Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) DNReNTi válasza shteer (#100) üzenetére


DNReNTi
őstag

"Aztán májusban kitölti a bevallásban az egyéb jövedelmet és befizeti az adót"
Gondolom... :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#102) borg25 válasza mindig.ujreg (#94) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Igen, ez egy érdekes kérdés, vajon kilukad-e a lufi? Ha igen, akkor mikor? Az tuti, hogy kevés hasznos tulajdonságát látom, inkább a negatívumok ugranak be. Azt kell hogy mondjam, még a napos idő részvény is hasznosabb és szerethetőbb mint a bitcoint. Dehát nem szeretni kell, hanem pénzt csinálni belőle.

Hogy mi lenne ha összedőlne?

Bitcoint kapitalizációja: 70 Mrd$
Ethereum: 30 Mrd$
Microsoft: 563 Mrd$
Apple: 825 Mrd$ (Legnagyobb)

Mikor a Lehman Brothers csődbe ment 700 Mrd$ ért, a csőd oka, hogy lejárt hiteleit nem voltak hajlandóak megújítani a bankok, a történetet nehéz kihámozni, de kb 90Mrd$ kellett volna akkor ott neki, hogy ne menjen csődbe. Szóval ha ez a 70M$ eltűnne, azt biztos megérezné a világ, az öröm az ürömben, hogy ez a pénz nem nagy befektetési bank kezében van, hanem sok kicsi személynél, így a hatás nehezebben tud összeadódni. Passz, hogy milyen a bitcoint birtoklók összetétele: bányász, befektető, fegyverkereskedő, drogbáró, ransomware tulaj vagy nővér, nyugdíjas. (Ki kit sajnál)
Nem vagyok pénzügyes, tehát inkább csak kérdéseim vannak semmint válaszaim. Ami hasonlóság lenne még a 2008-as válsághoz, hogy itt lehetne egy újabb bizalmi váltság, bizalomvesztés a crypto valuták részéről, tehát valószínűleg az összesnek leáldozna, és az összes bányász új megélhetés után nézne.

(#103) shteer válasza borg25 (#102) üzenetére


shteer
titán

Az emberiség nagyon-nagyon-nagyon nagy része ebből biztosan nem venne észre semmit, mert azt se tudják, hogy létezik.

..szerintem jónak tűnik

(#104) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Egyebkent van erre (ETH) konkret topik a PH-n?
Nem akarok itt spammelni.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#105) KisDre válasza #06658560 (#57) üzenetére


KisDre
senior tag

Oh vagy úgy, ok.

KisDre.artstation.com

(#106) shteer válasza DNReNTi (#104) üzenetére


shteer
titán

Itt mindenre van topik :D kereskedés témakörben a Crypto Trade topik, bányásztopiknak pedig a Litecoin (LTC) és egyéb scrypt altcoinok számít

..szerintem jónak tűnik

(#107) Yodafon


Yodafon
senior tag

Ennyi szamitasi kapacitast inkabb kolthetnenek vmi elosztott szamitasra mint a feherjekutatas ami legalabb hasznos is... :((

I'm gangsta!

(#108) shteer válasza Yodafon (#107) üzenetére


shteer
titán

Te ilyenre használod a felesleges számítási kapacitásod?

..szerintem jónak tűnik

(#109) Petya88


Petya88
tag

Tudna vki linkelni egy képet amin több mint öt valódi bányász kártya üzemel egy alaplapon?
Nem igen tudom elképzelni, hogyan is épül fel fizikailag egy ilyen alaplap fölé az a sok vga.

OK: TAláltam:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#110) ttt válasza Petya88 (#109) üzenetére


ttt
senior tag

Valahol a youtube bugyraiban láttam már építési videót is, annyit mondjuk nem ért meg, hogy rá is keressek. ;]

(#111) Reggie0 válasza Yodafon (#107) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem siman kuldene barki. Hogy fizetsz erte?

(#99) távcsőves: Annak is arfelhajto hatasa van, hogy o jatekra akar venni kartyat. Ez meg nem indok arra, hogy gyulolkodjon/irigykedjen.

