Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Akkor lett volna hálátlan, ha neked ugrik. Én már jártam úgy. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) Mister_X


Mister_X
nagyúr

A macskák idióta teremtések, ragaszkodni sem nagyon szoktak, túlságosan öntörvényűek. Engem csak egy macska szeretett, de az is csak azért, mert az anyja lemondott róla és én etettem cumisüvegből és törődtem vele. Kutya jóval hasznosabb és hálásabb fajta ami szeret is téged meg minden.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#3) Gergosz2 válasza Mister_X (#2) üzenetére


Gergosz2
veterán

+1

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#4) Mister_X válasza Gergosz2 (#3) üzenetére


Mister_X
nagyúr

+2

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#5) danih válasza Mister_X (#2) üzenetére


danih
addikt

Viszont a macsek aranyosabb és viccesebb. Lesz állatom tuti hogy macs lesz, főleg, mivel pont a ragaszkodás hiánya és "mindenki a csicskám" mentalitás bejön :) Továbbá lakásban nem annyira gáz tartani szerintem mint egy kutyát.
Anyámék macskája egy skizofrén f@sz, utál is engem, de ez engem csak szórakoztat.

(#6) bambano válasza Vakegérke (#1) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem helyesen mérte fel az erőviszonyokat, hogy ő egy csipás kismacska, akkora, mint az öklöm, én meg 124 kiló vagyok, aki kitakarja a napot is :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) bambano válasza Mister_X (#2) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a macska házhoz ragaszkodik, emberhez nem nagyon.
amíg volt kutyájuk, nem volt ennyi macskájuk :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) kmisi99 válasza danih (#5) üzenetére


kmisi99
addikt

+1
Sikítva lehet röhögni néha a macskák idiótaságán.

(#9) Mister_X válasza kmisi99 (#8) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Imádom fényceruzával hülyíteni a kis bestiákat ;]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#10) nincsisbéla válasza danih (#5) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

+1, szét lehet röhögni az az agyadat, ha macskád van! :K

Mentalita'

(#11) kmisi99 válasza Mister_X (#9) üzenetére


kmisi99
addikt

Ja lehet szívatni őket. Az a kedvencem mikor a hátára ragasztasz egy lapot és hason csúszva megy.

(#12) Dluinet válasza danih (#5) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Én is így vagyok vele, éppen ezért nem jön be a kutyák s.ggny.ló stílusa.
Az emberek közül sem szeretem a s.ggny.lókat.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#13) Mister_X válasza bambano (#7) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nekem a macskám mindig üdvözölt amikor hazajöttem (dörgölőzik, dorombol), odabújt hozzám TV-nézéskor (+doromb), megtanulta, hogy 17:00-kor van kaja és csak akkor nyajvékolt, sokszor követett, nézte mit csinálok, stb. Az a cica aranyos volt.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#14) #56230144


#56230144
törölt tag

Kutyám van,törpeuszkár,etetni nem kell,a postás elég neki ebédre,vacsorázni pedig mindig elmegyünk étterem elé,biztonsági õrt enni... ;] Amúgy tényleg mindenkit megugat :D

(#15) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Macskákra sem haragszok, nagymamáméknál mindíg van .A kutyám is kibékült velük, nem kergeti el őket.

Azt kell mondja lényegesen butábbak és akaratosabbak mint a kutyák, bár van köztük kivétel.
Pl volt egy olyan macskája nagymamáméknak , amelyik mindíg eljött velünk kutyát sétáltatni.Ki is fáradt rendesen a végére mindíg.

MOndjuk ha macskát kéne választanom én mindenképp valami szobában lakó fajtát választanék mert nagymamáméknak rengeteg macskája tűnt el vagy éppen lett az autók áldozat.De ezek mind házi macskák voltam így fő céljuk az egerek távoltatrtása .

Eddig ez a fajta tetszik a legjobban.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#16) tildy válasza Mister_X (#2) üzenetére


tildy
nagyúr

-1. Lehet ontorvenyuek, de hogy halatlanok lennenek? :( :(((

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17) Mister_X válasza tildy (#16) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Hol írtam, hogy a macskák hálátlanok? :U

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#18) tildy válasza Mister_X (#17) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem mondtam, hogy irtad, de azt irtad, hogy a kutya halasabb fajta. A macska is tud az lenni, nem kicsit. Mas a ket allat, van akinek ez jon be, van akinek az.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) Mister_X válasza tildy (#18) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Miért, a kutya nem hálásabb? Már pedig csak azért is az. Egyszerűen csak meg kell nézni, hogy mikből háziasították őket. A macskák (numíbiai macska, legáltalánosabban) magányosabb, egyedül levősebb állat, míg a kutya (farkas, dingó, stb) falkában élt. A falkaösztön megmaradt, a falkavezér szerepét be kell tölteni. Ezt a kutyáknál erősebb (kutya szemszögéből) és okosabb, őket eltartó ember lesz.

