Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Syl


Syl
nagyúr

Én az okos órák mellett a drága órákat sem értem. Száz-, kétszáz-, ötszázezer, millió stb. forintba kóstáló órák is ugyanolyan értelmetlenek szerintem, mint ezek a telefonhoz párosítható vackok.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2) szakatsa


szakatsa
csendes tag

Én nem értek egyet... két szemszögből vizsgáljuk a dolgot:
1. A viselhető technológia a jövő, ezen nincs mit vitatkozni. Az okosóra kezdetleges, de ez az irány
2. Sok mindenre képesek, ami a mindennapokban használható... és persze itt most nem az egyszerű gyári munkás esetét kell nézni. Mert neki ugye minek okostelefon, mobilinternet, tablet? (Vezessük ki a piacról őket!?) Nem. Itt a business osztályt kell nézni... az, hogy az órájuk mutatja, hogy a részvényeik merre járnak, ki keresi őket tárgyalás közben, a másik cég adatait átküldhetik és megnézheti akár tárgyalás közben, diszkréten, nos, ezen múlhat egy megegyezés, vagy helyes / helytelen döntés. És ez elég sok pénzt megér egyeseknek, olyanoknak, akik felvásárolhatnák az egészet, ha akarnák. Szóval ez nem parasztvakítás, csak nem nekik lett kitalálva. És félre ne érts, diákként engem sem érdekel igazán, de látom, mire lehetne jó.

(#3) szakatsa válasza Syl (#1) üzenetére


szakatsa
csendes tag

A drága óra nem funkcionális, hanem presztízs. Ennek is két oldala van:
1. Minek vesz valaki Ferrarit? Ne mond, hogy az más...
2. Ha egy cég vezérigazgatója Opel Astra-val közlekedik, arra nem úgy tekintesz, mint arra, aki Porche-val. Utóbbinak elhiszed, hogy be tud fektetni a cégedbe 60 millió forintot, előbbinek nem biztos... persze sok minden befolyásol, de az elsőt simán szélhámosnak nézheti az ember...

(#4) Syl válasza szakatsa (#3) üzenetére


Syl
nagyúr

Még szerencse, hogy ebben a fogyasztói társadalomban mindent meg lehet magyarázni :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5) szakatsa válasza Syl (#4) üzenetére


szakatsa
csendes tag

Csak azért, mert téged nem érint, nem biztos, hogy felesleges. Ez bármilyen társadalomban így működik, nem a társadalmi rendszer, hanem a szűklátókörűséged hibája.

[ Szerkesztve ]

(#6) kemotox válasza szakatsa (#5) üzenetére


kemotox
addikt

Szűklátókörűség inkább az autós példa amit említettél...

(#7) Honkydoo válasza Syl (#4) üzenetére


Honkydoo
őstag

Azért van abban igazság, hogy azok a drága órák miért kerülnek annyiba amennyibe.
Az ékszer is drága és mégsem panaszkodik rá senki..
A drága óráknál meg eleve az az elvárás, hogy úgy készüljenek kívül (és belül!) mintha ékszerek lennének.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#8) gyurkikrisz válasza szakatsa (#3) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Igen, csak egy Ferrari 4x erösebb, egy milliós óra meg csak kegyegteti az idöt mint a 10000 forintos társa...

Nem tudom egy businnesmannak mekkora ujja van, de ha azon a képernyön képes értelmes munkát (akár részvényárfolyam böngészést) is csinálni, nagyon megdicsérem. Ezek az órák túl kicsik bármire is, 2 col körül már lenne érteleme, az meg túl nagy a kezedre.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#9) szakatsa válasza kemotox (#6) üzenetére


szakatsa
csendes tag

Nem, ez előítélet, ami az első benyomás meghatározó része, még ha rossz dolog is. Gondolom te sem maci-naciban, meg szakadt pólóban mész állásinterjúra...

(#10) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Felesleges, drága, túl hypolt. Ennyit az "okos" órákról. Pont lehetne hasznuk, de nem jó irányba mennek velük...

(#11) szakatsa válasza gyurkikrisz (#8) üzenetére


szakatsa
csendes tag

Nem kell böngésznie... pont ez a lényeg... csak értesítést kell látnia. Lement a részvényárfolyam. Egy tárgyalás közben is felpattan, hívja a titkárnőt, vagy előveszi a telefont / tabletet / laptopot / akármit, és eladja a részvényeket... ha értesítést kap (pl. sms), hogy a Dubai vendég, aki 3 órán belül el akar menni, ki akar hátrálni az üzletből, elnézést kér a tárgyalóasztalnál, és elmegy megbeszélni a nagyobb üzletet. Ellenben ha xy hívja, gondolhatja azt, hogy egy számláról akar beszélni, annál viszont fontosabb az aktuális tárgyalás, és a mobilját sem veszi elő tárgyalás közepén, hiszen az az üzlet végét is jelentheti...

