Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

"A tanári hiszti valódi, de ki nem mondott oka az, hogy ezentúl értéket kell tanítani. Nem lehet bebifláztatni a gyerekkel a word menüpontok sorrendjét, hanem elveket, használati szabályokat kell oktatni, amit a gyerek önállóan adaptálni tud akár ms, akár linux világban. Vagy mekken. Elismerem: kínos. Mert ezzel a váltással az is együtt jár, hogy modernizálni kell az oktatást, a tananyagot, és végre tényleg piacképes tudást kell a tanároknak előadniuk. Ami, gyakran, nekik sincs meg még."

Nem, nem ez az oka. (Sőt, a 2007/2010-es officeban már nem is olyan menü van. ) Hanem az, hogy érettségi előtt pár hónappal jött ki ez a határozat. Egyébként te konkrétan oldottál meg Open Office-szal érettségi feladatokat? Érdemes. Főleg az Access feladatokat. Már az importálásnál több gubanc is van vele. A magyar ékezetes betűk... nem is lehet állítani a karakterkódolást importálásnál, csak utána, de akkor se csinál semmit. Az importált táblákat nem lehet szerkeszteni, csak ha átmásolod egy új fájlba. office formátumba nem is ment, csak a sajátjába. Az access fájlokat megnyitva a lekérdezéseket is a táblák közé teszi be. A többi nagyjából rendben, de a Writernél is van olyan, amit nem lehet megoldani. Amíg az érettségi feladatokat is Officehoz tervezik, addig ne térjünk már át így hirtelen Linuxra... van vele szívás bőven!

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#2) hoffman_


hoffman_
nagyúr

No offense, de elfogult vagy.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#3) dabadab


dabadab
titán

LEGO-t programozni csak Windowson lehet? A feneket, van a Mindstormhoz linuxos fejlesztokornyezet, tiz evvel ezelott is volt (tudom, hasznaltam).

(#2) hoffman_: az "argumentum ad hominem" c. ervelesi hibat kovetted el

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#4) bambano válasza Victoryus (#1) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a tanárok fognak érettségizni? eddig úgy tudtam, tanítani felsőfokú végzettséggel szabad, amihez, korábbról, lenni kell érettséginek.
ha helyesen értelmezed a linkelt posztban a személyragokat meg a többi kifejezést: "Mi lesz a tanárokkal?" "Ki fog nekem segíteni?" "van ingyenes online közösség, ahol esetleg segíthetnek nekem"

ezek alapján nekem nem az jön le, hogy az érettségi körüli lehetséges káosz miatt aggódik. hacsak nem fog ő is érettségizni. Az érettségi szó egy alkalommal szerepel a posztban, míg a "nekem" meg hasonlók, sokkal többször.

Nem az érettségi miatt aggódik, a mennyiségi jellemzők alapján magasról tesz rá.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) bambano válasza hoffman_ (#2) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mindenki elfogult, van, aki az ms irányába, van, aki nem.
de engem legalább nem utaztatott egyik oldal se, hogy fizetett bértollnok legyek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) moha21 válasza dabadab (#3) üzenetére


moha21
addikt

Nálunk a suliban pont a linux miatt váltottak anno Atmel IC-re, mert könnyen lehetett programozni ( C- alatt is ), ha jól emlékszem a régebbi lego cuccokban Atmega IC volt.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#7) dabadab válasza moha21 (#6) üzenetére


dabadab
titán

Maga az IC tok mindegy a Mindstormnal, nem azt latod, hanem azt a kornyezetet, ami azon a ucontrolleren fut, azzal meg a regebbi cuccoknal irdan, ujabbakon meg Bluetoothon lehet kommunikalni.

DRM is theft

(#8) hoffman_ válasza dabadab (#3) üzenetére


hoffman_
nagyúr

A város közepén vagyok, és nem volt affinitasom telefonról 3 bekezdést írni, van nagyobb bajom is jelenleg sajnos. Amúgy igazad van, de talán nevezzük "csak, hogy visszataláljak"-nak.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9) bambano válasza hoffman_ (#8) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

erre egy másik portálon a sub vagy subscribe egyszavas hozzászólást találták ki.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez a cikk egy baromság, sztereotípiákra épít.

