Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lapa


lapa
veterán

nálam manapság már protokoll, hogy a legolcsóbb risszrossz kínai adapterekből meg ilyesmikből eleve duplát / triplát veszek. nagyjából behatárolható mely termékeknél legkisebb az "ár / mekkoraszíváshaelromlik" arány.

meg - bár nem komolyan csinálom - mostanra összeraktam magamnak egy mindenkábel + mindenkisbiszbasz pakkot is. múltkor is egy 220 kábel miatt szívtam be az egész nagyívű installációt (gépcserénél előző gép tápjából kapta a monitor a delejt - hát erre épp nem gondoltam).

azt értem, hogy amíg a ram ki nem cseréli magát, addig pótrammal önmagában nem vagy beljebb.

(#2) Lenry


Lenry
félisten

áhá. szóval kell az ékezet a nevedre :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Milyen szerver az, ami gyakorlatilag fű alatt megállt, és senki sem vette észre addig, amíg valami gebasz nem lett? :U

(#4) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Ha a Kingston rossz, Kingmax kell. :DDD

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#5) Ringman


Ringman
nagyúr

nekem eddig nem volt gondom a kingston ramokkal. - sima valueram-ok - bár mindegyik lapnáé figyeltem a gyári kompatibilitási listára is.

ha jól tudom, akkor a hp is használ kingston ramokat.

(#6) bambano válasza Peter Kiss (#3) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

hát igen, jogos kérdés. a magyarázkodást ki is hagyom...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) bambano válasza Ringman (#5) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az egész nyaram arról szólt, hogy loholtam hardver hibákat javítani. ezek jelentős részében kingston ramok voltak a ludasak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) bambano válasza lapa (#1) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

két félszerver alaplap van itt a szekrényben, ugyanezért.
eddig ibm cuccok voltak, most ki akartam próbálni, hogy költséghatékonyabb-e normális, de nem ibmből összerakni a rendszert, egyelőre a válasz fene tudja.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) bambano válasza Lenry (#2) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

emlékeim szerint már mondtam, hogy filmcímből van a nikkem...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) Ringman válasza bambano (#7) üzenetére


Ringman
nagyúr

akkor lehet, hogy csak én voltam szerencsés. :)

mondjuk ezek nem szerverramok.

[ Szerkesztve ]

(#11) bambano válasza Ringman (#10) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem is szerverramról beszélek, mert azok fbdimm reg-ecc ramok lennének:)
ez ilyen félszerzet gép, vannak benne szerverre utaló beütések, de a combos desktophoz közelebb áll. típusszáma szerint workstation alaplap, ez persze vitatható.

szerk: még annyit, hogy akkor is sírok, ha látom az okát, hogy mi miért durrant el. de ez a gép konkrétan szerverteremben van, ideálishoz erősen közelítő körülmények között. miért pont ez durrant el?

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) mexicanraven válasza Ringman (#10) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Nekem is Kingston rampárom van, igaz annó ez nem a legolcsóbb volt, de nekem eddig bevált! :F

when the sun shines, we'll shine together

(#13) adalbert1 válasza bambano (#7) üzenetére


adalbert1
veterán

Ennyire gyenge lenne ma már a Kingston? Mert emlékeim szerint ez egy viszonylag jónak számító, talán kicsit túl is hypeolt brand RAM volt még a DDR1-es időkben.

(#14) Peter Kiss válasza bambano (#6) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Szóval ilyen félszerzet gép, aminek semmi extra fontos feladata nincs: felhőbe vele, le van a gond.

(#15) adalbert1 válasza Peter Kiss (#14) üzenetére


adalbert1
veterán

Szerintem te nem ismered bambano felhőről alkotott véleményét, hogy ezt így smiley nélkül leírtad. :D

(#16) bambano válasza Peter Kiss (#14) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

miből gondolod, hogy semmi extra feladata sincs?
a félszerzet azt jelenti, hogy nem szerver kategória, de nem is desktop, hanem a kettő között.

felhő... rotfl. bár ha nagyon arcoskodni akarnék, mondhatnám, hogy felhőben van.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) Vladi


Vladi
nagyúr

Pedig jó az. Milyen jó lett volna, ha van a zsebedben egy marok olcsó ram. ;]

(#1) lapa:

Te, a sötétzöld? Jáááj!! :Y

(#6) bambano:

Na tessék csak szépen ismertetni! :((

:P

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#18) bambano válasza Vladi (#17) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ok:)
szóval szerintem elég jó konfiguráció az, amiből kirohad egy szerver és megy tovább úgy, hogy nincs cirkusz.

akárhogy küzdesz, olyan nincs, hogy valami elromlik és annak semmi hatása. ha ilyen géped van, hogy elromlik és ténylegesen semmi hatása, azt vedd ki a rendszerből. olyan van, hogy csökkenteni tudod a hatást. ha jól csináltad, sokkal. az, hogy egy-két előfizetőnél speciális helyzetben gikszer volt, sokkal kisebb hatás, mintha megrohad az egész város.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) Vladi válasza bambano (#18) üzenetére


Vladi
nagyúr

HÁt igen, tökéletes rendszer nem lesz, de azért törekedni kell rá.

