Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Márko88


Márko88
aktív tag

Húha , most mi lesz ? Így is elsők és elsők is maradnak még.. Meg jön az Alpha sokan azt veszik majd :)

http://www.phonearena.com/news/HTC-forecasts-that-its-sales-and-revenue-will-continue-to-plummet-during-Q3-2014_id58821

Inkább ez a gond.

Samsung meg jól van.
http://www.phonearena.com/news/Here-are-the-main-reasons-why-US-customers-are-buying-Samsungs-Galaxy-S5_id58784

2017.05.25 Galaxy S8..nincsenek szavak

(#2) Márko88


Márko88
aktív tag

A másik dolog meg, hogy hova kell ennyi okos telefont eladni még ? Vagy ma már az emberek csak fél évig használják és váltanak ? :DDD

[ Szerkesztve ]

2017.05.25 Galaxy S8..nincsenek szavak

(#3) Seed válasza Márko88 (#2) üzenetére


Seed
csendes tag

igen :K

(#4) rodrigez válasza Márko88 (#2) üzenetére


rodrigez
senior tag

Én is úgy gondolnám, hogy a piac telítődik egy idő után, még ha csak egy rövid időre is. Meg gondolom a 20%-os nettó nyereségcsökkenésbe jócskán közrejátszik a kínai telók gyors térnyerése és egyre nagyobb elfogadása. Sokan már jobban várnak egy Meizu-t vagy egy jobb Huawei-t mint egy Samsung-ot :)

(#5) Parallaxis válasza Márko88 (#1) üzenetére


Parallaxis
addikt

Így is elsők és elsők is maradnak még..

Már nem elsők.

A nettó profitjuk 6.1 milliárd, az Apple-é 7.7 milliárd (az előző negyedévben valóban elsők voltak profit szinten is).

[ Szerkesztve ]

(#6) Crafter32


Crafter32
őstag

Előbb - utóbb az emberek rájönnek, hogy értelmetlen félévente új telefont venni mégha márkahűek is.

(#7) Peaceliker válasza rodrigez (#4) üzenetére


Peaceliker
őstag

Pontosan ugyan igy gondolom. Samueknak (is ) lassan at kell gondolni az arazast, mert "csak a nev " lassan keves lesz …

"Oh my Goa'uld!"

(#8) BlackSoft


BlackSoft
addikt

"A dél-koreai vállalat nyeresége csökkent, az okoskütyük kisebb számban fogynak..."

Hála az égnek

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#9) Krissz1983


Krissz1983
aktív tag

"50.9 milliárdos nyereséggel" az nem inkább bevétel akart lenni?
Csak mert a kettő között hatalmas a különbség.

[ Szerkesztve ]

Give them nothing but take from them everything

(#10) BenHans


BenHans
addikt

" több fókuszt fordítanak a prémium külsőre" Na erre kíváncsi leszek :DDD Most mi lesz? Tényleg fém lesz a keret és nem csak fémes hatású barázdált műanyag a rád üvölt hogy gagyi típusból?!

A filmek sem egyből a stáblistával kezdődnek, szóval a Samsungnál is inkább kezdjék az elején. Először egy normális dizájn, utána minőségi műanyagok használata (huh ennek a fogalomnak a megfejtése is évek kérdése lesz az eddigi munkájukat tekintve) és majd ha ezzel készen vannak akkor majd lehet szövögetni a gondolatokat, elképzeléseket a fém burkolat irányába. Mert engem nem hatnak meg egy fém díszcsíkkal.

És bár nem az én rendszerem az iOS, de inkább az Apple legyen az első, mert ott még/már,(már: mert a 3G/S valami undorító volt) minőséget és precizitást sugallnak a készülékek és a kezelőfelület is.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#11) Ricardo


Ricardo
félisten

Várható volt. Azért ez így is komoly bevétel.

(#12) Lecs@


Lecs@
addikt

Jönnek az egyre jobb konkurens, és megbízhatóbb telefonok korrekt áron. A Samsungfanok kivételével rengetegen távoznak. Szerintem is várható volt. És lesz is.