Igazán reszelni egy linuxon akkor kell, ha ritka / régi hardverre akarod felrakni. Minden máson pöccre megy, és most itt linux alatt a debiant és a hasonló komoly disztribeket értem, nem az ubuntu-féle bughalmazokra.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11) bambano válasza lezso6 (#10) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Pontosan melyik cikk? mert ez a poszt egy válasz egy másik portálon megjelent vezércikkre. Amit írtam, azt tartod baromságnak, vagy a vezércikket, amire válaszoltam?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) Tim82 válasza bambano (#11) üzenetére


Tim82
nagyúr

Btw, nekem egyértelmű, hogy az általad is olvasott/megválaszolt cikkre reagált, nem pedig a Te írásodra.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13) sh4d0w válasza bambano (#11) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szerintem azt, amelyikre válaszoltál - ha jól értem.

https://www.coreinfinity.tech

(#14) lezso6 válasza bambano (#11) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem a bejegyzésre reagáltam. :N

Ez valami eszméletlen: "Én úgy éreztem magam, mint amikor szlovén billentyűzettel kellett sokat írnom. Végül is meg lehet csinálni, de nagyon sok gyakorlás kell hozzá."

Egy infótanár tudjon már vakon gépelni. :O Erről egy középsülis osztálytársam jutott eszembe, aki első infó órákon 2 percenként felordított wordözés közben, hogy HOL AZ "S"?! :U

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15) hoffman_ válasza bambano (#9) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Sajnos/nemsajnos itt nincs ilyen lehetőség.

A véleményeddel nem értek egyet - persze meggyőzni se akarlak. Nem akarok részletekbe menni, tisztában vagyok vele, hogy a Linuxoknak van számos előnye, de a Wint felesleges porig alázni, a Win7 egy nagyon jó kis rendszer. Való igaz, hogy mediaplayer és szövegszerkesztőprogi ráfér, de ez 3 kattitnás és 5 perc, onnantól kezdve tökéletesen használható.

Sok a túlzás, a win lehúzására, ennyi a "bajom". Az már más kérdés, hogy megéri-e az árát, illetve, hogy ki fizet kinek, miért, és kinek kéne. De azt had döntsem már el én, hogy melyik os-t szeretem.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#17) D1Rect


D1Rect
félisten

Az idézet részeket szedhetnéd dőlttel, hogy szebb legyen!

Egyébként elfogult vagy, mert pingvin az avatárod! :P
De ettől függetlenül a linux tényleg egészen használható, ha csak netezni/filmezni/alapvető dolgokra kéne a gép biztos azt raknék fel.
A W7 az eddigi legjobb win, ezt aláírom.
Viszont ha a játékot kiszervezném konzolra teljesen, fölösleges lenne.

"használati szabályokat kell oktatni, amit a gyerek önállóan adaptálni tud akár ms, akár linux világban. Vagy mekken."
Ezzel teljesen egyetértek.
Mondjuk az oktatás más területeire is ráférne az összefüggések tanítása a memóriagyakorlatok helyett.

MOD: Arról nem is beszélve, hogy a linuxnak kisebb a hardverigénye.

[ Szerkesztve ]

(#18) sh4d0w válasza hoffman_ (#15) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Meg víruskergető, meg egyéb anit-malware cuccok...

https://www.coreinfinity.tech

(#19) bambano válasza hoffman_ (#15) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az az elfogultság, hogy leírom, miben tévedett az illető, vagy az, hogy a linuxot reszelni kell, a windowst meg nem?

ahha, médiaplayer meg szövegszerkesztő... az ms office tényleg csak annyi, hogy három katt és kész? nem kell kifizetni azt a 190 rugó körüli díjat, ha azt a verziót akarod megvenni, amiben az érettségihez szükséges dolgok is benne vannak?

szóval a szövegszerkesztő 5 perc, 3 katt, a víruskergető 5 perc, 3 katt, a malware kergető 5 perc, 3 katt (meg előtte egy fél élet, míg megtalálod a megfelelőt), a totalcommander 5 perc meg 3 katt, a codecpack 5 perc, meg 3 katt, a médiaplayer 5 perc, 3 katt, upgradeljél böngészőt, 5 perc, 3 katt. stb.

a végén kiderül, hogy egy debian full desktop telepítés 20 perc, 10 katt, egy csupasz w7 telepítés 10 perc, meg 5 katt, de mire a csupasz w7-re ráraksz mindent, ami a debian desktopban gyárilag benne van, akkor már nem 20 perc meg 10 katt, hanem egy nap, meg 5000 katt meg 20 reboot meg 15 regisztráció meg 32 helyre add meg a bankszámlaszámod, stb.

