Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

1. Egy klikkel nyomtatásra kell optimalizálni a képeket, egyből kisebb lesz a fájl.
2. A word-ben végtelenül el van bonyolítva a margók kezelése. Egyszer próbálj meg címkékre nyomtatni... Arról nem is beszélve, hogy a margók rendezésénél nem azt csinálja amit szeretnél, ha egy pixellel arrébb kattintasz.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#2) bambano válasza Blindmouse (#1) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a ppt-ket nem én csináltam, hanem kapom. optimalizálni kicsit nehéz, ha első betöltéskor is padlózik a libreoffice. ki szoktam nyomtatni pdf-be, azzal már nincs baj.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) Ringman válasza Blindmouse (#1) üzenetére


Ringman
nagyúr

címkékre nyomtatásnál cad-et használok, ott legalább ott van a keretes címke, ahol akarom :)

(#4) x-Drew


x-Drew
csendes tag

Lehet, hogy az összes office csomag olyan eszközt ad a szimpla irodai dolgozók kezébe, ami nyomdatechnikusok és tipográfusok kezébe való, de értelemszerűen minden munkahelyen szűkség van dokumentumok, előadások és táblázatok előállítására és szerkesztésére. És a legtöbb munkahely nem engedheti meg magának, hogy alkalmazottként még fenntartson egy tipográfust is, akinek a kezén át kellene, hogy fusson a sok doksi: rengeteg idő lenne és sok pénzbe is kerülne.

(#5) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

naon brazil már bocs. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6) bambano válasza Vladi (#5) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

beszólt a narrátor :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) bambano válasza x-Drew (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

miért is? hint: sablonok.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

(Nem igazán értem, miért baj, ha odébb lehet húzni a margót? Vannak benne sablonok is, ha valakinek sablonok kellenek, de ha én csak annyit akarok, hogy egy oldalon ki tudjam nyomtatni magamnak azt a szöveget, akkor jobb csak lehúzni. Az Office csomagok, kivált a MS Office, és kivált a Word arra lett tervezve, hogy a tök amatőrnek is jó legyen. Aki kiadványt akar szerkeszteni, annak vannak kiadványszerkesztők... Persze a margót ott is egyénien és könnyen lehet állítani, hiszen a nyomtatott médiában azért az újságformátumok igen széles skálán mozognak, az irodalmi és egyéb könyveknél pedig sokkal inkább a dizájn a döntő, mint a sablonok.)

(#9) bambano válasza Crystalheart (#8) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Azért, mert ha a margó nem ott van, ahova szakember tervezte, akkor ronda lesz. Az újságoknál, egyebeknél sem huzogatják jobbra-balra a margót, mert az újság kinézetét profi tervezi, az újságíró meg nyers formázatlan szöveget ad le docban, amit tördelő szerkeszt.

"Az Office csomagok, kivált a MS Office, és kivált a Word arra lett tervezve, hogy a tök amatőrnek is jó legyen.": én is ezt hittem, de kiderült, hogy nem, hanem profiktól kell megtanulni az alapvető funkciók kezelését is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) Crystalheart válasza bambano (#9) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Dejszen ha szabvány margót akarunk, arra ott a sablon, mint mondtam. Akinek van esze, az tudja... Ha meg fejből tudom a szabványt, akkor akár kézzel odébb húzni is kényelmes lehet. Amúgy nem tudom, én józan paraszti eszemet használva sosem ütköztem gondokba, hacsak nem valami programbug volt. Általános suliban én tanítottam Word-özni a tanárt. Nagy törés ott mutatkozott, amikor bejött a Ribbon, nem tudtam, mi hol van, és fel is tettem a Classic Menu-t. Igaz, a videovágást is kb. öt perc alatt tanultam meg egész profin, de az is inkább azért van, mert adja magát a program.

Nem szeretem a bolondbiztos programokat, szerintem az egyértelműség nem azt jelenti, hogy ha én valami hajmeresztő dolgot akarok, például nem is akarok margót, mert épp az az ötletem támadt, hogy plakátot tervezek Word-del (nem azzal tervezek), akkor lekorlátoznak benne. Például jobban bejön a Sony Vegas megoldása, ahol csak exportáláskor adom meg a kimeneti formátumot, mint a Premiere Pro-é, ahol projekt készítésekor, előre.

[ Szerkesztve ]

(#11) bambano válasza Crystalheart (#10) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Öööööö, úgy érzed, te vagy az az átlaguser a sokmillióból, akire a wordöt tervezték?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) Crystalheart válasza bambano (#11) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem (bár penge sem vagyok, mert soha nem ástam bele magam, mindig az evidenciákra hagyatkozom, biztos nem túl hatékony), de azért ami magától értetődik, az magától értetődik. Például a nevezett sablonok. Na meg, ha nem lehetne tőlük eltérni, számos rendhagyó feladatra nem volna alkalmas a Word (vagy adott office-csomag szövegszerkesztője). Mert nem csak ívbe fűzött kiadványokat vagy hivatalos iratokat szoktak írni vele... Aki meg azt ír, annak azért ildomos ilyen alap dolgokat ismernie. Aki elmegy történésznek, az ismerje már az Aranybulla évét... Aki meg titkárnőnek, az legalább érettségi-szinten a Word-öt.