[ Szerkesztve ]

(#112) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

kellene mar egy ket-haromhetes az egesz vilagra kiterjedo aramszunet.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#113) mindig.ujreg válasza borg25 (#102) üzenetére


mindig.ujreg
csendes tag

+1

(#114) Hunmugli válasza hokuszpk (#112) üzenetére


Hunmugli
aktív tag

Kell egy kis áramszünet...

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#115) shteer válasza hokuszpk (#112) üzenetére


shteer
titán

..szerintem jónak tűnik

(#116) Reggie0 válasza shteer (#115) üzenetére


Reggie0
félisten

Ne gondolj semmi rosszra, lehet h lelegeztetogepen van az anyos :D

(#117) Bird


Bird
addikt

Lol. :D

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#118) Rickazoid válasza hokuszpk (#112) üzenetére


Rickazoid
addikt

Mért kívánod milliók halálát?

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#119) -Skylake- válasza Rickazoid (#118) üzenetére


-Skylake-
addikt

Gondolom ez a gondolatmenet : áramszünet -> nincs cryptopénz bányászat -> bedől az egész -> végre meglesz a fix 60 a GTA-ban. Majd kijavít ha tévedek.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#120) távcsőves válasza Reggie0 (#111) üzenetére


távcsőves
senior tag

Nehéz nem észrevenni a korrelációt.. A probléma az, hogy gamer nem vesszi meg a játékokban nagyobb teljesítményű vga árán a gyengébbet. Szóval ezt ne.

A másik részben igazad van.

(#121) shteer válasza távcsőves (#120) üzenetére


shteer
titán

nagyobb teljesítményű vga árán a gyengébbet

ezt mégis hogy? :U a nagyobb teljesítményű vga-nak nagyobb ára is van. nem kell a nagyobb áron venni gyengébbet mert a gyengébb az olcsóbb.

amúgy meg aki gémer, megveszi ;] aki nem veszi meg az nem is igazi gémer, tele van a topik álgémerekkel ;]

de a kenyér is volt 150Ft valamikor, mégse ütöm a pultot a pékségben, hogy én annyiért akarom a kilósat, ne csak félkilósat adjanak ennyiért.

..szerintem jónak tűnik

(#122) távcsőves válasza shteer (#121) üzenetére


távcsőves
senior tag

Bányász veszi elsősorban és veri fel az árát, rendes gamer tovább lép. Folytasd, ígérem nem nyerítek fel. ;)

Rengeteg embernek elérhetetlen lett a vga-k sweet spotja, csavarhattod, ahogy akarod. Ennek hangot is add fórumon. Nem biztos a megfelelő hangnemben, de nem kell félteni a bányászokat. Sőt. :)

[ Szerkesztve ]

(#123) Reggie0 válasza távcsőves (#120) üzenetére


Reggie0
félisten

Dehogynem, ha csak az kaphato. Ezt hivjak kereslet-kinalti gorbenek, kozgaz alapok. Ezt a viselkedest mar akkor megfigyeltek, ahol meg fasorban sem volt banyaszat vagy gamerek, tehat nem hinnem, hogy pont a banyaszokkal jelent volna meg. Ugyan igy a megdragult memoriat, winyot satobbit is megveszik dragabban, csak kevesebben, mert par olcsojanos kiszall a korforgasbol.

(#121) shteer: ezt nyilvan ugy gondolta, hogy valamelyik asatason talal egy kotablat, miszerint 3000 eve fele ennyi volt a 1050, akkor bedurcul es eldonti, hogy o tobbet nem vasarol.

[ Szerkesztve ]

(#124) borg25


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Számomra az a gamer gazdag aki képes új videokártyát venni 100eFtért. És nem azért, mert van erre 100eFt-ja, hanem mert van arra 30-40eFt-ja, hogy fél-egy év alatt ennyit essen az eszköz ára.
Ha így nézed teljesen mindegy, hogy a videokártya 100eFt és 1 év múlva 70eFt-ért adja el, vagy 180eFt és egy év múlva 150eFtért adja el. Ugyanazt a 30eFt-ot dobja ki, csak utóbbi esetben ehhez először 80eFttal többet kellett betennie.
Igaz, a példa sántít, mert az ár fél év alatt nem 30eFt-al esik,hanem 30%-al, és az a drágábbnál 54eFt. Ugyanakkor már elhangzott, hogy a fél éve megvett kártya most használtan több a piacon a megfigyelt árfelhajtó hatás miatt. Úgyhogy jó kérdés, hogy fél év múlva a kártyák 30 vagy 15%-al érnek kevesebbet.

