Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

az utódai közel nem bírtak ennyit...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) Lenry


Lenry
félisten

az derék...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) lapa


lapa
veterán

"van anyag" témában vicces történet, hogy anno egy ibm rs/6000 h50-ben csináltak ram meg cpu upgradet a tanult osztrák kollégák. a gép (a h50-es egyik fele, ssa nélkül) 80 kg, lecsavarozták az első páncéllemezt, majd 2 óra alatt mindenféle varázslattal (vas zárakat kellett összenyomni csavarhúzóval meg ilyenek) előrefelé kinehézkedték a dobozt a vasszekrény elé. megvolt ram meg cpu upgrade, visszafelé kicsivel rutinosabban ugyanez. én csak pislogtam a szerverterem sarkából, hogy hű mennyi ram meg hű hány biten éri el, hirtelen nem is esett le hogy ez nem stimmel.

namindegy, pár év múlva kiírta az lcd, hogy neki most nem jó. ibm felhív, kód bedikál, emberünk másfél óra múlva ioplanar típusú dologgal megjön. láttam vidám délután lesz, mert ember saccra 60 kiló, mondom ebből ma nem lesz újra erp, mehetek vissza netezni. emberünk szerverterembe be, én popcornnal szokásos sarokba. két, azaz két csavar kicsavar, 80 kiló könnyed húzással hátra (nem előre) kihúz, dekni felnyit, rosszaság ioplanar dolog (ram meg cpu kártya mellett) kivesz, másik be, dekni le, visszatol, lcd-n 5 perc diag kód után "welcome to rs/6000".

(#4) Lenry válasza lapa (#3) üzenetére


Lenry
félisten

nyehheh

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) bambano válasza lapa (#3) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

egyik magyar szolgáltatónál szerelték a központot. ez abból állt, hogy külföldi support centerben összedobták a vasat, rátették a konfigokat, becsomagolták és elküldték ide. meg küldtek hozzá szakembert, aki majd beszereli. mondom, a konfig készen volt.

a beszerelés munkára küldtek kettő embert, aki be tudta csavarozni a rackbe a szervert meg küldtek másik kettő embert(!!!), aki be tudta csavarozni a switchet meg a routert. és küldtek egy 5. embert, aki tudott pingelni, hogy felállt-e a kapcsolat.

mi azért kicsit vakartuk a fejünket, hogy szabvány rack az szabvány rack, tehát ha nem kell semmit konfigelni, akkor valahogy be tudná csavarozni a routert az is, aki a szervert, de mi hülyék voltunk és nem értettünk ehhez.

meg jöttek az okosok előadni, és elkezdtek felvágni az icq azonosítójukra. Mikor haver megunta, megmutatta az övét, az kettővel kevesebb számjegyből állt :)

mondjuk ilyen eset volt a gyerekkel is, infó tanárja vagizott kicsit a tevéjével a teveclubon, de csak addig, amíg a gyerek nem demózta a sajátját :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) czundermák


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog

Van itthon egy Netfinity 5100-as.
Tavaly hoztam nagykanizsai bolháról, ha jól rémlik 6000 forintért. Szépen fel volt szerelve, 2x Slot1 1000Mhz Coppermine, 2x512MB ECC SD és két darab 15k rpm Hitachi vinyó. Csak maga a ház 31 kg. Igen derék példányok ezek, és még lesznek sokáig. :K

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#7) lapa válasza bambano (#5) üzenetére


lapa
veterán

hát lassan a teveclubos infótanár már tényleg dicső tapasztalt róka. "öregebb vagyok, mint szlovákia + a teveklub".

#6: 6 rugóért ez nagyon nem volt sok, azért 2 x 1 ghz meg giga ram nem kevés.

[ Szerkesztve ]

(#8) bambano válasza czundermák (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én is az "igen derék példányok" közé tartozom, de én ma többször ráültem az 5000-esre :)

egyszer volt nálam itthon tesztelésre 5500m20, azon a gyerek eljátszott egész délután. nem a programokkal, hanem konkrétan ráült a gép tetejére és úgy :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) bambano válasza lapa (#7) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szlovákia... egyszer nem tudtunk leszedni egy novelles programhoz upgrade-t. eltartott kis ideig, míg rájött az illetékes, hogy azért, mert megszűnt csehszlovákia és már két tld van helyette :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) lapa válasza bambano (#9) üzenetére


lapa
veterán

igen, azért nyugati kollégáknak vannak kihívásaik. mire lerajzoltam nekik ez a budapest-bukarest dolgot elkeztük szupportálni a cseh telephelyet, az is rendszeresen mindenféle ország azóta is.

(#11) czundermák válasza bambano (#8) üzenetére


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog

Nálam az 5100-ason egy RM SystemBase Ax szerver csücsül, az csak 22 kiló azért ő van felül.
Abban még DAT kazetta olvasó is van. :K

#7: Most hétvégén is hoztam haza egy szervert.
Fujitsu (meg nem mondom hirtelen milyen, lent van a garázsban) szintén 6 darab igazságos Mátyást kértek érte. Tartalma még jobb volt, 2x 2800Mhz Prestonia magvas 604-es Xeon, Quadro FX3000, 36GB-os Seagate Cheetah 15k-s vinyó 1GB mezei DDR és egy tisztességes 430W-os Delta táp. Nagyon jó áron lehet igen érdekes és nem utolsó sorban gyűjtői szemmel értékes holmikat találni arrafelé. ;)

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#12) bambano válasza czundermák (#11) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

vannak gyűjtői szemmel érdekes dolgaim, de nem lettem gyűjtő, előbb-utóbb megszabadulok tőlük.

még jó, hogy mikrovax2-t nem nyúltam, mikor lehetett volna :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) Lenry válasza czundermák (#11) üzenetére


Lenry
félisten

:Y
holy fa
ez még mai szemmel sem alja gép.
Szeged környékén kár, hogy nincs ilyen bolhapiac :(

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14) czundermák válasza Lenry (#13) üzenetére


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog

Minden alkalommal mikor megyünk Abit lapért indulok és ilyenekkel jövök haza... :N

Abit egy szem se, régebbi szerverek meg hemzsegnek. Gondolom most dobálják ki őket, pirulték meg összeszedik. A közeli osztrák határ nagyban hozzájárul a dologhoz, rengeteg cucc német kézikönyvvel, osztrák vonalkóddal kerül kiárusításra. Hozzá kell tenni persze ezek nagy része egy halom ócskaság, szerencsére azért lehet köztük találni értelmes vasakat.

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#15) bambano válasza czundermák (#11) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

érdekes, hogy amikor összehegesztettem egy négy lemezes raid0-t 73 gigás scsi diszkekből, az hasított rendesen. nem volt az az érzésem, hogy minden hátráltatja a procit...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) Lenry válasza czundermák (#14) üzenetére


Lenry
félisten

jah, hát úgy könnyű, itt a déli határnál nem sok hasznos jön át Szerbiából :D
gyanítom mi inkább exportálunk ezen a környéken

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17) Balage21 válasza Lenry (#13) üzenetére


Balage21
tag

Szerintem Mórahalmon a vásárban találsz, az elég közel van Szegedhez. Eléggé kinőtte már magát. Tapasztalataim alapján komolyabb már mint a pécsi vásár.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.