy hoppon marad, vagy méregdrágán jut a VGA-hoz. Én is két szék között vagyok. Ott a Polaris, nézd meg az árát, azon az áron már majdnem GTX1080-at kapni. A Vegának kellene kb árban ott lennie ahol most a 580-asok vannak, mert a teljesítménye és fogyasztása ezt teszi reálissá, de HBM mellett hol lesz ezen haszon? Ha kijön a Volta, ami sanszos, hogy a 2080 vagy bármi is lesz a neve a 1080Ti közelében vagy felette lesz, még erősebb árversenyre késztetve az AMD-t, amire megint csak nincs válaszuk. Ezzel nem lehet ellenni a Naviig. Vagy most majd megélnek a Ryzenből, meg a konzolokból? De meddig? Ilyen produkció után, ha fontos az AMD-nek a grafikus szegmens, akkor bizony személycseréknek kell bekövetkeznie.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#32) Ren Hoek válasza Mikiller (#24) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Kitudja, talán még igaz is lehet... én az ETH alkotói helyében tuti elfogadtam volna egy kis kenőpénzt AMD/NV oldalról...
Gyanús nekem, hogy a Bitcoinnal ellentétben, az ETH olyan algoritmusra épül, amire (egyelőre) nem éri meg ASIC-ot tervezni, vagy talán nem is lehet - ezt nem tudom pontosan. Ezáltal még jó sokáig a VGA piacot porszívózzák fel a bányászok, pedig orbitális áramégetés az egész. Aztán jönnek az altcoinok, és tovább gyűrűzik a VGA válság... pedig milyen jó is lenne, ha legyártanák az ASIC-ot, sokszorosan hatékonyabban tudna működni a rendszer. Az egy célhardver, erre való és kész, semmi másra nem jó - cserébe nem teszi tönkre a VGA piacot és még szuperhatékony is.

Az lesz majd a szép, amikor beomlik az egész, és 40-esével rakják fel a használt kártyákat, amiket gyakorlatilag egy mesterségesen generált kereslet termékei, mert ennyi kártyát nem vettek volna meg a gamerek.
Nem elég egyszer kib...szni a gamerekkel, mikor telefossák majd a használtpiacot, akkor hirtelen felére esik az amúgy is sokszoros felárral megvásárolt kártyád. ...

[ Szerkesztve ]

(#33) BRinyo válasza Hopkins95 (#17) üzenetére


BRinyo
aktív tag

Egy olyan mining verzió kéne, amin van 1 kimenet, a gpu fele órajelen jár a normál vga-hoz mérten, a ram viszont mehet 100%-on. Gariban pedig legalább 1 év, mert kb annyi a megtérülési ideje.

(#34) pomorski


pomorski
őstag

Köszi a hírt!

@(#8): :C

(#35) Blazs120gl válasza Snip3r_HUN (#30) üzenetére


Blazs120gl
aktív tag

"Akkor megint (vagy inkább még mindig) aktuális. ;]"

Advanced Mining Devices ;]

(#36) Danex válasza BRinyo (#33) üzenetére


Danex
addikt

És mi értelme lenne? adnák 10%-kal olcsóbban, cserében 3 év helyett 1 év garid van, játékra a felezett órajel miatt alkalmatlan, ergó nem tudod eladni féláron se 2 év múlva.

(#37) ViZion


ViZion
félisten

Kollégám gyorsjelentése szerint win7 64 bit + moddolt bios kariknál nem használható... így viszont -ha ez általános hiba- sokaknak semmit nem ér.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38) OkosTibi válasza ttt (#15) üzenetére


OkosTibi
csendes tag

Szerintem ép azaz AMD célja, hogy még ne kerüljön használt piacra sok kártya innen a 4 GB sek hanem még 1-2 hónapig legyenek bent hátha lejár a garancia róluk és így ők jól járnak mivel cserélni nem kell aki meg rendes bányás nála sztem jobb állapotban lesz a kártya mint 1 VérIstvánnál lett volna.