Még annyit, tessék szerezni 92"ből való Commodore Világot. Annak a hátulján lesz IBM 286 hirdetés. A részletek már homályosak 20MHz CPU, 1MB RAM 20MB HDD potom 250 000Ft!!!!!!!!! áron. Nah ekkor a minimálbér 8000Ft volt. Most 127eFt. Úgyhogy tessék örülni, mert most 2 havi minimálbérből van egy jó számítógép, és nem 31 hónap alatt jön össze. Az más kérdés, hogy akkor az emberek a pénzt magukra és egymásra fordították, beszélgettek, nem arra, hogy egy gép előtt zombuljanak, vagy a közösségi média mondja meg mi az aktuális igazság.

(#125) távcsőves válasza Reggie0 (#123) üzenetére


távcsőves
senior tag

Nem. Ezt úgy értettem, 3 hónap alatt kivégeztek a bányászattal egy árkategóriát. És vesz, de a többség vagy drágábban és gyorsabbat (mint az eredetileg tervezett, de még rendben mondható az ár/teljesítmény aránya) vagy a tervezettnél eredetileg lassabb és olcsóbb kategóriásat. Mert a magasabb már nem elérhető anyagilag,
vagy arra végképp nem is volt igénye. (Vagy lép konzolra.) Humor Herold.

@Borg25: 1986-os NSZK újság megfelel? Hagyjál már, én sem azt mondom, 2Ft volt a fagyi gyerekkoromban, 30 évvel később meg 250Ft.

[ Szerkesztve ]

(#126) Reggie0 válasza távcsőves (#125) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat mindjart sirnom kell, szegeny gamerek nem tudjak megvenni a 120-as kartyat 170-ert. Teljesen hiheto, foleg, hogy a jatekokon evi 100-at siman sporolnak a viragbolttal.

(#127) -Skylake- válasza Reggie0 (#126) üzenetére


-Skylake-
addikt

"foleg, hogy a jatekokon evi 100-at siman sporolnak a viragbolttal."

mennyire igaz :R

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#128) DNReNTi válasza -Skylake- (#127) üzenetére


DNReNTi
őstag

Kicsit hasonlo, mint mikor valaki rootolja/breakeli a 250k-300k-s telojat, mert 3-5$ mar nincs az alkalmazasra amit fel akar ra hegeszteni. :DDD En attol vagyok teljesen kesz.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#129) anaqer válasza DNReNTi (#128) üzenetére


anaqer
veterán

Én meg attól, hogy 250-300 rugós telefonok nem gyárilag rootolva jönnek. :U

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#130) távcsőves válasza Reggie0 (#126) üzenetére


távcsőves
senior tag

Ez kb olyan sértő feltételezés, hogy a bányász adózik a személyes számlára kiutalt pénz után. :C :C :C Amennyiben mégis így tesznek, akkor aztán tényleg a gamerek rohadt warezz úristenit már, na. Igaz ugyan, egyre több a csak a net hozzáféréssel játszható game, de sebaj. Mindenen ne akadjunk már fent. ;]

@SkylakeX: Amúgy, a "mennyire igaz", ugye abból ered, hogy magadra ismertél?

[ Szerkesztve ]

(#131) Reggie0 válasza távcsőves (#130) üzenetére


Reggie0
félisten

Tudom, hogy sok az online jatek, ha nem igy lenne 200-at irtam volna. ;]

(#132) távcsőves válasza Reggie0 (#131) üzenetére


távcsőves
senior tag

Mester, legyőztél. :R Ha Te tényleg ennyivel játszol belátható emberi időn belül (nem hogy egy vga generáció ideje alatt), akkor nem is vagy bányász, hanem igazi GAMER. :D

(#133) Vesa válasza Rickazoid (#28) üzenetére


Vesa
veterán

Maximálisan egyetértek!