512 GB

(#13) Dare2Live válasza Krissz1983 (#9) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

biztos, hogy vmit összekevert a cikkíró.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#14) Dare2Live válasza Dare2Live (#13) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

[link]

bingó
"The consolidated revenue of Samsung Electronics was $50.9 billion and net profit is down almost 20% since last year, $6.1 billion."

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#15) blade zte


blade zte
őstag

Végre kezd színesebbé válni a mobilpiac, bár továbbra is minden 9 ember kezében a 9.5-ből samut látok.

Persze hogy jobban vágynak a kínaira, sokaknak egy hatalmas fellélegzés a már az évek óta poshadó dizájnelemek mellett. Egyszerűen egy új iphone, samu, vagy sony már nem tud hozni semmit. Mindig számítunk rá és szinte tudjuk előre, hogy a tavalyihoz közel hasonló lesz ránézésre, hasonlóan alakított oprendszerrel. A másik meg az, hogy egyszerűen az olcsó telók olyan de olyan rettenetesen jellegtelenek, csak amolyan gagyított csúcsmodellek. Ez itt kiváltképp igaz a samura, meg a HTC-re. Minden samu csúszó-műanyaghátlapú csúcsmodell-copy, minden HTC meg csúcsmodell sztereó hangszóró nélkül.

[ Szerkesztve ]

Oppo find 7 astro black

(#16) Dinsdale válasza BlackSoft (#8) üzenetére


Dinsdale
tag

Csak úgy mellékesen, valakinek a kudarca miért jó neked? Esetleg tele vagy valamelyik konkurens gyár részvényivel?

(#17) halkow


halkow
őstag

Ha prémium lesz a galaxy 6 nem budi műxar műanyag króm keret és valamit kezdenek a touchwizel mert már qrvára unalmas 4 éve úgyan az a moslék felület

Alcatel onetouch idol2s the king

(#18) BlackSoft válasza Dinsdale (#16) üzenetére


BlackSoft
addikt

Mert nem a samu a kedvencem... Eddig minden szarjuk 5x volt gariban, és alapvetően is gondok voltak a termékeivel. Silány minőségű sorozat szemetet gyártanak mindenből, és drágán kínálják. Menjenek vissza oda, ahol voltak, és gyártsanak továbbra is háztartási gépeket, a finom elektronikát meg felejtsék el. Fél milliómba került a szaros HDD-jük mentése is.

Másrészt pedig igen, vannak részvényeim konkurens cégtől, és hamarosan nagyot fog hozni a számításaim alapján :D

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#19) Márko88 válasza Dinsdale (#16) üzenetére


Márko88
aktív tag

:D

2017.05.25 Galaxy S8..nincsenek szavak

(#20) Ádám16 válasza BlackSoft (#8) üzenetére


Ádám16
addikt

Az, hogy neked nem váltak be a termékeik, másnak beválhattak. 3 éve, amikor az SGS2 jött a piacra, egy embertől nem olvastam, hogy fúj Samsung, mekkora silány minőségű, laggolós szar, mert nem is volt az.
Divat lett utálni ezt a gyártót egy másik oldalról, úgy, ahogy az Applet. Ettől függetlenül remek készülékeik vannak, nekem sosem volt problémám velük. Igaz, most csak a tévém Samsung, de ez is üzemképes már 4. éve, semmi bajom nem volt vele.
Haters gonna hate, és ez az eladásokban is látszik.

(#21) Ali G.


Ali G.
senior tag

rájöttek az emberek hogy laggol a touchwiz és unalmas már az ócska kinézetű, gyenge műanyag szappantartót fogdosni és meguntak szervízbe járni állandóan :D

(#22) Parallaxis válasza Ádám16 (#20) üzenetére


Parallaxis
addikt

SGS óta az összes S készülék és a Note sorozat mindegyike járt nálam, de a Note 3 az első amit fél éven belül nem kellett szervizbe vinnem.
Az meg, hogy nem laggol az max akkor igaz, ha valami custom rommal használod, mert a gyári bizony mindegyik Samsung készüléknél laggos.