(#39) Blazs120gl válasza pengwin (#28) üzenetére


Blazs120gl
aktív tag

"Persze, hogy nem veszik, 3-6 hónap garanciával... mit vártak a cégek?"

Azt, hogy pl. a kínai piacon, ahol az apróért is lehajolnak a kisfarmerek, veszik.

Amúgy van ezekből az ebay-en, veszik is. Aki nem akarja tovább adni, annak kb. tökmindegy, hogy mennyi a gari. Aki vesz, úgyis kb. ennyi idő alatt várja a megtérülést.

Semmi értelme széthajtani a meglévő kártyákat. Ha már megtérültek, akkor sem tudod 1-2 hétnél tovább fenntartani a megszokott profitot (vagy ETH hozamot). Ha pedig csak pár hónapja indultak, nem térülnek meg vagy csak éppenhogy.

(#40) #00137984 válasza Ren Hoek (#32) üzenetére


#00137984
törölt tag

Én még tovább mennék ez ügyben, és a gyártók felelősségét alaposan megvizsgálnám. Itt is lehetett volna konkrét darabszámban maximalizálni az egy főnek eladható videókártyák számát, mert akkor nem tizesével veszik-viszik. Máskor persze az akciós hardverekből meg nem jut elég a boltok polcaira (Nintendo NES Mini konzol), vagy csak mutatóba érkezik 1-2 VEGA videókártya amit már akkor egyből elvisznek... és ez meglehet, hogy egy bányász gépbe kerül és nem játékra veszik. Máskor a jó áron kinált akciós Blu-Ray filmekből megmondták mennyit vehetsz, aztán mégis páran akár tizszer visszamentek vásárolni, amig másnak lehet már nem jutott egy adott filmből, hogy aztán Vaterán eladásra kinálják jóval drágábban azt a filmet. Ezeket az elzsákmányolt cuccokat eladnák, hogy még több hasznot húzzanak belőle. Mindig adnak lehetőséget a visszaélésre, amit a játékosok vagy a filmgyüjtők szivnak meg. Másfelől ezek a felvásárlások a piacon átmeneti hiányt okoznak, amit kihasználhatnak az üzletek. Az átlagos vevő drágán juthat hozzá egy videókártyához vagy filmhez, vagy hosszú kivárás következik és az árak mérséklődésére utána sem lesz garancia. A használtpiacra kikerült példányok generálnak kedvezőtlen hatást az árakra. Nekem még az utolsó pillanatban egy MSI AERO videókártya jutott, mert a többi GTX 1070 addigra hirtelen eltünt a polcokról. Ez az akkoriban 125 ezer forintos videókártya mostanra már 180 ezerben van, de meglehet a Volta megjelenése idejére 70-80 ezret fog érni használtan. Hát ez most a gamereknek piszok drága videókártyákat jelent az üzletben, és eladáskor a sok eladó bányászkártya lenyomja az árat. Az meg érdekes kérdés, hogy a bányászatra alig használható felső és belépőszinten miért emelkedtek fel szintén az árak, amikor azokat nem éri meg a bányászoknak megvenni. :F

(#41) Tigerclaw válasza ttt (#9) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az sajnos a bányászoknak se lenne jó, mert utána nem tudnák eladni a használt piacon, szóval hiába lenne egy dedikált bányászkártya nekik kimenet nélkül, nem az vennék.

Én azon gondolkozok, hogy a kryptobányászat lesz talán az ami a gamer piacot a konzolok felé tereli még jobban. Ezzel a PC-s VR is még mélyebb gödörbe kerül.