És máskor kérlek, ne tekerd ki a szavaimat, mert ha én nem írom le, hogy a macska egy hálátlan fajta, akk te ne "láss" a szavak mögé.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#20) tildy válasza Mister_X (#19) üzenetére


tildy
nagyúr

Es ezert rogton tamadni kell? :F

Mas a ketto. Volt dalmatank, hat ha az hala, hogy mindig orulten ossze vissza ugral rad , akkor is mikor raszolsz ne tegye , nos hat , nem is tudom . Nem szeretem ezt a fajta viselkedest. De egy kutyabol nem erdemes messzemeno kovetkeztetest egy teljes fajtara vagy fajra kijelenteni.

Mas a mentalitas, de en nem halanak neveznem.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#21) devbence


devbence
tag

Kellemetlen :DD

"az erzelem szamomra fontos dolog.. pl: erzem ha ehes vagyok"

(#22) Youri


Youri
veterán

Meglátott na :D

RTX ON

(#23) Mister_X válasza Mister_X (#19) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Támadni? :F Aha, ha valami olyat írok, ami neked nem tetszik, akkor az már támadás...

Az, hogy a dalmatátok hülye (már bocs), azt sem kell levetíteni egy fajra. Egy kutya örül a gazdájának, ha hazaérkezik, taníttatásától függ, hogy miként fejezi ki. Az enyém jön, csóválja a farkát, leül mellém, esetleg már szenved, hogy nem csinálok semmit, mert úgy lett tanítva, hogy nincs ugrabugra, simogatás csak akkor van, ha nyugodt, pacsit akkor ad, ha kérem, stb. Ez a fentebb említett falkaösztön miatt van, mert nekik kell a gazda, a falkavezér, az alárendelt szerep. Macskánál maximum egyenrangú fél lehetsz, mert ugyanazon territóriumon osztoztok, de ez is állatfüggő, hogy miként viszonyul hozzád (dörgölőzés, doromb).

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#24) Domxc


Domxc
senior tag

Figyelj, tőled én is menekülnék. :W

;] :DDD

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#25) Kassadin válasza Dluinet (#12) üzenetére


Kassadin
addikt

Furcsa ezt olvasni, mert pont hogy a macskákra jellemző az, hogy annak dorombol, akitől kaját kap. :U

(#26) Dr. Romano válasza Mister_X (#23) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ha már itt tartunk, a kutyák miért félnek a vihartól és az égzengéstől? Nálunk ha már a távolban morajlik mindkettő behúzott füllel rohan az ajtó mellé ahol még hallanak minket (tisztára mint a beparázott gyerekek). A macskák azonban még a legnagyobb jég mellett is ott figyelnek a padlásfeljáróban teljesen unott kifejezéssel.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#27) danih válasza Dr. Romano (#26) üzenetére


danih
addikt

Szerintem ezt is macskája válogatja, talapasztalatom szerint 50-50%... Húgom és anyám macskája fosik, anyósoméké pl. tök nyugodt, leszarja.

(#28) sztanozs


sztanozs
veterán

Mit vársz - mikor meglátott sikítva világgá szaladt :DDD

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#30) Youri válasza Kalandor (#29) üzenetére


Youri
veterán

így igaz!

RTX ON

(#31) Mister_X válasza Dr. Romano (#26) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Szerinted az ősember nem szarta össze magát? :) Mi már megtanultuk, hogy nem tesz semmit, de a kutyákkal is el lehet érni.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#32) kmisi99 válasza Kassadin (#25) üzenetére


kmisi99
addikt

Van egy olyan vicc, hogy:
a kutya ezt gondolja " az ember adja a kaját tehát ő az Isten"
a macska meg ezt "az ember adja a kaját szóval én vagyok az Isten"

És ez lényegében tényleg igaz sok macska ha a kaját megkapja már leszarja az embert de szerencsére csak kevés macskára jellemző ez a viselkedés.

(#33) Kassadin válasza kmisi99 (#32) üzenetére


Kassadin
addikt

"És ez lényegében tényleg igaz sok macska ha a kaját megkapja már leszarja az embert de szerencsére csak kevés macskára jellemző ez a viselkedés."

Itt mutatkozik meg az igazi jellemük.

(#34) xdx@ válasza danih (#5) üzenetére


xdx@
aktív tag

+1

A miénk nagyon pofátlan, amikor bevágja a gülüszemeit, meg amikor éjszaka a székemből a hasamra ugrik, priceless.
A forgószékemet már nem is használom, az már az ővé.
Meg mindig jön reggel, és befekszik mellém. :D

(#35) krizmo_ válasza tildy (#16) üzenetére


krizmo_
addikt

Azt tapasztaltam, hogy nagyon is hálásak tudnak lenni. Csak a macskák nagyon büszke állatok bekell törni őket. De ha megszerezted a szeretetüket, akkor tapasztalod meg igazán a személyiségüket. Ők nem nagyon hagyják magukat alárendelni, szeretik ha te vagy értük és nem fordítva. Akinek macska kell az fogadja el, hogy ők ilyenek, van stílusuk, ennyi.
Amúgy meg az állat olyan, amilyen a gazdája. :)

(#36) #56230144


#56230144
törölt tag

Teljesen mindegy,hogy macska vagy kutya.2 éves voltam,amikor volt egy öreg macsekunk,cili volt a neve,ő mindig hagyta magát,mindig játszott velem,még a kora ellenére is.3-4 éves koromba halt meg.Most egy kutyám van,Deni,hűséges,játszani szeret,pedig már ő sem egy mai darab (6 éves,7 lessz nemsokára).