(#23) Ádám16 válasza Parallaxis (#22) üzenetére


Ádám16
addikt

Értem. Akkor miért nem váltottál más gyártóra 4 év alatt, ha mindegyikkel szopóágon voltál, ha szabad megkérdeznem?
(Nem, nem vagyok Samsung párti, egyszerűen az igazságot próbálom megtalálni, mert az S2-mel semmi baj nem volt két évig, se az Omnia7-mel, ezért értetlenkedek)

(#24) Márko88 válasza Ádám16 (#20) üzenetére


Márko88
aktív tag

Így van , megbízható, jó márka. Rengeteg ismerősnek van Samsungja, ütött kopottak és még mindig bírják. E250 es szétcsúsztatható időszakra emlékszem :)

LCD TV-m legelsők között és még mindig az.(matt fekete) kiváló még mindig.

Persze soknál lehet hiba de azért a legtöbb embernek Samsungja van az utcán. :DDD

2017.05.25 Galaxy S8..nincsenek szavak

(#25) BlackSoft válasza Ádám16 (#20) üzenetére


BlackSoft
addikt

Hát a Galaxy S5-öt megveri egy Nexus 5 (nem Antutuban...). Nem csak nekem döglött meg a HDD-m tőlük (1 hónap használat után), hanem a cégnél 1 év alatt ~100 darabot kukáztunk ki. 3 munkatársamnak van S4-e, garanciában mindegyik legalább egyszer volt, de az egyik most volt 4. alkalommal, pedig nincs 1 éves sem a telefon. Pontosabban a garanciás "szaki" kijön, és kérdeztem, hogy mi volt eddig az adott készülékkel ezek a gariztatások során csinálva: Kijelzőcsere, alaplapcsere 2x, most újabb alaplapcsere, és kijelzőcsere (tulajdonképpen kapott a srác egy új telefont). Na én ha 200+ ezerért veszek egy telefont, akkor ne kelljen már garanciába vinni (hívni garist) 1 év alatt 4x... Megvan a régi nokiám, 20 éves, 500x földhöz basztam, és semmi baja, még csak nem is karcos...

Tehát ez nem haterkedés, szerintem szar, azt is látom másoktól is, hogy szar. Családban voltak telefonok is, 1 évnél tovább egyik sem bírta. TV is samu, de az még jó (technikailag), viszont az, hogy másik tévékkel ellentétben 10mp-et vár bekapcsoláskor, mire bekapcsol (addig mi a tökömet csinál? felfűti az csöveket, mint a régi rádió?), azt is lecserélném egy Sony-ra vagy LG-re...

(#21) Ali G.: A szervizes jön, nem kell menni, de van benne valami.

(#24) Márko88: Az tény, hogy nagyon sok embernek van samuja. Az Androidos készülékek közül legtöbben samut vesznek. Aztán szidják az Androidot is, mert szar... Vennének egy Nexus-t, és máris jó lenne. Ha meg már az sem jó, akkor iPhone, és problem solved.

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#26) Ali G. válasza Márko88 (#24) üzenetére


Ali G.
senior tag

az E250 tényleg frankó, 5 percet netezel vele és felforrósodik , hát még akkor ha töltőn is van közben ráadásul alig van térereje :D

(#27) Márko88 válasza Ali G. (#26) üzenetére


Márko88
aktív tag

jaja :) durva volt de mai napig mennek. Volt D600-am nagyon komoly teló volt akkor, meg U700 meg most S4-ezek Jajj oldszkúl. Ezek a Samuk voltak nekem.

2017.05.25 Galaxy S8..nincsenek szavak

(#28) Márko88


Márko88
aktív tag

Pályafutásom: Nokia 3310, Sony J70, Siemens C55, Panasonic GD55 :D, SonyE.T310, Samsung D600, Motorola V525, Samsung U700, Nokia 500, HTC Sensation, Samsung S4 :D :DD

2017.05.25 Galaxy S8..nincsenek szavak

(#29) Ádám16 válasza BlackSoft (#25) üzenetére


Ádám16
addikt

Vagy WP ;) Az legalább nem csak felsőkategóriában nyomul, mint az Alma.