[ Szerkesztve ]

(#13) bambano válasza Crystalheart (#12) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A poszt még mindig arról szól, hogy hiába ismeri a titkárnő érettségi szinten a wordöt, az a szint nem elég hozzá, mert nem úgy működik. A titkárnőnek guruktól kell tanulnia a word kezelését.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14) Crystalheart válasza bambano (#13) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az érettségi szint azt jelenti, hogy nem okoz gondot elkészíteni egy általános dokumentumot. A kettes érettségi az más. :DDD

(#15) bambano válasza Crystalheart (#14) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha azt mondod a fuvarosodnak, hogy szállítson el valamit, de pénzt nem adtál üzemanyagra, akkor kinek a hibája, hogy nem szállított?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) Crystalheart válasza bambano (#15) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem esik le, mit akarsz mondani ezzel. :B

(#17) bambano válasza Crystalheart (#16) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én azt olvasom ki a hsz-eidből, hogy a word szép meg jó, csak tudni kell használni.
miközben az én véleményem az, hogy hiába tudnád használni, annyi hiba van benne, hogy mégsem lehet vele dolgozni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) Crystalheart válasza bambano (#17) üzenetére


Crystalheart
senior tag

De te olyan dolgot mondtál hibaként, ami amúgy ficsőr. :) És nem amolyan Apple-szinten az, hogy ügyes kommunikációval unikummá teszik a funkcióhibát...

[ Szerkesztve ]

(#19) bambano válasza Crystalheart (#18) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

akkor figyelmetlenül olvastál.
emlegettem tervezési hibát, a margóhuzigálás ez.
meg emlegettem programozási hibákat, hogy például egymásba ágyazott listák összeborulnak. a nagyobb problémám ezekkel van.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) Crystalheart válasza bambano (#19) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szerintem a margóhúzás például hasznos. Lusta vagyok, nem biztos, hogy bele akarok menni száz menübe, ha párbeszédpanel nélkül is megoldható. Hanem a másodikról tudnál mondjuk képet linkelni? Mit értesz összeborulás alatt? És ez ebben a LibreOffice-ban van?

(#21) bambano válasza Crystalheart (#20) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

bocs, de ez most alacsony prioritással megy nálam, épp szétrúgok pár hátsót :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) Lenry


Lenry
félisten

ezt muszáj volt :)
a LaTeXes rész miatt.

meg kéne tanulnom használni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23) bambano válasza Lenry (#22) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

de milyen igaz... :)

hát rajta!

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) proci985


proci985
MODERÁTOR

anno tavalyelőtt, még mielőtt szétvált az OpenOffice csináltunk egy kisebb usability tesztet. ötlet onnan jött, hogy az egyik tanárnak feltűnt, hogy milyen kegyetlen rondák a beadott dokumentumok, pedig ott az ingyenes OO (word itt nincs msdnaaban).

összeraktunk egy pici tesztet, amit gyorsan el lehetett volna végezni: fedlap logóval (képből), névvel, formatálva, tartalomjegyzék, oldalszámozás (tartalomjegyzéken és fedlapon nem), meg pár headerrel hogy a tartalomjegyzékben legyen is valami. 7 fős minta 1-2.éves, zömmel ITs főiskolásból. mivel csomagot néztük, első 30 percben csak a dokumentációt lehetett használni, utánna lehetett googlezni. max határnak egy órát szabtunk meg... miután rájöttünk, hogy ezzel a teljesen alapnak tűnő, minden beadáshoz szükséges feladatsorral el lehet ennyi időt veszteni.

30%nak sikerült, bár igazából 15% volt tényleg elfogadható. külső szemlélőként pedig ijesztő volt, hogy megesett, hogy 3 percig keringett egy tesztalany a megfelelő gomb felett, és nem nyomott rá, mert nem tűnt relevánsnak. a számozást offsetelni kellett (láncolt listában gondolkodó programozónak triviális, mindenki másnak esélytelen), a fedlapot eldugták, a tartalomjegyzéknek meg sikerült a tömbös felosztásra túlzottan is hasonlító nevet adni. alapvetően nekem végig az volt az érzésem, hogy GUI designhez mérsékelten értő tapasztalt C programozók dolgoztak a projekten. a funkcionalitás megvolt, csak épp amíg az ember megtalálta...

na és itt vissza is jutunk a célcsoporthoz, avagy egy átlagembernek két éve kemény szívás volt. meg persze ingyenes, tehát úgy nézve azért használható volt, csak bele kellett számolni, hogy a betanulási idő eléggé magas lehetett vele.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.