Ilyen f*szságra pazarolni ennyi energiát és számítási teljesítményt, szerintem emberiség ellenes bűntett!

A tudomány a valóság költészete!

(#134) -Skylake- válasza távcsőves (#130) üzenetére


-Skylake-
addikt

"SkylakeX: Amúgy, a "mennyire igaz", ugye abból ered, hogy magadra ismertél?"

Nem játszok gépen és amikor játszottam akkor is csak multit, szóval sosem volt opció a zenkór.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#135) shteer válasza Reggie0 (#123) üzenetére


shteer
titán

nyilván :K de hát ha nem vásárol, kénytelenek lesznek a bányászok fenntartani a vga piacot ;]

Vesa: hihetetlen :Y most akartam körözni egy kicsit a szimulátorban, de átgondoltam és nem pazarolom az energiát. ottrohadjonmeg az egész cockpit gépestül együtt, semmi értelme pazarolni a fizetésemből megvásárolt számítási kapacitást. ugye?

..szerintem jónak tűnik

(#136) távcsőves válasza -Skylake- (#134) üzenetére


távcsőves
senior tag

Akkor honnét a tapasztalat? ;] ;] Ne csak játékban gondolkodj..... :U

@shteer: Egyértelműen. Első a profit. :P Mi ez a lazsálás?

[ Szerkesztve ]

(#137) Vesa válasza shteer (#135) üzenetére


Vesa
veterán

No persze operálhatsz erőteljes ferdítéssel, de ez nem változtat semmin a lényeget illetően.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#138) Reggie0 válasza shteer (#135) üzenetére


Reggie0
félisten

Amugy is kenytelenek, mert evekig ment a hirekben a rinya, hogy zsugorodik a VGA piac. Most van egy atmeneti idoszak, amig kiigazitjak a gyartasi kapacitast es a keszletezest, ami nem 1-2 honap. De ha csak a gamereken mulna 10 even belul amugy is eltunne a megfizetheto VGA. Persze lehetne hallgatni kozben, hogy a gyikemberek/hatterhatalom/gonosz multik felhajtjak az arakat. Amig nem volt banyaszas azon ment a forumban a hiszti, hogy az inflacion felul dragulnak a kartyak generacionkent es mive lesz igy a vilag. Most legalabb remelem ezt visszasirjak es rajonnek mennyire jo dolguk volt. Amugy mindig mindenki hibas, csak ok nem.

[ Szerkesztve ]

(#139) Vesa válasza Reggie0 (#138) üzenetére


Vesa
veterán

"Persze lehetne hallgatni kozben, hogy a gyikemberek/hatterhatalom/gonosz multik felhajtjak az arakat."

Az adu-ász Sorost kihagytad!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#140) shteer válasza Vesa (#137) üzenetére


shteer
titán

mi a lényeg?

..szerintem jónak tűnik

(#141) hokuszpk válasza -Skylake- (#119) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

+#115, 118:

nem kivanom milliok halalat, csak jolenne, ha ez a facebookfuggo, gps nelkul tajekozodni es kozlekedni keptelen nemzedek gatyabarazodna picit.

#119: nem erdekel a 60+ fps, en flippert jatszom, de nem szamitogepen. Fingom nincs mekkora a felbontas es az fps. Gondolom amit a latoszerveim birnak :)
Viszont ezt a banyaszosdit -- mar valahol irtam --, fekete tulipanhagymalaznak tartom, csak felebrednének a nepek, ha egy ideig nem lehetne semmit kezdeni a motyoval.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#142) hokuszpk válasza shteer (#135) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

valoban. viszont amikor a szimulatorban korozol, akkor nem nyomtatsz magadnak penzt.
vegulis ha ugynezzuk ez a banyaszosdi egy lepes az igazi kommunizmus fele. az az irany nem jott be, hogy 'egyszer majd megszuntetjuk a penzt' ; ez a szocializmus nevu lepcsonel elhalt. tehat itt az uj irany: lehetovetessszuk mindenkinek, hogy otthon nyomtasson maganak penzt...