A véleményemmel jogod van nem egyetérteni, de amit leírtam, annak csak kisebb része vélemény (=szubjektív), nagyobb része objektív tény. Ez utóbbiakkal kapcsolatban meg nincs kiadva véleményezési jogkör.

Más: kaptam egy docot. ppt-ből rakták át az anyagot, cut & paste-vel, majd "megformázták". Olvashatatlan. Kedvem lenne durván fizikailag bántalmazni azokat a windows usereket, akik olyan fontot választanak a ppt-hez, amiben nincs magyar ékezet, így az ő-t meg az ű-t helyettesítő karakterkészletből veszi, amit a másolás után jól el is ront. És persze az egységsugarú writeonly user nem olvassa át, amit körbeküld, hanem körbeküldi.

nesze neked kompatibilis windozok. ahha. Minél gyorsabb a windowsod, annál gyorsabban tudsz pocsék munkát csinálni vele, másra nem alkalmas. ne mondja nekem senki, hogy az ms nem hibás abban, hogy ezt meg lehet csinálni a csodaszoftverével.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) hoffman_ válasza bambano (#19) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Kénytelen vagyok azt mondani, ha már felhoztad a 190 ezret(szintén brutál túlzás, egy mindenhez elégséges és tökéletes Office 50 ezer forint, ne állíts valótlant), hogy openoffice. Működő megoldás, lehet szeretni és utálni, én speciel nem szeretem. De van. Egyébként egy Office telepítés cakkumpakk 6 perc.

Víruskergető talán kell, de nem feltétlen, ezt lógva hagyom. Tűzfal nem kell, tökéletes a gyári. Totalcommander 2, azaz 2 perc, kodekpakk nem kell, helyette egy player, ami szintén csak 2 perc. Új böngésző legyen 3 perc. Ezeket úgy számoltam, hogy ráhagytam a letöltést is, ha a gépről megy, vagy usb-ről, ahogy pl. nálam, akkor fele ennyi. És ezek késztények, megint túloztál.

Mégha a gondolatod magja valós és jogos is, durva túldramatizálás van minden számnál.

Fényezheted a Linuxot, sorolhatod az erényeit is, mert van sok, el is hiszem, de hasraütve, hülye számokkal ne dobálózz másik OS kárára, mert nem igaz. Ez az objektív részem, szubjektívat nem írok, mert most ide nem is kell.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#21) sh4d0w válasza hoffman_ (#20) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

50 ezerért csak a Wordöt és az Excelt kapod meg, ha Access is kell, az már jóval többe kerül.

https://www.coreinfinity.tech

(#22) bambano válasza hoffman_ (#20) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A szerinted mindenre elégséges office, ami 50k, nem tartalmaz mindent, ami az érettségihez kell. Az érettségihez kell access, az pedig a home/student verzióban nincs benne, csak a teljesben. Arról pedig ilyen szintű árat tudtam rövid idő alatt kideríteni.
[link]

már csak azt kellene bizonyítanod, hogy az eredeti vezércikkben sehol nem volt semmiféle túldramatizálást. Nyugodj meg, volt ott is, baromi méretekben.

"hülye számokkal ne dobálózz másik OS kárára, mert nem igaz.": sajnálatosan kiderült, hogy igaz. ez van, srácok. Az érettségivel kapcsolatban se kezdjünk vitát, a lányom most készül rá.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23) hoffman_


hoffman_
nagyúr

shadow + #22 eleje:

Igen, igaz, benéztem, tényleg nincs benne minden. De attól az openoffice még ingyenes marad :)

#22:

Nem értem, miért hivatkozol érettségire, pláne, ha a lányod most kezd hozzá. Hacsak nem infó érettségi is lesz köztük, oda aláírom, több dolog kellhet. De mat/fiz/magyar/töri/ésatöbbi érettségihez egy Word kell, esetleg ppt-khez valami, ebből is van azért free alternatíva, nem épp szar. Az, hogy nem 50 az Office, az igaz, de nem is 190, mert 130, most néztem, szóval félúton mindketten kiestünk :)