Az AMD-nek ez egy win - win szituáció jelenleg, hiszen a több konzol is növeli a bevételeiket, miközben a PC-s oldalon a játékosok helyét a bányászok veszik át. Mondjuk még egyszer átgondolva a desktop CPU szegmensben ők is és az Intel is sokat veszthet emiatt, hiszen ha a játékosok konzolra mennek, akkor nem csak videokártyát, de nagy teljesítményű CPU-t, APU-t sem vesznek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#42) #00137984


#00137984
törölt tag

Szerintem a bányászoknak ha már jutott célhardver és arra optimalizált driver, akkor nem érteni miért nem fogy az üzletekből a kimenet nélküli bányász kártya... Ja, mert azt nem lehet majd a gyanútlan játékosoknak elnyomni. :) Ilyen masterségesen megemelt árak mellett a többség előbb-utóbb a konzoloknál lyukad ki. :)

[ Szerkesztve ]

(#43) ivana válasza Ren Hoek (#32) üzenetére


ivana
Ármester

Az ETH-hoz sok ram kell, azt elég nehéz bele rakni egy ASIC-ba...

(#44) tom_tol


tom_tol
addikt

Törvényileg tiltani kellene a bányászatot, egészségkárosító, sokaknál pszichés problémákat okoz.

(#45) #00137984 válasza tom_tol (#44) üzenetére


#00137984
törölt tag

Hallucinációt meglehet. :) A bányászok előtt a nagy profit képe lebeg... és nem a felzaklatott játékosok tömege. Majd csak kipukkan egyszer az a lufi, ha csak nem az a gyártók érdeke, hogy még egyben maradjon egy jó ideig. Melyik konzolt is... :)

(#46) Narxis


Narxis
nagyúr

Valamit kezdeni kéne már ezzel a bányászattal mert tönkreteszi a videokártya piacot. :W

Thanos was right.

(#47) Abu85 válasza Duck663 (#31) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Vegával akármit csinálhatsz, amíg nem megy minimum 45-50 MH/s-ot, addig bányászatra szar. A finomhangolás itt nem számít, mert akkora előnye van két Polaris 10/20-nak, hogy képtelenség a Vegával még csak megközelíteni is.

A Vega eladásával nem lesz gond, ha ettől félsz. Nem ezzel foglalkoznak. Épp áremelést látunk. Valószínűleg nem számolnak azzal, hogy a Vega egy bányásztermék lesz. Egyszerűen túl lassú hozzá. Persze nem zárható ki, hogy ez a jövőben javulni fog, de arra igen nehéz építeni, hogy 34 MH/s-ből záros határidőn belül csinálnak 50-et.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#48) ceia


ceia
őstag

Ahogy leírtam már máshol is, működne a célhardver, ha a rendes videókártyáknál letiltanák a bányászatot. Csak így lehet véget vetni ennek a káosznak. Kinek érdeke, hogy a játékosok ne tudjanak nekik tetsző gpu-t venni? Mert nincs, vagy mert túl drága? Senkinek. Sem a gpu gyártóknak, sem a normális pc-seknek nem érdeke a kialakult helyzet. Igen, a konzolgyártók dörzsölhetik a kezüket, hátha megunják páran, és átállnak. Most már tényleg válságban van a pc-s játékpiac, ha eddig nem is volt. Szóval a megoldás a célhardver lenne. Ha pedig már nem kell nekik, eladják kezdő bányásznak, vagy leírják költségnek. Emiatt agódjanak ők.
A használt vga vásárlástól pedig mindenkit lebeszélnék. A bányászkártyák olyanok, mint egy szétjáratott autó. Nem szabad tőlük megvenni, rohadjon rájuk. Előbb miattuk nem tudok újat venni, aztán majd vegyem meg tőlük, ha már széthasználták? Már bocs, de a nagypali f...t ! :(

        it's more fun to compute

(#49) Blazs120gl válasza Abu85 (#47) üzenetére


Blazs120gl
aktív tag

Annyi gond azért lesz a Vega eladásával, hogy ezeken az árakon (pláne az emelet MSRP-n) nem lesz könnyű eladni...

(#50) Abu85 válasza Blazs120gl (#49) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egyelőre az ellátással van a gond úgy, hogy az olcsó Vegák perceken belül kikoptak. Szóval most nem azzal küzd az AMD, hogy miképp adja el a terméket, hanem azzal, hogy tudjon eleget szállítani.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.