A Ferrari 4x erősebb, de most őszintén... városban, vagy városon kívül használod ki? Még a német autópályák korlátlan szakaszain sem tudod kihasználni, mert az előtted haladók nem mennek...

[ Szerkesztve ]

(#12) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Hasonlóképpen gondolom. Az okosóra szerintem is értelmetlen, pont úgy, ahogy a 3D TV. Egy darabig talán menő lesz bizonyos körökben,de hosszú távon életképtelen.

(#1) Syl: Drága órából attól függ, hogy mit nevezünk drágának. Egy automata, krongráfos, vízálló, zafírkristály üveges óra 150k-ért például kifejezetten olcsó. Az én órám quartz szerkezettel, ásványüveggel 35k-ért szintén olcsó.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#13) gyurkikrisz válasza szakatsa (#11) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Persze. És egy komoly tárgyalás közpén felpattansz, és hívod a titkárnöt hogy adja el a részvênyeket, mindenki örülni fog neneki a termeben. Meg azthiszem a komolyabb tárgyalásokon ki kell tenned a telefont, nehogy lehalgassanak, ez alól az okosóra sem kivétel, hisz ugyanugy le lehet hallgatni.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#14) Lauda


Lauda
félisten

Akkor itt a masik gyors velemeny. ;]

A budos eletben nem lesz ez, mert (szerencsere) nem egyformak az emberek es az igenyeik sem. Egyiknek ez kell, masiknak az. Nekem pl a mutatos orak tetszenek, ismerosomnek meg a kvarckijelzos, ennyi. :P

(#15) szakatsa válasza gyurkikrisz (#13) üzenetére


szakatsa
csendes tag

Igen, ha a részvényeken több múlik. Volt olyan eset (főnökömmel) hogy egy több százmillió forintos ügyet tárgyalt a MOM parkal, és nem nézte meg a telefonját. Emiatt egy ennél 10x nagyobb üzletet bukott el. Sajnos ez ma így megy.

És igen, van ahol ki kell raknod a telefont. De a többi esetben egy 30 000Ft-os okosóra több 100 millió forintot spórolhat... teszem hozzá, az igazán nagyhalak között több 100 millió forint az aprópénz. Ezért ennyiért még nem vetnek be ilyen komoly védelmet.

De felesleges ennyit beszélni róla. Mi lenne, ha elfogadnánk, hogy van, akinek ez hasznos, de több az, akinek nem.

(#16) kmisi99


kmisi99
addikt

Nekem nagyon bejönnek az okosórák de csak amikor kezdenek szállingózni az emberi árú darabok ilyen 20 000ft körül. Én nagyon szeretném ha karomról bármikor tudnám váltogatni pl zeneszámokat mert pl télen a kapacitív kijelző kesztyűvel rémálom mindig az orrommal vagy nyelvemmel szarakodok. :DDD Na meg pár dologban nagyon hasznos lenne amiért nem kéne zsebben turkálni a telefonért.

(#17) gyurkikrisz válasza szakatsa (#15) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Ennyi erövel a telódon is csöröghetne, minek erre okosóra? Hogy kevésbé tudd használni és + egy ketyere amivel foglalkozni kelljen?

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#18) szakatsa válasza gyurkikrisz (#17) üzenetére


szakatsa
csendes tag

Ültél már tárgyaláson? Mindegy, mondok egyszerűbbet... igazgatóiban biztos voltál, még gimnáziumban... nos, ha lepillantasz a karodra (amin rezgett az óra, és mutatja az üzenetet) és azt mutatja, hogy vegyél kenyeret kicsim, akkor visszanézel az igazgatóra. Ha ránézel, és azt mutatja, hogy a barátnőd kórházban van, de nincs nála semmi irat (ő írt) és a segítségedet kéri, szólsz az igazgatónak, hogy elnézést, és rohansz.

Az üzleti életbe átültetve a tárgyaláson az órádra pillanthatsz, észre sem fogják venni. De attól függően, hogy mit látsz rajta, vagy folytatod a tárgyalást, vagy szíves elnézésüket kéred. Azonban a telefonodhoz hozzányúlni hihetetlenül illetlen, és valószínűleg a "hozzál kenyeret" üzenetért nem éri meg elbukni...

(#19) lapa


lapa
veterán

azért nézzetek rá hwswn van épp casio félokosóra teszt. nagyon jó (lenne, ha támogatna sok telót meg appot). vannak lehetőségek.

(#20) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Ezerszer inkább egy Breitling, mint mondjuk 100 db mindent tudó 4 magos (még ha most még nincs is ilyen) okosóra.

[ Szerkesztve ]

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.