(#30) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Egy Samsungos topik lassan rosszan rosszabb mint egy iphone-os. :((( Attól még, hogy egyeseknek nem jön be (xar a tácswiz, lagol, hugy-f.s mert 2 percenként szervíz, stb) Az emberek nagyobbik része megelégedéssel használja. Néha lagol, na és? Ettől beesik az eső? Szervíz probléma bármivel lehet. Kolléga G2-e is volt már 3x szervizben 4 hónap alatt. Félre ne értsétek, nem akarom védeni. Szerintem is tucatkülsővel rendelkezik, nem tetszik a gomb se. De ez az egyen dizájn. Minden gyártónak van sajátja.

(#31) BenHans válasza Ádám16 (#20) üzenetére


BenHans
addikt

Én már a kezdetekkor sem szerettem azt a formát, sem az anyaghasználatot. Nem véletlenül vettem Desire-t...

Rengeteg telefon volt már a kezemben, haveroké, családtagoké és a sajátjaim meg persze kölcsönkészülékek és a csak kipróbált üzleti darabok, de csak a Note fogott meg pár úgymond note trükkel, és a szérián belül a note 1 viszont egy rakás szotyit nem ér. És igen, nekem ez is egy nagy csalódás, hogy a Note is mindig valami igénytelen borítást kap, pedig ha jobban odafigyelnének a külsőre és az optimalizáltságra akkor azt mondhatnám hogy van 1 Samsung készülék amit mindenkinek ajánlok és magam is szívesen használnám.

Egyébként 1 Samsung nálam is bevált és szerettem is, és tényleg frankón össze volt pakolva, ez pedig az L700-am volt:

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#32) Ali G. válasza Márko88 (#27) üzenetére


Ali G.
senior tag

tény hogy akkoriban jobban bírták azok a telók, mostmár elég minőségtelen az egész, túl nagy számban gyártják őket , mennyiségre, nem minőségre mennek :D

(#33) halkow válasza Ádám16 (#29) üzenetére


halkow
őstag

Azok pariban vannak a samsungokkal már ami a szervízelést illeti az itt olvasottak alapján mondom de lehet tévedek, 520 pl egy kalap..... A kijelző je 10/8-9 embernek anomáliás, de a haverommal fogtunk már ki olyan 520 ast ami attól be döglött hogy bele rakot egy 8gb-os memória kartyát., mondom ezt úgy hogy én is azt akartam venni :)

[ Szerkesztve ]

Alcatel onetouch idol2s the king

(#34) BlackSoft válasza Ádám16 (#29) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nekem a WP legfelső tagja is egy közép Android/iOS készülék körül kap helyet :N Ráadásul az a Paint-ben készített alpha kezelőfelület...

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#35) Ádám16 válasza BenHans (#31) üzenetére


Ádám16
addikt

Én már a kezdetekkor sem szerettem azt a formát, sem az anyaghasználatot.
Én ezt értem. Használd akkor a konkurens gyártó termékeit. Ettől még más miért ne használhatná elégedettséggel a termékeiket, ha neki a szükségleteit kielégíti? És ne vedd magadra de ha ilyen véleményen van egy ember esetleg, mégis miért kell minden topikba beirkálni már 2 éve ugyanazt?
Egyébként ez most olyan, hogy nekem nem tetszett a Sonyban a panel, arra a feketére rossz volt ránézni, + a dizájn is (bár szerintem is sokkal jobban eltalált, mint a Samué, de) egyre hajaz. Mégsem írtam le mindenhova. Persze én megértem, hogy valaki kifog egy rossz telefont, amit 3 havonta szervizelni kell, de könyörgöm, a nagy átlagnak nincs ilyen problémája, mégis megy az általánosítás.

Btw egy S5 kézbe fogva szerintem prémium. Nem egy One, de én igenis éreztem rajta, hogy nem egy Express van a kezemben.

(#34) BlackSoft: :N :U okérendben.