Az eredeti vezércikket nem olvastam el, bevallom, csak a Te bejegyzésed érdekelt. Nem tartom kizártnak, hogy a cikk is tele van bullshittel, amire reagáltál.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#24) sh4d0w válasza hoffman_ (#23) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Igen, szerencsére ingyenes marad, de ha kapsz vmilyen elb*szott MSO fájlt, vagy Access-t, akkor nehéz lesz LO-val megnyitni. Nem biztos, hogy lehetetlen, csak az MSO-n szocializálódott partner/tanár/stb esélyesen ilyen szétcseszett cuccokat fog küldeni - az oktatásba bebetonozott MS így nyer/tart fenn piaci részesedést magának (ráadásul még mi fizetünk ezért). Ennek véget kell vetni, akár tetszik a tanerőnek/diáknak, akár nem.

https://www.coreinfinity.tech

(#25) Lenry válasza hoffman_ (#23) üzenetére


Lenry
félisten

igen, tele van bullshittel, ha van egy kis időd, akkor olvasd el

OO.o / LibO - van Linuxra is, meg mindenféle OS-re, de sajna nem 100%-osan kompatibilis az MSO-val, főleg nem a 2007 / 2010-ben létrehozott fájlokkal, főleg a ppt-k szoktak sűrűn elromlani.

Linux témához: egy iskolában szvsz sokkal jobb egy Linux, mint egy Windows, mert:
- az általában homogén gépparkra egyetlen parancs körbe dd-zni egy bekonfigolt OS-t, és ehhez semmilyen külső ghostprogi vagy akármi sem kell.
- nem kell drága verziót venni a jogosultságkezeléshez és a normális hálózathoz
- nem fogják a gyerekek teleb*szni mindenféle szeméttel. (nem, az infó oktatáshoz krvára nem kell CS1.6-nak lennie a gépeken, de még a Flash Player sem égetően fontos)
- megismernek a Windowson kívül valami mást is, és ettől talán kicsit általánosabban, kevésbé programspecifikusabban fognak az informatikára tekinteni és nem riadnak meg, ha egy parancs nem pont ugyanott van, ahol megszokta.

azt pedig, hogy "de a Windowshoz értenek a tanárok" nem érv, mert a Linux elterjedt grafikus rendszerei, a Gnome, a KDE szinte 1:1-ben olyanok, mint a Windows, duplaklikkre indulnak a programok, X-re záródnak. pont azért, hogy könnyű legyen átállni rá. a tanároknak pedig ennél mélyebben nem kell a rendszerben matatniuk. az a rendszergazda dolga. ha pedig ő sem tud megbirkózni a Linux-szal, akkor ki kell rúgni a picsába

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26) bambano válasza hoffman_ (#23) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Az eredeti vezércikket nem olvastam el, bevallom,": facepalm. nem is kell többet mondanom.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) hoffman_ válasza bambano (#26) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Miért, a mondanivalód önmagában nem állja meg a helyét? Hivatkoztál rá, elhittem. Ne is mondj többet.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#28) lezso6 válasza hoffman_ (#23) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"Az eredeti vezércikket nem olvastam el, bevallom, csak a Te bejegyzésed érdekelt. Nem tartom kizártnak, hogy a cikk is tele van bullshittel, amire reagáltál."

Elég merész dolog véleményt nyilvánítani olyan anyagról, amit el se olvastál. Előbb érdemes elolvasni a cikket / hírt / bejegyzést mielőtt postolsz.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#29) hoffman_ válasza lezso6 (#28) üzenetére


hoffman_
nagyúr

A cikkről egy szavam se volt.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#30) Vladi


Vladi
nagyúr

Egyébként, naja.