Szerintem egy kutyát érdemesebb tartani,hűséges és szeret.Az számomra elfogadhatatlan,hogy egy macska szeretetéért küzdjek...Persze kivétel,ha ő normálisan viszonyul hozzám,tehát úgy viselkedik mint egy barát,akkor más tészta,akkor nagyon tudom ajánlani a macskákat. ;)

(#37) Gergosz2 válasza #56230144 (#36) üzenetére


Gergosz2
veterán

6-7 éves kutya nem öreg :U

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#38) #56230144 válasza Gergosz2 (#37) üzenetére


#56230144
törölt tag

Számold ki hány éves lenne,ha ember lenne.

(#39) Vakegérke válasza #56230144 (#38) üzenetére


Vakegérke
veterán

40-50 közt valahol.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40) Gergosz2 válasza #56230144 (#38) üzenetére


Gergosz2
veterán

Az 5 éves a moszkai őrkutyám és még mindíg úgy futkozik mit kiskorában.
Nagymamáméknál egy 8 éves berni pásztor a játszótársa aki szintén úgy pattog mint egy gumilabda ha meglátja , hogy viszem le hozzá játszani meg sétálni.

Órákig képesek futkozni egymással.

Az a "Számold ki hány éves lenne,ha ember lenne." meg nagy baromság szerintem.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#41) Vakegérke válasza Gergosz2 (#40) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem baromság. Héttel szorzandó a kutya életkora, így megkapod, hogy mennyi lenne emberi mértékkel.
Ami pedig a pattogást illeti, sokáig bírják, aztán egyik hónapról a másikra vesztik el életerejüket.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#42) banhammer


banhammer
veterán

Erre szokták azt mondani, hogy kinyílt a csipája.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#43) #56230144 válasza Gergosz2 (#40) üzenetére


#56230144
törölt tag

Én uszkárom is vidám,és össze vissza ugrál. :)

(#44) tildy válasza Mister_X (#23) üzenetére


tildy
nagyúr

"Aha, ha valami olyat írok, ami neked nem tetszik, akkor az már támadás..."
Kerlek ne lass a dolgok moge olyat, ami nincs ott. Nem arrol van szo, hogy olyat irtal , ami nem tetszik, hanem tamadonak lehetett erzekelni a hangsulyt.

Ennyi, es nem tobb. A dalmatank pedig mar nem el, kb 10 eves koraban pusztult el.

Reszemrol ez a tema lezarva.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#45) Vladi


Vladi
nagyúr

Ne haragudj meg... de.... ekkora labdát nem lehet nem lecsapni. Hát akkor jött rá szerencsétlen, hogy kinek az ölében ül. :DD

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#46) Gergosz2


Gergosz2
veterán

erről eszembe jutott pár macskás történet amit a kutya produkált:

két éve valahogy idekószált egy fekete kóbor macsek vagy valaki másé nem tudom.
Ezt abból vettük észre , hogy a kutyámat amikor etetem, mindíg a kaja felét eszi meg a maradékot meg később.
Azt vettem észre hogy ezalatt az időtartam alatt rendre kevesebb lett a kaja.
Egyszer észrevettem , hogy ezt egy fekete macsek csinálja és egyre jobban kezdte megszeretni a helyzetet.
Már anyira otthonosan érezte magát , hogy vette a bátorságot és befekütd a kutya oljába(70 kg moszkavi őrkutya ) , persze akkor amikor nem volt ott, és még oda is jött hozzám és megsímogattam.

Ezután mentem a kutyához aki persze rögtön érezte a macsek szagot a kezem és járőrözésbe kezdett. Azon a héten minden este lehette hallani , hogy futkos az udvaron , néha ugat mint az őrült.
Azóta egyszer sem látam erre fele a macsekot. :D

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#47) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

ő is szakszervezeti tag ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#48) malwy


malwy
senior tag

Az én megboldogult macskám megtanulta, hogy azt, amire rámutatok és mondom neki "hozd, hozd ide" (amennyiben elbírja a szájával), azt odaszállítja hozzám. :DDD

(#49) cskamacska


cskamacska
addikt

Ez nem bug, ez feature.
Meglásd ebből még jó házörző lesz. :K

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#50) Polllen válasza kmisi99 (#32) üzenetére


Polllen
nagyúr

Így-így.

Amúgy szerintem a macskák semmiképpen sem butábbak, mint a kutyák. Attól, hogy nem lehet őket továbbidomítani, nagyon is megvan a magukhoz való eszük. Néha félelmetes, mennyire képesek embereket "irányítani", nagyon tudják mit és mikor kell.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.