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#143) shteer válasza hokuszpk (#142) üzenetére


shteer
titán

tehát az energiát csak olyan tevékenységre használhatom, amivel csak saját célra felhasználható értéket teremtek: látok a lámpa fényénél és jól szórakozom a szimben? oké :)

..szerintem jónak tűnik

(#144) hokuszpk válasza shteer (#143) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ezt nem mondtam. az ertekteremtes energiafelhasznalassal jar, ez konnyen belathato.
de szvsz a kryptobanyaszat semmilyen hozzaadott erteket nem teremt.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#145) shteer válasza hokuszpk (#144) üzenetére


shteer
titán

ezt szerencsére nagyon sokan így gondolják, helyes! :K

..szerintem jónak tűnik

(#146) Reggie0 válasza shteer (#145) üzenetére


Reggie0
félisten

Sot, minel tobben gondoljak igy, annal jobb a banyaszoknak.

(#147) Tidus


Tidus
addikt

De jó, két hete vettem meg fejlesztés keretében ezt a 13 foglalatos AsRock lapot. Erre az Asus a napokban szinte ráduplázott 19 foglalattal. :U

(#144) hokuszpk: Szerintem neked fogalmad nincs a bányászosdiról, Az energia legyen annak a gondja aki fizeti.
Itt nem az érték teremtésről hanem a pénzről van szó.
Ez egy komoly drága, és meggondolandó, sőt nem is átlag embernek való befektetés. Ami ráadásul elég komoly rezsi költségekkel is jár.
Nem kell agyalások alapján véleményezni és minősíteni. Aki ebbe belefektet közel egy millát, v. többet, nem azért teszi hogy kipróbálja.

[ Szerkesztve ]

(#148) hokuszpk válasza Tidus (#147) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

Itt nem az érték teremtésről hanem a pénzről van szó.

hat ez az. veszel magadnak otthonra banyaszcuccot, aztan elkezdesz penzt nyomtatni.
de. ha ugy teremtesz penzt, hogy nem teszel moge hozzaadott erteket, akkor az a penz lofutyit sem er.
en nem latom ezt a hozzaadott erteket.
tudom, hogy sokan jol keresnek ezen, de nem fogom sajnalni oket, amikor a nepek rajonnek, hogy nincs mogotte semmi, csak az elpazarolt energia es szamitasi kapacitas.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#149) hokuszpk válasza Tidus (#147) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

pont ugy veditek ezt a banyaszosdit, mint a piramisjatekosok szoktak a sajat bizniszuket.
// "nem ez nem ponzi sema". //

ajanlom nezz utana mi is volt az a fekete tulpianhagymalaz. az se 5 percig tartott.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#150) Apollyon válasza hokuszpk (#148) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"ha ugy teremtesz penzt, hogy nem teszel moge hozzaadott erteket, akkor az a penz lofutyit sem er."

Azért ez nem egészen úgy van. Először is bele kell fektetni a hardverbe. Másrészt, azért mert számol a cgminer a gépen, nem terem csak úgy a pénz, azért meg kell dolgozni.

Ennyi erővel akár elküldheted a frászba a tőzsdézőket is, akik leegyszerűsítve csak ülnek a gépeik előtt, kattintgatnak és ebből van a pénzük. Vagy még ennyit sem kell tenniük mert megoldják botokkal.

Vagy ott vannak a számítógépes játékok... Játékfejlesztők abból keresnek pénzt, hogy sok ember ott ül a gépe előtt és a monitort nézi... Látod, ennyi logika van az érvelésedben...

A piramisjáték teljesen más, ott cseszegetnek személyesen/telefonon/akárhogy, hogy vedd meg a xarjukat. Téged senki nem kért meg, hogy legyél szíves venni hw-eket btc mininghoz.

Amúgy meg vannak sokkal borzasztóbb dolgok is a világban, minthogy páran bányásznak. :U

Egyébként én meg nem bányászok semmit :)

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.