Annyit tennék hozzá, hogy Debian helyett sok más disztró is írható. Jó hát tudom neked ez szíved csücske. :P

A másik meg, ezt is csak halkan, ha nebuló pl. elit számtech gimiben emelt szinten érettségizik teszem azt sulixon, vagy centosen, akkor lehet 1 héttel később esélyes egy rhcsa-ra, az meg lehet iciri, picirit piacképesebb, mint ofiszon kattintani. De lehet ez csak eszvéesz.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#31) bambano válasza Vladi (#30) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem fogom leírni olyan disztró nevét, amit:
a./ nem láttam
b./ láttam, hogy nem jó.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32) Lenry válasza bambano (#31) üzenetére


Lenry
félisten

és a Debian az egyetlen, amelyik nem esik bele sem az a./ sem a b./ kategóriába? :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#33) Z86


Z86
őstag

Szívesen kipróbálnám valamelyik Linuxot, de van néhány olyan dolog, ami miatt vonakodok belevágni. Pl. rögtön az első akadály: felmegyek a HP weboldalára és ott csak windowshoz való drivereket találok. Nyilván irány a fórum, ahol egy teljesen ismeretlen témakörben kell magamat guruvá képeznem (ami alapvetően nincs ellenemre), de a quick launch buttons még akkor sem fog beröffenni [link] :U

(#34) lezso6 válasza Z86 (#33) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem kell rohanni sehova, a szűz linux is felismeri a hardverek nagy részét, ahogy a windows.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35) Mr X válasza Z86 (#33) üzenetére


Mr X
veterán

Nincs garancia rá ,hogy minden működni fog, de ha nem vagy rest utánaolvasni a kérdéseidnek, a legtöbb kezdeti problémát orvosolni tudod magad is.

(#36) sztikac válasza Z86 (#33) üzenetére


sztikac
őstag

de a quick launch buttons még akkor sem fog beröffenn

Ugyanmár, hozzáadsz 1-2 kernel paramétert (vagy fordítasz egy sajátot), faragsz néhány udev szabályt, majd ha egyik segít: /usr/share/doc/udev-*/README.keymap.txt aztán majd kezdenek vele valamit :D

linuxon nincs mit faragni!!!!!!!!!!44444444444444444444 :DD

(#37) Vladi válasza Z86 (#33) üzenetére


Vladi
nagyúr

Lentebb már írták, hogy nem kell semmit letölteni. A sima install kezeli a hardvereket. Igen, jobban mint a win.

(#36) sztikac:

Akkor az milyen, hogy a genius billentyűzetem multimédia gombjai az alap gnome2-n minden piszkálás nélkül mentek, win7 alatt meg elindul a telepítő program, leáll ... és ennyi. Itt véget ér a történet, nincs multimédia billentyűm w7 alatt. omgrofl....

A másik: ahogy mondod, némi túrkálás, forgatás, piszálás, és máris meg a logitech 16 ezer forintos webkamerám linux alatt.... aztán w7 alatt nem megy. driverek ide-oda rakodása... még mindig nem megy. ki-be huzigálás, piszkálás... és megy!! Hurrá! Csak az msn fagy ki tőle. Baszhatom ki az ablakon a 16 K-s cuccot.... :))

hagyjuk már...

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#38) sztikac válasza Vladi (#37) üzenetére


sztikac
őstag

Akkor az milyen, hogy a genius billentyűzetem multimédia gombjai az alap gnome2-n minden piszkálás nélkül mentek, win7 alatt meg elindul a telepítő program, leáll ...

Azért valahol a lelked mélyén te is érzed, hogy ez a ritkább eset :D Mondjuk nekem mindegy, én itthonra is rendes (HP <3 :D) vasat veszek, az működik minden alatt :D

(#39) bambano válasza Lenry (#32) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

igen:)

már nagyon régen munkaeszköz kategória nálam a linux, vagyis szellemi sport kedvéért nem linuxozom. a debianon kívül egyedül a 8.2-es freebsd az, amire azt merem mondani, hogy ismerem vagy volt már olyan szerverem saját döntésből.

A többire boruljon homály :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#40) bambano válasza Z86 (#33) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

pl. ha felmész a hp oldalára, jön a meglepi: a hp árul *hivatalos* debian supportot.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#41) Sweet Lou 6 válasza sztikac (#36) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Saját tapasztalat: ezt a hibát azóta sem tudtam megoldani, és hardverhiba kizárva, mert XP/Vista/Linux alatt, sose csinált ilyet.