[ Szerkesztve ]

(#36) #72042496 válasza BlackSoft (#18) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Fél milliómba került a szaros HDD-jük mentése is."

Hogyhogy nem volt róla backup? Alapvető dolog, hogy az értékes adatokról másolatot kell tartani.

(#31) BenHans: Máig ilyen telefont használok. :) Egy dolgot sajnálok, hogy annak idején nem vettem belőle kettőt.

[ Szerkesztve ]

(#37) BlackSoft válasza #72042496 (#36) üzenetére


BlackSoft
addikt

Mentsek 10 percenként? Annyian jöttek már ezzel nekem HDD gondoknál...

Napi egy mentés rendkívül gyakori lenne. De ha menet közben, egyszer csak a kiváló minőségű samu azt mondja, "többet meg sem mozdulok, mert leégtem ahogy vagyok", akkor nem valószínű, hogy tudni fogsz gyorsan csinálni egy backupot :N Gariba utána kaptam egy másikat. Betettem egy ismerősöm gépébe, 3 hónap után újra mehetett gariba... GG WP Samu... Persze a 72MB-os WD-m 30 éves, és nincs rajta sector hiba :U Meg a többi, korszerűn sincs, hetente csinálok backupot, 3 éves a WD, amin a fontos adatok vannak (mármint, ami a gépben van, nem a backup tárhely), és szintén semmi gondja nincs, 100/100-as.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#38) Fr0z3n válasza BlackSoft (#34) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Szóval életedben nem volt 5 percnél több ideig wp a kezedben. Így érthető!

(#39) BlackSoft válasza Fr0z3n (#38) üzenetére


BlackSoft
addikt

De igen. Sajátom viszont még nem volt, nem is lesz.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#40) #72042496 válasza BlackSoft (#37) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Mentsek 10 percenként?"

Fölösleges lenne, erre a RAID 1 jelent megoldást. A vezérlő jelzi amikor kiesik egy lemez, és tudod, hogy azonnal menteni kell, illetve cserélni a meghajtót.

[ Szerkesztve ]

(#41) #68372224


#68372224
törölt tag

Határozottan örülök, ideje lenne visszaszállni a földre.
Kevesebb, de minőségi készülékeket kéne csinálni, jobb árazással.

(#42) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Úristen... Szervezzünk nekik gyűjtést! :D

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#43) Luck Dragon

Azért nincs olyan nagy vész, pár reklámmal megoldják évégére ;]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#44) cattus válasza BlackSoft (#39) üzenetére


cattus
őstag

Jah, az a 30 perc a Media Marktban biztos nagyon alapos volt, hogy így tudsz ítélkezni a rendszerről.

Do the thing!

(#45) LordX válasza BlackSoft (#8) üzenetére


LordX
veterán

Ne vegyél Samsungot, és kész. Francért kell minden Samsung topikot valakinek széttrollkodnia. Mintha bárkinek bármi is jobb lenne tőle.

(#46) randras


randras
veterán

Végre egy jó hír! :)

(#47) BlackSoft válasza LordX (#45) üzenetére


BlackSoft
addikt

Én nem trollkodom szét. Írtam egy hsz-t. Kérdeztek, válaszoltam, majd megint kérdeztek, arra is válaszoltam. Kérdésre szokás válaszolni, nem? De.

(#44) cattus: Jó, nem kell a fanboy duma...

(#40) Balika911: Az jó megoldás, csak meg kellene valósítani, azelőtt meg van még pár teendő.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#48) LordX válasza BlackSoft (#47) üzenetére


LordX
veterán

És melyik kérdésre válaszoltál a #8-ban?..

(#49) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

sajnos ez még messze nem elég nagy pofon ahhoz, hogy észhez térjenek.
namajd néhány év múlva...

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#50) cattus válasza BlackSoft (#47) üzenetére


cattus
őstag

Kifejtenéd, mégis mi a "fanboy duma" az én hsz.-emben? Inkább te gondolkozz el a megítélési és véleménynyilvánítási módszereiden.

Do the thing!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.