Ne a ramot szidd. Az úgyis elromlik. ;]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#20) lapa válasza Vladi (#17) üzenetére


lapa
veterán

azért kezeld ezt helyén. egy biszbaszt veszek, ha mittomén össze kell dugni az erősítőt a géppel, nem critical. ha elromlik, ráér.

ha meg a biszbaszon múlik, hogy legyen hálózat, hang vagy fény úgy általában, akkor az critical és nem éri meg bebukni egy 23 forintos szaron. mert akkor el kell menni a sötétzöld (színű), de nagyfogyasztású járművel átlag 4 boltba, mire kap az ember.

cserébe nincs otthon külön szerver, helyette minden desktop gép (noti) tud szerver lenni. viszont például használt routerből van egy második használt is. de az ugyanúgy cseredarab lenne kedvesügyfélnél is, mert ugyanaz van pakolva oda is.

mondjuk nálam eleve az a protokoll, hogy feltételezem, hogy holnap megszűnik az ó-a-civilizáció-ó-ó-ó.

[ Szerkesztve ]

(#21) Vladi válasza lapa (#20) üzenetére


Vladi
nagyúr

Értem én, csak ámr egy szekrényem van tele ilyen eltett kacatokkal. Sok. Egyre több lesz. Meg kell szabadulni tőle. :O

Jó persze én is képeztem tartalék dobozt, hogy sata kábel bármikor kellhet, de ez az összmotyó ilyen 10%-a. :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#22) bambano válasza Vladi (#21) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az a szekrény otthon van vagy a munkahelyeden?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23) R2D20208 válasza bambano (#7) üzenetére


R2D20208
addikt

:R

★ ★ ★ Nexus 4 by LG ★ ★ ★

(#24) adalbert1 válasza Vladi (#21) üzenetére


adalbert1
veterán

Én is eljutottam oda, hogy régi alkatrészekből egy komplett gépet össze fogok tudni rakni. Szerintem ezt is fogom tenni, és odaadom valamelyik rokonnak. Engem jobban zavar a rengeteg doboz (garancia miatt mindet megőrzöm), hiába lehet valamennyire egymásba pakolni őket.

(#25) Vladi válasza bambano (#22) üzenetére


Vladi
nagyúr

Itthon nálam. Kellene belőle valami? Megegyezünk. :D

(#24) adalbert1:

Jól teszed! Nekem is volt ilyen sok. 3-4 gép simán. De eladogattam. A doboz is hasznos, azt is oda tudod adni olyannak, akinek kell.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#26) lapa válasza Vladi (#21) üzenetére


lapa
veterán

van 3 zöldségesládányi külső tápos scsi dobozom meg régi szalagosom nekem is, lehet még vinyók is vannak bennük. mondjuk azokat az e-hulladékból mentettem, főleg a táp alkatrészek meg a fémdoboz miatt. most készülök elpakolni őket nagymamához az ólba. szintén protokoll, hogy amíg hely van, addig nem dobom ki. ami belefér egy zöldségesládába, az bele is kerül egy zöldségesládába. tartós, terhelhető, egymásra rakható, könnyen mozgatható. nem mondom meg mennyi ládám van rossz porszívóval, lukas biciklibelsővel meg amúgy elképzelhetetlen cuccokkal tele.

(#27) Vladi válasza lapa (#26) üzenetére


Vladi
nagyúr

Atyaég! Azért én szólok, hogy gondold ezt át. Irdatlan módon fel tudod halmozni a dolgokat. :U

Jó tudom világvége, meg minden. De ha már világégés lezajlott nem fog megmozgatni a porszívózás gondolata, elleszel egy cirokseprővel. :K

jah!

Juteszembe: mobiltöltő? Van vagy 10-15. :D :(((

najó ne offoljunk. :B

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#28) Peter Kiss válasza bambano (#16) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Ha fontos lenne, akkor felügyeleti rendszer védené.

(#29) bambano válasza Peter Kiss (#28) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

már védi.

nem azért nem védte, mert nem fontos (atyám, milyen mondat :P :P :P), hanem azért, mert azt hittem, nullkilométeres minőségi cuccban lehet bízni egy kicsit. hát nem lehet.

alapszabály: fontos dolgot csak oda teszek, ahol megfelelő jogi és műszaki körülmények vannak és emellett olcsóbb.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) Atesz1978


Atesz1978
senior tag

Én is Kingstont használtam egy darabig de probléma sose volt vele!

Atesz1978 felhasználónak 28 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#31) bambano válasza Atesz1978 (#30) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én is pont egy darabig használtam úgy kingstont, hogy nem volt vele baj...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32) mexicanraven válasza bambano (#31) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Nekem másfél éve van! :F

when the sun shines, we'll shine together

(#33) bambano válasza mexicanraven (#32) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nekem az uptime szokott 800 nap fölött járni, addig csak kacat. ez egy tavaly július elején vásárolt gép, a párja 426 napja megy.

szóval nem ezt várom egy kingstontól.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34) bambano válasza Vladi (#27) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

már sokadjára kérdezem, iszol te rendesen? :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.