A cikkel csak egyetérteni tudok. Amúgy nem tudom emlékszel-e rám, bambano, én voltam az, aki először sipákolt az ITCafé jdecember végi cikke után itt a fórumon, hogy hogyan fogok idén emelt szinten leérettségizni Windows nélkül :B
Addig törtem a fejem, míg most hétvégén leporoltam openSUSE-s és Ubuntus tapasztalataimat és nekiláttam megoldani az elmúlt évek emelt informatika és informatika alapismeretek feladatsorait Ubuntu Érettségi Remix alatt. Az eredmény bíztató: a programozás kivételével (de ez igazából nem számít, mert az Winen is gond lett volna, mert még kell belőle fejlődnöm) mindent meg tudtam oldani hibátlanra. Még egy kicsit az időből kell lefaragnom. Szóval hülyeség azt állítani, hogy azért mert más a GUI, nem lehet 1-2 hónap alatt átszokni. S én még csak nem is vagyok tanár. Persze, csinálhatta volna ezt a kormányt jóval összeszedettebben is, előbb bejelentve, de amióta a köztudatba juott, csak a sipákolást olvasom mindenhol, viszont a váltás/alkalmazkodás halvány jelét sem látom (tisztelet a kivételnek).

sweetlou6.wordpress.com

(#42) sztikac válasza Sweet Lou 6 (#41) üzenetére


sztikac
őstag

Mi a bill. típusa? Ha vársz vele egy keveset (kb. 2-3 perc) utána sem érzékeli?

(#43) Sweet Lou 6 válasza sztikac (#42) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Utána sem. Sőt, mikor loginnél ezt csinálta, bejelentkeztem képernyőbillentyűzettel és otthagytam a gépet, de több óra után sem működött. Ami viszont érdekes, hogy elküldtem altatni, majd felébredés után már megint működött...

Amúgy az tény, hogy vannak a hardverek, amit a Linux nem tud kezelni (ezek főleg speciálisak), de amit kezel, azt minimum olyan szinten kezeli, mint a Windows, vagy jobban (nem kell feltelepíteni mellé sokszázmegabájtos csillivilli segédprogramot) és most nem a vga-kra gondoltam.

sweetlou6.wordpress.com

(#44) sztikac válasza Sweet Lou 6 (#43) üzenetére


sztikac
őstag

és most nem a vga-kra gondoltam.

annak örülök, mert ha rajtam múlna, az Ati programozói igencsak csúnya körülmények között hunynának el :DDD

bill. típusát nem árulod el?

(#45) Vladi válasza Sweet Lou 6 (#41) üzenetére


Vladi
nagyúr

Adj léci valami linket, lesz időm leérettségizek fedórán. Ha 6 év btk után sikerült májusban matekból akkor... :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#46) Sweet Lou 6 válasza sztikac (#44) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

fú, most fejből nem jut eszembe. Egy Acer notiban van, asszem valami Microsoft eHome a neve.

Vladi: pontosan milyen linket szeretnél? :D amúgy az infoerettsegi.blog.hu-n fent vannak a megoldások openoffice-al megoldva is, ha azokba belenézel, akkor nagyjából látod mi kell egy középszintű érettségihez.

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#47) Vladi válasza Sweet Lou 6 (#46) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az jó lesz, közsi. :R

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#48) Vladi


Vladi
nagyúr

Újabb 2 zindekszes hír, én már azt se tudom, fiú vagy lány vagyok. :O
Vagy nemide? :B

De most komolyan! Akkor a tisztaszoftver mit is csinált? Volt a suliknak megvett winük, azt updatelték újabbra? :F

Megszűnik, vagy sem? Kell -e társadalmi munkában linuxot telepítenem oskolákba, vagy sem? :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#49) Sweet Lou 6 válasza Vladi (#48) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

,,De most komolyan! Akkor a tisztaszoftver mit is csinált? Volt a suliknak megvett winük, azt updatelték újabbra?"
Igen, windowsból csak upgrade verziót adtak (amihez kell egy előző legális windows alapként), csak az Office-ból adtak teljes retail verziót.

sweetlou6.wordpress.com

(#50) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Tudom, hogy itt csak komoly emberek vannak, de játékokkal mi a helyzet? :) Ahhoz kénytelen az ember Win-nyogni.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.